Jump to content

Τι δεν μας αρέσει καθόλου σε μια γυναίκα/έναν άντρα;


georgekap1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αισχος ειναι τα αμανικα σε αντρες...πολυ χαλι.αηδια μη σας πω...

ευτυχως οι περισοτεροι που βλεπω κ φορανε ειναι αλβανοι πλεον...αυτο σημαινει οτι μαλλον εχουν διορθωθει η ελληναρες μας!

:lol: :lol: :) :X

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι Ελληναρογυναικες μας να δουμε ποτε θα διορθωθουν...:p

Ρε 'σεις μπας και τα σιχαινεστε γιατι εχετε συνηθισει οι περισσοτεροι που τα φορανε να σκαει μυτη κανας μπογος τριχες αποτην καθε μασχαλη και να σας προκαλει σιχαμαρα;:p

Δεν κανω πλακα γιατι προσωπικα το σιχαινομαι...

Οπως επεισης να μου φοραει ο αλλος ειτε πουκαμισο, ειτε μπλουζακι και να βγαινει η τριχα απο πανω (ακριβως κατω απο τον λαιμο δηλαδη) γυριστη...

Παντως ενα πραγμα ακομα που με ενοχλει σε γυναικες ειναι οταν δεν ξερουν ποιες πρεπει να φορεσουν χαμηλοκαβαλα παντελονια και τα ξυγκια αλλα και η κοιλια χορευει ντισκο σε καθε βημα τους αλλα και που με χαμηλοκαβαλα παντελονια φορανε κανονικο (ψηλοκαβαλο) εσωρουχο...:( (οτι και να ειναι αυτο.)

Ελλαδα style rulez!

Α, ναι και οι κοπελες που ενω καλα καλα δεν εχουν απογαλακτιστει θελουν σωνει και καλα να αποδειξουν στον εαυτο τους τους οτι ειναι οι ωριμες και οι ψαγμενες γυρω απο τα παντα...:X

Κι αυτο το κακο δεν το βλεπω μονο Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Οι Ελληναρογυναικες μας να δουμε ποτε θα διορθωθουν...:p

Ρε 'σεις μπας και τα σιχαινεστε γιατι εχετε συνηθισει οι περισσοτεροι που τα φορανε να σκαει μυτη κανας μπογος τριχες αποτην καθε μασχαλη και να σας προκαλει σιχαμαρα;:p

Δεν κανω πλακα γιατι προσωπικα το σιχαινομαι...

Οπως επεισης να μου φοραει ο αλλος ειτε πουκαμισο, ειτε μπλουζακι και να βγαινει η τριχα απο πανω (ακριβως κατω απο τον λαιμο δηλαδη) γυριστη...

Παντως ενα πραγμα ακομα που με ενοχλει σε γυναικες ειναι οταν δεν ξερουν ποιες πρεπει να φορεσουν χαμηλοκαβαλα παντελονια και τα ξυγκια αλλα και η κοιλια χορευει ντισκο σε καθε βημα τους αλλα και που με χαμηλοκαβαλα παντελονια φορανε κανονικο (ψηλοκαβαλο) εσωρουχο...:( (οτι και να ειναι αυτο.)

Ελλαδα style rulez!

Α, ναι και οι κοπελες που ενω καλα καλα δεν εχουν απογαλακτιστει θελουν σωνει και καλα να αποδειξουν στον εαυτο τους τους οτι ειναι οι ωριμες και οι ψαγμενες γυρω απο τα παντα...:X

Κι αυτο το κακο δεν το βλεπω μονο Ελλαδα...

:respect: marie!! :up:

+φωνω απολυτος !!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως ενα πραγμα ακομα που με ενοχλει σε γυναικες ειναι οταν δεν ξερουν ποιες πρεπει να φορεσουν χαμηλοκαβαλα παντελονια και τα ξυγκια αλλα και η κοιλια χορευει ντισκο σε καθε βημα τους αλλα και που με χαμηλοκαβαλα παντελονια φορανε κανονικο (ψηλοκαβαλο) εσωρουχο...:( (οτι και να ειναι αυτο.)Ελλαδα style rulez!

