Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εδώ να πω ότι (το έχω ξαναπεί) με usps δεν έχω πληρώσει ποτέ μα ποτέ φόρο πάνω απο το καπέλο τον 3 ευρώ.Δεν ξέρω αν τυχαίνει μόνο σε εμένα αλλά πρέπει να έχω πάρει πάνω απο 50 φορές πράγματα απο USA.

 

Υ.Γ. Αγαπητό Yoox: -40% βάλε σε καμία εβδομάδα γιατί υπάρχει έλειψη ρευστού.Βάλε και σε ένα ωραίο δερμάτινο που είδα με 1100Ευρώ ένα -70% και πάρε και τηλέφωνο όταν το κάνεις για να το πάρω και δεν θα ξαναπώ κουβέντα που πολλές φορές πουλάς προπροπροπέρσινα και σε ότι θέλω δεν βάζεις έκπτωση και μετά βάζεις -70 ξαφνικά και τα προλαβαίνει ο κακός ο james. :p

 

Y.Γ.2 ξέρει κανείς πότε θα έχει εκπτώσεις στην Ελλάδα;Λίγο νωρίς βέβαια αλλά ας αρχίσουμε να οργανωνόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:lol: :lol: .Την ίδια προσευχή κάνουμε για δερμάτινο με περίπου ίδια τιμή ( σε άλλη μάρκα),αλλά δεν τρέφω αυταπάτες.Θα βρεθεί κάποιος που θα το πάρει πχ από Ιταλία σε καλύτερη τιμή.Αν και στο sample sale που μας πέρασε ,πήρα jacket από 760 retail ---------->145 .

Μην ανησυχείς ,αυτά που θέλω να αγοράσω ,δεν ενδιαφέρεται κανείς εδώ μέσα. Το νου σας στα dsq /dolce/dior/prada και λοιπές μάρκες του λαού (την πέταξα την κακία :rolleyes: kidding :lol:) τώρα κανα δίμηνο ,γιατί θα φέρει πολλά και δεν τα παρακολουθώ πλέον . Ειδικά κάθε Τρίτη κατά τις 12-1 ,μην ακούσω παράπονα vkb ότι φύγανε αμέσως :D ,θα φέρει πάλι 20 σελίδες και βάλε ,με απόθεμα , full sizes και το βασικό -40% με -60% (λογικές τιμές) στα περισσότερα.Όλοι θα προλάβουν να πάρουν παπούτσια ,jeans κλπ.

Σήμερα έφερε κάτι PRPS jeans σε ξεφτίλα τιμές. 130 ευρώ από 400άρες και 500άρες που είχαν το καλοκαίρι...Α vkb στα cnc έφερε κάτι παπούτσια (130) που είχαν το καλοκαίρι 310 στο eponymo ,αν και δεν τρελένομαι.

Τζάμπα το καραούλι σήμερα και ήμουν και οπλισμένος...Από το καλοκαίρι και μετά μας τα χαλάνε λίγο από προγραμματισμό.Μόνο καλοκαιρινά έφερε σήμερα.

Άσχετο: Πριν μια βδομάδα έστειλα email στο yoox με τίτλο suggestions ,τι να φέρουν στα καλοκαιρινά .Σήμερα έφεραν ένα 40% από τι είδος ζήτησα σε κάθε μάρκα. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ,αλλά και πριν κανα δίμηνο πάλι είχαν ανταποκριθεί. Την επόμενη φορά θα τους στείλω και τι ακριβώς θέλω (τρελο...) ,για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τότε. Στημένος την άλλη Τρίτη 12 με 1 να πάρω πράμα.

Cnc παπούτσια δεν έχω αγοράσει ποτέ και δεν ξέρω πως θα είναι στο πόδι κλπ.

Πρέπει να κάνω καμία βόλτα για "δοκιμές" γενικά αλλά έχει πέσει πολύ τρέξιμο και δεν προλαβαίνω...Το κόβω να κλαίω πάλι γιατί τα πήραν όλα ενώ δεν κοίταζα :lol:

Thanks για τας info πάντως.

Θα στείλω και εγώ απο περιέργεια suggestions για καλοκαιρινά...

