Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια τελικα απο το asos αν παραγειλω κατι θα πληρωσω standar 5 λιρες επειδη η Αγγλια ειναι στην Ε.Ε. ή θα πληρωσω και δασμους στο τελωνειο?

Επισης εγω θα τα παραλαβω απο το αεροδρομιο η θα μου τα φερουν σπιτι με καπια συνεργαζομενη ελληνικη εταιρεια

Και τελος ειναι καλυτερα να βγαλω μια χρεωστικη καρτα ειναι να πληρωσω με paypal?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν πληρωνεις τιποτα απο Αγγλια,ειναι Ε.Ε. .Το paypal ειναι καλυτερη λυση.Πιο ασφαλης απο τη μια,πιο επιφοβη για τον πωλητη απο την αλλη,αφου μπορεις να ζητησεις επιστροφη χρηματων αν δε λαβεις αυτο που αγορασες.

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωνεις τιποτα απο Αγγλια,ειναι Ε.Ε. .Το paypal ειναι καλυτερη λυση.Πιο ασφαλης απο τη μια,πιο επιφοβη για τον πωλητη απο την αλλη,αφου μπορεις να ζητησεις επιστροφη χρηματων αν δε λαβεις αυτο που αγορασες.

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

 

 

και τελικα απο που παραλαμβανω απο αυτα που αγορασα (asos) και κατι αλλο το paypa πως το χρησιμοποιω μπορεις να μου εξηγησεις?

Link to comment
Share on other sites

και τελικα απο που παραλαμβανω απο αυτα που αγορασα (asos) και κατι αλλο το paypa πως το χρησιμοποιω μπορεις να μου εξηγησεις?

 

Θα σου έρθει ειδοποιητήριο από το ταχυδρομείο και θα πας να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έρθει ειδοποιητήριο από το ταχυδρομείο και θα πας να το πάρεις.

οκ καταλαβα.

Tο paypal μπορειται να μου πειτε πως το χρησιμοποιω?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποσο σου πηγε το μαλλι?

Ελεγα και εγω να ρισκαρω αλλα μετα το παθημα σου..........μακριααααα ποτε !!!!

 

32 ευρώ δασμοί/ΦΠΑ

2 ευρώ ΔΕΤΕ

15 ευρώ έξοδα αεροδρομίου

81 ευρώ αμοιβή fedex

 

Αν δε πάει δικός μου αύριο για τον εκτελωνισμο θα το στείλω πίσω.Στην τελικά θα χάσω τα 40 δολλάρια που έδωσα γβια μεταφορικά.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα.

Tο paypal μπορειται να μου πειτε πως το χρησιμοποιω?

 

Για περισσότερες πληροφορίες κοίτα εδώ :

Paypal: Χρήση και γενικές ερωτήσεις

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παραγειλα καποια πραγματα απο το asos και στο mail που με εστειλαν οτι ελαβαν την παρεγγελια μου μου εδωσαν εναν αριθμο της παραγγελιας μου μπορω συμφωνα με αυτο να παρακολουθησω την εξελιξη της καπως?

 

Επισης μου λει οτι περιπου στι 27 Απριλιου θα φτασει περιπου σε ποσεσ μερες φτανει?

 

Και τελος ποιος θα με ειδοποιησει οτι εφτασαν?

Link to comment
Share on other sites

Είπα να ρισκάρω και παρήγγειλα ένα πόλο κι ένα πουκάμισο απο abercrombie.

Δυστυχώς τα στείλανε με fedex και σήμερα μου ράψανε ένα καλό κουστουμάκι στο τελωνείο του αεροδρομίου.

32 ευρώ δασμοί/φπα

2 ευρώ κάτι άλλο

και 80 ζητάνε τα λαμόγια της fedex.

 

Δηλαδη αν δεν ηταν με την fedex και ηταν με αλλη εταιρεια θα ερχοταν λιγοτερα απο 80 ευρω ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν δεν ηταν με την fedex και ηταν με αλλη εταιρεια θα ερχοταν λιγοτερα απο 80 ευρω ?

 

Φυσικά!

 

Πριν 5 χρόνια είχα παραγγείλει απο το ebay κάτι το οποίο ήταν αξίας 230ευρώ και για το οποίο πλήρωσα 70 ευρώ μεταφορικά(EMS)!

 

Όταν το δέμα ήρθε σπίτι μου πλήρωσα επιπλέον 60 ευρώ στα ελτά για έξοδα εκτελωνισμού.Και μιλάμε για ηλεκτρονική συσκευή η οποία εδώ κοστίζει 450 ευρώ!

Και για 2 μπλουζάκια έγινε τόσος ντόρος.Btw η abercrombie λέει δε θα δεχθεί πίσω το πακέτο στην περίπτωση όπου η fedex τους ρωτήσει αν το θέλουν.Άκουσον άκουσον...

