Jump to content

LeTV Le Max (X900)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

LeTV Le Max (X900)

 

letv-x900-le-max-banner.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 83.5 x 167.1 x 8.95 mm
  • Weight: 204 g
  • SoC: Qualcomm Snapdragon 810 MSM8994
  • CPU: 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A57, 4x 1.5 GHz ARM Cortex-A53, Cores: 8
  • GPU: Qualcomm Adreno 430, 650 MHz
  • RAM: 4 GB, 1600 MHz
  • Storage: 32 GB, 64 GB, 128 GB
  • Display: 6.33 in, IPS, 2560 x 1440 pixels, 24 bit
  • Battery: 3400 mAh, Li-Polymer
  • OS: Android 5.0 Lollipop
  • Camera: 5344 x 4016 pixels, 3840 x 2160 pixels, 30 fps
  • SIM card: Micro-SIM, Nano-SIM
  • Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display
  • USB: 3.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 4.1
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ορίστε και ο μεγάλος αδερφός της οικογένειας.

 

- 6.33 Inch Screen, 2560*1440 Pixel

- Qualcomm Snapdragon 810 2.0GHz Octa Core

- Band: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 850/900/1900/2100, FDD-LTE B1/B3/B7, TDD-LTE B38/B39/B40/B41, Support 2G & 3G & 4G LTE Network

- 4GB RAM + 64GB ROM

- 21.46 MP Back Camera + 4 MP Front Camera

- Android 5.0 System

- SIM Card Dual SIM Dual Standby

- Battery Capacity 3500mAh

 

 

Η εταιρεία LeTV είναι μία εταιρεία κολοσσός στην Κίνα που ασχολείται με streaming video. Πρόσφατα ανακοίνωσε την κατασκευή 3 τηλεφώνων, Le 1, Le 1 Pro and Le Max. Μάλιστα ανάφεραν ότι στο τέλος του χρόνου θα μπούνε και στην αμερικάνικη αγορά. Πρώτος σταθμός της εταιρείας θα είναι η Ινδία. Φαίνεται η Xiaomi έκανε πολλές εταιρείες να κινηθούν και αυτές αναλόγως.

 

Η ναυαρχίδα της εταιρείας, LeTV Le Max που είναι κατασκευασμένο ως επί το πλείστον από αλουμίνιο, διαθέτει οθόνη 6,33 ιντσών LCD IPS που υποστηρίζει ανάλυση WQHD (2560 x 1440 pixels) και βασίζεται στο κορυφαίο Qualcomm Snapdragon 810 SoC (octa-core, 2,0GHz, 64-bit), το οποίο συνοδεύεται από 4GB LPDDR4 RAM και 64GB ή 128GB αποθηκευτικού χώρου. Στην πρόσοψη, διαθέτει κάμερα UltraPixel όπως λέει η εταιρεία, ενώ στο πίσω μέρος εξοπλίζεται με κάμερα που βασίζεται στον τελευταίας τεχνολογίας αισθητήρα της Sony, IMX230 ανάλυσης 21 Megapixels, ο οποίος συνδυάζεται με σύστημα φακών f/2.0,με dual-tone flash καθώς και με σύστημα οπτικής σταθεροποίησης εικόνας. Το κινητό επίσης περιέχει Fingerprint Sensor, για πιο εύκολο άνοιγμα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ορίστε άλλο ένα δίδυμο καδελφάκι του ascend mate 7....

 

Πολύ ωραίο φαίνεται πάντως. Και μια απορία..... γιατί ...το κέρατό μου... βγάζουν αυτές τις τηλεφωνάρες ΧΩΡΙΣ πενάκι-stylus?

 

Γιατί ρε ****το μου....?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει το efox κουπόνι €10 για το συγκεκριμένο για όποιον ενδιαφέρεται. βασικά ισχύει και για τις τρεις letv συσκευές και είναι το εξής: efoxletv

 

http://www.efox-shop.com/letv-le-max-qualcomm-snapdragon-810-20ghz-octa-core-633-zoll-2k-bildschirm-android-50-4g-lte-smar-g-301594

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επίσης ξέχασα να γράψω ότι θα έχουν USB Type-C

Επίσης ορίστε και ένα συγκεντρωτικό και των τριών για να δείτε τι έχει άμεσα τι έχει το καθένα

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=60091&stc=1&d=1430076936

Link to comment
Share on other sites

Μπάχαλο με τα specs που γράφουν τα διάφορα blogs. Έφτιαξα αναλυτικό άρθρο με όλη τη σειρά LeTV.

