Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cecilia μου ξεφυγε το μνμ σου!! :) βασικα αρχικη μου σκεψη ηταν χωρις γραβατα και μαυρο πουκαμισο. ειπα ομως μιας και το κανο το καλο να το κανω ολοκληρωμενο ;)Οχι οτι θα ναι ασχημο κ ετσι.. Θα δω κ αυτην την αποψη κ θα κρινω. Νομιζω υπαρχουν κατι πουκαμισα που ο γιακας τους ανεβαινει ψιλα και φοριουνται χωρις γραβατα.. Ειχα δει κ το Σακη να τα φοραει :p:p Αν καταλαβατε ποια λεω, πως τα ζηταω?

 

Ε, άμα το έχει φορέσει και ο σάκης αλλάζει το πραγμα...:p

Κατάλαβα τι εννοείς, αν και δεν έχω ιδέα πως το ζητάς, πολύ ωραίο θα είναι πάντως. Και βασικά καλά λέει ο DesertSMisSRaiN νέο παιδί είσαι, είναι και καλοκαίρι, τι να την κάνεις τη γραβάτα, άστο καλύτερα...:happy:

A, ναι, και η καλύτερη ιδέα, όπως προαναφέρθηκε είναι να πας μαζί με την κοπέλα σου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ θα διαφωνήσω. Η γραβάτα δεν έχει ηλικία και ένας γάμος είναι η καλύτερη ευκαιρία που έχει κάποιος να ντυθεί καλά. Υποκάμισο και σακάκι φοράμε πλέον σχεδόν παντού, ας κάνουμε την καρδιά μας πέτρα (λέμε τώρα) και ας φορέσουμε κάτι πιο καλό σε μία τέτοια περίσταση.

 

Καλά εννοείται πως δεν έχει ηλικία η γραβάτα. Πλέον άλλωστε όπως λες και εσύ ισως να είναι και το μοναδικό πράγμα που να ξεχωρίζει το καλό από το casual ντύσιμο αφού τα σακάκια έχουν μπει πολύ περισσότερο στη ζωή μας από το "για πολύ καλό ντύσιμο" που θεωρούνταν παλιά.

 

Απλά θεωρώ πως ένα πολύ καλό σετ πουκάμισο-παντελόνι-ζώνη-παπούτσια, αρκούν για να θεωρηθεί το ντύσιμο ενός 26άχρονου άντρα, πολύ καλό.

 

Desert δεν φανταζεσαι ποσο ειμαι μαζι σου! ΠΟΣΟ ΟΜΩΣ!!! Αλλα... αλλα..!!Πρωτη φορα ειναι που το κανω κ θελω να ειναι κατι καλο. Γιαυτο μαζευω κ γνωμες!! Εδω (my phone) προσεξα οτι κατεχετε το θεμα (ρολογια, παπουτσια, ρουχα ;))

 

Επίσης, έχω να σου προτείνω να μη φορέσεις μαύρο πουκάμισο. Αν έκανες διακοπές φέτος και μαύρισες (σε αντίθεση με εμένα που ΔΕΝ έκανα διακοπές φέτος και είμαι πιο άσπρος και από βαμπιρ) το λευκό νομίζω θα είναι πιο εντυπωσιακό.

 

Σε οποιαδήποτε περίπτωση πάντως, αφού θα το κάνεις (και) για εκείνη, πάρε τη δική της γνώμη. Δεν πειράζει που και που να τους κάνουμε τα χατίρια όσον αφορά το ντύσιμό μας :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται πως δεν έχει ηλικία η γραβάτα. Πλέον άλλωστε όπως λες και εσύ ισως να είναι και το μοναδικό πράγμα που να ξεχωρίζει το καλό από το casual ντύσιμο αφού τα σακάκια έχουν μπει πολύ περισσότερο στη ζωή μας από το "για πολύ καλό ντύσιμο" που θεωρούνταν παλιά.

 

Απλά θεωρώ πως ένα πολύ καλό σετ πουκάμισο-παντελόνι-ζώνη-παπούτσια, αρκούν για να θεωρηθεί το ντύσιμο ενός 26άχρονου άντρα, πολύ καλό.

 

Σίγουρα μπορεί. Αλλά αυτό το ντύσιμο, το φοράς και για μία συνέντευξη για δουλειά, hell, το φοράς και στα μπουζούκια! :p

 

Επίσης, έχω να σου προτείνω να μη φορέσεις μαύρο πουκάμισο. Αν έκανες διακοπές φέτος και μαύρισες (σε αντίθεση με εμένα που ΔΕΝ έκανα διακοπές φέτος και είμαι πιο άσπρος και από βαμπιρ) το λευκό νομίζω θα είναι πιο εντυπωσιακό.

 

+1 άνευ σχολίων.