Link to comment
Share on other sites

Golden Hall για δοκιμές ,όλα σε ένα .Ειδικά 1ος όροφος ;). Όσο μένουν στο preview θα έχεις χρόνο να προλάβεις κάτι ,ειδικά σε περίοδο εκπτώσεων .Κάθε μέρα θα φέρνει πλέον ,αλλά ο κύριος όγκος όπως φαίνεται έρχεται Τρίτη και καμιά φορά Σάββατο,τις υπόλοιπες ρετάλια.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που τις βλεπετε τις εκπτωσεις 40% και 70% στο yoox?στο promotion πάω?εγω βλεπω κατι εκπτυσεις τυπου αρχικη 225 με εκπτωση 175 , τι διαφορα έχει αν παω στην κατηγορια men ->clothing απο το Promotion ?
Link to comment
Share on other sites

Οι εκπτώσεις είναι up to 30% ,δηλαδή μπορεί να είναι και -10% ή 15% κοκ. -70% δεν υπάρχει.Απλά παρασύρθηκα την προηγούμενη βδομάδα ,γιατί σε λίγα ρούχα έχουν κάνει πάνω από 30% (περίπου 35%) και νόμιζα ότι ξεκίνησαν το 40αρι ,αλλά πρόκειται για λάθος τους.Το up to 40% μέχρι 1 Δεκέμβρη θα ξεκινήσει ,χωρίς να σημαίνει ότι όλα τα ρούχα θα έχουν -40% .

Στο promotion δείχνει μόνο όσα έχουν έκπτωση ,ενώ στην κατηγορία men όλα.Υπάρχουν και ρούχα που δεν έχουν ακόμη καθόλου έκπτωση . Ειδικά ορισμένα ,μπορεί να φτάσουν ως τον Απρίλιο να πωλούνται χωρίς έκπτωση και μετά να σκάσει το 90άρι και να έχουν ελεύθερη πτώση(έτσι πήρα το jacket).

Το καλό με την κρίση φέτος είναι ότι τα Χριστούγεννα ο κόσμος έξω θα αγοράσει σε καλές εκπτώσεις μάλλον (λέμε τώρα...) όπως συμβαίνει στο εξωτερικό και όχι τέλη Γενάρη.Έτσι θα βρει αυτό που θέλει (βαράνε μύγες τα καταστήματα) ,ΑΝ ξεκινήσουν οι εκπτώσεις πριν το νέο έτος.

 

ΥΓ Σήμερα έγιναν περαιτέρω εκπτώσεις σε ορισμένα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν μπορειτε να μου πειτε στην παρακατω φωτογραφια τη παπουτσια φοραει το μοντελο η εστω τη ειδος ειναι και ποιες μαρκες το βγαζουν.

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση αν εχω.

 

http://www.benetton.com/portal/web/guest/fw09/benetton_adult/man#gallery_top

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν μπορειτε να μου πειτε στην παρακατω φωτογραφια τη παπουτσια φοραει το μοντελο η εστω τη ειδος ειναι και ποιες μαρκες το βγαζουν.

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση αν εχω.

 

http://www.benetton.com/portal/web/guest/fw09/benetton_adult/man#gallery_top

 

μπορεί να είναι της benetton μπορεί να είναι κι άσχετη μάρκα.

πάντως επειδή είναι πολύ της μόδας αυτά τα μποτάκια (τουλάχιστον εδώ στο uk γίνεται χαμός) εγώ έχω βρει στα παρακάτω μαγαζιά :

allsaints.co.uk

superdry

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ποιο απο ολα τα μοντελα ομως?γιατι με το λινκ που δινεις τα εμφανιζει ολα χωρις να εχει το καθε μοντελο και ξεχωριστο λινκ,εκτος αν εννοεις το πρωτο με τα καφε σαν μποτακια
Link to comment
Share on other sites

ποιο απο ολα τα μοντελα ομως?γιατι με το λινκ που δινεις τα εμφανιζει ολα χωρις να εχει το καθε μοντελο και ξεχωριστο λινκ,εκτος αν εννοεις το πρωτο με τα καφε σαν μποτακια

 

φαντάζομαι εννοεί το μοντέλο με τα καφέ μποτάκια!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν μπορειτε να μου πειτε στην παρακατω φωτογραφια τη παπουτσια φοραει το μοντελο η εστω τη ειδος ειναι και ποιες μαρκες το βγαζουν.

