Jump to content

BlackBerry Priv (Venice)


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και αρχικά είχα πει θα το πάρω, άλλαξα γνώμη μετά από κάποια reviews που είδα. Ο λόγος δεν είναι άλλος από το hub. Δεν είναι το hub που ξέρουμε στο ΒΒ10 αλλά απλά μια εφαρμογή που μαζεύει όλα τα Νotifications. Για να απαντήσεις σε ένα μήνυμα, ανοίγει την αντίστοιχη εφαρμογή (email, sms κλπ). Παρακαλώ όποιος το έχει δουλέψει να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει/διορθώσει αυτό που λέω για να μην παραπληροφορώ και τον κόσμο σε περίπτωση που εγώ δεν κατάλαβα καλά.

 

Αν όντως ισχύει μένω με το Ζ10 μου μέχρι να ανακοινώσει καινούρια ΒΒ10 συσκευή. Αν δεν το κάνει στους επόμενους μήνες πάω με το Passport για 1-2 χρονάκια και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και αρχικά είχα πει θα το πάρω, άλλαξα γνώμη μετά από κάποια reviews που είδα. Ο λόγος δεν είναι άλλος από το hub. Δεν είναι το hub που ξέρουμε στο ΒΒ10 αλλά απλά μια εφαρμογή που μαζεύει όλα τα Νotifications. Για να απαντήσεις σε ένα μήνυμα, ανοίγει την αντίστοιχη εφαρμογή (email, sms κλπ). Παρακαλώ όποιος το έχει δουλέψει να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει/διορθώσει αυτό που λέω για να μην παραπληροφορώ και τον κόσμο σε περίπτωση που εγώ δεν κατάλαβα καλά.

 

Αν όντως ισχύει μένω με το Ζ10 μου μέχρι να ανακοινώσει καινούρια ΒΒ10 συσκευή. Αν δεν το κάνει στους επόμενους μήνες πάω με το Passport για 1-2 χρονάκια και βλέπουμε....

Ναι, πολύ σωστά κατάλαβες. Αυτό το Hub δεν έχει καμία σχέση με το BB10 Hub. Είναι μια εφαρμογή που δεν έχει κανένα integration με το λειτουργικό. Δεν μπορείς να κάνεις swipe και pick. Επίσης για την ώρα δεν υποστηρίζει κάποιες εφαρμογές όπως το Instagram, το whats app το skype και άλλα. Επίσης δεν ενσωματώνει τα sms.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, επειδή έχω πρόβλημα όρασης (χρησιμοποιώ αναγνώστη οθόνης) και περιμένω πώς και πώς αυτή τη συσκευή, μήπως μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν υποστηρίζει την εφαρμογή talk back? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, επειδή έχω πρόβλημα όρασης (χρησιμοποιώ αναγνώστη οθόνης) και περιμένω πώς και πώς αυτή τη συσκευή, μήπως μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν υποστηρίζει την εφαρμογή talk back? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

δεν το ξέρω με σιγουριά, αλλά όπως όλα τα android έτσι νομίζω θα το υποστηρίζει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξέρω με σιγουριά, αλλά όπως όλα τα android έτσι νομίζω θα το υποστηρίζει και αυτό.

Ευχαριστώ. Ετσι νομίζω κι'εγώ, απλά φοβήθηκα, επειδή είπε κάποιος εδώ, ότι δεν υποστηρίζει instagram, skype και whatsapp.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα χτες στα χερια μου...

Πρωτες εντυπωσεις: ζεσταινεται πανευκολα και χωρις ιδιαιτερο λογο, σιγουρα θα φτιαξει με καποιο update το οποιο πρεπει να ερθει συντομα ομως...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα χτες στα χερια μου...

Πρωτες εντυπωσεις: ζεσταινεται πανευκολα και χωρις ιδιαιτερο λογο, σιγουρα θα φτιαξει με καποιο update το οποιο πρεπει να ερθει συντομα ομως...

Τα πήρες όλα και έφυγες :lol:

Για ρίξε πρώτες εντυπώσεις στο τραπέζι :p

 

Ενα βασικό η οθονη.

Ποσο ποιοτική ειναι σε όλες τις παραμέτρους σε σχέση με των κορυφαίων Amoled 2015 σε Samsung.