:D :up: :w00t: :rotfl: :rotfl:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου την δίνει όταν έχει έμφυτη την αλαζονεία,το υφάκι,το σίγουρο γελάκι και όλα τα παρελκόμενα.

 

Πραγματικά μου έρχεται να σαπίσω αυτήν που έχει τα παραπάνω χαρακτηριστικά και προκαλεί πολύ με την συμπεριφορά της.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα επεισόδιο-παρεξήγηση αντί να κάτσει να σε ακούσει σου γυρνάει την πλάτη και κάνει πως δεν υπάρχεις! :mad:

Γενικά όταν σου κρατάει μούτρα χωρίς να ξέρεις τον πραγματικό λόγο.

Είναι μυστήρια πλάσματα αυτές οι γυναίκες.

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το να πλα8ει ο αλλος ιστοριες με το μυαλο του-οσο δια8ετει τουλαχιστον- και να τις διαδιδει σε τριτους..χειροτερα δε οταν κατι τετοιο γινετε μεταξυ σχετικα αγνωστων ατομων(πχ μεσω mirc η forum)οχι οτι εχει νοημα να ασχολεισαι με καποιον που ελαχιστα εως κα8ολου γνωριζεις αλλα κανει ασχημη αντυπωση.

ακομα πιο τραγικο γινετε οταν το ατομο αυτο ειναι μεγαλης(θεωρητικα ωριμης) ηλικιας

επισης το να ενοχλουνται ορισμενοι απο το τιποτα..δε μαρεσει το ενα,δε μαρεσει το αλλο...τα ατομα μεγαλης ηλικιας δικαιολογουνται καθως εχουν και τις παραξενιες τους αλλα οι νεοτεροι?

 

 

ααα!!και τα ατομα που δε κρατανε το λογο τους..

δε θα ξαναπαω εκει δηλωνουν,ωρυονται,τραβουν το ενδιαφερον για κανα μισαωρο και μετα τσουυυυπ σκανε μυτη...

αν δε μπορεις να κανεις αυτο που λες,τοτε μη το λες...αλλα ξεχασα...εισαι το κεντρο του κοσμου(απευθυνομαι στα απανταχου centers of the universe προς αποφυγη παρεξηγησεων...)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.2.2960/1316; en; U; ssr))

 

αισχος ειναι τα αμανικα σε αντρες...πολυ χαλι.αηδια μη σας πω...

ευτυχως οι περισοτεροι που βλεπω κ φορανε ειναι αλβανοι πλεον...αυτο σημαινει οτι μαλλον εχουν διορθωθει η ελληναρες μας!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Η αντρική μασχάλη δε νομίζω ότι είναι κάτι που πρέπει να δείχνεται... Εξίσου απαίσιο είναι το αντρικό σανδάλι... Καλά να το φοράς στη παραλία, αλλά όχι και όταν βγαίνεις το βράδυ σε συνδυασμό με τζιν παντελόνι... Είναι απλά κιτς...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε μια κοπέλα με ενοχλούν (εξωτερικά) τα λαδωμένα μαλλιά, τα απεριποίητα χέρια, το υπερβολικό make-up και το ντύσιμο που να δηλώνει "απόψε διανυκτερεύουμε"!!

 

Εσωτερικά, τώρα, εκνευρίζομαι όταν βλέπω κοπέλες να μιλάνε σαν τον Καπετανάκη, όπως επίσης και όταν μιλάνε σαν τη "νιαου-νιαου" Βουγιουκλάκη - θέλω μια μέση λύση...Δεν μου αρέσει να αρχίσει να κουτσομπολεύει τους φίλους/φίλες της σε εμένα απλά για να μου δείξει πόσο ηθική είναι και δεν θέλω να μιλάει ακατάπαυστα για θέματα που εκείνη θεωρεί ενδιαφέροντα (τα μαλλιά της, τη νέα κολεξιόν του Ασλάνη :lol: ) χωρίς να δείχνει κανένα ενδιαφέρον αν εγώ κοντεύω να πεθάνω από βαρεμάρα...

