Jump to content

LeTV Le Max (X900)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημήτρη το μεγάλο ατού του τηλεφώνου είναι η τεράστια οθόνη, με τα πολύ μικρά bezels. Το z ultra το αγοραζα ξανά και ξανά στο παρελθόν, γιατί σου προσέφερε ότι κανένα άλλο τηλ. Κάπως έτσι είναι τα πράγματα και με το letv, με τη διαφορά ότι εδώ έχουμε και μια κορυφαία αναλογία οθόνης - περιθωριων... Για να δούμε.

 

Περιμενουμε αναλυτικη περιγραφη μολις παραλαβεις. Ποτε υπολογιζεις περιπου?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμενουμε αναλυτικη περιγραφη μολις παραλαβεις. Ποτε υπολογιζεις περιπου?

 

Ουτε shipped δεν εχει γινει. Εχει πολυ δρομο. Τελη του μηνα...

Link to comment
Share on other sites

1 Letv Le Max

2 Huawei Ascend Mate 7

3 Xiaomi mi note

4 Qiku 808

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα κινητά. Επίσης μπορώ να βρω το Nexus 6 στα 230 αλλά δεν μου πολύ αρέσει λόγω πάχους-όγκου και εμφάνισης. Ποιο από αυτά μου προτείνετε? Ψάχνω για κινητό με μεγάλη οθόνη (περίπου 6"), καλή μπαταρία ( να βγάζει άνετα μέρα ) και καλό επεξεργαστή ( όχι απαραίτητα κορυφαίο αφού δεν παίζω παιχνίδια). Οι τιμές όλων είναι από 250-280.

Link to comment
Share on other sites

280 για 32αρι Μαξ; Χμμμ δεν παίζει αυτή η τιμη...

Από 350 δολλαρια και πάνω για 32αρι και το 64 αρκετά παραπάνω...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα, το κινητό είναι εντυπωσιακό.

Η οθόνη φοβερή, έβαλα βίντεο 2Κ και έμεινα με το στόμα ανοικτό.

Το ηχείο πολύ καλό επίσης.

Κάμερα η μπροστινή πολύ καλή αλλά τη κυρία δε την έχω δοκιμάσει κακά ακόμα.

Αυτά για την ώρα γιατί δεν έχω ασχοληθεί πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα, το κινητό είναι εντυπωσιακό.

Η οθόνη φοβερή, έβαλα βίντεο 2Κ και έμεινα με το στόμα ανοικτό.

Το ηχείο πολύ καλό επίσης.

Κάμερα η μπροστινή πολύ καλή αλλά τη κυρία δε την έχω δοκιμάσει κακά ακόμα.

Αυτά για την ώρα γιατί δεν έχω ασχοληθεί πολύ.

 

Λογικη η κυρια καμερα τη μερα είναι πολύ καλη, στις low light πασχει.

Η οθονη είναι ο βασικος λογος αγορας. Εντυπωσιακη και γινειται ακομα εντυπωσιακοτερη λογω ελαχιστων bezels. Τα 2Κ αποκτουν άλλο νοημα σε αυτές τις διαστασεις. Αν βαλεις και το πολύ καλο ηχειο, τοτε μιλαμε για ένα συνολο, που στα πολυμεσα δεν εχει αντιπαλο.

Προσωπικα, παντως, δεν ειχα κανενα θεμα να κουβαλαω το sony z ultra παλια σαν βασικη συσκευή, οποτε δε νομιζω να με δυσκολεψει στην καθημερινοτητα μου αυτή η συσκευή.

Κρατα μας ενημερους με τις εντυπώσεις σου.

Με ενδιαφερει ιδιαιτερα η συμπεριφορά της οθονης στην αφη (ιδιαιτερα με τη χρηση screen protector/ tempered glass). Αν εισαι κατοχος νοτε, θα καταλάβεις σε τι αναφέρομαι , αν δεις στην καθημερινοτητα σου να χανεις πατηματα εδώ κι εκει.

Ελπιζω ο digitizer να είναι πιο σοβαρος από αυτόν του Χ800...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει κάποιο πρόβλημα με την αφή. Βέβαια δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ ακόμα θα ενημερώσω για τις εντυπώσεις μου. ναι έχω το note 3 η μεγάλη διαφορά είναι ότι το Samsung έχει πολύ πιο φωτεινή οθόνη. δεν του έχω βάλει ακόμα κάποια προφύλαξη οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να ξέρουμε από όσους το πήραν τελευταία, από που το πήρανε, πόσο και μέρες αποστολής, όπως και πως τρέχει το κινητό και η camera app με τη μαμά rom (τελευταίο update). Aξίζει να το χρησιμοποιεί κάποιος με τη rom αυτή ή οπωσδήποτε πρέπει να αντικατασταθεί με άλλη rom;

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

AtTSBn.jpg

1CVE7I.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

XFFizP.jpg

 