Υστερεί κάπου η ειναι ισοδύναμα;

 

Τα λέω αυτα διοτι με εξαίρεση την Nokia/Lumia σειρα όλες οι άλλες υλοποιήσεις σε Amoled εκτός Samsung ειναι στην μετριότητα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι fail. Απλα πηρε μια amoled οθονη της samsung και την πεταξε πανω. Κανενα καλιμπραρισμα. Το λευκο ειναι πιο κιτρινο και απο το λευκο του Note 4...

Στα δικα μου ματια η οθονη του Ζ5 ειναι ανωτερη του Priv (εκτος φυσικα απο το μαυρο).

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, υπάρχει κάποιο κατάστημα για να το παραγγείλουμε πέρα από ebay.de και Αγγλία που προαναφέρθηκαν?
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι fail. Απλα πηρε μια amoled οθονη της samsung και την πεταξε πανω. Κανενα καλιμπραρισμα. Το λευκο ειναι πιο κιτρινο και απο το λευκο του Note 4...

Στα δικα μου ματια η οθονη του Ζ5 ειναι ανωτερη του Priv (εκτος φυσικα απο το μαυρο).

 

Καλά το ψιλιάστηκα και το είχα στην άκρη του μυαλού μου οτι απλά θα πετάξει αυτούσια το panel και τέλος.

Αν υπήρχε μια πιθανότητα να το σκεφτώ να το αποκτήσω διοτι σε ντιζάιν,διαφορετικότητα και φυσικό πληκτρολόγιο μου αρεσει,τωρα καμία απόλυτος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ετσι νομίζω κι'εγώ, απλά φοβήθηκα, επειδή είπε κάποιος εδώ, ότι δεν υποστηρίζει instagram, skype και whatsapp.

 

δεν ισχύει αυτό, το παιδί ανέφερε ότι το hub της bb δεν υποστηρίζει τις ειδοποιήσεις αυτών των εφαρμογών. οι εφαρμογές αυτές καθεαυτές υποστηρίζονται μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα χτες στα χερια μου...

Πρωτες εντυπωσεις: ζεσταινεται πανευκολα και χωρις ιδιαιτερο λογο, σιγουρα θα φτιαξει με καποιο update το οποιο πρεπει να ερθει συντομα ομως...

 

Παραδόξως, και παρά τα διάφορα που ακούγονται, στο δικό μου η θερμοκρασία είναι μια χαρά. Με ασταμάτητο μπλιμπλίκωμα την 1η μέρα για κανά 3ωρο σερί, δεν ανέβασε πάνω από 45 βαθμούς.. ακόμα ακόμα και στο hearthstone που το δοκίμασα για κανά μισαωράκι, όλα κομπλέ.

Με το που το άνοιξα όμως, μου ήρθε ένα update, γύρω στα 120 mb, δεν είδα όμως καθόλου το changelog.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εχεις;;

Εγω την 100-4 που ειναι για Ευρωπη με εγγυηση κανονικα.

 

Δε μου εχει ερθει ακομα καποια αναβαθμιση...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εχεις;;

Εγω την 100-4 που ειναι για Ευρωπη με εγγυηση κανονικα.

 

Δε μου εχει ερθει ακομα καποια αναβαθμιση...

 

Θα σε γελάσω, δεν το έχω τώρα στο γραφείο, πάντως είναι αγορασμένο από carphone warehouse, άρα λογικά η 4 θα είναι.

 

Ναι, η 4 είναι.

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με νεο feedback. Ευτυχως τα καλα της blackberry παραμενουν και στο Priv.

Στο σπιτι μου που δεν υπαρχει σημα, το Priv ηταν το μονο που μου επετρεψε χτες να κανω συνομιλια χωρις διακοπες και παρατραγουδα.

Επισης η ποιοτητα του ακουστικου του κατα τη διαρκεια της κλησης ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει. Ο ανταγωνισμος (iPhone, Note, Z5, G4 κτλ) ειναι πολυυυυ μακρια σε αυτο το κομματι. Δε θα πιστεψει κανεις τη διαφορά αν δε δοκιμασει...

Για μπαταρια ειναι ακομα νωρις γιατι του εχω κανει μολις 2 πληρεις φορτισεις.

Multitasking αψογο, Loudspeaker -κλασσικα- εξαιρετικο και "βαθυ".

Lags μεχρι τωρα δεν εχω διαπιστωσει πουθενα.

