Jump to content

Τι δεν μας αρέσει καθόλου σε μια γυναίκα/έναν άντρα;


georgekap1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλιοτερα παντως ειχε βγει και αντιστοιχη διαφημιση. Σταματαει η κυρια σε πρατηριο του αμερικανικου νοτου, βγαινει το τεκνο με την μανικα και οπως σκυβει να καθαρισει το παρμπριζ φαινονται κατι ψιλα.

 

Στις περισσοτερες ετρεχαν τα σαλια απ'οτι θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αηδια το βρισκω και στα 2 φυλα. Μια κοπελα στο σχολειο θυμαμαι μια φορα ανεβαινε μπροστα μου τις σκαλες και με το χαμηλοκαβαλο παντελονι που φορουσε ειχε βγει ο μισος ..... απεξω...:rolleyes:Δηλαδη δεν μπορει να μην το καταλαβεις οταν εχει συμβει κατι τετοιο, εκτος κι αν το επιδιωκεις.

 

Στους αντρες ακομα χειροτερο, ειχε γινει μια φορα με εναν ευτραφη κυριο στο λεωφορειο ο οποιος δεν ειχε παρει χαμπαρι, τα ματακια μου παντως καναν λιγη ωρα να συνελθουν.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

de mou aresoun ta ''agorokoritsa'' kai episis otan kathonte me tis ores na valoun to make up kai na vapsoun to nixaki me oti ma....kia broun ine poli kseneroto pragma. oxi pos emis den exoume ta elatomata mas. oi perissoteroi antres ine daides simera paradigma ida ena agori 20-21 xronon na xtipa poli dinata ena pedaki protis likiou mprosta se simmathites giati kserete alios den exi theama opos pisteuoun oi perissoteroi. ida loipon na xtipa to pedi alipita mono kai mono giati kitakse tin kopelia tou ligo ee siga pou pas re megale
Link to comment
Share on other sites

Αηδια το βρισκω και στα 2 φυλα. Μια κοπελα στο σχολειο θυμαμαι μια φορα ανεβαινε μπροστα μου τις σκαλες και με το χαμηλοκαβαλο παντελονι που φορουσε ειχε βγει ο μισος ..... απεξω...:rolleyes:Δηλαδη δεν μπορει να μην το καταλαβεις οταν εχει συμβει κατι τετοιο, εκτος κι αν το επιδιωκεις.

 

Στους αντρες ακομα χειροτερο, ειχε γινει μια φορα με εναν ευτραφη κυριο στο λεωφορειο ο οποιος δεν ειχε παρει χαμπαρι, τα ματακια μου παντως καναν λιγη ωρα να συνελθουν.:rolleyes:

κι εγώ αυτό λέω...είναι δυνατόν να σου βγαίνει έξω και να μην καταλαβαίνεις τίποτα???:rolleyes:

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έργο το έχω δει εκατοντάδες φορές. Από αρκετές γυναίκες. Και δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ηλικία σ' αυτό ούτε κάποια ειδική περίσταση.

Το ότι υποστηρίζετε κάποια άγνωστη που σκέφτηκε κάτι άσχετο και έκανε φασαρία γι αυτό, δεν είναι τυχαίο. Το έχετε κάνει και οι ίδιες πολλές φορές.

Έχετε μία μοναδική και τελείως παράξενη για μας συνήθεια. Να πιάνεστε από μία λέξη, μία μλκ που πέταξε κάποιος σε τελείως άσχετη περίσταση και να κάνετε ολόκληρο σενάριο με αυτό.

- Για να το πεις αυτό εσύ, πρέπει να σκέφτηκες αυτό και αυτό. Και για να το σκεφτείς αυτό, πρέπει να έγινε αυτό και αυτό. Και πρέπει να σου είπε και η τάδε αυτό και αυτό.

Πράγματα που δεν έγιναν ποτέ αλλά για σας είναι τελειωμένη υπόθεση. Έχουν γίνει. Και άντε μετά να ψάξω εγώ για ποιο πράγμα πρέπει να ζητήσω συγνώμη.

