Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι άλλη έκδοση της EUI 5.8 15S - android 6

http://www.letv.re/topic/1066-eui-58-015s-lite-android-60-for-x600-by-ycjeson/

Έχει την ίδια βάση με την προηγούμενη, που ανέφερα μερικά post πιο πριν, αλλά φαίνεται ότι είναι καθαρισμενη από αρκετά περιττά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια,συνδεω το τηλεφωνο στο λαπτοπ αλλα το βλεπει και μπορω να δω τι εχω στο τηλεφωνο απ τον υπολογιστη μονο οταν ειναι σε ρικοβερι.οταν το τηλεφωνο ειναι ανοιχτο δεν το βλεπει παρα μονο κατω δεξια που εχει την επιλογη για να αποσυνδεσουμε συσκευες απο τον υπολογιστη και οταν μπαινω στις συσκευες το εμφανιζει σαν απροσδιοριστη συσκευη
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή δε την έχω δοκιμάσει, οπότε δε μπορώ να πω κάτι.

Μια άλλη ερώτηση, είναι android 6;

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με την ρομ

Όχι lollipop είναι

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νεα ρομ απο τον Ιταλο μαγειρα

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/487479-rom-letv-x600-bb72-basata-su-eui-stock-180.html#post7562895

Την κατεβασα τωρα και την περναω

Αργοτερα οι εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Νεα ρομ απο τον Ιταλο μαγειρα

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/487479-rom-letv-x600-bb72-basata-su-eui-stock-180.html#post7562895

Την κατεβασα τωρα και την περναω

Αργοτερα οι εντυπωσεις

Τσεκαρισε αν στις επαφές μπορείς να επιλέξεις την πηγή των επαφών (πχ Google account, sim, viber κλπ)

Link to comment
Share on other sites

απο τι ρομ περασες την 6.0 ??? εμενα απο aosp με ολα τα απαραιτητα wipes κολλαει στο boot logo και δεν μπαινει με τιποτα
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω μπορεσα να την περασω απο 11s lite

Εκανα restore και δεν κανω τιποτα αλλο.

Θα περιμενω να δω αν υπαρχει προβλημα απο τον ιταλο.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθήσα 2 φορές ανεπιτυχώς και έκανα και εγώ restore

Την δεύτερη φορά μάλιστα το άφησα κανένα τέταρτο αλλά τίποτα

Στο site έχει βγάλει μια καρτέλα του twrp που εμένα δεν την έβγαλε ποτέ

Λέει ότι αν δεν την βγάλει συνεχίζεις κανονικά wipes κτλ κτλ

Δεν ξέρω αν έχει σχέση.......

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

μήπως πρέπει να μπει με την έκδοση 3 από το (δικό του) recovery?
ακριβως με προλαβες αυτο του ιταλου θα μπει

https://mega.nz/#!9tkFhSaS!KbHOaKzkdPir5SVq-Sj79VKREFVCUu4_65tNEAJEaWA βαλτε το στην μνημη τηλ... και απο εκει μπαινετε στο recovery που ειχε και κανετε τα wipes....

wipe data, wipe dalvik/ART, wipe cache και μετα install το recovery....μετα μην κανετε reboot αλλα power off και μετα μπειτε σε recovery.... αν σας βγαλει μηνυμα για unmodifield system καντε swipe και μετα καντε παλι τα wipes τα ιδια και μετα install την ρομ..

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Κρασάρει όταν πάω να μπω στις ρυθμίσεις μπαταρία (15s Ιταλού).
και εμενα το ιδιο...πρεπει να δουμε τι λεει ο ιταλος
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα στην ελληνική γλώσσα. Αν το βάλεις στα αγγλικά παίζει κανονικά (αλλαγή γλώσσας συστήματος)
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα στην ελληνική γλώσσα. Αν το βάλεις στα αγγλικά παίζει κανονικά (αλλαγή γλώσσας συστήματος)

 

Του έστειλε κι άλλος το ίδιο πρόβλημα με Ιταλική γλώσσα, και έδωσε λινκ για κάποιο fix.

