Jump to content

[Microsoft Lumia] Φήμες και μελλοντικά μοντέλα


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

΄Συμφωνώ σε όλα εκτός από το τελευταίο. Δεν νομίζω πως θα αλλάξει πάλι το λειτουργικό μιας και τώρα συμβαδίζει με το pc. Ή θα συνεχίσει το ίδιο ή απλά θα αποχωρίσει από το mobile.

Νέο δύσκολο. Εκτός κι αν δώσει πλήρες windows στo surface phone (για την ώρα μάλλον αδύνατο τεχνικά)

 

Λες κάτι σαν pocket pc και να τρέχει exe.; θα ήταν επανάσταση αλλά χλωμό το κόβω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 322
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοώ από την αρχή του διαλόγου με τους ίδιους συνομιλητές........:p

 

το ίδιο λέμε,απλά έβαλα και συπμλήρωμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς το παρόν πάντως και αφού είδαμε ότι και το rs1,δεν λέει τίποτα,θα πρέπει να είναι τρομερό update το rs2 για να κάνουμε αυτό το ουάου που περιμέναμε τόσο καιρό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

΄Συμφωνώ σε όλα εκτός από το τελευταίο. Δεν νομίζω πως θα αλλάξει πάλι το λειτουργικό μιας και τώρα συμβαδίζει με το pc. Ή θα συνεχίσει το ίδιο ή απλά θα αποχωρίσει από το mobile.

Νέο δύσκολο. Εκτός κι αν δώσει πλήρες windows στo surface phone (για την ώρα μάλλον αδύνατο τεχνικά)

 

Πριν συνεχισω παραθετω αυτα:

http://nokiaviews.com/edge-windows-10-mobile-adblock.html - που δειχνει πως σε λιγο δεν θα υπαρχει συσκευη για αγορα με wp 10 ουτε στην λαικη)

και αυτο http://www.windowscentral.com/windows-10-anniversary-update-doubles - οπου δειχνει πως απο το συνολο των κινητων με windows phone μονο το 14% εχει τα wp 10, ενω το 85% ειναι με 8-8,1. Και απο τον Αυγουστο το ποσοστο παρεμεινε το ιδιο.

Αρα φαινεται ποσα κινητα με 8,1 παρατησε χωρις update σε 10. Οτι αρκετοι ξαναγυρισαν 8,1 ή δεν αναβαθμισαν καθολου σε 10 λογω των αμετρητων προβληματων ολο αυτο το διαστημα και τελος φαινεται το μηδαμηνο ποσοστο νεων συσκευων που πουληθηκαν με προεγκατεστημενα τα 10 (550-650-950-950 xl)

---Αρα λοιπον ή θα παρατησει το mobile κοματι με αυτη την μορφη εντελως (πολυ πιθανο)

---Η' θα συνεχισει να δινει καποια updates οπως δινει μεχρι τωρα (με αυτον τον μπακαλιστικο τροπο που αλλα χαλαει και αλλα φτιαχνει) μεχρι του χρονου που θα τελειωσει την rs 2 και θα πει τελος μαγκες μου και φυσικα οσες εφαρμογες αντεξαν και επαιρναν updates μεχρι τοτε καπουτ μετα, διοτε δεν θα υπαρχουν και συσκευες για να συνεχισουν.( Το ποιο πιθανο για μενα)

Τωρα για το αν θα εδινε πληρες windows σε smartphone απορω γιατι το συζηταμε ακομα. Πως θα βολευει αυτο το πραμα σε κινητο? Δεν χρειαζεται να μπουμε σε ιδιαιτερες αναλυσεις αφου και η ιδια η MS το αποφευγει εδω και τοσα χρονια.

Και για να ειμαστε ρεαλιστες ρε παιδια..αργει η Μικρομαλακη να πει τον Δεκεμβρη τα σταματαω ολα και σας αφηνω στα κρυα του λουτρου? Αν και δεν νομιζω την θεωρω απολυτως ικανη εταιρεια να το κανει και αυτο, τοσα αλαμπουρνεζικα εχει κανει εδω θα κολησει?

