Jump to content

Τι δεν μας αρέσει καθόλου σε μια γυναίκα/έναν άντρα;


georgekap1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1.:confused: κ στο κατω κατω αν ταιριαζουν χρωματικα το πανω με το κατω τι πειραζει?πρεπει να ειναι πανομοιοτυπα??:worry:

(καλυτερα στο χρωμα του δερματος για να μη φαινεται καθολου:p )

 

Vevaia to aspro panw sto aspro fainetai pio polu nomizw! Toulaxiston oses fores to dokimasa itan polu entono.

To xrwma toy dermatos einai i kalyteri epilogi toulaxiston gia ta anoixtoxrwma rouxa.

 

 

Συμφωνώ και με τις 2 για τα εσώρουχα στο χρώμα του δέρματος απλά ήθελα να δώσω ένα παράδειγμα στον JG4 για αυτό που έγραψε...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτάξτε...

Εμείς (και λέω εμείς γιατί ούτε σε μένα αρέσει να είναι διαφορετικού χρώματος) το λέμε ότι δεν είναι ωραίο αισθητικά όταν είστε χωρίς ρούχα, ενώ εσείς το λέτε από πρακτικής απόψεως όταν ...φοράτε τα ρούχα!:p

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε...

Εμείς (και λέω εμείς γιατί ούτε σε μένα αρέσει να είναι διαφορετικού χρώματος) το λέμε ότι δεν είναι ωραίο αισθητικά όταν είστε χωρίς ρούχα, ενώ εσείς το λέτε από πρακτικής απόψεως όταν ...φοράτε τα ρούχα!:p

 

Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουνα και εγώ αλλά και όλοι οι άντρες φαντάζομαι.:)

Αντίθετα οι γυναίκες το ρίξανε (πάλι) στα ενδυματολογικά. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

+1.:confused: κ στο κατω κατω αν ταιριαζουν χρωματικα το πανω με το κατω τι πειραζει?πρεπει να ειναι πανομοιοτυπα??:worry:

(καλυτερα στο χρωμα του δερματος για να μη φαινεται καθολου:p )

Καλύτερα να μη φοράτε καθόλου, να μην έχει κανείς πρόβλημα :D

 

Κοιτάξτε...

Εμείς (και λέω εμείς γιατί ούτε σε μένα αρέσει να είναι διαφορετικού χρώματος) το λέμε ότι δεν είναι ωραίο αισθητικά όταν είστε χωρίς ρούχα, ενώ εσείς το λέτε από πρακτικής απόψεως όταν ...φοράτε τα ρούχα!:p

+1

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά δεν γίνεται πάντα να είναι ίδιο το πάνω με το κάτω και θα σου δώσω ένα παράδειγμα...

 

πχ. φοράει μια κοπέλα μαύρο παντελόνι και άσπρη μπλούζα (ή πουκάμισο)....έστω ότι θα φορέσει άσπρο σουτιέν λόγω του χρώματος της μπλούζας..λίγο δύσκολο να φορέσει άσπρο κυλοτάκι γιατί μπορεί να φανεί από το μαύρο παντελόνι..άρα θα φορέσει μαύρο κυλοτάκι λόγω παντελονιού και λευκό σουτιέν λόγω μπλούζας...

 

Δε διαφωνώ, ειδικά το άσπρο/μαύρο δεν είναι παράταιρος συνδυασμός. Σκέψου όμως να δεις από πάνω μαύρο και ξαφνικά από κάτω...καφέ :p

 

και όσο για τα string εε ok δεν γίνεται να φοράνε όλες 24/7 string...

 

Καλά ντε, δεν είπα 24/7 (υπάρχουν και αντικειμενικές δυσκολίες κάθε τόσο...). Αλλα το string είναι sexy, πως να το κάνουμε τώρα :)

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μη φοράτε καθόλου, να μην έχει κανείς πρόβλημα :D

 

Και το φοβόμουν ότι το πάμε για κλείδωμα το thread αν συνεχίσουμε :lol:

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε...

