Jump to content

[S6 Series] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς καταλαβαινουμε στο σκρουτζ ποια συσκευή είναι branded και ποια όχι ? Και κάποιο αξιόπιστο κατάστημα να προχωρήσω σε αγορά ?

 

Εγω οταν ειχα παρει το Alpha απ το http://www.cityshop.gr μου ειχαν πει οτι ειναι unbranded. Προσωπικά τα πιο φτηνα μαγαζιά δεν τα εμπιστεύομαι για πολλους λόγους (αν κοιτάξεις αρνητικες κριτικες, αναφέρονται ανοιγμενες συσκευες και ενα σωρό άλλα).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω οταν ειχα παρει το Alpha απ το http://www.cityshop.gr μου ειχαν πει οτι ειναι unbranded. Προσωπικά τα πιο φτηνα μαγαζιά δεν τα εμπιστεύομαι για πολλους λόγους (αν κοιτάξεις αρνητικες κριτικες, αναφέρονται ανοιγμενες συσκευες και ενα σωρό άλλα).

 

Μπορεις, πριν πληρωσεις τον κουριερ, να ανοιξεις το πακετο (αν δεν ειναι μονο το κουτι του κινητου) να δεις οτι το κουτι της συσκευης ειναι οκ και μετα να προχωρησεις στην πληρωμη. Δεν θα σε πει και τιποτα. Το εχω κανει παρα πολλες φορες.

 

Τωρα, αν γινει με πληρωμη μεσω αλλου τροπου εκτος αντικαταβολης, αλλαζει το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις, πριν πληρωσεις τον κουριερ, να ανοιξεις το πακετο (αν δεν ειναι μονο το κουτι του κινητου) να δεις οτι το κουτι της συσκευης ειναι οκ και μετα να προχωρησεις στην πληρωμη. Δεν θα σε πει και τιποτα. Το εχω κανει παρα πολλες φορες.

 

Τωρα, αν γινει με πληρωμη μεσω αλλου τροπου εκτος αντικαταβολης, αλλαζει το πραγμα.

 

Μα γιατί να το κανεις αυτό αφου τα καταστήματα γνωρίζουν τι εχουν παραγγείλει στους προμηθευτές τους;;; Προσωπικά θα ξαναεπιλεξω το cityshop για το S6 οταν φερουν το χρυσό. Θα το πληρώσω λιγο παραπάνω απ οτι τα υπολοιπα καταστήματα αλλα θα ξερω εαν ειναι unbranded.

 

Αν εχουν αλλαξει κι αυτοι πολιτική και λένε οτι "δεν ξέρουν" θα βρω καποιο κατάστημα που θα ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι branded τι "προβληματα" υπαρχουν δηλαδη; Ρωταω επειδη ενδιαφερεται φιλος να παρει απο σκρουτζομαγαζο.
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει περισσότερο με το πότε θα παίρνει τις αναβαθμίσεις ,γιατί θα εξαρτάται βάση του παρόχου.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή άρχισε να ανεβαίνει πάλι στα περισσότερα σκρουτζομαγαζα

Ελπίζω μέχρι αρχές Μαΐου να είναι σε αυτά τα επίπεδα και να μην ανέβει άλλο

Link to comment
Share on other sites

Αν η διαθεσιμοτητα του Edge παραμεινει στα ιδια επιπεδα θα αργησει πολυ να πεσει η τιμη...το περιμενω 2 βδομαδες και ακομα απο το πλαισιο μου λενε ημερομηνια παραλαβης αγνωστη...τραγικο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τραγικό αμα αναλογιστής οτι υπάρχει πολύ μεγάλο πρόβλημα διαθεσιμότητας - σε όλη την Ευρώπη.

Στο UK αναμένεται διάθεση μετα τις 15 Μαϊου από την Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο ειναι οτι ειχαν προπαραγγελιες 300 ατομων και παρελαβαν 10 κομματια..Δεν ειχαν ειδοποιησει την Samsung Hellas για την ζητηση..Αρα δεν την εχω την απαιτηση απο την αντιπροσωπια αλλα απο το μαγαζι που διαφημιζε οτι θα το χει διαθεσιμο απο 17 Απριλη..Αλλιως το παραγγελνα απο εξωτερικο..
Link to comment
Share on other sites

Και απο το εξωτερικο να είχες κανει παραγγελία, δεν είμαι σίγουρος οτι θα είχες άλλο αποτέλεσμα. Το μαγαζί λαμβάνει οτι της δίνει η Samsung και όχι οτι έχει παραγγείλει.
Link to comment
Share on other sites

Και απο το εξωτερικο να είχες κανει παραγγελία, δεν είμαι σίγουρος οτι θα είχες άλλο αποτέλεσμα. Το μαγαζί λαμβάνει οτι της δίνει η Samsung και όχι οτι έχει παραγγείλει.

