Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τα λέω :D

Εντάξει καλή η miui αλλά προσωπικά δεν μου πολυαρεσει,οπως μέτρια βρίσκω και την eui(γουστα είναι αυτά).

Κορυφή η ultimate!τώρα ,δοκιμάζω εδώ και μια εβδομάδα τη 11s mod,δεν με τρελάνει κιόλας.Μαλλον ξαναγυρίζω aosp ultimate!

Κορυφή μέχρι να βγάλει κάποιος μια σωστή CM !!!

Πάντως αυτόν τον τύπο στο letv.re που υπόσχεται ότι θα την βγάλει δεν τον κόβω να την βγάζει

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την aosp ultimate που την βρίσκουμε παιδιά ? Απο το xda?

 

Εδω βρισκεται η aosp http://www.letv.re/topic/16-ultimate-aosp-105-by-gerrit507/

Γενικα στο σαιτ υπαρχουν ολες οι ρομ για τη συσκευη μας!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κορυφή μέχρι να βγάλει κάποιος μια σωστή CM !!!

Πάντως αυτόν τον τύπο στο letv.re που υπόσχεται ότι θα την βγάλει δεν τον κόβω να την βγάζει

 

Σιγα να μην την βγαλει!:lol:

Εχει εξαφανιστει περιπου ενα διμηνο!

Εγω πονταρω στο να βγει κατι για το χ500 ,CM ή εστω mm.

Αν παρει το χ500 κατι παραπανω αποκλειεται να μην το παρουμε και μεις,εστω unofficial.

Εχουμε και το redmi note 2 για port οποτε κατι θα γινει!

Link to comment
Share on other sites

Με την aosp ultimate όταν έχω κλήση από κάποια επαφή στην οποία έχω βάλει κάποια φώτο,άλλες φορές όταν έχω κλήση από αυτή την επαφή δείχνει την φώτο που έχω βάλει και άλλες φορές όχι κατά την διάρκεια της κλήσης. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την aosp ultimate όταν έχω κλήση από κάποια επαφή στην οποία έχω βάλει κάποια φώτο,άλλες φορές όταν έχω κλήση από αυτή την επαφή δείχνει την φώτο που έχω βάλει και άλλες φορές όχι κατά την διάρκεια της κλήσης. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

επισης ξερει κανεις πως κλειδωνουμε τις εφαρμογες ετσι ωστε να μην τις "σκοτωνει" το συστημα?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με του ιταλού την 11s που είμαι από τότε που το πήρα και πέρασαν κάποιες φορτίσεις, χτυπάω 5+ ώρες οθόνης. Καθόλου άσχημα μετά από όσα διάβαζα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την 11s του ιταλού απο εκεί που έβγαζα 1.5 μέρες χρήσης , τωρα αντέχει 2 πλήρη 24ωρα. Μια χαρά.

Ένα λινκ να την δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ να την δοκιμάσω!

 

http://www.letv.re/topic/582-rom-by-bb72-011s-based-aroma-installer/

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκανα και αυτο http://www.movilesdualsim.com/tema/wifi-debil-letv-x600-solucion-hardware-guia-fotos-nuevas.109056/ για το γνωστο αδυναμο wifi στα χ600 αλλα τωρα ισως ειναι και χειροτερα αποτι ηταν....

Τοχει δοκιμασει κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αντιπροσωπευτικό της μέσης χρήσης γιατί σήμερα το έλιωσα το κινητό. Το έβγαλα το πρωί στο 99% από τον φορτιστή και τώρα στο 9% είχε γράψει 5 ώρες και 38 λεπτά οθόνη. Αν το πείραζα μέχρι να αδειάσει η μπαταρία τελείως θα πέρναγε το 6ωρο. Σταθερά ανοιχτό wifi, surfάρισμα, social media και quizdom η χρήση αυτές τις ώρες κατά κύριο λόγο (βαρεμάρες βλέπετε).