 

Σε οποιαδήποτε περίπτωση πάντως, αφού θα το κάνεις (και) για εκείνη, πάρε τη δική της γνώμη. Δεν πειράζει που και που να τους κάνουμε τα χατίρια όσον αφορά το ντύσιμό μας :p

 

Επίσης +1. Κοιτάξτε να κάνετε αμοιβαίες υποχωρήσεις. Στην τελική δεν είναι και μεσανατολικό το τι θα φορέσεις και καλύτερα να είσαι άνετος με τα ρούχα σου, γιατί τότε θα δείχνουν μακράν καλύτερα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ισως σημαντικη λεπτομερεια: Ειμαστε μεικτο ζευγαρι και αυτη τη στιγμη ειμαι εξωτερικο. Συγκεκριμενα Πολωνια :) Ο γαμος θα γινει εδω σε 2 βδομαδες. Ενταξει κ εδω ακομα καλοκαιρι θα θεωρειται ;) Απλα εδω το εχουν πολυ το επισημο, ακομα και οταν δινουν "πανελληνιες" (πανπολωνιες-χααχαχχα ειναι η ωρα τετοια συγχωρεστε με) την τελευταια μερα σκανε τα αγορια με κουστουμια κ τετοια. Οποτε στο γαμο θα ειναι ολοι μα ολοι, ακομα και gothic metal τυπος να ειναι που λεει ο λογος γραβατομενοι! Οταν λοιπον της ειπα να μην παω με κοστουμι στο γαμο με κοιταγε σαν εξωγηινο. Οποτε πηγαμε μαζι για ερευνα αγορας - δεν γλυτωνα αλλωστε- κ καταληξαμε στο γκρι. Δηλαδη το κοστουμι σχεδον το εχουμε, τα ψιψιψονια λειπουν ;)

 

ΥΓ: Λετε να κανω την διαφορα σαν γνησιος Ελληναρας?? :):)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ισως σημαντικη λεπτομερεια: Ειμαστε μεικτο ζευγαρι και αυτη τη στιγμη ειμαι εξωτερικο. Συγκεκριμενα Πολωνια :) Ο γαμος θα γινει εδω σε 2 βδομαδες. Ενταξει κ εδω ακομα καλοκαιρι θα θεωρειται ;) Απλα εδω το εχουν πολυ το επισημο, ακομα και οταν δινουν "πανελληνιες" (πανπολωνιες-χααχαχχα ειναι η ωρα τετοια συγχωρεστε με) την τελευταια μερα σκανε τα αγορια με κουστουμια κ τετοια. Οποτε στο γαμο θα ειναι ολοι μα ολοι, ακομα και gothic metal τυπος να ειναι που λεει ο λογος γραβατομενοι! Οταν λοιπον της ειπα να μην παω με κοστουμι στο γαμο με κοιταγε σαν εξωγηινο. Οποτε πηγαμε μαζι για ερευνα αγορας - δεν γλυτωνα αλλωστε- κ καταληξαμε στο γκρι. Δηλαδη το κοστουμι σχεδον το εχουμε, τα ψιψιψονια λειπουν ;)

 

ΥΓ: Λετε να κανω την διαφορα σαν γνησιος Ελληναρας?? :):)

 

Εν τοιαύτη περιπτώσει, γραβατούλα. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ωραια παμε για γραβατα λοιπον!! Ας το κανουμε κ αυτο. Αλλιως θα δουμε κ για το πουκαμισο α λα Sakis που δεν ξερουμε πως το λενε! Χεχεχε!!:)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ωραια παμε για γραβατα λοιπον!! Ας το κανουμε κ αυτο. Αλλιως θα δουμε κ για το πουκαμισο α λα Sakis που δεν ξερουμε πως το λενε! Χεχεχε!!:)

 

Εγώ βασικά λέω να της κάνεις κανά χουνέρι και να σκάσεις με βερμουδίτσα-σαγιονάρα-γυαλί rayban :lol:

Καλές σου αγορές λοιπόν :)

Link to comment
Share on other sites

Λες? Γυαλι υπαρχει κ βερμουδα, η σαγιοναρα λειπει!! :D

 

ε, ποιος τι χάρη σου τότε, ένα ζευγαράκι havaianas πάρε και είσαι έτοιμος...!

(ε, ρε παντόφλα που έχει να πέσει :p )

Link to comment
Share on other sites

ε, ποιος τι χάρη σου τότε, ένα ζευγαράκι havaianas πάρε και είσαι έτοιμος...!