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση αν εχω.

 

http://www.benetton.com/portal/web/guest/fw09/benetton_adult/man#gallery_top

 

 

παιδια ειναι η φωτο νουμερο 16 τα μαυρα αλλα και τα καφε στην 18 εως 21

Link to comment
Share on other sites

YOOX GROUP:

1. Πουλήθηκαν 1,7 εκατ. ρούχα το 2008

2. Κέρδη : 132 εκατ. ευρω

3. Αύξηση κερδών: 101%

4. Παράδειγμα ότι το online εμπόριο υπερτερεί σε σχέση με τα καταστήματα: Η online boutique του οίκου Marni έκανε διπλάσιο τζίρο από την πραγματική...

 

Net-a-porter ( theoutnet):

1. To 2001 προειδοποιούσαν την ιδιοκτήτρια των παραπάνω online shops ότι δεν πρόκειται να αγοράσει καμία γυναίκα φούστα χωρίς να την έχει δοκιμάσει.

2. Σήμερα συγκαταλέγεται στους 10 πιο πετυχημένους επιχειρηματίες στη Μ.Βρετανία .

3. 6η στη λίστα βρίσκεται η Ελλάδα στις αγορές από Net-a-porter και theoutnet

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακα νουμερα!Βεβαια αναμενομενο ηταν να ειμαστε ψηλα στις αγορες απο καποιο online καταστημα με δεδομενες τις τιμες στην Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Το εντυπωσιακό με το net-a-porter/theoutnet ,το οποίο είναι κάτι σαν το yoox για τις γυναίκες, είναι ότι σε τόσο αγοραστικό κοινό είναι Νο6 οι Ελληνίδες...Μπράβο...

 

Συνεντεύξεις με πολύ ενδιαφέρον: Federico Marchetti,Natalie Massenet

 

 

Κάτι boutiques στην Αθήνα ξεκίνησαν -30% επίσημα και με τη βούλα ,ούτε κρυφά ,ούτε στους πελάτες μόνο ...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας να κανω μια ερωτηση σε οσους ξερουν την Superdry επειδη θελω να παρω ενα φουτερακι αλλα δεν το εχει στο νουμερο μου(medium ειναι το νουμερο μου) και εχει large θελω να ρωτησω εαν τα ρουχα ειναι στενα σε σχεση με αλλες κοινες μαρκες(wesc,fraklin marshal, κτλ) ή ειναι κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας να κανω μια ερωτηση σε οσους ξερουν την Superdry επειδη θελω να παρω ενα φουτερακι αλλα δεν το εχει στο νουμερο μου(medium ειναι το νουμερο μου) και εχει large θελω να ρωτησω εαν τα ρουχα ειναι στενα σε σχεση με αλλες κοινες μαρκες(wesc,fraklin marshal, κτλ) ή ειναι κανονικα.

 

Δεν έχω πάρει φούτερ, αλλά κάτι t-shirts που είχα πάρει σε S το καλοκαίρι ήταν στενά μεν στο λαιμό (crewneck), αλλά δεν ήταν τόσο στενά όσο τα κανονικά S. Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και με τα φούτερ, αλλά αν έχει πάρει κανένας φούτερ θα ήταν καλύτερο να μας πει τη δική του εμπειρία.

 

Οι ευσωμες εχουμε δικαιομα στα στρινκ? κατα τι γνωμη μου ενας στρογκυλος ποπος δειχνει πιο ωραια μεσα σε ενα στρινκ κυλοτακι..