 

http://s8.postimg.org/aa2dcgldt/Screenshot_2016_03_21_19_11_21.jpg

 

http://s8.postimg.org/wxhmim0xt/Screenshot_2016_03_21_19_11_30.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αντιπροσωπευτικό της μέσης χρήσης γιατί σήμερα το έλιωσα το κινητό. Το έβγαλα το πρωί στο 99% από τον φορτιστή και τώρα στο 9% είχε γράψει 5 ώρες και 38 λεπτά οθόνη. Αν το πείραζα μέχρι να αδειάσει η μπαταρία τελείως θα πέρναγε το 6ωρο. Σταθερά ανοιχτό wifi, surfάρισμα, social media και quizdom η χρήση αυτές τις ώρες κατά κύριο λόγο (βαρεμάρες βλέπετε).

 

http://s8.postimg.org/aa2dcgldt/Screenshot_2016_03_21_19_11_21.jpg

 

http://s8.postimg.org/wxhmim0xt/Screenshot_2016_03_21_19_11_30.jpg

 

 

Ωραια,οοτε εγω απο την 7s απλα κανω clear τι για να εγκαταστησω την 11s>? Dalvic,cashe και τι αλλο?Εχει μεσα το Double tap,δουλευουν καλα ολα?

Link to comment
Share on other sites

Cache, dalvik και ίσως system. Αν και γενικά εγώ πάντα προτιμούσα καθαρό install και μετά κάποιες εφαρμογές που ήθελα και τα data τους τις επανέφερα με titanium.

 

Double tap δουλεύει, infrared δουλεύουν, γενικά είναι μια χαρά ως τώρα σε σημείο που δεν σκέφτομαι καν να πάω σε AOSP που γενικά προτιμάω(συν ότι εκεί δεν δουλεύουν IR).

Link to comment
Share on other sites

στην MIUI τι δεν λειτουργει? στην AOSP επισης?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όταν λέτε ότι κρατάει τόσες ώρες η μπαταρία με οθόνη τι ακριβώς σημαίνει ; Και κάτι άλλο εφόσον περασατε την 11s κάνατε calibrating την μπαταρία ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

MIUI δεν λειτουργεί το stock feeling καθόλου οπότε για εμένα απορρίπτεται αυτόματα, συν ότι πάντα χάνομαι στα menu της. :p

 

AOSP δεν δουλεύουν νομίζω υπέρυθρες που εμένα με βολεύουν. Το να χειρίζομαι τηλεόραση και kodi από yatse άλλο το κινητό μόνο μου λύνει τα χέρια. Και δεν δουλεύει ο διακόπτης για το mute.

 

Το screen on time (SOT) είναι βασική μετρική για την απόδοση της μπαταρίας. Και πάλι υπάρχουν άλλοι παράγοντες (φωτεινότητα, ποιότητα σήματος, ανοιχτά data/wifi/Bluetooth/gps καθώς και συνολική διάρκεια λειτουργίας του κινητού και εφαρμογές που χρησιμοποιούνται) αλλά παίρνεις μια καλή ιδέα για την απόδοση της μπαταρίας. Εγώ προσωπικά δεν έχω κάνει calibrate την μπαταρία, αφού με την πρώτη φόρτιση άλλαξα rom.

 

Edit: Έχει κάνεις βάλει την εφαρμογή του what's up και να δουλεύει από wifi; Δεν αναγνωρίζει τον αριθμό, πιθανότατα γιατί δεν δίνει permissions για να στείλει το sms. Δοκίμασα να παγώσω από titanium και το permissions και το super manager αλλά δεν είσαι αυτά, άλλη εφαρμογή είναι για τα permissions. Ξέρει κανείς το όνομα της εφαρμογής ώστε να την παγώσω ίσα για να στείλει το sms και να αναγνωρίσει τον αριθμό;

Edited by BrocasHelm
Link to comment
Share on other sites

MIUI δεν λειτουργεί το stock feeling καθόλου οπότε για εμένα απορρίπτεται αυτόματα, συν ότι πάντα χάνομαι στα menu της. :p

 

AOSP δεν δουλεύουν νομίζω υπέρυθρες που εμένα με βολεύουν. Το να χειρίζομαι τηλεόραση και kodi από yatse άλλο το κινητό μόνο μου λύνει τα χέρια. Και δεν δουλεύει ο διακόπτης για το mute.