(ε, ρε παντόφλα που έχει να πέσει :p )

 

 

Σαγιοναρα εννοεις!!:lol::lol:

 

Καλα ανετα εσκαγα ετσι, την ειχα φτασει σε σημειο να δεχτει μια καποια υποχωρηση και μου λεει "καλα, ελα οπως θες, αλλα οι αλλοι θα ειναι με κοστουμια και θα νιωθεις μειονεκτικα" χχαχαχαχαχχαχα!! Κορυφαιο!!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να φορέσεις ένα σκούρο μπλε κουστούμι με λεπτή ρίγα ή σκέτο δεν το έχεις σκεφτεί;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Σαγιοναρα εννοεις!!:lol::lol:

 

Καλα ανετα εσκαγα ετσι, την ειχα φτασει σε σημειο να δεχτει μια καποια υποχωρηση και μου λεει "καλα, ελα οπως θες, αλλα οι αλλοι θα ειναι με κοστουμια και θα νιωθεις μειονεκτικα" χχαχαχαχαχχαχα!! Κορυφαιο!!

 

χαχαχαχαχαχαχα

όντως ρε συ, σαν το φτωχό συγγενή θα ήσουν αν όλοι εκτός από σένα ήταν κουστουμάτοι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να φορέσεις ένα σκούρο μπλε κουστούμι με λεπτή ρίγα ή σκέτο δεν το έχεις σκεφτεί;

 

Δοκιμασα και ενα τετοιο αλλα κ στους δυο αρεσε πιο πολυ το γκρι. Ισως επειδη το μπλε (blue black βασικα) ειχε την ιταλικη γραμμη με δυο κοψιματα πισω και το αλλο εστρωνε πιο καλα πανω μου. Αλλα κ σαν χρωμα δν μας γεμισε το ματι!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και ενα τετοιο αλλα κ στους δυο αρεσε πιο πολυ το γκρι. Ισως επειδη το μπλε (blue black βασικα) ειχε την ιταλικη γραμμη με δυο κοψιματα πισω και το αλλο εστρωνε πιο καλα πανω μου. Αλλα κ σαν χρωμα δν μας γεμισε το ματι!

 

 

A ok, γιατί έχω blazer & κουστούμι σε αυτό το χρώμα και είναι πολύ ωραία τα μονόχρωμα κουστούμια, με ένα ριγέ πουκάμισο μέσα και μια μονόχρωμη γραβάτα.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο αριθμός των μπλουζών DSQ που αγόρασα για SS/09 είναι ο μαγικός αριθμός...Μηδενανε.

Τώρα για jeans άλλάζει.Για μένα είναι απο τις καλύτερες μάρκες εκεί.Βέβαια όσο πιο παλιά τόσο πιο καλά, αλλά είδα τα jeans AW/09 και μερικά θυμίζουν παλιές καλές εποχές :D

 

Μπορεί να κάνω λάθος ,αλλά με μια ματιά που έριξα στο Luisa και σε 2-3 άλλα μαγαζιά, μόνο κάποια t-shirts σε εφαρμοστό καμπυλοειδές τελείωμα και κάτι διπλά tees θυμίζουν τα παλιά.Τα jeans πάνω κάτω τα ίδια με τα περσινά,αν εξαιρέσεις ότι τα βγάζουν σε 2 εκδόσεις ,την στενή και τη φαρδιά γραμμή. Έριξαν το βάρος στα γυναικεία πλέον (λογικό) και στα αντρικά κάπως ανακυκλώνονται σε μια σεζόν που ξεφύτρωσαν στην Αθήνα ή αναστήθηκαν πολύ ανταγωνιστικοί οίκοι ,με αποτέλεσμα να μείνουν λίγο πίσω φέτος το χειμώνα.

 

btw το yoox κοιμάται ύπνο βαθύ τελευταία :)

 

 

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ (Πάνω που κατηγορούσα το yoox)

 

 

Τελικά σήμερα -70% με free delivery

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα λέει συνήθως ο James, το Yoox 70% και Free shipping.

 

Για τα DSQ.Εγώ τo t-shirt με το Oil θα έπερνα αλλά κάποιος @!%@^$^&^^& το πήρε στον Γαβαλέξ.Τα άλλα δεν λένε τπτ, αν εξερέσεις ένα που είναι μάλλινο αλλά βγαίνει μόνο σε t-shirt.

Για τα jean έχω μια ένσταση καθώς (για κάποια απο τα ακριβά κομμάτια πάντα) έχω πολλά χρόνια να δω τόση "βρωμιά" στα jean τους.Αλλά πρέπει να τα δεις απο κοντά για να καταάβεις.Αν το συνεχίσουν και το καλοκαίρι έτσι με βλέπω με 2-3 τουλάχιστον, γιατί του χρόνου δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει.

 

P.S. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί σταμάτησαν τα cimosa...