Link to comment
Share on other sites

Πριν συνεχισω παραθετω αυτα:

http://nokiaviews.com/edge-windows-10-mobile-adblock.html - που δειχνει πως σε λιγο δεν θα υπαρχει συσκευη για αγορα με wp 10 ουτε στην λαικη)

και αυτο http://www.windowscentral.com/windows-10-anniversary-update-doubles - οπου δειχνει πως απο το συνολο των κινητων με windows phone μονο το 14% εχει τα wp 10, ενω το 85% ειναι με 8-8,1. Και απο τον Αυγουστο το ποσοστο παρεμεινε το ιδιο.

Αρα φαινεται ποσα κινητα με 8,1 παρατησε χωρις update σε 10. Οτι αρκετοι ξαναγυρισαν 8,1 ή δεν αναβαθμισαν καθολου σε 10 λογω των αμετρητων προβληματων ολο αυτο το διαστημα και τελος φαινεται το μηδαμηνο ποσοστο νεων συσκευων που πουληθηκαν με προεγκατεστημενα τα 10 (550-650-950-950 xl)

---Αρα λοιπον ή θα παρατησει το mobile κοματι με αυτη την μορφη εντελως (πολυ πιθανο)

---Η' θα συνεχισει να δινει καποια updates οπως δινει μεχρι τωρα (με αυτον τον μπακαλιστικο τροπο που αλλα χαλαει και αλλα φτιαχνει) μεχρι του χρονου που θα τελειωσει την rs 2 και θα πει τελος μαγκες μου και φυσικα οσες εφαρμογες αντεξαν και επαιρναν updates μεχρι τοτε καπουτ μετα, διοτε δεν θα υπαρχουν και συσκευες για να συνεχισουν.( Το ποιο πιθανο για μενα)

Τωρα για το αν θα εδινε πληρες windows σε smartphone απορω γιατι το συζηταμε ακομα. Πως θα βολευει αυτο το πραμα σε κινητο? Δεν χρειαζεται να μπουμε σε ιδιαιτερες αναλυσεις αφου και η ιδια η MS το αποφευγει εδω και τοσα χρονια.

Και για να ειμαστε ρεαλιστες ρε παιδια..αργει η Μικρομαλακη να πει τον Δεκεμβρη τα σταματαω ολα και σας αφηνω στα κρυα του λουτρου? Αν και δεν νομιζω την θεωρω απολυτως ικανη εταιρεια να το κανει και αυτο, τοσα αλαμπουρνεζικα εχει κανει εδω θα κολησει?

 

Όπως είπα δεν απέκλεισα το τελευταίο Ενδεχόμενο. Αν και η ανακοίνωση συνεργασιών (hp, Lenovo, Alcatel, vaio κλπ) δεν δείχνει και τέτοιο ΓΙΑ ΤΗΝ ΏΡΑ.

Στο θέμα .exe κλπ, δεν το αποκλείω κάπου στο μέλλον. Σκέψου πως και τέτοιο γίνεται με μια συσκευουλα raspberry. Γιατί να μη τα χωρέσουν "αύριο" σε ένα smartphone? Και δεν χρειάζεται να παλεύεις στην οθόνη του κινητού με εφαρμογές .exe Υπάρχει και το continuum.

Οι Πωλήσεις συσκευων w10 είναι λογικό να είναι χαμηλές αφού η ίδια έσπειρε τον πανικό με δηλωσεις του τύπου "υποχωρουμε αλλα δεν αποχωρούμε" (ή κάπως έτσι). Τα 10ρια δεν τα έδωσε στις συγκεκριμένες συσκευές γιατί υπήρχαν πολλές αναφορές για προβλήματα (τα βίωσα με το 1020 μου....) Όχι ότι δεν ήθελε να τα δώσει. Εδώ χάρισε εκατομμύρια άδειες στα pc. Το τεράστιο λάθος είναι ότι τα είχε υποσχεθεί και εδώ φταίει 100% (και βάλε..)