Εμείς (και λέω εμείς γιατί ούτε σε μένα αρέσει να είναι διαφορετικού χρώματος) το λέμε ότι δεν είναι ωραίο αισθητικά όταν είστε χωρίς ρούχα, ενώ εσείς το λέτε από πρακτικής απόψεως όταν ...φοράτε τα ρούχα!:p

 

Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουνα και εγώ αλλά και όλοι οι άντρες φαντάζομαι.:)

Αντίθετα οι γυναίκες το ρίξανε (πάλι) στα ενδυματολογικά. :lol: :lol:

 

Όπως το διάβασα αυτό που έγραψε το μυαλό μου πήγε εκεί..διότι δεν περίμενα να εννοεί ότι την κρίσιμη εκείνη ώρα δίνετε τόσο μεγάλη προσοχή στα εσώρουχα...

 

 

 

Καλύτερα να μη φοράτε καθόλου, να μην έχει κανείς πρόβλημα :D

 

Θα το εφαρμόσετε και εσείς οι άντρες αυτό?!?

 

Δε διαφωνώ, ειδικά το άσπρο/μαύρο δεν είναι παράταιρος συνδυασμός. Σκέψου όμως να δεις από πάνω μαύρο και ξαφνικά από κάτω...καφέ :p

Καλά ντε, δεν είπα 24/7 (υπάρχουν και αντικειμενικές δυσκολίες κάθε τόσο...). Αλλα το string είναι sexy, πως να το κάνουμε τώρα :)

 

Ok δεν λέω για τόσο παράταιρο συνδυασμό αλλά χαίρομαι που τουλάχιστον συμφωνείς στο 24/7 για το string..και ότι είναι sexy πράγματι είναι...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Θα το εφαρμόσετε και εσείς οι άντρες αυτό?!?

Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα ταιρίασματος (εκτός από τον Bayern που φοράει το βρακί έξω από το παντελόνι), οπότε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα ταιρίασματος (εκτός από τον Bayern που φοράει το βρακί έξω από το παντελόνι), οπότε όχι.

 

+ο Superman το κάνει αυτό με το βρακί και το ταιριάζει με την κόκκινη μπέρτα-κάπα ή ότι είναι τελοσπάντων αυτό...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε...

Εμείς (και λέω εμείς γιατί ούτε σε μένα αρέσει να είναι διαφορετικού χρώματος) το λέμε ότι δεν είναι ωραίο αισθητικά όταν είστε χωρίς ρούχα, ενώ εσείς το λέτε από πρακτικής απόψεως όταν ...φοράτε τα ρούχα!:p

 

kai pali glukie mou, auto den einai efikto. Auti i kopela pou tha forouse auta pou periegrapse i cookie, kapou tha prepei na paw kai meta na vrethei me ton suntrofo tis, opote den einai panta efikto auto pou les/thes!

An milas gia katastaseis pou tis programmatizeis, mazi sou eimai.

Se mia sxesi omws tha prepei na to sunithiseis....:)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα ταιρίασματος ....

 

Exete to provlima tis swstis epilogis omws! Apaitite apo mia gynaika na sundiazei soutien kai string, kai orismenoi forane boxer me ton Tweety kai ton Taz, i kati alla kokkina kai portokali, i kai akoma xeirotera auta pou poulane sto Intimissimmi (nomizw). As kleisei kapoios auto to magazi parakalww!!!

Link to comment
Share on other sites

Exete to provlima tis swstis epilogis omws! Apaitite apo mia gynaika na sundiazei soutien kai string, kai orismenoi forane boxer me ton Tweety kai ton Taz, i kati alla kokkina kai portokali, i kai akoma xeirotera auta pou poulane sto Intimissimmi (nomizw). As kleisei kapoios auto to magazi parakalww!!!

για να κλεισουμε το θεμα εσωρουχων και ειδη μπεμπε :lol:

 

Ας βρουμε πρωτα την καταλληλη..... και στα εσωρουχα τα βρισκουμε.