 

Το screen on time (SOT) είναι βασική μετρική για την απόδοση της μπαταρίας. Και πάλι υπάρχουν άλλοι παράγοντες (φωτεινότητα, ποιότητα σήματος, ανοιχτά data/wifi/Bluetooth/gps καθώς και συνολική διάρκεια λειτουργίας του κινητού και εφαρμογές που χρησιμοποιούνται) αλλά παίρνεις μια καλή ιδέα για την απόδοση της μπαταρίας. Εγώ προσωπικά δεν έχω κάνει calibrate την μπαταρία, αφού με την πρώτη φόρτιση άλλαξα rom.

 

Edit: Έχει κάνεις βάλει την εφαρμογή του what's up και να δουλεύει από wifi; Δεν αναγνωρίζει τον αριθμό, πιθανότατα γιατί δεν δίνει permissions για να στείλει το sms. Δοκίμασα να παγώσω από titanium και το permissions και το super manager αλλά δεν είσαι αυτά, άλλη εφαρμογή είναι για τα permissions. Ξέρει κανείς το όνομα της εφαρμογής ώστε να την παγώσω ίσα για να στείλει το sms και να αναγνωρίσει τον αριθμό;

 

Δεν έχουν μεγάλη διαφορά τα μενού της eui με την miui.

Για μένα αλυτο πρόβλημα στις eui ήταν το ότι ενώ έβαζα σε κάποιες επαφές φώτο και άλλο ήχο, οπότε ήθελε εμφανιζε τις φώτο και οπότε ήθελε κουδουνιζε με τον ήχο που έβαζα.

Τι εννοείς stock feeling?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τελικά έβαλα και εγώ την 11ς αλλά δεν μου ζήτησε πουθενά wipes!!?? Πρέπει να κάνω manual wipe??

 

Μετά από ποια ρομ την έβαλες; όπως και να χει δεν ζητάει ποτέ, τα κάνεις από μόνος σου

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ποια ρομ την έβαλες; όπως και να χει δεν ζητάει ποτέ, τα κάνεις από μόνος σου

Μετά από 8ς!

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από 8ς!

Τώρα που τα έχω σεταρει Όλα αν το κάνω θα πάω πάλι από την αρχή??

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μόνο wipe dalvik και cache. Εγώ πάντα σε αλλαγή ρομ ακόμα και αν είναι update της ίδιας κάνω clean install. Όλα τα wipes(cache, dalvik,data, system) εκτός της Internal storage. Και ότι έχω σε εφαρμογές από προηγούμενη ρομ (εκτός από εφαρμογές συστηματος) τις επαναφέρω με τιτανιουμ.
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μόνο wipe dalvik και cache. Εγώ πάντα σε αλλαγή ρομ ακόμα και αν είναι update της ίδιας κάνω clean install. Όλα τα wipes(cache, dalvik,data, system) εκτός της Internal storage. Και ότι έχω σε εφαρμογές από προηγούμενη ρομ (εκτός από εφαρμογές συστηματος) τις επαναφέρω με τιτανιουμ.

ευχαριστω!θα το κανω..και ελπιζω να ειναι αυτος ο λογος που με μπαταρια στις 9.30 το πρωι στο 100% και λιγο40λεπτα wifi και οθονη στην 1.5 ωρα ειμαι τωρα στο 55% μπαταρια..!!??

Link to comment
Share on other sites

στην MIUI τι δεν λειτουργει? στην AOSP επισης?

Στην aosp όπως είναι δεν λειτουργεί το mute αλλά φλασαρεις ένα αρχείο zip και φτιάχνει

Δεν δουλεύουν οι υπέρυθρες αλλά κάτι θα γίνει και για αυτό.... ;)

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εχετε δοκιμασει να κανετε extract το remote control που βρισκεται στην miui (και λογικα deodexed) και να το κανετε επικολληση στο system/app μεσω root explorer η το προβλημα ειναι οτι γενικα δεν δουλευουν οι υπερυθρες στην aosp? Edited by pres1o
Link to comment
Share on other sites

Οι υπέρυθρες δουλεύουν από την στιγμή που υπάρχει το hardware. Κάποιος γνωστός έκανε extract το module από την μαμά ρομ και το περάσαμε μέσω twrp . Δούλεψε αλλά κόλλησε την μπαταρία και δεν φόρτιζε
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με το Bluetooth? Προσπαθώ να συνδέσω ενα ακουστικό και δεν το βλέπει το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...