Όσο για τα updates που δίνει, δεν έχω την αίσθηση ότι χαλάει (εκτος του ραδιοφωνου που μάλλον είναι αποτέλεσμα συμφωνιών). Εκτος κι αν μπερδευόμαστε π με το fb που τυράννησε πολλούς χρήστες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα του λειτουργικού,πέρα από το ραδιόφωνο που λέει και ο montoya,δεν βλέπω να έχει χαλάσει κάτι.

Ισως να έχει γίνει ένα κλικ πιο βαρύ,αλλά αυτό το λες και αναμενόμενο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441654

Διαδόθηκε π evris!!!!!

Ναι, μου αρέσει να βάζω φωτιές......:lol:

 

Στα του λειτουργικού,πέρα από το ραδιόφωνο που λέει και ο montoya,δεν βλέπω να έχει χαλάσει κάτι.

Ισως να έχει γίνει ένα κλικ πιο βαρύ,αλλά αυτό το λες και αναμενόμενο.

 

Βάλε και την βελτίωση της κατανάλωσης.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

για την βελτίωση στις συσκευές που είχαν βγει με 8.1 δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.

Εγώ πάνω κάτω πάντως με την ίδια χρήση,σχεδόν τα ίδια νούμερα βγάζω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα δεν απέκλεισα το τελευταίο Ενδεχόμενο. Αν και η ανακοίνωση συνεργασιών (hp, Lenovo, Alcatel, vaio κλπ) δεν δείχνει και τέτοιο ΓΙΑ ΤΗΝ ΏΡΑ.

Στο θέμα .exe κλπ, δεν το αποκλείω κάπου στο μέλλον. Σκέψου πως και τέτοιο γίνεται με μια συσκευουλα raspberry. Γιατί να μη τα χωρέσουν "αύριο" σε ένα smartphone? Και δεν χρειάζεται να παλεύεις στην οθόνη του κινητού με εφαρμογές .exe Υπάρχει και το continuum.

Οι Πωλήσεις συσκευων w10 είναι λογικό να είναι χαμηλές αφού η ίδια έσπειρε τον πανικό με δηλωσεις του τύπου "υποχωρουμε αλλα δεν αποχωρούμε" (ή κάπως έτσι). Τα 10ρια δεν τα έδωσε στις συγκεκριμένες συσκευές γιατί υπήρχαν πολλές αναφορές για προβλήματα (τα βίωσα με το 1020 μου....) Όχι ότι δεν ήθελε να τα δώσει. Εδώ χάρισε εκατομμύρια άδειες στα pc. Το τεράστιο λάθος είναι ότι τα είχε υποσχεθεί και εδώ φταίει 100% (και βάλε..)

Όσο για τα updates που δίνει, δεν έχω την αίσθηση ότι χαλάει (εκτος του ραδιοφωνου που μάλλον είναι αποτέλεσμα συμφωνιών). Εκτος κι αν μπερδευόμαστε π με το fb που τυράννησε πολλούς χρήστες.

Για την ωρα οι ανακοινωσεις αυτες δεν λενε τιποτα απολυτως, βλακειες της ολκης αν θες την αποψη μου, διοτι παρα τις ανακοινωσεις oem εταιρειων εδω και 1+ χρονο αν δεις στο 2 link που εβαλα πριν, ακομα και τωρα στο συνολο των wphone το 99% ειναι lumia αρα παει αυτο.

Στο θεμα με τα κανονικα windows τωρα..φυσικα και αν ηθελε θα τα ειχε δωσει εδω και καιρο σε smartphones..Προσεξε πως ειχε βγαλει τσιπακια η intel απο αρχες του 2014 που σηκωναν ανετα τα 10 αρια σε ταβλετακια και επαιζαν και σε android ετσι? Εδω και τοσα χρονια τα εχουν πλακακια αυτες οι δυο εταιρειες..αρα δεν τα εβγαλε ακομα γιατι δεν εξυπηρετει σε ui και σε λειτουργηκοτητα σε smartphones.

