Jump to content

BlackBerry Priv (Venice)


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαρά στο κουράγιο μερικών που το αγόρασαν..

 

Γτ το λες αυτό? Ήδη, έχει αντικαταστήσει το S6 μου σαν daily driver και θεωρώ πως για το επόμενο 6μηνο θα συνεχίσω να το έχω σαν κύριο. Το Ν6P φαντάσου, το πήρα, το κράτησα 1 βδομαδούλα και το έστειλα για χάρη του Priv.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γτ το λες αυτό? Ήδη, έχει αντικαταστήσει το S6 μου σαν daily driver και θεωρώ πως για το επόμενο 6μηνο θα συνεχίσω να το έχω σαν κύριο. Το Ν6P φαντάσου, το πήρα, το κράτησα 1 βδομαδούλα και το έστειλα για χάρη του Priv.

 

Γιατί ποντάρεις σε μία εταιρεία η οποία δεν θα έχει συνέχεια σε αυτό τον τομέα. Το S6 με τα apk του ΒΒ καλύτερο θα ήταν..

 

Εγώ πάντως για χάρη (καλά, εξαιτίας..) του πριβ αγόρασα iPhone. Μετά από ~9 χρόνια που ήμουν χρήστης BlackBerry.

Ο καρκίνος του Internet: Google.
Link to comment
Share on other sites

Το αν θα έχει συνέχεια η όχι,σίγουρα δεν ήμαστε εμείς οι αρμόδιοι για να το εξετάσουμε.

Από ότι φαίνεται η εταιρεία έχει κάνει γενική ανακατάταξή και αλλαγή ιδεών ως προς το λειτουργικό,έτσι λοιπόν,μάλλον πως θα το δούμε και σε άλλες συσκευές της εταιρείας,πού θα έρθουν στο μέλλον.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποντάρεις σε μία εταιρεία η οποία δεν θα έχει συνέχεια σε αυτό τον τομέα. Το S6 με τα apk του ΒΒ καλύτερο θα ήταν..

 

Εγώ πάντως για χάρη (καλά, εξαιτίας..) του πριβ αγόρασα iPhone. Μετά από ~9 χρόνια που ήμουν χρήστης BlackBerry.

 

Αν κρίνω από την υπογραφή σου, δε μου κάνει εντύπωση. Όπως λέει και ο ταξιδιώτης, ήδη έχουν leakάρει 2 συσκευές ακόμα που θα τρέχουν android.. not bad eh..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Οι χρήστες που τους άρεσε η είχαν βολευτεί το Bb os σίγουρα δεν είναι ευχαριστημένοι από το priv τώρα όσοι έτρεξαν να το πάρουν μόλις έβαλε αντροιντ σαφώς και θα το κρατήσουν για λίγο καιρό εγώ το κράτησα 3 μέρες και έφαγε μια μεγαλοπρεπή κλωτσιά μόλις κατέφθασε το 6p μου
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από την υπογραφή σου, δε μου κάνει εντύπωση. Όπως λέει και ο ταξιδιώτης, ήδη έχουν leakάρει 2 συσκευές ακόμα που θα τρέχουν android.. not bad eh..

 

Αφού leakάρανε 2 συσκευές :)

Ο καρκίνος του Internet: Google.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αντε να δουμε ποτε θα καταφθασει και στην ελλαδα.

αν παντως θελει να το αποχωριστει καποιος,εδω ημαστε.εχω την περιεργεια να το δουλεψω και φυσικα να το δω κι απο κοντα.

οπως φανταζομαι απο θεμα τουλαχιστον κατασκευης θα ειναι αψογο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε ποτε θα καταφθασει και στην ελλαδα.

αν παντως θελει να το αποχωριστει καποιος,εδω ημαστε.εχω την περιεργεια να το δουλεψω και φυσικα να το δω κι απο κοντα.

οπως φανταζομαι απο θεμα τουλαχιστον κατασκευης θα ειναι αψογο.

 

Έβαλα το Mate S προς πώληση.. τελικά το Priv είναι αυτό που θα με συντροφέψει τους ερχόμενους μήνες.. είναι φανταστικό το γεγονός του για πότε έχουν λύσει ένα σωρό bugs που είχε με το λανσάρισμα..

 

Μόλις έσκασε και άλλο update, changelog δεν είδα, πάντως είναι περί τα 90 mb..

 

Το ξέρω, έχω αρχίσει και γίνομαι γραφικός αλλά μόλις έσκασε και άλλο update, μάλλον το security του Ιανουαρίου.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

στα 799 τωρα απο e-shop

http://www.e-shop.gr/kinito-blackberry-priv-black-p-TEL.090068

 

Στο Σκρουτζ απο 749

https://www.skroutz.gr/s/8174142/Blackberry-Priv-32GB.html?from=account_favorites

 

Καποια σχολια για το HUB απο όποιον το εχει στη κατοχή του ? πως δουλευει ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όπως και με όλες τις BB συσκευές μετά το Ζ30 η περιορισμένη διαθεσιμότητα δε θα επιτρέψει να πέσει γρήγορα το Priv.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στα 799 τωρα απο e-shop

http://www.e-shop.gr/kinito-blackberry-priv-black-p-TEL.090068

 

Στο Σκρουτζ απο 749

https://www.skroutz.gr/s/8174142/Blackberry-Priv-32GB.html?from=account_favorites

 

Καποια σχολια για το HUB απο όποιον το εχει στη κατοχή του ? πως δουλευει ?