 

Βέβαια αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως το Max φοράει Sony IMX 230!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Εγω θα το χτυπησω με την πρωτη ευκαιρια. Η τιμη του πεφτει συνεχεια, σε κανα μηνα το πολύ προβλεπω να παει σε νορμαλ επίπεδα το 64αρι.

Φανταστικη συσκευή σε όλα της...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κακό είναι ότι έχει ακόμα μικρότερη υποστήριξη από την κοινότητα (σε θέματα software) από τα μικρότερα μοντέλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι έχει ακόμα μικρότερη υποστήριξη από την κοινότητα (σε θέματα software) από τα μικρότερα μοντέλα.

 

Λογικο, είναι "δυσκολη" αγορα, όπως ηταν το sony z ultra, μεχρι που τιμολογηθηκε κατω από 300 ευρω για αρκετους μηνες κι εγινε χαμος. Στα 400 ευρω το 64 το αγοραζω παντως...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το χτυπησω με την πρωτη ευκαιρια. Η τιμη του πεφτει συνεχεια, σε κανα μηνα το πολύ προβλεπω να παει σε νορμαλ επίπεδα το 64αρι.

Φανταστικη συσκευή σε όλα της...

 

Κι εγω το σκέφτομαι γιατί δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα το μέγεθος και δε θα χρειαστεί να έχω και Tablet...

Και αποκτά και λιιιιίγο περισσότερο νόημα η 2k οθόνη στις 6,33 ίντσες :p

 

Το κακό είναι ότι έχει ακόμα μικρότερη υποστήριξη από την κοινότητα (σε θέματα software) από τα μικρότερα μοντέλα.

 

Πολύ σωστό δυστυχώς...Ο λόγος που το σκέφτομαι όμως είναι η επέκταση της Letv στην Ινδία και μια παρουσίαση 5 Γενάρη στην Αμερική.... Αρά??? International Firmware? Και φαντάζομαι (ελπίζω δλδ) οτι η πρώθηση θα γίνει με βάση την ναυαρχίδα τους...

 

Παρεπιπτόντως απο ROM έχουμε:

 

- Cuoco (Ιταλός) 6s Παρόμοια με του X800. Ομως απο οτι κατάλαβα δεν θα βγάλει άλλη γιατί δεν έχει πια τη συσκευή. Κάπου πήρε το μάτι μου για Cuoco 8s αλλά δεν την εχω βρεί οπότε αμφιβάλω

- Evolution ROM (Ενός Ισπανού) ο οποίος έχει πολύ καλή υποστήριξη και με το που βγαίνει official βγαζει αμέσως ΑΛΛΑ ΟΧΙ MULTI. Είναι οι μαμα ROM στα Αγγλικά χωρίς Κινεζιές και με Gapps (κάτι που δε με χαλάει γιατί όπως έχει πει του είναι αρκετά ευκολο να προσαρμόζει την μαμα

- H flyme beta 3 ΤΟΥ X800 (προφανώς μπορεί να βγεί και η beta 4) οι οποίες όμως δεν έχουν fingerprint scanner

γιατι είναι αυτούσιες του X800

 

Όμως το καλό είναι οτι είναι εύκολο να μεταφερθεί σχεδόν αυτούσια οποιαδήποτε rom του Χ800...

 

Αυτή η 2Κ της Sharp όμως στις 6++ ιντσες...

Edited by scorpion8283
Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογικο, είναι "δυσκολη" αγορα, όπως ηταν το sony z ultra, μεχρι που τιμολογηθηκε κατω από 300 ευρω για αρκετους μηνες κι εγινε χαμος.

 

Μη ξεχνάς όμως ότι στο Ultra είχαμε από day 1 την επιλογή της Google Play edition rom... ;)

 

Αυτή η 2Κ της Sharp όμως στις 6++ ιντσες...