Όταν έχω 5 ώρες οθόνης,23 ώρες Wi-Fi συνδεδεμένο,24 ώρες λειτουργίας και όλα αυτά ταυτοχρόνως.. Χρειάζεται custom roms; Έναν launcher,google apps και όλα κομπλέ... Δεν μου κρασαρε καμιά εφαρμογή εκτός από εφαρμογές που εγκατέστησα για την χρήση της φωτογραφικής..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

1 Letv Le Max

2 Huawei Ascend Mate 7

3 Xiaomi mi note

4 Qiku 808

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα κινητά. Επίσης μπορώ να βρω το Nexus 6 στα 230 αλλά δεν μου πολύ αρέσει λόγω πάχους-όγκου και εμφάνισης. Ποιο από αυτά μου προτείνετε? Ψάχνω για κινητό με μεγάλη οθόνη (περίπου 6"), καλή μπαταρία ( να βγάζει άνετα μέρα ) και καλό επεξεργαστή ( όχι απαραίτητα κορυφαίο αφού δεν παίζω παιχνίδια). Οι τιμές όλων είναι από 250-280.

 

Στην λίστα σου μπορεί να προσθέσεις και το OPPO R7 plus. Η καλύτερη οθόνη που έχω δει ποτέ. Εχω δοκιμασει όλες τις ναυαρχίδες και απλά δεν υπάρχει τετοιο άσπρο. Μονο note 5 δεν εχω συγκρινει μαζί του. Μπαταρία πολύ καλή. Και φωτογραφική ειδικα στο manual. Απλά ο επεξεργαστής είναι mid range.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Είδα την παρουσίαση στην Ινδία...και μου έφυγε ενα σαλακι...

Νταξ, Marketing είναι, αλλά............ :drool:

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Θα ήθελα να ρωτήσω από ποιό αξιόπιστο κατάστημα του εξωτερικού μπορεί να το αγοράσει κάποιος και σε ποιά τιμή; Μιλάω για το 32άρι που είναι και το πιο φτηνό. Από πλευράς μπαταρίας πως τα πάει δεδομένου της 2Κ οθόνης; Πέφτει απότομα η μπαταρία μετά από παρατεταμένη χρήση; Παραθέτω σάιτ αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο και το οποίο το δίνει σε συμφέρουσα τιμή και εάν έχει αγοράσει κάποιος από αυτό ας ενημερώσει το φόρουμ.

https://www.fastcardtech.com/Letv-Le-Max-Android-Phone.html

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω σε κανα 3μηνο εκει θα φτασουν ισως και πιο κατω.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Αλλο το τρίμηνο,το εξάμηνο, ο ένας χρόνος και άλλο "η τιμή ΕΙΝΑΙ 250"... Γατί δημιουργούνται υποψίες από τους κατόχους ότι εξαπατήθηκαν ή έκαναν λάθος επιλογές.

 

 

Στο θέμα τώρα. Το κινητό από θέμα οθόνης και ηχείου είμαι πολύ ευχαριστημένος.. Ενθουσιασμένος είμαι με την διαχείριση της μπαταρίας. Από την κύρια κάμερα δεν ενθουσιάστηκα, αν και δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη όσο πρέπει για να έχω κάποια ολοκληρωμένη άποψη.

Κατασκευή πολύ καλή και ποιοτική.

 

Μετα απο δυο βδομάδες....

 

Χρήση με τρίωρο παιχνίδι... Συσκευή σε λειτουργία 9 ώρες και 5:20 ώρες οθόνης. Πάντα ανοιχτό το wifi.

 

Καθημερινή χρήση με πολύ σερφαρισμα στο ίντερνετ, 20-25 φώτος, χωρίς παιχνίδι. 14 ώρες λειτουργίας και 5:35 ώρες οθόνης.

 

Καλύτερες φώτος με την εφαρμογή camera από Color OS.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος απο τους κατοχους μενει κοντα στον Πειραια η την ευρυτερη περιοχη και εχει την ευγενη καλοσυνη να το εβλεπα απο κοντα?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

εχουμε καμια ρομ με ελληνικα μεσα?φοραω 5.5.008S EVOLUTION 8S stable

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

νεος κατοχος κι εγω!!! καλως σας βρηκα !! μεχρι στιγμης όλα μα όλα θετικα !!

 

 

 

Evolution_10s_multilenguaje φρεσκια φρεσκια !!

https://mega.nz/#!VsxwFazb!CxzHNPbpMz50hOwH3XZxkU_OXk06NL-_8e-CwcPdghg

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος κι εγω!!! καλως σας βρηκα !! μεχρι στιγμης όλα μα όλα θετικα !!

 

 

 

Evolution_10s_multilenguaje φρεσκια φρεσκια !!

https://mega.nz/#!VsxwFazb!CxzHNPbpMz50hOwH3XZxkU_OXk06NL-_8e-CwcPdghg

 

Την δοκιμασες ?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...