 

 

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ (Πάνω που κατηγορούσα τον James :P )

Έβαλε για την έκπτωση στο yoox το παιδί....Είπα και γω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα για την εφαρμογή .Στα tees πχ του luisa όλα πλέον είναι πιο κοντά όπως παλιά και επίσης μερικά τελειώνουν σε καμπύλη.Άσε που το καλύτερο τους , το πιο απλό -ένα γκρι με άσπρο διπλό τελείωμα- είναι best seller.Δλδ το πιο απλό χωρίς στάμπες κλπ ,γιατί έχει την καλύτερη εφαρμογή. Επίσης στα jeans ,την καλύτερη εφαρμογή περιέργως την έχουν τα πιο φθηνά τους ,αν προσέξεις και στην επεξεργασία που λες κάπως το παράκαναν στα ακριβά ...Όχι πως δεν είναι καλά,αλλά σε σύγκριση με denim παλαιότερων seasons στις ίδιες τιμές δε βρίσκω κάτι αξιόλογο (και να έβρισκα θα κατέληγα σε άλλη μάρκα πλέον).Σε σχέση με αυτά που έχω δε βρίσκω καλύτερο σε jeans.Τα είδα και στο ensayar και σε καμιά 20αριά sites στο internet, δεν ενθουσιάστηκα.Τα cimosa δε νομίζω να τα σταμάτησαν,πέρσι στο νετ άργησαν να τα φέρουν. Τέλος, παπούτσια μιλάμε για κατακόρυφη πτώση, βρίσκεις πολύ καλύτερα σε άλλες μάρκες.Τέσπα πιστεύω ότι έμειναν λίγο πίσω φέτος ή ανέβηκαν άλλοι σχεδιαστές,μπορεί να κάνω και λάθος -γούστα είναι αυτά-,είμαι και υπερπλήρης σε αυτή τη μάρκα.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα εκατσε το free delivery @ yoox,φανταζομαι θα ειναι για ολα τα προϊόντα ετσι?οχι μονο για τα καλοκαιρινα(εγω θα παρω χειμωνικα)
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα μεγάλο θέμα άνοιξες φίλτατε james :)

Δε διαφωνώ σε αυτά που λες απλά για τα jeans να πω ότι όσα DSQ έχω, μόνο 1 μου κάθετε καλά πάνω μου.Έτσι είναι η μάρκα, ή το δέχεσαι ή δεν πέρνεις (να σημειώσω ότι δεν έχω φτηνά DSQ που εκεί ίσως να κάθονται πιο καλά τα jeans).

Επίσης δεν είπα ότι τα jeans γαμ#νε και δέρνουν άλλα ότι βλέπω μια διάθεση για επιστροφή στα παλιά σχέδια (π.χ. 2 color fade που έχω να δω απο τον Kολοκοτρώνη :lol: ) .

Καλά για τα tees άστο.Αν δε δοκιμάσω κάτι δεν παίζει να πάρω με τπτ. Έχουν Medium που μου είναι μεγάλα και XL που μου είναι μικρά.Αλλά και πάλι απο τα καλοκαιρινα (που μόνο αυτο με το τουτου άξιζε, αλλά το φόρεσε ο "τύπος-τύπισσα,τεσπα" και μας ξενέρωσε) είναι πολύ καλύτερα.

Παπούτσια είναι γτπ φέτος.Αλλά δεν είναι το φόρτε τους.

 

P.S. Στο yoox το free shipping είναι για τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε κανενα Online μαγαζι με .LAK(Λακης Γαβαλας)

 

Εχω την εντυπωση πως διατιθενται μονο μεσω των μαγαζιων.Εψαχνε μια φιλη μου πριν καιρο και δεν βρηκε καποιο online καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Στις 03/09 έκανα την πρώτη μου παραγγελία απο το asos.com. Την επομένη έλαβα e-mail που με ειδοποιούσε ότι το δέμα έχει αποσταλεί. Σήμερα πάτησα track this order για να δω πότε θα παραδωθεί, και μου εμφανίζει το εξής:

Your search did not find any matching tracking. Please refine your search criteria.

 

Είναι φυσιολόγικο;;

Link to comment
Share on other sites

Στις 03/09 έκανα την πρώτη μου παραγγελία απο το asos.com. Την επομένη έλαβα e-mail που με ειδοποιούσε ότι το δέμα έχει αποσταλεί. Σήμερα πάτησα track this order για να δω πότε θα παραδωθεί, και μου εμφανίζει το εξής:

Your search did not find any matching tracking. Please refine your search criteria.

 

Είναι φυσιολόγικο;;

 

Ναι φυσιολογικο ειναι.. δεν εχουν καλες σχεσεις με το tracking.. παντως το πολυ σε 1 βδομαδα απο τοτε που το παρηγγειλες θα σου ερθει ειδοποιηση απο το ταχυδρομειο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...