Το θεμα με τα 10 ρια που δεν εδωσε σε 820-920-1020 κλπ. ενω ξαναλεω πως ηταν σημαντικα ποιο δυνατα απο το 435-532-535 κλπ. Απλα επιτηδες δεν ασχοληθηκε με το optimisation σε αυτες τις συσκευες και εδινε update ετσι και οταν ειδε οτι δεν εχει χρονο απλα ειπε εχουν θεματα και δεν ειναι σωστο να βγαλουμε επισημα τα 10 ρια σε αυτες τις συσκευες. Σιγα μην καθοταν να ασχοληθει, επισης πως ειναι δυνατον το 820 που εχω να ειναι στα περισσοτερα ποιο γρηγορο απο το 640 που εχω με 10 ρια και ταυτοχρονα να εχει κατι αστεια bug, τι κανει νιαου νιου, απλα δεν ασχοληθηκε.

Οσο για τα updates ειναι τοσο προχειρη η κατασταση που ακομα και τωρα που μιλαμε σε 3 διαφορετικα 640 με την 189 που εχω προσβαση, η εφαρμογη της καμερας ακομα κανει κουλα ειδικα με την αποθηκευση hdr και οταν πας να δεις τι τραβηξες κανει ποση ωρα να ανοιξει και μπορει να σε πεταξει. Στην εφαρμογη των φωτογραφιων ακομα και πριν λιγες μερες το pinch to zoom ηταν αθλιο ακομα ομως και με το τελευταιο update κανει μικροκουλα. Να πω για φωτογραφιες επαφων που χανονται? Να πω για τις εφαρμογες facebook messenger που κανουν ποση ωρα να ανοιξουν? Που δεν εχουν παρει ακομα κλησεις και βιντεοκλησεις το ιδιο και το whats up και δεν εχουν παρει ακομα την δυνατοτητα να απαντας απο τον notification bar οπως τα sms και το viber, αν ειναι δυνατον δηλαδη. Το οτι μετα απο καθε update δεν ξερεις αν θα κραταει η μπαταρια ή τι θα αφαιρεθει ειναι λογικο? Καλο θα ηταν να δινουν ενα σημαντικο update καθε μηνα ωστε να τεσταρουν τι δινουν και οχι αυτο τον αχταρμα καθε φορα. Μπορω να γραψω και αλλα απλα δεν εχει πλεον νοημα.

Τωρα αν στα 950 και πανω ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα λογω της τεραστια διαφορας ισχυος των συσκευων εμενα δεν μου λεει τιποτα. Ας μην εβγαζε εν ετη 2016 συσκευες με snap 400-210-212.

Αρα επιμενω ξανα πως απλα θα δωσει updates για τις υπαρχουσες συσκευες μεχρι το 17 και μετα θα βγαλει κατι αλλο και ξανα μανα απο την αρχη, με μια μορφη των 10 ων που φυσικα δεν θα την παρουν τα υπαρχοντα μοντελα γιατι δεν θα την σηκωνουν (κλασσικη μικρομαλακη) τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου. Ειστε εξυπνα παιδια κανει μπαμ που το παει παλι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα του λειτουργικού,πέρα από το ραδιόφωνο που λέει και ο montoya,δεν βλέπω να έχει χαλάσει κάτι.

Ισως να έχει γίνει ένα κλικ πιο βαρύ,αλλά αυτό το λες και αναμενόμενο.

