Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια, εδώ και καιρό εψαχνα ενα γερο κινητακι και πλεον απογοητευμένος με τα χαρακτηριστικά συσκευών μεγάλων ναυαρχιδων συγκριτικά με την τιμή τους με κίνησε το ενδιαφέρον η καθαρά κινεζική τεχνολογία. Μετα απο καιρό ψαξιματος τελικά αγόρασα τo letv x600, σαν μωρο τον πρωτο μήνα μέσα στην χαρά τέτοιο κτήνος στα χέρια μου αλλά τώρα τέλος η περίοδος χαρητος.. Για μια δυο μέρες είχα κάποιοα μικρά disconnects χωρίς να δίνω μεγάλη σημασία αλλά μετα έγινε μόνιμο. Αμα δεν είμαι πραγματικα σε αγκαλιά με το ρουτερ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΣΗΜΑ! , root και flash όλες τις Ρομ του ιταλού εκανα και τίποτα δεν αλλαξε,υπάρχει τροπος να φτιαχτεί το θέμα μου ρε παιδιά; δεν γίνεται να κολαω στον τοίχο όρθιος για να μπορω να χρεισημοποιω κάτι που και κινητά δεκαετίας μπορούν να κανουν!!!

 

Παιδιά σας παρακαλώ καμια ιδέα για το θέμα μου; με τρώει μια βδομάδα και δεν αντεχεται!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σας παρακαλώ καμια ιδέα για το θέμα μου; με τρώει μια βδομάδα και δεν αντεχεται!

Κανενα θεμα εδω...το κινητο ειναι απο τα πιο αψογα που κυκλοφορουν σε ολα...επιστροφη για επισκευη

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ καμια ιδέα για το θέμα μου; με τρώει μια βδομάδα και δεν αντεχεται!

 

λες για τις ρομ του ιταλου...εγω εχω να προτεινω να περασεις την μαμα ρομ...αγγλικα ειναι αλλα πιστευω ξερεις για να δεις αν θα εχεις wifi :)

Βγηκε και η 13ς μαμα προχθες.Για καντο και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 11s από το ιταλικό forum. Γενικά είμαι ευχαριστημένος και την προτείνω.

Χρησιμοποιώ τον nova γιατί ο EUI δεν μου πολυαρέσει. Το πρόβλημα είναι ότι όταν το τηλέφωνο μείνει αχρησιμοποήτο για κάποια ώρα, φαίνεται να τον κλείνει και αργεί πολύ να τον ξανανοίξει. Αλλά πολύ!

Καμιά ιδέα;

Πώς να το κάνω να μην το κλείνει;

Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις άλλα δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

λες για τις ρομ του ιταλου...εγω εχω να προτεινω να περασεις την μαμα ρομ...αγγλικα ειναι αλλα πιστευω ξερεις για να δεις αν θα εχεις wifi :)

Βγηκε και η 13ς μαμα προχθες.Για καντο και πες μας.

 

Είχα περάσει την μαμά 11s αλλά παλι δεν είχα γουι φι, μετα έβαλα ρου ιταλού εφόσον δεν είχα διαφορά. Θα δοκιμασω και την 13s μαμά λοιπον και ενημερωνω εντως 24ωρου πιστευω . Αλλά δεν γνωρίζω αν το πρόβλημα είναι του κινητού και της κεραίας στο καπάκι... Αν είναι εκεί το θέμα, λυση μονο με αγορά νέου καπακιού, κάτι που δείχνει δύσκολο καθώς το PayPal δεν χρεισημοποιητε για εκτός χώρας αγορες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την 11s από το ιταλικό forum. Γενικά είμαι ευχαριστημένος και την προτείνω.

Χρησιμοποιώ τον nova γιατί ο EUI δεν μου πολυαρέσει. Το πρόβλημα είναι ότι όταν το τηλέφωνο μείνει αχρησιμοποήτο για κάποια ώρα, φαίνεται να τον κλείνει και αργεί πολύ να τον ξανανοίξει. Αλλά πολύ!

