Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να καταλαβω λιγο το cult.co.uk στελνει κανονικα ελλαδα χωρις να επιβαρυνθω τελωνειο???(γιατι νομιζω οτι ειναι μονο για αμερικη? λογω οτι εχει τις τιμες σε δολλαρια)και αν παραγειλω απο superdry.com θα εχω τελωνειο?(γιατι στα information λεει τις τιμες κανονικα σε ευρω)

 

Δεν μπορώ να σου πω 100% τι τελικά ισχύει .. εγώ προσωπικά .. διότι βρίσκομαι Αγγλία, τις τιμές τις βλέπω σε λίρες, κτλ ..

Πάντως .. δεδομένου ότι το site έχει κατάληξη co.uk -> σημαίνει ότι είναι αγγλικό.

και στο tab contact us -> η έδρα τους είναι αγγλική, οι εργάσιμες ώρες το ίδιο..

 

Αν παρόλα αυτά έχεις τόσες τρομερές αμφιβολίες για το θέμα ... μπορείς να στείλεις ένα email και στις δύο εταιρίες, και να τους ρωτήσεις ... απλά πράγματα!

 

Και μας ενημερώνεις και τους υπόλοιπους, να ξέρουμε τι παίζει!!

 

 

Έχει δει κανείς σας το uk ebay store? Είχα καιρό να μπω και τις προάλλες ήταν μοστραρισμένο με μεγάλα γράμματα το "Ebay Outlet" .. έκανα μια μικρή αναζήτηση κι είδα ότι είχε κι εκεί ικανοποιητική ποσότητα από ρούχα superdry κι όχι μόνο (ωστόσο δεν ξέρω αν ο συγκεκριμένος πωλητής στέλνει Ελλάδα, και πάλι το τονίζω εγώ τα βλέπω από Αγγλία) ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια! θελω να αγορασω παπουτσια Dsquared μπορειτε να προτεινετε sites με προιοντα dsquared??? ψαχνω μονο για τα αυθεντικα.

 

Ευχαριστω!

Δες dsquared2.com και luisaviaroma.com.

 

ειχα κανει μια παραγγελεια πριν κατι μερες στο asos.com και μου ειχε ερθει e-mail οτι μεχρι σημερα θα τα ειχα παραλαβει. ομως δεν εχει ερθει ακομα κατι. εχει αργησει σε κανεναν περισσοτερο απο οτι του εχουν πει? αφηνουν καποιο δελτιο παραλαβης αν δε σε βρουν εκει?

Συμβαινει καμια φορα να αργησει 1-2 μερες περισσοτερο ποσο μαλλον τωρα με τα προβληματα στις μεταφορες. Σου αφηνουν ειδοποιητηριο τα ΕΛΤΑ και πας και το παιρνεις απο το κοντινο σου καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο μαγαζί εκτός από το "Red light district" που να έχει affliction/ed hardy/amplified??

 

κυρίως affliction όμως

 

thx

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,ξερει κανεις τι φορμα έχουν τα moschino τα παπουτσια?βρηκα ένα γαματο αλλα έχει μονο 41 νουμερο,αν φοραω στα dsquared π.χ 42,θα μου κάνει?και all star 42,5,ας με βοηθησει κάποιος μην τα πάρω τσάμπα!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις μαγαζια αθηνα η πατρα με τζιν παντελονια καμπανες? ναι καμπανες:)
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

γενικα σε μπλουζες πχ diesel bench φοραω medium.τα νουμερα στις affliction ειναι τα ιδια???κανενα site εκτος απο το amazon??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω 100% τι τελικά ισχύει .. εγώ προσωπικά .. διότι βρίσκομαι Αγγλία, τις τιμές τις βλέπω σε λίρες, κτλ ..

Πάντως .. δεδομένου ότι το site έχει κατάληξη co.uk -> σημαίνει ότι είναι αγγλικό.

και στο tab contact us -> η έδρα τους είναι αγγλική, οι εργάσιμες ώρες το ίδιο..

 

Αν παρόλα αυτά έχεις τόσες τρομερές αμφιβολίες για το θέμα ... μπορείς να στείλεις ένα email και στις δύο εταιρίες, και να τους ρωτήσεις ... απλά πράγματα!

 

Και μας ενημερώνεις και τους υπόλοιπους, να ξέρουμε τι παίζει!!