 

το χειρότερο λάθος είναι να προσπαθήσεις να μαντέψεις. Εχεις χάσεις το παιχνίδι τότε (βασικά χαμένο είναι εξ αρχής, απλά τώρα το χάνεις αμαχητί).

100% θα πέσεις έξω και θα δημιουργήσεις νέα προβλήματα, γιατί θα επαναφέρεις στο προσκήνιο κάτι που δεν την πείραξε ουσιαστικά (ή έστω τόσο πολύ ώστε να το κάνει θέμα) αλλά τώρα που της το λες, θεωρεί ότι έπρεπε να σου κρατάει μούτρα και γι αυτό.:lol:

 

sofi, αρκετά με την προσωπική επίθεση. Θα κάνω αναφορά στο επόμενο post σου.:p

 

Παίδες μακριά απο Ελληνίδες είναι χάσιμο χρόνου (μεταξύ σοβαρού και αστείου)

 

+1 (μεταξύ σοβαρού και αστείου)

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Τα posts με τισ "χωρίστρες" είναι κορυφαία!!!

:lol:

 

Θυμάμαι σε μία καφεταίρεια, ήμουν με παρέα, όταν ξαφνικά ένας από τους φίλους άρχισε να γελάει!

Όταν καταλάβαμε, γιατί γελούσε...

(Ήταν ένας χοντρούλης, σε διπλανό τραπέζι που... την αέριζε, την χωρίστρα του, όπως λέει και ο soublaki-3)!

 

http://helldot.com/images/smilies/moon.gif

 

:blink:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αηδια το βρισκω και στα 2 φυλα. Μια κοπελα στο σχολειο θυμαμαι μια φορα ανεβαινε μπροστα μου τις σκαλες και με το χαμηλοκαβαλο παντελονι που φορουσε ειχε βγει ο μισος ..... απεξω...:rolleyes:Δηλαδη δεν μπορει να μην το καταλαβεις οταν εχει συμβει κατι τετοιο, εκτος κι αν το επιδιωκεις.

 

Εμενα παλι αυτο μου αρεσει και γενικα πρεπει μια γυναικα να το επιδιωκει!!!:happy: :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι αυτο μου αρεσει και γενικα πρεπει μια γυναικα να το επιδιωκει!!!:happy: :)

 

Πρέπει να το επιδιώκει?:worry:...

Βασικά θα συμφωνήσω με τους παραπάνω ότι είναι αντιαισθητικό και για τα δύο φύλα,ιδιαίτερα για τους άντρες όμως...:O

Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι αυτο μου αρεσει και γενικα πρεπει μια γυναικα να το επιδιωκει!!!:happy: :)

 

Και μετά κράζουμε τις γυναίκες...Οχι, δε μας φταίνε αυτές, εμείς φταίμε που έχουν γίνει μεταλλαγμένες. Εμείς με τη συμπεριφορά μας και τις αντιλήψεις μας.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το επιδιώκει?:worry:...

Βασικά θα συμφωνήσω με τους παραπάνω ότι είναι αντιαισθητικό και για τα δύο φύλα,ιδιαίτερα για τους άντρες όμως...:O

 

Και βέβαια πρέπει για να χαιρόμαι εγώ και γενικά η πλειοψηφία των αντρών που τους αρέσει εξίσου!!!:D:D

 

Όσο αναφορά για του άντρες θα συμφωνήσω πως ειναι αντιαισθητικό, αλλά από την άλλη δεν υπάρχει περίπτωση να κοιτάξω και να δώσω σημασία πάνω από 5 δευτερόλεπτα οπότε μια ή άλλη έρχεται!!!:p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια πρέπει για να χαιρόμαι εγώ και γενικά η πλειοψηφία των αντρών που τους αρέσει εξίσου!!!:D:D

 