 

Επίσης θεωρώ αγένεια να έρθει μισή ώρα μετά στο ραντεβού μας, να μην την ενδιαφέρει να περνάμε και οι δύο καλά και να μου ζητάει από το πρώτο ραντεβού να πάμε σπίτι της - don't get me wrong, δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ κακό στο να πηγαίνεις στο σπίτι της, αλλά που είναι ο ρομαντισμός πια;;; ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.2.2960/1316; en; U; ssr))

 

Δυστυχώς ο ρομαντισμός έχει από χρόνια πεθάνει... Για μερικούς αυτό είναι καλό και για μερικούς κακό... Εγώ, όπως και εσυ, πιστεύω πως είναι κακό...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα χυδαιότερο απο το να βρίζει μια γυναίκα. Γενικά να έχει αυτή τη συμπεριφορά "βγάζω τον νταλικιέρη που κρύβω μεσα μου".

Να ακουει σκυλάδικα, να ριχνει τη ζεμπεκιά της, να έχει μια μαγκιά τέλος πάντων. Η οποία να εναλλάσεται με τόσο νάζι, όσο να κάνει το αποτέλεσμα εντελώς αηδιαστικό.

Απο τη μια "βάφω ροζουλια τα νυχάκια μου στα χεράκια και στα ποδαράκια" κι απο την άλλη "Ανέστησες τον πεθαμένο" ώπα τα σπάω και γουστάρω..

Θανατηφόρος συνδυασμός :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι υπαρχουν και κοπελες καλες με ρομαντισμο αλλα εχουν "καει" και ετσι δεν φαινονται

Γενικα για να τις βρεις πρεπει να τις ψαξεις με το κυαλι !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα κι ο νταλικιέρης που ανέφερα πιο πάνω ίσως να ειναι καλη κοπέλα. Δεν σημαίνει ότι επειδή ο Μπουγάς ζει στο αίμα της είναι και σκάρτη..

Απλά, λέω, τι δεν μου αρέσει σε μια γυναίκα. Απο εσωτερικά "χαρίσματα" αντιπαθώ παρα πολυ την υπουλία και την ξερολίαση (δόκιμος όρος του "ξερω τα πάντα, σε όποιο τηλεπαιχνίδι παω θα σαρώσω τις κάμερες.." :lol: ).

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι υπαρχουν και κοπελες καλες με ρομαντισμο αλλα εχουν "καει" και ετσι δεν φαινονται

Γενικα για να τις βρεις πρεπει να τις ψαξεις με το κυαλι !!!!!

 

Ο ρομαντισμος πεθαινει γιατι οι καταστασεις της ζωης τα φερνουν ετσι.

Παντως πιστευω οτι οτι ειναι παραμυθι οτι οι γυναικες ειναι πιο ρομαντικες απο τους αντρες.

Οι γυναικες ειναι πιο αγριες απο τους αντρες.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς απο την εποχή μας λείπει ο ανδρισμός και η θυληκότητα..:worry:

 

Οι μεν ''γυναίκες'' ( στο σύνολο τους ) νομίζουν οτι χωρίς να κάνουν τίποτα, απλά και μόνο επειδή έχουν...αυτό που έχουν, αξίζουν κάποιο σεβασμό και οτι πρέπει να τις φέρονται σαν κυρίες, ανεξάρτητα αν η συμπεριφορά τους και η εμφάνιση τους δεν πλησιάζουν καν σε κάτι τέτοιο...

Οι μεν ''άντρες'' για να αποδείξουν στον εαυτό τους και τους γύρω τους οτι είναι καθαρόαιμα αρσενικά, επιδήδονται πλέον σε οποιαδήποτε γυναικεία μέθοδο ( που τόσα χρόνια κατέκριναν με πάθος ) για να δείξουν τον ανδρισμό τους...