επειτα οπως λεει και ο λαος "κλεμενα ειναι??"

φορεστε οτι θελετε αμαν πια!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ.. Μου αρεσουν οι υποκειμενικες ερωτησεις που δεν εχουν σωστη η λαθος απαντηση. Αλλα επειδη δεν μου αρεσουν οι αρνητικες ερωτησεις θα απαντησω στο τι μου θα μου αρεσε στις γυναικες. ;)

 

-Να προσεχει τον εαυτο της. Λατρευω να ασχολειται με τις ωρες με τα μαλλια της τα νυχια της τα χερια της τα ποδια της τις κρεμες της και τα ολα της. Δεν υπαρχει τιποτα πιο θηλυκο απο αυτο. :rolleyes:

 

-Να ντυνεται και να βαφεται οπως της ταιριαζει. Καλη ειναι η εκαστοτε μοδα αλλα αμα μοιαζει με καραγκιοζακι...καλυτερα να παει στη Νεα Υορκη οπου ολα ειναι οκ. Το θεμα ειναι να φορας το ρουχο οχι να σε φοραει. Και να εχει γουστο να ντυνει και το συντροφο της, μιας και οι περισσοτεροι ειμαστε για κλαμματα σ' αυτο τον τομεα :p

 

 

-Να εχει αποψη και τροπους (μη γλαστρα και μη ψωνιο) Οποιαδηποτε τεκμηριωμενη αποψη σε οποιοδηποτε θεμα αλλα σωστη (οχι αναγκαστικα καλη) και ακομπλεξαριστη συμπεριφορα στους αλλους. Και να στηριζει τον συντροφο της εφοσον τον εχει επιλεξει. Να μην κολακευεται απο ηλιθιους και να μην ειναι ματαιοδοξη. Μια πραγματικα εξυπνη γυναικα (οχι κουτοπονηρη βεβαια) ειναι οτι καλυτερο :up:

 

That's it. Ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες που καμμια φορα ομως κανουν τη διαφορα :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ.. Μου αρεσουν οι υποκειμενικες ερωτησεις που δεν εχουν σωστη η λαθος απαντηση. Αλλα επειδη δεν μου αρεσουν οι αρνητικες ερωτησεις θα απαντησω στο τι μου θα μου αρεσε στις γυναικες. ;)

 

-Να προσεχει τον εαυτο της. Λατρευω να ασχολειται με τις ωρες με τα μαλλια της τα νυχια της τα χερια της τα ποδια της τις κρεμες της και τα ολα της. Δεν υπαρχει τιποτα πιο θηλυκο απο αυτο. :rolleyes:

 

-Να ντυνεται και να βαφεται οπως της ταιριαζει. Καλη ειναι η εκαστοτε μοδα αλλα αμα μοιαζει με καραγκιοζακι...καλυτερα να παει στη Νεα Υορκη οπου ολα ειναι οκ. Το θεμα ειναι να φορας το ρουχο οχι να σε φοραει. Και να εχει γουστο να ντυνει και το συντροφο της, μιας και οι περισσοτεροι ειμαστε για κλαμματα σ' αυτο τον τομεα :p

 

 

-Να εχει αποψη και τροπους (μη γλαστρα και μη ψωνιο) Οποιαδηποτε τεκμηριωμενη αποψη σε οποιοδηποτε θεμα αλλα σωστη (οχι αναγκαστικα καλη) και ακομπλεξαριστη συμπεριφορα στους αλλους. Και να στηριζει τον συντροφο της εφοσον τον εχει επιλεξει. Να μην κολακευεται απο ηλιθιους και να μην ειναι ματαιοδοξη. Μια πραγματικα εξυπνη γυναικα (οχι κουτοπονηρη βεβαια) ειναι οτι καλυτερο :up:

 

That's it. Ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες που καμμια φορα ομως κανουν τη διαφορα :whistle:

Άρα θες μια γυναίκα όμορφη, περιποιημένη, καλοντυμένη και έξυπνη.