Θα επανελθω με νεα απο καμερα και μπαταρια. :)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με νεο feedback. Ευτυχως τα καλα της blackberry παραμενουν και στο Priv.

Στο σπιτι μου που δεν υπαρχει σημα, το Priv ηταν το μονο που μου επετρεψε χτες να κανω συνομιλια χωρις διακοπες και παρατραγουδα.

Επισης η ποιοτητα του ακουστικου του κατα τη διαρκεια της κλησης ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει. Ο ανταγωνισμος (iPhone, Note, Z5, G4 κτλ) ειναι πολυυυυ μακρια σε αυτο το κομματι. Δε θα πιστεψει κανεις τη διαφορά αν δε δοκιμασει...

Για μπαταρια ειναι ακομα νωρις γιατι του εχω κανει μολις 2 πληρεις φορτισεις.

Multitasking αψογο, Loudspeaker -κλασσικα- εξαιρετικο και "βαθυ".

Lags μεχρι τωρα δεν εχω διαπιστωσει πουθενα.

Θα επανελθω με νεα απο καμερα και μπαταρια. :)

 

Lags δεν έχεις διαπιστώσει?.. Στο δικό μου υπάρχουν φορές που τα app crashes έρχονται απανωτά.. άσε που για να μπουτάρει κάνει 8000 ώρες..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Lags δεν έχεις διαπιστώσει?.. Στο δικό μου υπάρχουν φορές που τα app crashes έρχονται απανωτά.. άσε που για να μπουτάρει κάνει 8000 ώρες..

 

Καλα ναι οντως κανει να ανοιξει 2 χρονια αλλα αυτο δε με ενδιαφερει γιατι δεν το κλεινω ποτέ!

Οσον αφορα στα app crashes, δε μου εχει τυχει κατι ακομα αλλιως θα το ελεγα απο την πρωτη στιγμη!

Κανονισε να με γκαντεμιασεις! :lol:

Ζεσταινεται αρκετα παντως. Ακομα και σε FHD αναλυση σε βιντεακι youtube...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Xαιρομαι για την απουσια lags, καθως αρκετά reviews το εχουν σημειωσει έως τώρα.

Περιμενουμε περισσότερες λεπτομέρειες!

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι οντως κανει να ανοιξει 2 χρονια αλλα αυτο δε με ενδιαφερει γιατι δεν το κλεινω ποτέ!

Οσον αφορα στα app crashes, δε μου εχει τυχει κατι ακομα αλλιως θα το ελεγα απο την πρωτη στιγμη!

Κανονισε να με γκαντεμιασεις! :lol:

Ζεσταινεται αρκετα παντως. Ακομα και σε FHD αναλυση σε βιντεακι youtube...

 

Ούτε εγώ το κλείνω ηθελημένα, όταν όμως φτάνει να μου κρασάρει ο launcher, το hub και να μην ανοίγει το keyboard.. δεν έχω και πολλές επιλογές.. :lol:

Το σ/κ του έκανα ένα resetάκι (δεν είχα κάνει αφότου ήρθε το update) και παραδόξως σα να έχει στρώσει λιγουλάκι..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω αυτους που το εχουν να τσεκαρουν αν υποστηριζει wireless charging. H εκδοση 100-1 η αμερικανικη υποστηριζει η 100-3 οχι ενω αγνωστο αν η ευρωπαικη 100-4 το υποστηριζει.

Παρακαλω τα παιδια που το εχουν να μας απαντησουν.

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια ενα συντομο offtopic, αλλα δεν ξερω που να απευθυνθώ. Ειμαι κατοχος bb z10 και μου εσπασε ενα pin εκει που τοποθετω την sim (και εννοειται δεν διαβαζει τη sim). Γνωριζετε πουυ μπορω να απευθυνθώ για να το φτιαξω.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω αυτους που το εχουν να τσεκαρουν αν υποστηριζει wireless charging. H εκδοση 100-1 η αμερικανικη υποστηριζει η 100-3 οχι ενω αγνωστο αν η ευρωπαικη 100-4 το υποστηριζει.

Παρακαλω τα παιδια που το εχουν να μας απαντησουν.

 

Θα σε γελάσω, δεν έχω ασύρματο φορτιστή και το manual είναι 2-3 σελίδες.. Μπορείς να βρεις στο internet το πλήρες manual.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...