Πρωσωπικά είμαι μονογαμικός άνθρωπος, πράγμα για το οποίο δέχομαι πειράγματα ( άλλωτε καλοπροαίρετα, άλλωτε κακόβουλα), η σε μερικές περιπτώσεις ένα είδος ''θαυμασμού'':what: , και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε τόσο μερίδα κόσμου αυτό φαίνεται ασυνήθιστο..

Οι άνδρες παραείναι σκληροί και επιβήτορες για να ''αντέξουν'' μια σχέση, και οι γυναίκες υπερβολικά φιλελεύθερες για να υποστούν την ''σκλάβιά'' μιας σχέσης...

.... ΟΛΟΙ όμως αυτοί παραπονιούνται που δεν έχουν έναν σύντροφο για να μοιραστούν τις χαρές και τις λύπες τους.....:chair:

 

Κατά την προσωπική μου γνώμη τα πράγματα είναι τραγικά, και αυτή η οικουμενική ανωριμότητα υπό το προσωπείο της ωριμότητας είναι μόνο η αρχή της παρακμής μας σαν μεμονομένα άτομα αλλά και σαν κοινωνία...

 

 

Λίγη αυτοκριτική δεν βλαπτει....

 

Κανένας δεν είναι τόσο τέλειος ώστε τα λάθη του να μην επηρεάζουν και πληγώνουν κανέναν γύρω του. Με λίγα λόγια, το να ζητάμε συγνώμη για ένα λάθος μας είναι ένδειξη δύναμης και οχι αδυναμιάς......:cool:

 

Και ρε παιδιά έλεος, παρατήστε την μόδα ( όπου και να κοιτάξω βλέπω τους ίδιους και ίδιες που, μπορει να έχουν διαφορετικό όνομα αλλά ποιός νοιάζεται;;;;....) και τονίστε τα σημεία της μοναδικότητας σας με τρόπους που δεν είναι επιλεγμένοι απο τον κάθε μ@λ@κ@ σχεδιαστή ''μόδας'' ...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που βγήκα εκτός θέματος , αλλά παρασύρθηκα απο τις σκέψεις μου...:)

Ίσως το post σου να είναι το πιο ON topic που έχω διαβάσει ως τώρα!!

 

Γιατί ζητάς συγγνώμη αφού δεν έχεις βγει καθόλου off topic, λοιπόν ?? ;)

 

+1 και από εμένα! Έχεις δίκιο! Σήμερα το παραμικρό που σε κάνει διαφορετικό είναι και το πρώτο με το οποίο θα σε κατακρίνουν οι "άλλοι". Όσο για τις σχέσεις και τη μονογαμικότητα, μην το ψάχνεις. Εγώ προσωπικά δεν θα πω πως είμαι ΠΑΝΤΑ, αλλά στις σχέσεις που ήθελα, ήμουν. Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί άπαξ και είμαι σε μια σχέση που περνάω καλά και δεν έχω προβλήματα, να ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ με το ζόρι προβλήματα στον εαυτό μου μπαίνοντας στη διαδικασία της αυτο-επιβεβαίωσης με μια καινούργια σύντροφο! Ανωριμότητα :down:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν παλευεται σ εναν αντρα ειναι η βρώμα και η απλυσιά και το ντυσιμο του στυλ μ αρεσει να κυκλοφορω σαν αστεγος!!!!!!

Lolllllll :lol: Πολύ καλό!

 

Βασικά σε μια γυναίκα δε μ'αρέσει να είναι νταλικιέρης (σε όλα, αλλά κυρίως στην ομιλία)!! Δεν μπορώ ν'ακούω κοπέλες να μιλάνε με εκφράσεις του στυλ "θα μας κλάσεις τ'@ρχ.... ρε σούστη". Δε βλάπτει και λίγη θυληκότητα! :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε μια κοπέλα με ενοχλούν (εξωτερικά) τα λαδωμένα μαλλιά, τα απεριποίητα χέρια, το υπερβολικό make-up και το ντύσιμο που να δηλώνει "απόψε διανυκτερεύουμε"!!