Όσο αναφορά για του άντρες θα συμφωνήσω πως ειναι αντιαισθητικό, αλλά από την άλλη δεν υπάρχει περίπτωση να κοιτάξω και να δώσω σημασία πάνω από 5 δευτερόλεπτα οπότε μια ή άλλη έρχεται!!!:p

 

Θα χαίρεσαι το ίδιο άμα η πλειοψηφία χαζεύει την κοπέλα σου? :shifty:

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα χαίρεσαι το ίδιο άμα η πλειοψηφία χαζεύει την κοπέλα σου? :shifty:

 

Πηγες σε πολυ στο "ειδικο" απο το γενικο που μιλαμε!!! :p:p

 

Παντως αμα θες μια απαντηση οταν φοραει χαμηλοκαβαλα και αφηνει το επιμαχο σημειο για το οποιο συζηταμε η κοπελα μου και οποιαδηποτε κοπελα να φαινεται. Τοτε πρεπει να αποδεχτουμε και τις συνεπειες!! ;)

 

Παντως οπως και να το δεις οι περισσοτεροι σε κατι τετοιες φασεις φατε ματια ψαρια ειναι οποτε....δεν υπαρχει και τοσο μεγαλο prob!!!;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι οι περισσότερες απο αυτές που τα δείχνουν το κάνουν επίτηδες!!Οπότε τα θέλει ο...***** τους κυριολεκτικά! :p:lol:

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κακα τα ψεμματα με τα ρουχα του τυπου χαμηλοκαβαλα παντελονια,μπλουζες με ντεκολντε κτλ ολο κι κατι μπορει να φανει:p:p.μου χει τυχει 100 φορες να καθεται καποια μπροστα μου κι οταν σκυβει να φαινονται εσωρουχα ..:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κακα τα ψεμματα με τα ρουχα του τυπου χαμηλοκαβαλα παντελονια,μπλουζες με ντεκολντε κτλ ολο κι κατι μπορει να φανει:p:p.μου χει τυχει 100 φορες να καθεται καποια μπροστα μου κι οταν σκυβει να φαινονται εσωρουχα ..:p

Εξώρουχα θες να πεις. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κακα τα ψεμματα με τα ρουχα του τυπου χαμηλοκαβαλα παντελονια,μπλουζες με ντεκολντε κτλ ολο κι κατι μπορει να φανει:p:p.μου χει τυχει 100 φορες να καθεται καποια μπροστα μου κι οταν σκυβει να φαινονται εσωρουχα ..:p
εδω

θα διαφωνησω...

φυσικα δεν υποστηριζω το "τα πεταμε εξω και οποιον παρει ο χαρος".

αλλα αν μια μπλουζα εχει ντεκολτε και σου πεσουν τα κλειδια υπαρχουν και αλλοι τροποι να τα μαζεψεις:happy:

συνεπως δεν ειναι τα ρουχα "κακα" αλλα ο τροπος που συμπεριφερονται ορισμενοι και ορισμενες μεσα σε αυτα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το προκλητικό σε μια γυναίκα είναι να καταφέρνει να επιδικνύει ελάχιστα αλλά να υπονοεί τα μέγιστα. Το σκίσιμο στη φούστα να είναι στο παρά τσάκ αλλά να μην φαίνεται τίποτα, το μπούστο το ίδιο.

Ακριβώς το αντίθετο είναι αυτό που με ξενερώνει: όλα έξω, μετά τι? Υποτιμάτε πολύ τον εαυτό σας έτσι. Φυσικά και θα κολλήσει το μάτι μου στο στήθος, φυσικά και θα γυρίσω να κοιτάξω αλλά αυτό δεν σας δίνει πόντους. Το μόνο που καταφέρνει μια γυναίκα με αυτό τον τρόπο είναι να σε προσελκύσει για ένα στα γρήγορα. Η πρώτη εικόνα είναι πάντα αυτή που μετράει, σε όλους μας.

Και επιτέλους βάλτε και καμία φούστα ρε κορίτσια, τι χάλι είναι αυτό!