 

ψωνιστε αφοβα δεν εχει κανενα προβλημα απολυτως

εχω παρει απειρα απο αυτο εδω και 4 χρονια, και δεν ειχα κανενα μα κανενα προβλημα και ειναι super στο customer care

 

και μετα γελαω με τις τιμες που εχει το attica στα ιδια ρουχα...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας πως επιστρεφω στο yoox αν μενω επαρχια??? στην επαρχια τα δεματα ερχονται με speedex..ερχεται η ups και το παιρνει οπου και να μενεις???

 

ευχαριστω!

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ας με βοηθησει καποιος,εχω δει ενα γαματο πα******κι Moschino στο yoox,που έχει μονο 41 νουμερο,έχουν μεγαλη εφαρμογη τα moschino?γτ ξερω γενικα τα ιταλικα έχουν μεγαλη εφαρμογη,αν φοραω σε all star Π.χ 42,5 , θα μ κανει το moschino 41?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ας με βοηθησει καποιος,εχω δει ενα γαματο πα******κι Moschino στο yoox,που έχει μονο 41 νουμερο,έχουν μεγαλη εφαρμογη τα moschino?γτ ξερω γενικα τα ιταλικα έχουν μεγαλη εφαρμογη,αν φοραω σε all star Π.χ 42,5 , θα μ κανει το moschino 41?

 

παραγγειλε το τωρα που εχει free delivery...Δεν χανεις τπτ.Το πολυ πολυ να το επιστρεψεις.Παντως φου φορας dsq 42 νομιζω και σε moschino 42 φορας!!

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το κουπονι για free delivery?θα πληρωσω με paypal,αν το γυρισω κανουν επιστροφη χρηματων?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αυτο το site :

http://www.mainlinemenswear.co.uk/

Εχω βρει καλες τιμες και φοβαμαι για fake !!!

 

Nομίζω είναι αυθεντικά. Περίμενε επιβεβαίωση όμως και από κάποιον άλλο.

btw o James που έχει χαθεί;

 

ρε παιδια θελω να κανω μια αγορα στοπ yoox,στο πεδιο c/o τι συμπληρωνω?

 

Δεν είναι απαραίτητο να συμπληρώσεις το συγκεκριμένο πεδίο == μη γράψεις τίποτα! :p

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι.Νομίζω οι απαντήσεις στις περισσότερες απορίες που αφορούν online stores έχουν δοθεί στο παρελθόν εδώ μέσα και ίσως καταντάει κουραστικό.Η καλύτερη λύση είναι να στέλνεται email στα καταστήματα ή pms στους φίλους σας που έχουν κάνει ήδη αγορές και κυρίως να μην αγχώνεστε όταν αγοράζετε από μεγάλα online καταστήματα.

 

-Για την επαρχία τα δέματα τα επιστρέφετε εσείς στο κατάστημα της speedex.H επιστροφή στο yoox είναι πανεύκολη και πάνω απ'όλα δωρεάν.

-Εννοείται όλα τα καταστήματα κάνουν επιστροφή χρημάτων,όταν επιστρέψετε ένα προϊόν.Στο yoox έχεις επιλογή είτε στην κάρτα ,είτε στην τράπεζα (για c.o.d αγορές),είτε στο moneyoox.2 βδομάδες κάνει συνήθως η επιστροφή χρημάτων ,καλός χρόνος σε σχέση με άλλα καταστήματα που κάνουν περίπου ένα μήνα.

-Γενικά όσα καταστήματα συνεργάζονται με ταχυδρομεία και όχι με courier ,ενδέχεται να έχουν καθυστερήσεις στις αποστολές.Όχι μόνο εξαιτίας της σκόνης ,αλλά εξαιτίας ότι οι online αγορές έχουν τρομερή άνθηση.Εκεί που το asos είχε 2εκατ. κλικς το μήνα έφθασε τα 7, γι αυτό και συνεχώς εξελίσσονται τα καταστήματα και προσπαθούν να βελτιώσουν τις αποστολές τους καθώς και την εξυπηρέτηση. Το yoox είναι ήδη στο χρηματιστήριο της Ιταλίας,διπλασίασε για άλλη μια χρονιά τα κέρδη και τις πωλήσεις.Δείτε εδώ τα επιτεύγματα ,μέχρι και η JP Morgan είναι μέτοχος,κάτι θα ξέρουν...