Καμιά ιδέα;

Πώς να το κάνω να μην το κλείνει;

Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις άλλα δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

 

Εχεις τσεκαρει Permissions και auto-launch options?. Μπορεί να είναι μπλοκαρισμένo στο auto-launch και για αυτο να αργεί τόσο πολύ που λες. Ρίξε μια ματια εκεί ;)

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει την μαμά 11s αλλά παλι δεν είχα γουι φι, μετα έβαλα ρου ιταλού εφόσον δεν είχα διαφορά. Θα δοκιμασω και την 13s μαμά λοιπον και ενημερωνω εντως 24ωρου πιστευω . Αλλά δεν γνωρίζω αν το πρόβλημα είναι του κινητού και της κεραίας στο καπάκι... Αν είναι εκεί το θέμα, λυση μονο με αγορά νέου καπακιού, κάτι που δείχνει δύσκολο καθώς το PayPal δεν χρεισημοποιητε για εκτός χώρας αγορες

Έχεις δίκιο ,αλλά το revolut δουλεύει!!

Link to comment
Share on other sites

...

Εχεις τσεκαρει Permissions και auto-launch options?. Μπορεί να είναι μπλοκαρισμένo στο auto-launch και για αυτο να αργεί τόσο πολύ που λες. Ρίξε μια ματια εκεί ;)

Ναι τα έχω κάνει και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω κάνει και τα δύο.

Απο περιέργεια και μονο που το ειπες το κατέβασα και εγώ το nova και εφόσον ενεργοποιησα το auto-launch και το επελεξα ως βασικό launcher έτρεχε κανονικοτατα. Σου εμφανίζει το ίδιο θέμα και με αλλους launcher?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω κάνει και τα δύο.

 

Δοκίμασέ και αυτό:Πήγαινε power manager, advanced και τσέκαρε ποιες εφαρμογές δεν θες να κλείνουν

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ και αυτό:Πήγαινε power manager, advanced και τσέκαρε ποιες εφαρμογές δεν θες να κλείνουν

Αυτό μου είχε ξεφύγει. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχοντας ROM ιταλού 11s και κατα το installation επελεξα root στη επιλογή που δίνει, αν φλασαρω την 013s κινεζικη μαμά θα παραμείνει το root?
Link to comment
Share on other sites

λες για τις ρομ του ιταλου...εγω εχω να προτεινω να περασεις την μαμα ρομ...αγγλικα ειναι αλλα πιστευω ξερεις για να δεις αν θα εχεις wifi :)

Βγηκε και η 13ς μαμα προχθες.Για καντο και πες μας.

 

twra eimai me 13s mama kai profanws gia na min exw kamia allagi me to thema tou wifi einai problima tis syskeuhs, epidi dyskolo na kanw agora neou kapakiou an paw se topiko katastima sxetiko me servise kinitwn tha mporesoun na broun lush h tha me kitane san mpoufoi logw markas? (sygnwmi gia ta greeklish den ekana tipota gapps akoma :)

Link to comment
Share on other sites

λες για τις ρομ του ιταλου...εγω εχω να προτεινω να περασεις την μαμα ρομ...αγγλικα ειναι αλλα πιστευω ξερεις για να δεις αν θα εχεις wifi :)

Βγηκε και η 13ς μαμα προχθες.Για καντο και πες μας.

 

Λοιπον έβαλα μαμά 13s και το θέμα με το γουι φι είναι ακόμα το ίδιο, προφανώς είναι πρόβλημα της συσκευής και δεν συσχετίζεται με τις ROM. Αν πάω σε τοπικό καταστημα σχετικό με service κινητών υπάρχει περιπτωση να βρεθεί λύση ή θα με κοιτάνε σαν μπουφοι λόγω μάρκας? Δεν μπορω να αγοράσω νεο καπάκι οποτε αυτή θα είναι η μοναδική μου λύση

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας προβλημα με συχρονισμο επαφων google στην 10ς του ιταλου? εβγαλε γενικοτερα προβληματα?

 

με την 10 ειμαι κ δεν εχω κανενα θεμα...μεχρι να βγαλουν(αν βγαλουν) τα 6 δεν αλλαζω...με καλυπτει σε οτι χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

για να παμε απο 7ς του ιτααλου σε 10ς του ιταλου ο οδηγος λεει

"Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε τουλάχιστον: cache/dalvik.