 

Αν συνυπολογίσει κάποιος και τα παράπονα αρκετών κατόχων όλων των LeTV (συμπεριλαμβανομένου του Χ900) και την κακή απόκριση της οθόνης στο touch... δεν ξέρω για το κατά πόσο φαντάζει καλή επιλογή για τα χρήματα που πρέπει να δώσεις σήμερα για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά έτσι είναι. Δυστυχώς δεν υπάρχει διαθέσιμη pure Android rom επίσημη, όπως στο Z ultra, αλλά από την άλλη αν "συγκινείσαι" με τέτοιου μεγέθους συσκευές είναι η μοναδική επιλογή σήμερα. Ειδικά η sharp στις 2Κ μαθαίνω ότι έχει φανταστικό λευκό και απόδοση χρωμάτων...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... ήμουν κάτοχος iphone και νομίζω πως με έχει απογοητεύσει λίγο. Με έχει εντυπωσιάσει το καινούργιο letv x900 όμως δεν την ξέρω τη μάρκα και δεν ξέρω αν αν αξίζει να το πάρω... πείτε μου γνώμες για να ξέρω αν αξίζει να κάνω αγορά!!!

 

αυτο το site ειναι εμπιστο???

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-s1-max32gb;)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο το site ειναι εμπιστο???

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-s1-max32gb;)

 

Αυτό το site είναι το αντίστοιχο skroutz της Κίνας.

 

Όσον αφορά τη συσκευή, το ψάχνεις, διαβάζεις και κρίνεις, δεν είναι πολλοί όλοι κάτοχοι εδώ για να σε διαφωτίσουν κατ' ιδίαν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο...βλέπω ότι στο κουτι δεν έχει συμβατό φορτιστή με ελλάδα... τι κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση???

 

συνηθως στελνουν ανταπτορακι !

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά!! 380 εδώ http://www.honorbuy.com/375-letv-max-32gb-rom-smartphone.html

32 GB με αποστολή σε 2-5 μέρες από EU warehouse (34 ευρώ)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Λιγα τα 32, οπωσδηποτε 64...

 

Επεσε παραγγελία για 64αρι χρυσό. Αν είναι σοβαρός ο digitizer παραμένει. Συσκευαρα...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Επεσε παραγγελία για 64αρι χρυσό. Αν είναι σοβαρός ο digitizer παραμένει. Συσκευαρα...

 

Ποιο ακριβως πηρες? Δωσε λινκ λεπτομερειες...... Και καλοριζικο να το χαρεις.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβως πηρες? Δωσε λινκ λεπτομερειες...... Και καλοριζικο να το χαρεις.
http://www.vickmall.com/original-letv-max-4g-fdd-lte-64bit-qualcomm-801-octa-core-octa-core-2-0ghz-6-33inch-4gb-ram-64gb-rom-21-0mp-smart-cell-phone.html

 

Ευχαριστώ

Σε χρυσό χρώμα

Έχω δρόμο βέβαια μέχρι να παραλάβω, αλλά δε γινόταν να μη δοκιμάσω μια φανταστική συσκευή (το form factor της οποία σπανιζει, από την εποχή του z ultra έχω να δω μια πραγματικά πληθωρική συσκευή) σε νορμαλ, πλεον, τιμή...

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/original-letv-max-4g-fdd-lte-64bit-qualcomm-801-octa-core-octa-core-2-0ghz-6-33inch-4gb-ram-64gb-rom-21-0mp-smart-cell-phone.html

 

Ευχαριστώ

Σε χρυσό χρώμα

Έχω δρόμο βέβαια μέχρι να παραλάβω, αλλά δε γινόταν να μη δοκιμάσω μια φανταστική συσκευή (το form factor της οποία σπανιζει, από την εποχή του z ultra έχω να δω μια πραγματικά πληθωρική συσκευή) σε νορμαλ, πλεον, τιμή...

 

Ειναι τουμπανικο οντως.!!!!!!

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειναι κινητο ειναι θωρηκτο...

φανταζομαι οθονη ηχο και λειτουργιες που θα εχει.

 

επισης περιμενω μπαταρια στις 4 ωρες οθονη που δεν ειναι κακες...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειναι κινητο ειναι θωρηκτο...

φανταζομαι οθονη ηχο και λειτουργιες που θα εχει.

 

επισης περιμενω μπαταρια στις 4 ωρες οθονη που δεν ειναι κακες...

 

Δημήτρη το μεγάλο ατού του τηλεφώνου είναι η τεράστια οθόνη, με τα πολύ μικρά bezels. Το z ultra το αγοραζα ξανά και ξανά στο παρελθόν, γιατί σου προσέφερε ότι κανένα άλλο τηλ. Κάπως έτσι είναι τα πράγματα και με το letv, με τη διαφορά ότι εδώ έχουμε και μια κορυφαία αναλογία οθόνης - περιθωριων... Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...