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Και μετά κράζουμε τις γυναίκες...Οχι, δε μας φταίνε αυτές, εμείς φταίμε που έχουν γίνει μεταλλαγμένες. Εμείς με τη συμπεριφορά μας και τις αντιλήψεις μας.

Φυσικά και φταίμε εμείς γι αυτό. Δεν θα βλέπαμε όλα αυτά που μετά κατηγορούμε αν δεν τα προκαλούσαμε εμείς.

 

το χειρότερο λάθος είναι να προσπαθήσεις να μαντέψεις. Εχεις χάσεις το παιχνίδι τότε (βασικά χαμένο είναι εξ αρχής, απλά τώρα το χάνεις αμαχητί).

100% θα πέσεις έξω και θα δημιουργήσεις νέα προβλήματα, γιατί θα επαναφέρεις στο προσκήνιο κάτι που δεν την πείραξε ουσιαστικά (ή έστω τόσο πολύ ώστε να το κάνει θέμα) αλλά τώρα που της το λες, θεωρεί ότι έπρεπε να σου κρατάει μούτρα και γι αυτό.:lol:

Έτσι ακριβώς. Χιλιοπαιγμένο το έργο και θα έπρεπε να το ξέρουμε απ' έξω πλέον. Τι θα ακολουθήσει είναι γνωστό. Ακόμα και οι διάλογοι. Τι θα πει αυτή αν πεις αυτό ή αν πεις το άλλο. Τα πρόσωπα δεν έχουν σημασία.

Η τακτική του να την αφήσεις μόνη της να σου πει τι την ενόχλησε (θα σου πει έτσι κι αλλιώς :) ) είναι η καλύτερη. Άσε τι λένε οι γυναίκες του φόρουμ για συζήτηση κλπ.

Οτιδήποτε πεις σ' αυτήν την περίπτωση θα είναι σίγουρα εις βάρος σου. Μην της δώσεις μόνος σου κι άλλα πράγματα που θα την κάνουν και πάλι να παρεξηγηθεί.

Εννοείται ότι κάνεις τον Κινέζο και τον ενοχλημένο. Σε λίγο (ανάλογα με την γυναίκα, από 2-3 ώρες, ως 5-6 μέρες), θα πάρει τηλέφωνο και θα πει (τι έκπληξη :!: ) - Θέλω να μιλήσουμε. Παρένθεση. Γιατί βάζουν πληθυντικό άραγε; Το σωστό θα ήταν, θέλω να μιλάω για 2-3 ωρίτσες συνεχόμενα και το μόνο που θα λες ενδιάμεσα θα είναι "ναι μωρό μου" και "συγνώμη αγάπη μου". Οτιδήποτε άλλο δεν είναι αποδεκτό. Όταν λένε για συζήτηση πάντα αυτό εννοούν. Και κατά την διάρκεια θα πρέπει φυσικά να την κοιτάς στα μάτια. Δυστυχώς δεν σ' αφήνουν να διαβάζεις εφημερίδα ή να βλέπεις τηλεόραση. Θα ήταν πολύ πιο εύκολο.

Έχεις 2 επιλογές. Με τα πλεονεκτήματα τους και τα μειονεκτήματα τους.

Πρώτη, να διαλέξεις την λύση της... συζήτησης. :)

Πλεονέκτημα. Η καλή διάθεση της μοναδικής μας αγάπης μετά το πέρας του μαρτυρίου μας. Σ΄αυτήν λειτουργεί καταλυτικά. Είναι πάντα ευτυχισμένη στο τέλος. Και ανάλαφρη. Φαντάζομαι κάπως έτσι θα αισθάνεται κάποιος μετά την επίσκεψη στον ψυχαναλυτή ή τον εξομολόγο. Για μερικές μέρες δεν θα θυμώνει για τίποτα. Δεν παίρνουμε αέρα. Σε λίγο θα αρχίσει νέος κύκλος.