αν κανουμε οτι και στην κινεζικη δηλ

"Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε MONO: cache/data/dalvik/system.

θα δημηουργηθει προβλημα? δεν μας πειραζει α χαθουν εφαρμογες η" προσωπικα δεδομενα. το ζητουμενο ειναι να γινει καθαρη εγκαταση χωρις μετεπειιτα προβληματα.

το εχει κανει κανεις ετσι?

Η 7ς του ιταλου ειχε κανενα θεμα με την καμερα? νομιζω οτι στη 10ς η καμερα δουλευει πολυ καλυτερα. στην 7ς ειναι λιγο θαμπη, κακο φοκους?

Edited by thlanaras
Link to comment
Share on other sites

για να παμε απο 7ς του ιτααλου σε 10ς του ιταλου ο οδηγος λεει

"Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε τουλάχιστον: cache/dalvik.

αν κανουμε οτι και στην κινεζικη δηλ

"Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε MONO: cache/data/dalvik/system.

θα δημηουργηθει προβλημα? δεν μας πειραζει α χαθουν εφαρμογες η" προσωπικα δεδομενα. το ζητουμενο ειναι να γινει καθαρη εγκαταση χωρις μετεπειιτα προβληματα.

το εχει κανει κανεις ετσι?

Η 7ς του ιταλου ειχε κανενα θεμα με την καμερα? νομιζω οτι στη 10ς η καμερα δουλευει πολυ καλυτερα. στην 7ς ειναι λιγο θαμπη, κακο φοκους?

 

απλα σου λεει οτι δεν ειναι αναγκαιο επειδη ειναι ''αδελφακια''...παντα ενα καθαρο Install ειναι καλυτερο ;) αν δεν βαριεσαι να στηνεις ξανα το κινητο,παντα clean install να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έβαλα μαμά 13s και το θέμα με το γουι φι είναι ακόμα το ίδιο, προφανώς είναι πρόβλημα της συσκευής και δεν συσχετίζεται με τις ROM(Αν και σε φόρουμ λένε οτι είναι θέμα ROM :/ ). Αν πάω σε τοπικό καταστημα σχετικό με service κινητών υπάρχει περιπτωση να βρεθεί λύση ή θα με κοιτάνε σαν μπουφοι λόγω μάρκας? Δεν μπορω να αγοράσω νεο καπάκι οποτε αυτή θα είναι η μοναδική μου λύση[

 

Παρακαλώ μπορω να έχω βοήθεια ;! δεν γίνεται να είμαι ο μόνος στην Ελλάδα που έχει αυτό το πρόβλημα! Με τρελενει!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έβαλα μαμά 13s και το θέμα με το γουι φι είναι ακόμα το ίδιο, προφανώς είναι πρόβλημα της συσκευής και δεν συσχετίζεται με τις ROM(Αν και σε φόρουμ λένε οτι είναι θέμα ROM :/ ). Αν πάω σε τοπικό καταστημα σχετικό με service κινητών υπάρχει περιπτωση να βρεθεί λύση ή θα με κοιτάνε σαν μπουφοι λόγω μάρκας? Δεν μπορω να αγοράσω νεο καπάκι οποτε αυτή θα είναι η μοναδική μου λύση[

 

Παρακαλώ μπορω να έχω βοήθεια ;! δεν γίνεται να είμαι ο μόνος στην Ελλάδα που έχει αυτό το πρόβλημα! Με τρελενει!!

 

εχω ακομα την 7s δεν ειχα ποτε προβλημα με το wifi τι να σου πω

Link to comment
Share on other sites

 

εχω ακομα την 7s δεν ειχα ποτε προβλημα με το wifi τι να σου πω

 