 

Ελατε βρε παιδια αλλα ματια εχουμε? Τι ενα κλικ ποιο βαρυ? Εχει καμια σχεση η πλογηση στο μενου? Που εξαφανιζονται εικονιδια αν κανεις scrolling λιγο ποιο γρηγορα? Που αρκετες φορες καποιες εφαρμογες δεν ανοιγουν και θελει soft reset για να στρωσει? Συκρινε λιγο την εφαρμογη των φωτογραφιων, που στα 8-8,1 ηταν η προσωποποιηση του smoothness, χαιροσουν να πλοηγεισαι οτι και να εκανες ολα πηγαιναν μπαλα, οσες φωτογραφιες και να ειχες, τωρα περα απο το οτι οι φωτογραφιες φορτωνουν και ξαναφορωνουν ακομα και εαν επιστρεψεις προς στα πισω, φοβασαι αν θα κανει ζοομ και πως θα το κανει γιατι πολλες φορες δεν σε αφηνει να πας στην επομενη φωτο και θελει να ξανακανεις double tap, απαραδεκτα πραγματα εν ετη 2016. Το μονο που με ευχαριστει στην 189 ειναι η καλη διαχειρηση της μπαταριας, οντως ειναι στα επιπεδα περιπου με την 8,1. Θελετε και αλλα βρε παιδια?

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο.

Να ακούσω και τιμή,γιατί έχω καιρό να λιποθυμήσω. :lol:

@panos9553

δεν έχουμε όλοι τα ίδια προβλήματα αν διαβάζεις τα θέματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο.

Να ακούσω και τιμή,γιατί έχω καιρό να λιποθυμήσω. :lol:

@panos9553

δεν έχουμε όλοι τα ίδια προβλήματα αν διαβάζεις τα θέματα.

 

Δεν το συνεχιζω για το θεμα των προβληματων, τα εχω πει πολλες φορες χωρις να εχω καποιο κερδος απο αυτο..απλα αλλοι τα βλεπουν, αλλοι οχι και αλλους απλα δεν τους ενδιαφερουν ή ενοχλουν. Αυτο ομως δεν αναιρει το γεγονος οτι υπαρχουν και οτι για αυτο τον λογο πηγε η κατρακυλα συννεφο. Αν ηταν ετσι οπως τα λες θα πηγαιναν και καλυτερα οι πωλησεις. Εnd of story..

Οσο για το θεμα του surface που σχολιασες μια μπουρδολογια ειναι ακομα...κατσε να βγει κατι επισημο γιατι εδω και χρονια περιμενουν κατι τετοιο και ακομα βγανει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συνεχιζω για το θεμα των προβληματων, τα εχω πει πολλες φορες χωρις να εχω καποιο κερδος απο αυτο..απλα αλλοι τα βλεπουν, αλλοι οχι και αλλους απλα δεν τους ενδιαφερουν ή ενοχλουν. Αυτο ομως δεν αναιρει το γεγονος οτι υπαρχουν και οτι για αυτο τον λογο πηγε η κατρακυλα συννεφο. Αν ηταν ετσι οπως τα λες θα πηγαιναν και καλυτερα οι πωλησεις. Εnd of story..

Οσο για το θεμα του surface που σχολιασες μια μπουρδολογια ειναι ακομα...κατσε να βγει κατι επισημο γιατι εδω και χρονια περιμενουν κατι τετοιο και ακομα βγανει..

 

Κι εγώ που δεν έχω τα προβλήματα που αναφέρονται τι να κάνω?

Η κατρακύλα οφείλεται στο store και όχι στο λειτουργικό κάθε αυτό. Όλοι το ξέρουν/παραδέχομαι.

Ελάτε παρουσία, όλοι το βλέπουμε. Έχουν γεμίσει σελίδες και σελίδες για την συμπεριφορά του fb, viber (παλιότερα), Instagram κλπ. Στα του λειτουργικού ελάχιστα γράφονται (αναλογικά). Για μένα το λειτουργικό σαν λειτουργικό είναι μια χαρά και σε καμία περίπτωση η "αξια" του δεν είναι της τάξεως του <1%. Σε αυτό το τελευταίο είμαι απόλυτος.-

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πολύ όμορφο.

Να ακούσω και τιμή,γιατί έχω καιρό να λιποθυμήσω. :lol:

@panos9553

δεν έχουμε όλοι τα ίδια προβλήματα αν διαβάζεις τα θέματα.