 

Όπως και στο Ζ10 που είχα παλιάαααα.. με τη διαφορά του οτι σε επίπεδο UI ακολουθεί κατά γράμμα το material. Πέρα από αυτό, σου επιτρέπει να προσθέσεις όλα τα account (skype δεν μπαίνει ακόμα) σου και να βλέπεις συγκεντρωτικά το content. Γρήγορο είναι, εκτός από το αν εχεις θέσει σαν default sms το hangouts όπου εκεί αργεί λιγάκι..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει βρει κανείς εκτός από την original hardshell, κάποια άλλη θήκη να το καλύπτει ολόκληρο περιμετρικά; Θα ήθελα κατά προτίμηση κάποια μαλακή gel ή tpu.

Επίσης κάποια ζελατίνα ή tempered που να καλύπτει καλά και τις κούρβες του;

Από amazon ψάχνομαι, αλλά μην φέρω κάποια και βγει μούφα..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο ακόμη. Ίσως otterbox και seidio?

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο ακόμη. Ίσως otterbox και seidio?

 

http://www.seidioonline.com/BlackBerry-Priv-s/9685.htm#

 

Τώρα είδα ότι θέλεις μαλακή οπότε άκυρο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Ήρθε σε κανέναν το marshmallow?..

Ναι, μου ήρθε στις 6 Μαΐου το βράδυ. Έκτοτε όμως, μου τρώει πολύ γρήγορα τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου ήρθε στις 6 Μαΐου το βράδυ. Έκτοτε όμως, μου τρώει πολύ γρήγορα τη μπαταρία.

 

Ε καλά, από τότε έχουν βγει ακόμα 1 update και σήμερα ξεκίνησε το rollout σε 1 ακόμα! Θέμα με μπαταρία πάντως δεν έχω.. παρόλο το doze βέβαια, δεν είδα και κάποια καλυτέρευση είναι η αλήθεια..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Η πικρή αλήθεια είναι οτι και αυτή η συσκευή πήγε περίπατό.

Κρίμα γιατί δεν ήταν κι άσχημο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που άξιζε από το Priv, τις 4 μέρες που άντεξα λόγω android να το κρατήσω, ήταν η οθόνη του. Το πληκτρολόγιο του σε σχέση με του passport και το σχήμα του ήταν απλά πολύ κατώτερα..

Η πλαστικούρα ήταν έντονη και το κινητό στην αριστερή του πλευρά με λίγο πίεση έβρισκαν τα μεταλλικά μέρη των πλαισιών του λόγω του slide και το φαινόμενο αυτό το έχουν είδα στα διάφορα φόρουμ σχεδόν όλα τα Priv.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
παιδια καλησπερα. ηθελα να ρωτησω , επειδη το παρηγγειλα απο αγγλια και ηρθε με αγγλικο φορτιστη , τι φορτιστη να του παρω για εδΩ? με ποσα Αmper ? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. ηθελα να ρωτησω , επειδη το παρηγγειλα απο αγγλια και ηρθε με αγγλικο φορτιστη , τι φορτιστη να του παρω για εδΩ? με ποσα Αmper ? ευχαριστω!

 

Λογικα με 2Α είσαι κομπλέ.

Καλορίζικο

Το παρήγγειλα κι εγώ, αλλά θα αργήσει...

Link to comment
Share on other sites

@sved, καλύτερα να κοιταξεις τί λεει επανω ο αγγλικός φορτιστής και να πάρεις κάτι αντίστοιχο.

 

@v@gelis, Πώς και πέρνεις Priv Βαγγέλη? Μετά από τόσο καιρό που έχει κυκλοφορήσει?

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@sved, καλύτερα να κοιταξεις τί λεει επανω ο αγγλικός φορτιστής και να πάρεις κάτι αντίστοιχο.

 

@v@gelis, Πώς και πέρνεις Priv Βαγγέλη? Μετά από τόσο καιρό που έχει κυκλοφορήσει?

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε Φανη το βρηκα σε καλη τιμη και το τσιμπησα. Ηθελα οπωσδήποτε καποια στιγμη να δοκιμασω αυτό το πολύ σοβαρο εργαλειο...

Αξιοπιστια και κυρος ΒΒ, γνωριμο android + κορυφαιο hub + καλοδουλεμενη (από ότι διαβασα) ΜΜ = success (???).

Για να δουμε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...