 

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/487479-rom-letv-x600-bb72-basata-su-eui-stock-180.html#post7563334

 

(Περιμένω να γυρίσω σπίτι για να κατεβάσω τα twrp και τη rom για να δοκιμάσω κι εγώ)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε για να μπει η 15ς πρεπει να βαλουμε οπωσδηποτε twrp 3 ? Δεν μπορουμε δλδ μαυτην που εχουμε ηδη (2,8,8 αν θυμαμαι)

Αν ναι μπορει καποιος να γραψει τα βηματα για να βαλουμε twrp 3 ?

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλός για την δικιά του rom λέει πρέπει να μπει η TWRP 3.0 πάνω από την δική του TWRP 2.8.6, και με μπέρδεψε γιατί το δικό μου έχει μια άλλη twrp 2.8.7

Να κάνω downgrade στην δικιά του, και μετά την 3, πριν βάλω την rom ?

Κι εγώ σε αναμονή είμαι, να δω τι θα γίνει, παρακολουθώ και στο letv.re τις εξελίξεις για να δω.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλός για την δικιά του rom λέει πρέπει να μπει η TWRP 3.0 πάνω από την δική του TWRP 2.8.6, και με μπέρδεψε γιατί το δικό μου έχει μια άλλη twrp 2.8.7

Να κάνω downgrade στην δικιά του, και μετά την 3, πριν βάλω την rom ?

Κι εγώ σε αναμονή είμαι, να δω τι θα γίνει, παρακολουθώ και στο letv.re τις εξελίξεις για να δω.

Κι εγω σαυτη τη φαση εχω μεινει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλός για την δικιά του rom λέει πρέπει να μπει η TWRP 3.0 πάνω από την δική του TWRP 2.8.6, και με μπέρδεψε γιατί το δικό μου έχει μια άλλη twrp 2.8.7

Να κάνω downgrade στην δικιά του, και μετά την 3, πριν βάλω την rom ?

Κι εγώ σε αναμονή είμαι, να δω τι θα γίνει, παρακολουθώ και στο letv.re τις εξελίξεις για να δω.

δεν χρειαζεται να μπερδευεσε εγω ειχα το twrp 3.0 απο αλλον και απλα εβαλα το δικο του TWRP 3.0 απο πανω και ολα οκ..με αυτες τις οδηγιες που γραφω..........βαλτε το TWRP 3.0 στην μνημη τηλ... και απο εκει μπαινετε στο recovery που ειχε και κανετε τα wipes....

wipe data, wipe dalvik/ART, wipe cache και μετα install το recovery....μετα μην κανετε reboot αλλα power off και μετα μπειτε σε recovery.... αν σας βγαλει μηνυμα για unmodifield system καντε swipe και μετα καντε παλι τα wipes τα ιδια και μετα install την ρομ.......οσοι βαλετε το fix https://mega.nz/#!VNYTXZhK!x4mNspiz6CrKkLWKq7844MD2JYSxr2idPsdzuAtowd4 για την μπαταρια θα το βαλετε χωρις wipes...

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να μπερδευεσε εγω ειχα το twrp 3.0 απο αλλον και απλα εβαλα το δικο του TWRP 3.0 απο πανω και ολα οκ..με αυτες τις οδηγιες που γραφω..........βαλτε το TWRP 3.0 στην μνημη τηλ... και απο εκει μπαινετε στο recovery που ειχε και κανετε τα wipes....

wipe data, wipe dalvik/ART, wipe cache και μετα install το recovery....μετα μην κανετε reboot αλλα power off και μετα μπειτε σε recovery.... αν σας βγαλει μηνυμα για unmodifield system καντε swipe και μετα καντε παλι τα wipes τα ιδια και μετα install την ρομ.......οσοι βαλετε το fix https://mega.nz/#!VNYTXZhK!x4mNspiz6CrKkLWKq7844MD2JYSxr2idPsdzuAtowd4 για την μπαταρια θα το βαλετε χωρις wipes...

 

Φίλε έβαλες το fix και με τα Ελληνικά δεν έχεις πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...