-Μην κάνετε βιαστικές κινήσεις σε αγορές με ένα -15% . Το καλοκαίρι ενδείκνυται για έξυπνες αγορές χαμηλού κόστους.Ίσως πρέπει να τιμήσουμε την ελληνική αγορά τον Ιούλιο ,έχω την εντύπωση ότι θα σκοτώσουν τις τιμές.

 

 

Για το καλοκαίρι του 2010 μερικές σκέψεις για τις τάσεις:

 

-Up τα γήινα χρώματα .Αποχρώσεις του γκρι ,μπεζ καθώς και τα κλασσικά μαύρο/άσπρο θα παίξουν .

-Up τα casual trousers,down τα jeans. Πάλι σε γήινα χρώματα καθώς και σκούρο μπλε. Τώρα σε jeans ,επειδή έχω λάβει pms για μάρκες , καλές λύσεις είναι τα April 77 κα A.P.C. Οικονομικά και στο εξωτερικό γίνεται χαμός.

-Up οι μικρού/μεσαίου μεγέθους σκελετοί σε γυαλιά ηλίου ,down οι μεγάλοι. Ντεμοντέ τα μεγάλα γυαλιά ηλίου .

-Up τα κλασικά moccassins ,επίσης dress shoes και hightop dress shoes,down τα αθλητικά .Sneakers παραμένουν ,αρκεί να μη "φωνάζουν" τη μάρκα τους.

-Up τα μονόχρωμα tees ,down τα μπλουζάκια με prints. Ουσία στις γραμμές,όχι στο φραμπαλά πλέον .Up Polos μονόχρωμα επίσης.

-Up τα καρό πουκάμισα ,αν και φοβάμαι ότι θα καταντήσουν σούπα.

-Up τα blazers .

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι.Νομίζω οι απαντήσεις στις περισσότερες απορίες που αφορούν online stores έχουν δοθεί στο παρελθόν εδώ μέσα και ίσως καταντάει κουραστικό.Η καλύτερη λύση είναι να στέλνεται email στα καταστήματα ή pms στους φίλους σας που έχουν κάνει ήδη αγορές και κυρίως να μην αγχώνεστε όταν αγοράζετε από μεγάλα online καταστήματα.

 

-Για την επαρχία τα δέματα τα επιστρέφετε εσείς στο κατάστημα της speedex.H επιστροφή στο yoox είναι πανεύκολη και πάνω απ'όλα δωρεάν.

-Εννοείται όλα τα καταστήματα κάνουν επιστροφή χρημάτων,όταν επιστρέψετε ένα προϊόν.Στο yoox έχεις επιλογή είτε στην κάρτα ,είτε στην τράπεζα (για c.o.d αγορές),είτε στο moneyoox.2 βδομάδες κάνει συνήθως η επιστροφή χρημάτων ,καλός χρόνος σε σχέση με άλλα καταστήματα που κάνουν περίπου ένα μήνα.

-Γενικά όσα καταστήματα συνεργάζονται με ταχυδρομεία και όχι με courier ,ενδέχεται να έχουν καθυστερήσεις στις αποστολές.Όχι μόνο εξαιτίας της σκόνης ,αλλά εξαιτίας ότι οι online αγορές έχουν τρομερή άνθηση.Εκεί που το asos είχε 2εκατ. κλικς το μήνα έφθασε τα 7, γι αυτό και συνεχώς εξελίσσονται τα καταστήματα και προσπαθούν να βελτιώσουν τις αποστολές τους καθώς και την εξυπηρέτηση. Το yoox είναι ήδη στο χρηματιστήριο της Ιταλίας,διπλασίασε για άλλη μια χρονιά τα κέρδη και τις πωλήσεις.Δείτε εδώ τα επιτεύγματα ,μέχρι και η JP Morgan είναι μέτοχος,κάτι θα ξέρουν...

-Μην κάνετε βιαστικές κινήσεις σε αγορές με ένα -15% . Το καλοκαίρι ενδείκνυται για έξυπνες αγορές χαμηλού κόστους.Ίσως πρέπει να τιμήσουμε την ελληνική αγορά τον Ιούλιο ,έχω την εντύπωση ότι θα σκοτώσουν τις τιμές.

 

 

Για το καλοκαίρι του 2010 μερικές σκέψεις για τις τάσεις:

 

-Up τα γήινα χρώματα .Αποχρώσεις του γκρι ,μπεζ καθώς και τα κλασσικά μαύρο/άσπρο θα παίξουν .