Αυτό που με νευριαζει περισότερο είναι οτι μονο στα ξενα φόρουμ υπάρχει αυτή η συζήτηση για το πρόβλημα του γουι φι, και βάζουν ως "απλή" λύση την experimental ROM 0117Ε που δεν υπάρχει!!!!!! (Η το κολπακι με το λάστιχο ως σφήνα αναμεσα στα συρματακια της κεραίας κάτω απο καπάκι, που είναι μουφα για εμενα δεν δουλεύει ουτε έτσι το εκανα)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έβαλα μαμά 13s και το θέμα με το γουι φι είναι ακόμα το ίδιο, προφανώς είναι πρόβλημα της συσκευής και δεν συσχετίζεται με τις ROM(Αν και σε φόρουμ λένε οτι είναι θέμα ROM :/ ). Αν πάω σε τοπικό καταστημα σχετικό με service κινητών υπάρχει περιπτωση να βρεθεί λύση ή θα με κοιτάνε σαν μπουφοι λόγω μάρκας? Δεν μπορω να αγοράσω νεο καπάκι οποτε αυτή θα είναι η μοναδική μου λύση[

 

Παρακαλώ μπορω να έχω βοήθεια ;! δεν γίνεται να είμαι ο μόνος στην Ελλάδα που έχει αυτό το πρόβλημα! Με τρελενει!!

οχι δεν εισαι ο μοναδικος και φιλος μου εχει προβλημα με το wifi εκανε αναβαθμισεις αλλα τιποτα,,,εκανε και το κολπο με το λαστιχακι αλλα τιποτα,,,,πρεπει να πας μαλλον για καινουργιο καπακι...
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εισαι ο μοναδικος και φιλος μου εχει προβλημα με το wifi εκανε αναβαθμισεις αλλα τιποτα,,,εκανε και το κολπο με το λαστιχακι αλλα τιποτα,,,,πρεπει να πας μαλλον για καινουργιο καπακι...

 

Μπορω να πω με παρηγορησες καπως :P

Αλλά ο φίλος σου(και εγώ!) τι θα κανει; πως κάνεις αγορά νέου καπακιού με τις τράπεζες μας;!

Εχει καταντισει γελειο πλεον! Σπίτι με βλέπουν όρθιο δίπλα στο ρουτερ για να εχω σημα και είμαι σαν να το κάνω ερωτηκη εξομολόγηση!!

Link to comment
Share on other sites

 

πως κάνεις αγορά νέου καπακιού με τις τράπεζες μας;!

 

Αγορά με moneysafe.Την συνδέεις και στο paypal αν θες και μιας και εκδίδεται στην Κύπρο ισχύει παρόλα τα capital controls .Την φορτώνεις από το περίπτερο της γειτονιάς σου και το μόνο αρνητικό που έχει,είναι οι κρατήσεις 4% σε κάθε ποσό που βάζεις.Δηλαδή αν αγοράσεις κουπόνι των δέκα ευρώ στην κάρτα μπαίνουν καθαρά 9,60 ευρώ.Άμεσα χωρίς να περιμένεις ούτε λεπτό. Υπάρχουν κουπόνια των 10,20,50,100 ευρώ στα συμβεβλημένα περίπτερα μίνι μάρκετ κλπ σε όλη την Ελλάδα.Εγώ με αυτό τον τρόπο κάνω αγορές από εξωτερικό.

Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

 

πως κάνεις αγορά νέου καπακιού με τις τράπεζες μας;!

 

Αγορά με moneysafe.Την συνδέεις και στο paypal αν θες και μιας και εκδίδεται στην Κύπρο ισχύει παρόλα τα capital controls .Την φορτώνεις από το περίπτερο της γειτονιάς σου και το μόνο αρνητικό που έχει,είναι οι κρατήσεις 4% σε κάθε ποσό που βάζεις.Δηλαδή αν αγοράσεις κουπόνι των δέκα ευρώ στην κάρτα μπαίνουν καθαρά 9,60 ευρώ.Άμεσα χωρίς να περιμένεις ούτε λεπτό. Υπάρχουν κουπόνια των 10,20,50,100 ευρώ στα συμβεβλημένα περίπτερα μίνι μάρκετ κλπ σε όλη την Ελλάδα.Εγώ με αυτό τον τρόπο κάνω αγορές από εξωτερικό.

 

 

Δεν γίνεται αυτό που βλέπω.

Εκεί που έχω μια γραμμή μετα βίας στα 3 μετρα απο ρουτερ ξαφνικα για κλάσματα του δευτερολέπτου φουλαρει και ξανά γυρνάει στα κλασικά, τι παιζει;;;!!! :D

Edited by Letv
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...