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τι ντύσιμο κάνετε?Αρκετοί ηλικίας 17-25 ντύνονται έτσι σε εξόδους τους

 

http://img541.imageshack.us/img541/7348/aads.jpg

 

και επιπλέον ένα σακάκι η δερμάτινο

 

[Η photo είναι από ξένο site με αντρικά ρούχα]

 

Εγώ προτιμώ t-shirts με στάμπες για το καλοκαίρι,με ένα jean ξεβαμμένο ή ξεφτυσμένο,και για το χειμώνα μοντέρνα μπλουζάκια με ένα jean σκούρο ή μαύρο και ένα σακάκι νεανικό diesel για πιο καλό (και σε γάμο έχω πάει έτσι και σε μπουζούκια).Παπούτσια ανάλογα που θα πάω!Αν πάω σε γάμο προτιμώ πιο καλά μαύρα,αν πάω μπουζούκια μπορεί να βάλω και αθλητικά μαύρα παπούτσια.

Edited by justin19
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.Απο το site της superdry (superdry.com) εχει παραγειλλει κανεις?υπαρχει προβλημα με τελωνειο?γενικα η εταιρεια που εδρευει εντος ευρωπαικης ενωσης?(μην μου πειτε για asos ή κανενα αλλο site θελω αποκλειστικα απο εκει)ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τι ντύσιμο κάνετε?Αρκετοί ηλικίας 17-25 ντύνονται έτσι σε εξόδους τους

 

http://img541.imageshack.us/img541/7348/aads.jpg

 

 

ΑΛΗΤΙΚΟ ΣΤΥΛ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

θελω να παρω καποιες μπλουζες affliction.ειναι μεγαλα τα μεγεθοι τους???κανονικα φοραω medium πρεπει να παρω small???εχετε να μου προτεινετε καμια σελιδα με ποικιλια για αυτη τη μαρκα??? συγκεκριμενα ψαχνω πιο παλιες του sean sherk.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεισ αν θα υπαρξουν καθυστερησεις απο αγγλια παραγγειλα κατι πραγαμτα απο το asos την παρασκευη???
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.Απο το site της superdry (superdry.com) εχει παραγειλλει κανεις?υπαρχει προβλημα με τελωνειο?γενικα η εταιρεια που εδρευει εντος ευρωπαικης ενωσης?(μην μου πειτε για asos ή κανενα αλλο site θελω αποκλειστικα απο εκει)ευχαριστω.

 

γιατί δεν δοκιμάζεις από το cult.co.uk; Στέλνει κανονικά σε Ευρωπαϊκούς προορισμούς. Λεπτομέρειες εδώ

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! θελω να αγορασω παπουτσια Dsquared μπορειτε να προτεινετε sites με προιοντα dsquared??? ψαχνω μονο για τα αυθεντικα.

 

Ευχαριστω!

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως λειτουργεί με τα delivery αυτό το luisa. Είχε ακουστεί ότι έρχονταν πάνω κάτω σε τρείς μέρες. Πρωσοπικά όλο προβλήματα μου δημιουργούνται. Κάτι 10ημερα estimated και άλλα τέτοια ωραία. και δεν είναι η πρώτη φορά. στις 10 φορές η 9 εχουν πάει στραβά.
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει μια παραγγελεια πριν κατι μερες στο asos.com και μου ειχε ερθει e-mail οτι μεχρι σημερα θα τα ειχα παραλαβει. ομως δεν εχει ερθει ακομα κατι. εχει αργησει σε κανεναν περισσοτερο απο οτι του εχουν πει? αφηνουν καποιο δελτιο παραλαβης αν δε σε βρουν εκει?
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει μια παραγγελεια πριν κατι μερες στο asos.com και μου ειχε ερθει e-mail οτι μεχρι σημερα θα τα ειχα παραλαβει. ομως δεν εχει ερθει ακομα κατι. εχει αργησει σε κανεναν περισσοτερο απο οτι του εχουν πει? αφηνουν καποιο δελτιο παραλαβης αν δε σε βρουν εκει?

 

Εγω φιλε εκανα μια παραγγελια την παρασκευη και μου ηρθε σαν mail αναμενομενη μερα παραδοσης 27 Απριλιου, απλα νομιζω οτι λογω του προβληματος με τις αεροπορικες εταιρειες απο το ηφαιστειο θα αργησε, μηπως γνωριζες τον τροπο που τα παραλαμβανουμε ?

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν δοκιμάζεις από το cult.co.uk; Στέλνει κανονικά σε Ευρωπαϊκούς προορισμούς. Λεπτομέρειες εδώ

για να καταλαβω λιγο το cult.co.uk στελνει κανονικα ελλαδα χωρις να επιβαρυνθω τελωνειο???(γιατι νομιζω οτι ειναι μονο για αμερικη? λογω οτι εχει τις τιμες σε δολλαρια)και αν παραγειλω απο superdry.com θα εχω τελωνειο?(γιατι στα information λεει τις τιμες κανονικα σε ευρω)

Link to comment
Share on other sites

γενικα για να μην προβληματιζεσαι,θα μπαινεις σε καθε site στo contact us και θα βλεπεις διευθυνση κτλ...Κυριως το return post.Ή ακομα το about us θα λεει που εδραζει το μαγαζι-αποθηκη!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...