-Up τα casual trousers,down τα jeans. Πάλι σε γήινα χρώματα καθώς και σκούρο μπλε. Τώρα σε jeans ,επειδή έχω λάβει pms για μάρκες , καλές λύσεις είναι τα April 77 κα A.P.C. Οικονομικά και στο εξωτερικό γίνεται χαμός.

-Up οι μικρού/μεσαίου μεγέθους σκελετοί σε γυαλιά ηλίου ,down οι μεγάλοι. Ντεμοντέ τα μεγάλα γυαλιά ηλίου .

-Up τα κλασικά moccassins ,επίσης dress shoes και hightop dress shoes,down τα αθλητικά .Sneakers παραμένουν ,αρκεί να μη "φωνάζουν" τη μάρκα τους.

-Up τα μονόχρωμα tees ,down τα μπλουζάκια με prints. Ουσία στις γραμμές,όχι στο φραμπαλά πλέον .Up Polos μονόχρωμα επίσης.

-Up τα καρό πουκάμισα ,αν και φοβάμαι ότι θα καταντήσουν σούπα.

-Up τα blazers .

 

james οσον αφορα την επιστροφη στο yoox απο επαρχια πρεπει να μιλησω με την ups πρωτα και αυτοι ενημερωνουν την speedex?? αυτο παιζει???

 

ευχαριστω!

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον παρέλαβες από speedex ,το δέμα θα το δώσεις σε αυτή. Πρώτα όμως συμπλήρωσε ηλεκτρονικά την επιστροφή στο yoox,πατώντας το "return" δίπλα στην εντολή (στο myoox).Για τα υπόλοιπα δες το pdf και επίσης click στο yoox tour
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανενα καλο κομμωτηριο στο κεντρο της Θεσσαλονικης, εχω παει στα mods hair αλλα δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος!!!
Link to comment
Share on other sites

lefa@odeon?

Ναι το εχω ακουσει αυτο το κομμωτηριο εσυ εκει πηγαινεις?

εμεινες ευχαριστημενος?

ποσο κοστιζει το αντρικο?

και αν κλεισω ραντεβω ποιον να ζητηζω να με κουρεψει?

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αυτο το site :

http://www.mainlinemenswear.co.uk/

Εχω βρει καλες τιμες και φοβαμαι για fake !!!

 

Έχω ψωνίσει και είναι αξιόπιστο κανένα πρόβλημα ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ρε James μην δινεις ολες τις μαρκες φορα παρτιδα! Ελεος δηλαδη, ασε και κατι για τους ψαγμενους! Ξεκοψα τα A&F που φορουσα 15 χρονια αφου βρωμισε ο τοπος, βρηκα νεες μαρκες και καθεσαι και τις πετας στον λαο ετσι απλα???

πολυ unfair εκ μερους σου!

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε corkala , μην τσαντιζεσαι !! σε ενα φορουμ με ρουχα να μπεις και θα δεις π.χ 600 σελιδες

σε 2 χρονια για τα a.p.c jeans !! εεε , να μην ειναι καλα ; χαχαχα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Ρε James μην δινεις ολες τις μαρκες φορα παρτιδα! Ελεος δηλαδη, ασε και κατι για τους ψαγμενους! Ξεκοψα τα A&F που φορουσα 15 χρονια αφου βρωμισε ο τοπος, βρηκα νεες μαρκες και καθεσαι και τις πετας στον λαο ετσι απλα???

πολυ unfair εκ μερους σου!

 

Να σε ρωτησω φιλε κατι φιλε για μια αγορα 200 ευρω στο abercrombie μεταφορικα και εκτελωνισμο ποσο περιπου θα πληρωσω μιας που εχεις ψωνισει απο το συγκεκριμενο μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω φιλε κατι φιλε για μια αγορα 200 ευρω στο abercrombie μεταφορικα και εκτελωνισμο ποσο περιπου θα πληρωσω μιας που εχεις ψωνισει απο το συγκεκριμενο μαγαζι?

 

Εγώ για συνολικό κόστος 130 δολλάρια έδωσα 50 δολλάρια μεταφορικά.

Το κουστουμάκι του τελωνείου ήταν 32 φόροι/δασμοί + 2 ΔΕΤΕ + 15 έξοδα αεροδρομίου +81 αμοιβή fedex.

 

Επειδή στέλνουν μόνο με fedex δε νομίζω πως γλιτώνει κανείς αυτά τα λεφτά.Εγώ αναγκαστικά έστειλα το δέμα πίσω και μου επέστρεψαν όλα τα λεφτά.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...