 

Τοτε καλη υπομονη στον κοσμο που το περιμενει...:)

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση οσων περιμενουν, μιλησα με Samsung εχουν διαθεσιμα στις αποθηκες τους, περιμενουν να τα παρουν απο τα καταστηματα πωλησης...Μιλαω παντα για Edge...
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το Edge 128GB σε χρυσό από το ConstantineStore. Μου είπαν ότι θα το έχω την επόμενη εβδομάδα (πολύ αμφιβάλλω, αλλά δε το βιάζομαι και ιδιαίτερα, καθώς τώρα απολαμβάνω το απλό 64άρι σε μαύρο). Φυσικά είναι παραεισαγωγής, καθώς η Samsung Hellas δε θα εισάγει το χρυσό 128άρι. Είναι όμως unbranded και με 2 έτη εγγύηση.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φυσικά είμαι και εγώ ένας από αυτούς που επιθυμούν να κάνουν δικό τους το νέο Galaxy S6..όμως από ότι βλέπω είναι αρκετά ψηλά ακόμα. Μου έχει κάνει εντύπωση βασικά ότι οι εκδόσεις π.χ. του Samsung Galaxy S6 από την έκδοση Samsung Galaxy S6 Edge για παρπαδειγμα στα 64GB η χρηματική διαφορά είναι κοντά 200€ πάνω!!!!!! Σίγουρα δεν με βλέπω να το κάνω δικό μου σύντομα (πολλά λεφτά) όμως για μια οθόνη που βγαίνει στα πλάγια τόσο μεγάλη διαφορά; Επίσης σε παρουσίαση που έπαιξα λίγο μαζί του τα άκρα της οθόνης δεν ανταποκρίνονται και τόσο καλά....εκτός και αν του είχαν βγάλει τα ματάκια μια και ήταν βιτρίνα και είχε περάσει από αρκετά χέρια. Εσείς τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το περιμενω και γω απο cosmote μεσω επιδοτησης. Να ρωτησω τα κινητα που ειναι μεσω cosmote ειναι unbranded? Μπορει να ρωταω και βλακεια αλλα εχω καιρο να αγορασω εκτος απο skroutz.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το περιμενω και γω απο cosmote μεσω επιδοτησης. Να ρωτησω τα κινητα που ειναι μεσω cosmote ειναι unbranded? Μπορει να ρωταω και βλακεια αλλα εχω καιρο να αγορασω εκτος απο skroutz.

 

καλησπερα,ενας γνωστος μου αγορασε απο γερμανο και βγαζει το λογοτυπο της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το περιμενω και γω απο cosmote μεσω επιδοτησης. Να ρωτησω τα κινητα που ειναι μεσω cosmote ειναι unbranded? Μπορει να ρωταω και βλακεια αλλα εχω καιρο να αγορασω εκτος απο skroutz.

Kατά 99,99% θα έχει τα logo κτλ της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα ειναι wind Italy και δεν εχει ουτε τα logo στο ξεκίνημα ουτε τιποτα.μονο 2 εφαρμογες εχει μεσα οπου αυτες την βγαζεις..αν και περασα και το εκανα ελληνικό. .με ελληνικό csc και με knox 0.0
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή άρχισε να ανεβαίνει πάλι στα περισσότερα σκρουτζομαγαζα

Ελπίζω μέχρι αρχές Μαΐου να είναι σε αυτά τα επίπεδα και να μην ανέβει άλλο

 

H τιμή δεν ανεβαίνει απλά αυτοί που το πούλαγαν φθηνότερα δεν έχουν τώρα stock και άρα δεν τους βλέπεις να εμφανίζονται στην αναζήτηση των αποτελεσμάτων, μόλις παραλάβουν θα εμφανιστούν πάλι με τις χαμηλότερες τιμές ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θελω να κρατησει τιμη,βασικα το περιμενα οτι θα ανεβαινε ξανα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο... Αγορά σκέτη συσκευή απο Γερμανό και μου βγάζει λογότυπο Cosmote...

 

τοτε δεν υπαρχει λογο να σκασεις τοσα χρηματα και να ειναι Branded.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...