 

Γιατί φοβάσαι ότι αν δεν έχετε, θα σας συλλάβει η αστυνομία μόδας; :X

Επίσης, εσύ υποτίθεται πως είσαι άντρας. Έτσι λες κάτι από το avatar σου, τουλάχιστον.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

γεια σας να κανω μια ερωτηση σε οσους ξερουν την Superdry επειδη θελω να παρω ενα φουτερακι αλλα δεν το εχει στο νουμερο μου(medium ειναι το νουμερο μου) και εχει large θελω να ρωτησω εαν τα ρουχα ειναι στενα σε σχεση με αλλες κοινες μαρκες(wesc,fraklin marshal, κτλ) ή ειναι κανονικα.

 

Εγώ φοράω γενικά Small οπότε πήρα και small φούτερ της superdry.

Θα έλεγα ότι είναι ελάχιστα πιο μικρό για μένα αλλά παρολαυτά το φοράω και νιώθω πολύ άνετα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που το βλέπετε το free shipping?

 

"Οι ευσωμες εχουμε δικαιομα στα στρινκ? "

Μήπως ήθελε να γράψει "έχουνε" ;

 

Δικαίωμα έχουν το θέμα είναι να μην το παρακάνουν.Γιατί έχω δει αρκετά κουλά ως γελοία.Κατά τη δική μου γνώμη...Ε δε μου αρέσουν καθολου οι εύσωμες να πετάνε στινγκιές αλλά αυτά είναι γούστα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που το βλέπετε το free shipping?

 

check παράθεση... :whistle: ....

 

 

Αναμένω την Τρίτη μπας και πέσουν αυτά που θέλω στο -40% + free shipping (τουλάχιστον αυτό είχε γίνει πέρσι 1/12) .Υπάρχουν και τα απρόοπτα με τα καλοκαιρινά βέβαια και με κανα κουπονάκι ,όλα τζι τζι .:hunter:

 

Έρευνες αναφέρουν ότι ΥΟΟΧ και ASOS τη νέα χρονιά θα αντιμετωπίσουν μεγάλο ανταγωνισμό με την είσοδο και άλλων πολλών διαδικτυακών καταστημάτων ,μερικά μεγαθήρια μάλιστα θα μπουν στο χορο του ηλεκτρονικού εμπορίου. Δεν το πολυπιστεύω, αλλά τάδε έφη Nick Robertson, Chief Executive της Asos ,οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε δια τας κουπόνας :p

Πριν είχες ένα άλλο στην παράθεση και έλεγε "expired", αλλά όλα καλά.

Μήπως ξέρουμε πόσο καιρό το κρατάνε το κουπόνι; Γιατί βλέπω στο τέλος να λέει "yooxmas" δλδ τουλάχιστον εως 25 Δεκέμβρη πρέπει να ισχύει.

 

Καλά αν βάλει και -40 σε αυτά που θέλω και πάει δλδ -40 -10 -shipping θα κάνω πλιάτσικο,ε.Γμτ και είχα πει να τα περιορίσω.Θέλεις να αγιάσεις και δε σε αφήνουν...

Πάντως για Γαβαλά έχω ενα 40-50% απο τώρα οπότε μια βόλτα θα την κάνω και απο κει να δω τι παίζει.Άντε αρχίσαν οι εκπτώσεις για μένα απο Δεκέμβρη. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες

 

Βλέπω πως στο Yoox παει για ξεπούλημα σε δερμάτινα μπουφαν.Υπαρχει περιπτωση να εχει νέες παραλαβες?Επισης,επειδη μπερδευτικα με τα ποιο πανω Posts,ΠΩΣ ειναι δυνατον να πετυχουμε χαμηλοτερη τιμη πέρα απο τις μέρες που βαζει εκπτωσουλες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες

 

Βλέπω πως στο Yoox παει για ξεπούλημα σε δερμάτινα μπουφαν.Υπαρχει περιπτωση να εχει νέες παραλαβες?

 

Λίγο δύσκολο για νέες χειμερινές παραλαβές πλέον,όχι αδύνατον όμως.

 

Επισης,επειδη μπερδευτικα με τα ποιο πανω Posts,ΠΩΣ ειναι δυνατον να πετυχουμε χαμηλοτερη τιμη πέρα απο τις μέρες που βαζει εκπτωσουλες?

 

Με τη χρήση κουπονιού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...