Τιποτα άλλο? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άρα θες μια γυναίκα όμορφη, περιποιημένη, καλοντυμένη και έξυπνη.

Τιποτα άλλο? :lol:

 

Αρχοντα μου, ομορφη ΔΕΝ ειπα, οχι οτι θα με χαλουσε βεβαια :shifty: Αλλωστε οποια γυναικα σεβεται τον εαυτο της σημερα προσεχει και τα κιλα της και τις ατελειες της. Η ομορφια σημερα ειναι ευκολη υποθεση.

 

Περιποιημενη, καλοντυμενη και σωστος χαρακτηρας ΝΑΙ. Δεν καταλαβα? ποια ειναι η δυσκολια? Δεν χρειαζεται να ξοδευει μια περιουσια. Δεν μιλω για design-ατα ρουχα και προιοντα απαραιτητα. Γουστο χρειαζεται.

 

Οσο για το 'εξυπνη' σου φαινεται δυσκολο? Οι περισσοτερες γυναικες ειναι τουλαχιστον μια κλαση ανωτερες απο μας σ'αυτο το επιπεδο απλως ζουμε στον κοσμο μας και δεν τοχουμε καταλαβει:)

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το 'εξυπνη' σου φαινεται δυσκολο? Οι περισσοτερες γυναικες ειναι τουλαχιστον μια κλαση ανωτερες απο μας σ'αυτο το επιπεδο απλως ζουμε στον κοσμο μας και δεν τοχουμε καταλαβει:)

 

Εσένα σε συμπάθησα!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πάντως,άποψή μου είναι πως,μπορείς να βρείς αυτό που θες-αρκεί να ξες τι θες-!!

το μόνο που πρέπει να καταλάβουν και τα δυο "στρατόπαιδα"(γιατί έτσι καταντήσαμε) είναι πως δεν αρκεί να αντιμετωπιζεις τον άλλο σαν τρόπαιο/στόχο,ούτε να κολάς σε λεπτομέριες του τύπου

"δεν ταιριάζει το πάνω εσώρουχο με το κάτω"!!!

υπάρχουν και πιο ουσιαστικά πράγματα να μάθεις από τους άλλους εκτός από styling κτλ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εσένα σε συμπάθησα!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πάντως,άποψή μου είναι πως,μπορείς να βρείς αυτό που θες-αρκεί να ξες τι θες-!!

 

Χε Χε !! Ευκολο ειναι? Και ποιος σου ειπε οτι ξερουμε τι θελουμε? Και ποιος σου ειπε οτι το δικο σου 'στρατοπεδο' ,που λες και συ, ξερει τι θελει. Εγω τουλαχιστον νομιζω οτι ξερω τι θελω :p αλλα απολυτα σιγουρος δεν ειμαι :rolleyes:

 

Εχω την ταπεινη εντυπωση οτι ολοι θελουν αυτο που δεν εχουν η αυτο που εχει ο αλλος. Ανωριμο, χαζο αλλα ετσι φαινεται οτι ειναι. That's life :happy:

 

Οσο για το styling που λες, συμφωνω οτι υπαρχουν κι αλλα πραγματα που μπορεις να μαθεις απο τον αλλο, αλλα βρε παιδι μου απο καπου πρεπει να αρχισεις, δεν μπορεις με την πρωτη να ερωτευτεις την ψυχη του αλλου:)

 

Πλακίτσα έκανα, δεν νομίζω να πειράζει. ;)

 

οχι φιλε Mercyful fate!! Καθολου δεν πειραζει :) Μ'αρεσει η υπογραφη σου επι τη ευκαιρια :p

Link to comment
Share on other sites

 

Χε Χε !! Ευκολο ειναι? Και ποιος σου ειπε οτι ξερουμε τι θελουμε? Και ποιος σου ειπε οτι το δικο σου 'στρατοπεδο' ,που λες και συ, ξερει τι θελει. Εγω τουλαχιστον νομιζω οτι ξερω τι θελω :p αλλα απολυτα σιγουρος δεν ειμαι :rolleyes:

 

Εχω την ταπεινη εντυπωση οτι ολοι θελουν αυτο που δεν εχουν η αυτο που εχει ο αλλος. Ανωριμο, χαζο αλλα ετσι φαινεται οτι ειναι. That's life :happy:

 

Οσο για το styling που λες, συμφωνω οτι υπαρχουν κι αλλα πραγματα που μπορεις να μαθεις απο τον αλλο, αλλα βρε παιδι μου απο καπου πρεπει να αρχισεις, δεν μπορεις με την πρωτη να ερωτευτεις την ψυχη του αλλου:)

 

ούτε και τα εσωρουχά του,όμως!!!!!!!!

όσο για το αν ξέρουμε τι θέλουμε νομίζω πως το διευκρίνησα!!οι περισσότεροι άνθρωποι νομίζουμε οτι θέλουμε κάτι αλλά το θέμα είναι αν ειναι αυτό που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θέλουμε!(?!?!?!)

αντρες-γυναίκες τα ίδια μυαλά έχουμε.δε διαφέρουμε και τόσο πολύ κατα βάθος όσο θέλουμε να πιστεύουμε..

Link to comment
Share on other sites

ούτε και τα εσωρουχά του,όμως!!!!!!!!

 

Καλά ρε παιδιά, κάνουμε και λίγη πλακίτσα, δε χρειάζεται να τα παίρνουμε όλα τοις μετρητοίς (το λέω επειδή έθιξα το θέμα των εσωρουχων πρώτος).

 

Ωστόσο, υπάρχει και μια δόση αληθειας σε αυτό. Πιστεύω πως τον άντρα το ερεθίζει η "εικόνα" περισσότερο από ότι την γυναικα (δε λέω πως είναι αποκλειστικός παράγοντας, ούτε πως την γυναικα δεν την ενδιαφέρει).

 

Πολλές φορες θα δείτε ομοφυλόφιλες γυναίκες οι οποιες προσέχουν λιγότερο την εξωτερική τους εμφάνιση από ότι οι μη ομοφυλόφιλες. Ένας λόγος κατ' εμέ είναι ότι γνωρίζουν πως η εμφάνιση δεν είναι ο βασικότερος παράγοντας για να κεντρίσουν το ενδιαφέρον μιας άλλης γυναικας (πάντα μιλώντας εντός κάποιων οριων).

 

Αντίθετα, οι ομοφυλόφιλοι άντρες προσέχουν περισσότερο από ότι οι μη ομοφυλόφιλοι την εξωτερική τους εμφάνιση. Γιατί ξέρουν τι κοιτάει πρώτα ένας άντρας...

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

δε χρειάζεται να τα παίρνουμε όλα τοις μετρητοίς.

 

Πιστεύω πως τον άντρα το ερεθίζει η "εικόνα" περισσότερο από ότι την γυναικα

 

Συζήτηση κάνουμε δεν πήραμε τίποτα τοις μετρητοίς.

 

Επιπλέον,το οτι όλοι(όχι μόνο οι άντρες)έλκονται από την εμφάνιση είναι γενική αλήθεια.Δε θα δείς το τρισέγγονο του Κουασιμόδου και θα πέσεις ξερός-αυτό εννοείται.Απλά να μην είμαστε τόσο ρηχοί και κυνικοί.

Link to comment
Share on other sites

Συζήτηση κάνουμε δεν πήραμε τίποτα τοις μετρητοίς.

 

Επιπλέον,το οτι όλοι(όχι μόνο οι άντρες)έλκονται από την εμφάνιση είναι γενική αλήθεια.Δε θα δείς το τρισέγγονο του Κουασιμόδου και θα πέσεις ξερός-αυτό εννοείται.Απλά να μην είμαστε τόσο ρηχοί και κυνικοί.

 

Έλεος :confused:

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...