Μειονέκτημα. Αν ξεκινήσεις κάτι τέτοιο, δεν μπορείς να σταματήσεις ποτέ. Κάθε φορά θα πρέπει να ακολουθείς την μέθοδο αυτή. Δεν θα ανεχτεί κάτι διαφορετικό. Παρόλο που είναι παθητική στάση εκ μέρους μας, είναι πιο διπλωματική.

Η άλλη λύση. Είναι πιο στρέιτ. Της το κόβεις από την αρχή.

- Δεν ξέρω για ποιο πράγμα θύμωσες πάλι και δεν με νοιάζει αν δεν θες να μου πεις. Εσύ είσαι που θα πρέπει να ζητήσεις συγνώμη για την συμπεριφορά σου.

Φαίνεται να είναι η πιο σωστή αλλά τα πράγματα δεν είναι πάντα έτσι. Στην αρχή της σχέσης είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις. Και να βγουν κερδισμένα τα αυτάκια σου. Αργότερα όμως, κάθε φορά που θα γίνεται αυτό, υπάρχει ο φόβος (; ) να είναι και η τελευταία φορά που τα λέτε. Εξαρτάται πάντα από το πόσο σε νοιάζει η σχέση σας και η ησυχία σου και από τον χαρακτήρα του καθενός/μιάς.

Link to comment
Share on other sites

Θα χαίρεσαι το ίδιο άμα η πλειοψηφία χαζεύει την κοπέλα σου? :shifty:

Kαλά δεν θα κάνω και πάρτυ, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Άλλωστε το μάτι δεν είναι κακό. Τροφή για σκέψη είναι....

Φάτε μάτια ψάρια λέει και η παροιμία.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά δεν θα κάνω και πάρτυ, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Άλλωστε το μάτι δεν είναι κακό. Τροφή για σκέψη είναι....

Φάτε μάτια ψάρια λέει και η παροιμία.

 

Και η κοιλιά περίδρομο...

 

Προσωπικά δεν με χαλάει ως γυναίκα να κοιτάνε τον συνοδό μου ειδικά όταν πρόκειται για ματιές θαυμασμού..Αντίθετα μου αρέσει διότι με κάνει και νιώθω ωραία..Και ο κολλητός μου όταν το συζητήσαμε προχτές είπε ότι κατά κάποιον τρόπο επιβεβαιώνεται όταν κοιτάνε κάποιοι την γυναίκα του...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με ενοχλει στε καποιον αντρα ειδικα οταν συνοδευει καποια φιλη μου ειναι να εχει διπλα του μια πιλυ ωραια κοπελα κι να κοιταει σαν ξελιγωμενος αλλες.Λιγο κρατει ρε παιδια..:p:p
Link to comment
Share on other sites

αυτο που με ενοχλει στε καποιον αντρα ειδικα οταν συνοδευει καποια φιλη μου ειναι να εχει διπλα του μια πιλυ ωραια κοπελα κι να κοιταει σαν ξελιγωμενος αλλες.Λιγο κρατει ρε παιδια..:p:p

 

Είμουν με μια πρώην(;) η οποία έλεγε ότι δεν έχουμε σχέση και με πιανε όμως συνέχεια αγκαζέ. Σε μια φάση πάω να τη φιλήσω και με απωθεί, λέγοντας μου ότι δεν είμαστε ζευγάρι. Οπότε κι εγώ της λέω να αφήσει το χέρι μου αφού δεν έχουμε τίποτα. Οποια περνούσε από δίπλα μου, όμοφη, άσχημη, ψηλή, κοντή, την έγδυνα με τα μάτια. Η άλλη το πήρε χαμπάρι, μου την έπεσε, και βουρ για το σπίτι μου...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τα νευρα...Αναιτια ή με αιτια, δεν με νοιαζει, αν ο αλλος δεν μπορει να ελεγξει το temper του και βγαινει εκτος εαυτου για πραγματα που δεν υπαρχει λογος, τοτε σωθηκαμε...:rolleyes::(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...