 

Η τιμή θα ανακοινωθεί από τα επίσημα χείλη του evris.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο.

Να ακούσω και τιμή,γιατί έχω καιρό να λιποθυμήσω. :lol:

@panos9553

δεν έχουμε όλοι τα ίδια προβλήματα αν διαβάζεις τα θέματα.

 

Θα είμαι καλός και δεν θα πω 1000 αλλά 800-900€. Και θα το θέσω σαν ερώτηση τώρα... θα δώσει κάποιος από μας αυτά τα λεφτά για μια συσκευή τουμπανο όμως με το win10 rs2 όπως το ξέρουμε από τώρα μέσω insider και με ένα φτωχό store;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που δεν έχω τα προβλήματα που αναφέρονται τι να κάνω?

Η κατρακύλα οφείλεται στο store και όχι στο λειτουργικό κάθε αυτό. Όλοι το ξέρουν/παραδέχομαι.

Ελάτε παρουσία, όλοι το βλέπουμε. Έχουν γεμίσει σελίδες και σελίδες για την συμπεριφορά του fb, viber (παλιότερα), Instagram κλπ. Στα του λειτουργικού ελάχιστα γράφονται (αναλογικά). Για μένα το λειτουργικό σαν λειτουργικό είναι μια χαρά και σε καμία περίπτωση η "αξια" του δεν είναι της τάξεως του <1%. Σε αυτό το τελευταίο είμαι απόλυτος.-

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η τιμή θα ανακοινωθεί από τα επίσημα χείλη του evris.....

Η κατρακυλα οφειλεται στο store φυσικα οπως λες και εσυ, αλλα και στο οτι βγαζει τα 950- 950 xl που ειναι συσκευαρες το Δεκεμβρη του 15 με ενα λειτουργικο που τοτε ηταν για κλωτσιες(το λιγοτερο) και ετσι ολη η κοινοτητα τα εθαψε, γιατι δεν εβγαλε ποτε mid συσκευη της προκοπης με ενα chip της προκοπης. Απο τον snap 400 που αυτη την στιγμη ακομα και το subway serfer λαγκαρει πηγαινες κατυεθειαν σε snap 808, γελοια πραγματα. Ακομα το λειτουργικο εχει θεματακια ιδιως στις low συκευες διοτι η εφαρμογη της καμερας και των φωτογραφιων που σε 3 διαφορετικα 640, σε 1 820 και σε 1 730 ενος φιλου παρουσιαζουν ακριβως τα ιδια θεματα ειναι μερος του λειτουργικου, αλλιως δεν θα εβγαιναν update καθε βδομαδα. Και στα αναλογα θεματα γραφονται αρκετα αναλογικα και οχι λιγα για να ειμαστε αντικειμενικοι. Οσο για τις εφαρμογες δεν θα ξαναμιλησω γιατι δεν εχω αλλο σαλιο, τα λες και μονος σου.

Απο την αλλη συμφωνω 1000 τις 100 μαζι σου στο το οτι δεν αξιζει σε αυτο το λειτουργικο αυτο το ποσοστο, αλλα η MS εχει αλλο θεο τι να τους κανω εγω? Το οτι μονο το 14 % απο τα wp εχει 10 ρια ειναι ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ που δεν διορθωνεται τα προσεχη χρονια με τιποτα.

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι καλός και δεν θα πω 1000 αλλά 800-900€. Και θα το θέσω σαν ερώτηση τώρα... θα δώσει κάποιος από μας αυτά τα λεφτά για μια συσκευή τουμπανο όμως με το win10 rs2 όπως το ξέρουμε από τώρα μέσω insider και με ένα φτωχό store;

 

Αν είναι με w10 rs2 τότε η τιμή είτε το θέλει η ms είτε όχι θα πάει σε επίπεδα των 950. Αν όμως δώσει κάτι διαφορετικό???