 

Εσωτερικά, τώρα, εκνευρίζομαι όταν βλέπω κοπέλες να μιλάνε σαν τον Καπετανάκη, όπως επίσης και όταν μιλάνε σαν τη "νιαου-νιαου" Βουγιουκλάκη - θέλω μια μέση λύση...Δεν μου αρέσει να αρχίσει να κουτσομπολεύει τους φίλους/φίλες της σε εμένα απλά για να μου δείξει πόσο ηθική είναι και δεν θέλω να μιλάει ακατάπαυστα για θέματα που εκείνη θεωρεί ενδιαφέροντα (τα μαλλιά της, τη νέα κολεξιόν του Ασλάνη :lol: ) χωρίς να δείχνει κανένα ενδιαφέρον αν εγώ κοντεύω να πεθάνω από βαρεμάρα...

 

Επίσης θεωρώ αγένεια να έρθει μισή ώρα μετά στο ραντεβού μας, να μην την ενδιαφέρει να περνάμε και οι δύο καλά και να μου ζητάει από το πρώτο ραντεβού να πάμε σπίτι της - don't get me wrong, δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ κακό στο να πηγαίνεις στο σπίτι της, αλλά που είναι ο ρομαντισμός πια;;; ;)

+1...

αν και λιγο νιαου-νιαου καλο ειναι, αρκει να μην ειναι χαζοχαρουμενο.

γενικα το χαζοχαρουμενο ειναι απωθητικο, να μη λεει οτι να'ναι, να πεταει απ'το ενα θεμα στο αλλο, να'χει μια λογικη η σκεψη της.

να φροντιζει τον εαυτο της, να ειναι γυναικα, σε καμια περιπτωση αντρακι(ισα να ουμε και παρεμφερι, ξενερα...), ωραια χερια, ολα ωραια να'ναι δηλαδη :p

Link to comment
Share on other sites

αισχος ειναι τα αμανικα σε αντρες...πολυ χαλι.αηδια μη σας πω...

ευτυχως οι περισοτεροι που βλεπω κ φορανε ειναι αλβανοι πλεον...αυτο σημαινει οτι μαλλον εχουν διορθωθει η ελληναρες μας!

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σας αρέσει σε έναν άντρα το αμάνικο εφόσν του πάει ακόμα και αν δεν είναι σε κάποια παραλία ή δεν είναι αλβανός ( :p ).

Προσωπικά το προτιμώ από το να φοράει μια μπλούζα με μανίκι και να φαίνεται η ιδρωτίλα ή να φοράει ένα πουκάμισο (όπως είπε ο αγαπητός mario_fit) και να είναι ανοιχτά τα 4πρώτα κουμπιά και να φαίνεται η πληθώρα της τρίχας του (το οποίο παρεπιπτόντως δεν υποδηλώνει τις ορμόνες :lol: ).

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

+1 απο μενα για το αμανικο.με τιποτα!!!

σε μια γυναικα δε θα μου αρεσε αν ημουν αντρας το υπερβολικο βαψιμο,το προκλητικο ντυσιμο,η ψευτικη συμπεριφορα,η τεμπελια,το να μην ειχε στοχους,να ηταν ειρωνικη.

Link to comment
Share on other sites

Το στιλακι των γυναικων,και καλα το μαγκικο.

Καμια θηλυκοτητα ρε παιδι μου.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.2.2960/1316; en; U; ssr))

 

Στη γυναίκα επίσης απεχθάνομαι τα βαμμένα μαύρα νύχια... Μου κάνει κάτι από φρικιό που γουστάρει να πηγαίνει σε κηδείες και που τα βραδιά χαϊδεύεται με ξυράφια... Ειλικρινά τα σιχαίνομαι. Όπως, σιχαίνομαι και τα δαχτυλίδια στον άντρα... Απλά, κιτς.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...