Ας περιμένουμε κάτι επίσημο και μιλάμε. Ίσως τον άλλον μήνα έχουμε νέα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το desktop λειτουργικο εχει συζητηθει και αλλη φορα ο λογος που δεν εχει μπει σε κινητο ακομα. Ο επεξεργαστής θα ηταν πολύ ενεργοβορος για "ομαλή εμπειρία'. Το 10 mobile ειναι ενα ενδιαμεσο βημα. Περιεχει καποια στοιχεια του desktop λειτουργικου και τους δινει μια ευελιξια σταδιακών προσθηκων αλλα δεν ειναι τοσο ελαφρυ οσο το 8.1 mobile το οποιο ηταν ενα προιον με πολλους σχεδιαστικους περιορισμους με μονη στοχευση την γρηγορη αποκριση.
Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι καλός και δεν θα πω 1000 αλλά 800-900€. Και θα το θέσω σαν ερώτηση τώρα... θα δώσει κάποιος από μας αυτά τα λεφτά για μια συσκευή τουμπανο όμως με το win10 rs2 όπως το ξέρουμε από τώρα μέσω insider και με ένα φτωχό store;

 

όχι βέβαια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι με w10 rs2 τότε η τιμή είτε το θέλει η ms είτε όχι θα πάει σε επίπεδα των 950. Αν όμως δώσει κάτι διαφορετικό???

Ας περιμένουμε κάτι επίσημο και μιλάμε. Ίσως τον άλλον μήνα έχουμε νέα......

 

Ας πούμε ότι θα έρθει αρχή του 17 τότε το rs2 είναι μονόδρομο αρα δεν θα έχει κάτι το ιδιαίτερο γιατί έχω δει το rs2 μέχρι τώρα πως είναι από φίλο που είναι insider και προσωπικά δεν το λέω καν lifting….αρα κάνουμε κυκλους και λέμε ξανά,μπόμπα κινητό,ίδιο κορμό στο λειτουργικό και εφαρμογές που θα βρούμε;;; Θα είναι μόνο για office και business;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κάτω θυμίζει κάτι από HTC!!! Θα έχει και στερεοφωνικά ηχεία;;;

Surface Phone είναι και τα δύο; Διαφορετικά είναι το πάνω με το κάτω!

Edited by alex_gate_7

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

φήμες ρε evris,φήμες....

Κι αυτό φήμες;

https://m.youtube.com/watch?v=OopxJCjf6kQ

Τόσες φήμες με την ίδια συσκευή...

Μάλλον για πραγματικότητα πάει! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω το surface δεν θα το βγαλουν πριν να ετοιμασουν την τεχνολογια για να τρεχει x86 προγραμματα σε μεγαλη οθονη. Τωρα αν αυτο θα γινει βαζοντας συμβατο επεξεργαστη ή δουλευουν στο να μπορουν οι arm επεξεργαστες να μεταφραζουν x86 προγραμματα θα δειξει. Τα demo παντως που ανεβαζουν στο youtube με πολλαπλά παραθυρα στο continuum δειχνει να δουλευουν προς αυτη την κατευθυνση.
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό φήμες;

https://m.youtube.com/watch?v=OopxJCjf6kQ

Τόσες φήμες με την ίδια συσκευή...

Μάλλον για πραγματικότητα πάει! ;)

 

ξεκάθαρα φήμη.

Δεν δείχνει πραγματική συσκευή.

Concept από έναν σχεδιαστή είναι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ξεκάθαρα φήμη.

Δεν δείχνει πραγματική συσκευή.

Concept από έναν σχεδιαστή είναι.

Ναι αλλά προβάλλετε συνέχεια αυτη η συσκευή τώρα τελευταία! Με τριπλο led τύπου 950 και στέρεο ηχεία κατά πάσα πιθανότητα απ' ότι δείχνει η εικόνα. Φαίνεται να επικρατεί αυτό το μοντέλο στην τελική.

Αν το σχεδιάζουν να λειτουργεί όπως λέει πιο πάνω ο georgb, θα έχουμε καλές εξελίξεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Φήμες και μελλοντικά μοντέλα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...