Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχετε βαλει καποιο προγραμμα μουσικης να φτιαχνει και να ρυθμιζει τον ηχο αλλα εσεις που εχετε miui ρομ λεωω παντα???

 

Τι εννοείς;

 

Ξέρει κανείς, στην miui7 6.2.25 τι είναι ένα σύμβολο που βγάζει στην οθόνη κλειδωματος, πάνω δεξιά από το ρολόι;

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

 

Ξέρει κανείς, στην miui7 6.2.25 τι είναι ένα σύμβολο που βγάζει στην οθόνη κλειδωματος, πάνω δεξιά από το ρολόι;

καποιο προγραμμα αναπαραγωγης της μουσικης εκτος απο το δικο του???γιατι ειχα βαλει ενα και δεν το επαιζε.θελω να ρυθμισω λιγο τον ηχο στα τραγουδια και με το μαμισιο προγραμμα δεν μπορω να το κανω
Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα αναπαραγωγης της μουσικης εκτος απο το δικο του???γιατι ειχα βαλει ενα και δεν το επαιζε.θελω να ρυθμισω λιγο τον ηχο στα τραγουδια και με το μαμισιο προγραμμα δεν μπορω να το κανω

 

μπορεις να κατεβασεις απο αυτο το λινκ το προγραμμα walkman που ειναι της sony και το θεωρω απο τα καλυτερα!! και εγω miui7 6.2.25 εχω..

 

http://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile-communications/walkman-music/walkman-music-9-1-6-a-1-1beta-release/music-9-1-6-1-1beta-android-apk-download/

Edited by dimitriszam
Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοω οτι δεν εχω βαλει το bbs , αν υπαρχει παρομοιο free :p

 

edit: Ακυρο εβαλα το bbs θα περιμενω μεχρι την επομενη φορτιση

 

 

 

φιλε μου μπορεις να κανεις το εξης αν θελεις να βρεις τι τρεχει στο παρασκηνιο και σου τρωει μπαταρια!! εχω τη miui7 6.2.25 και με ανεση απο το πρωι μεχρι το βραδυ με αρκετη χρηση φτανω να εχω ακομα κοντα στο 50% ακομα μπαταρια!! κατεβασε το clean master απο playstore αφου το εγκαταστησεις κανε ενα καθαρισμα ..μετα πατησε πανω στο μικρο κυκλο που διχνει ποσοστο χρησης της ram και θα σε παει σε αλλη σελιδα.. θα δεις ποσες αυτοεκινουμενες εφαρμογες εχει.. πατα απανω στο διακοπτακι και κλεισε τις ολες να τις αποκλεισεις..

Edited by dimitriszam
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κατεβασεις απο αυτο το λινκ το προγραμμα walkman που ειναι της sony και το θεωρω απο τα καλυτερα!! και εγω miui7 6.2.25 εχω..

 

http://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile-communications/walkman-music/walkman-music-9-1-6-a-1-1beta-release/music-9-1-6-1-1beta-android-apk-download/

 

το κατεβασα και δεν δουλευει.εβαλα το dolby atmos και δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπορεις να κανεις το εξης αν θελεις να βρεις τι τρεχει στο παρασκηνιο και σου τρωει μπαταρια!! εχω τη miui7 6.2.25 και με ανεση απο το πρωι μεχρι το βραδυ με αρκετη χρηση φτανω να εχω ακομα κοντα στο 50% ακομα μπαταρια!! κατεβασε το clean master απο playstore αφου το εγκαταστησεις κανε ενα καθαρισμα ..μετα πατησε πανω στο μικρο κυκλο που διχνει ποσοστο χρησης της ram και θα σε παει σε αλλη σελιδα.. θα δεις ποσες αυτοεκινουμενες εφαρμογες εχει.. πατα απανω στο διακοπτακι και κλεισε τις ολες να τις αποκλεισεις..

 

Αυτό που προτείνεις το έχει ήδη η ρομ μέσα. Μην επιβαρύνετε το τηλέφωνο με εφαρμογες

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που προτείνεις το έχει ήδη η ρομ μέσα. Μην επιβαρύνετε το τηλέφωνο με εφαρμογες

Ισχυει , επισης εχω το greenify για το δευτερο κομματι . Η miui νομιζω εχει πολλα system app τα οποια παιζουν στο background οπως micloud , security etc και ισως στερει εκει . Τουλαχιστον με το donation του greenify τα εκανα hibernate και καπως εστρωσε με την 7ς παντως ηταν αρκετα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει , επισης εχω το greenify για το δευτερο κομματι . Η miui νομιζω εχει πολλα system app τα οποια παιζουν στο background οπως micloud , security etc και ισως στερει εκει . Τουλαχιστον με το donation του greenify τα εκανα hibernate και καπως εστρωσε με την 7ς παντως ηταν αρκετα καλυτερα

 

Εγώ κάτι mi cloud και τέτοια τα έχω παγώσει. Νομίζω ότι η miui έχει την καλύτερη μπαταρια

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα αναπαραγωγης της μουσικης εκτος απο το δικο του???γιατι ειχα βαλει ενα και δεν το επαιζε.θελω να ρυθμισω λιγο τον ηχο στα τραγουδια και με το μαμισιο προγραμμα δεν μπορω να το κανω

 

Eγω επειδη δινω αρκετη σημασια στον ηχο των ακουστικων οταν ακουω μουσικη εχω κατεβασει μια αρκετα ευχρηστη και καλη εφαρμογη για να πειραζεις τον ηχο.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noozxoidelabs.eizo.rewirepro

 

και για player χρησιμοποιω αυτο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dogsbark.noozy

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το PayPal ανάγκασε το minideal να μου κάνει full refund. Τώρα θα πρέπει να το επιστρέψω πίσω. Τι πρέπει να κάνω για να διαγραψω όλα τα στοιχεία και τους λογαριασμούς μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου ή αν προϋπήρχε και απλά το παρατήρησα τώρα, αλλά σήμερα πρόσεξα ότι πάνω άκρη της οθόνης εμφανίζεται κατά μήκος ένας λεπτός πιο έντονος φωτισμός. Ο φωτισμός μου είναι στο auto και στην μέση. Όταν το ρυθμίζω τέρμα φωτεινότητα δεν είναι τόσο εμφανές.Σας παραθέτω εικόνες για να μου πείτε αν το έχετε παρατηρήσει κι εσείς στις συσκευές σας.

http://s24.postimg.org/7loqt6s8h/as_1.jpg

http://s24.postimg.org/kr48zam41/df_1.jpg

http://s24.postimg.org/orbebjckx/ds_1.jpg

http://s24.postimg.org/4vfevzvjl/sa_1.jpg

http://s24.postimg.org/s8dgeibn5/sd_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

Θέλω να αγοράσω το κινητό πειτε μου ειναι ενεργες και οι δυο κάρτες σιμ?

Η miui είναι και dual sim?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

Θέλω να αγοράσω το κινητό πειτε μου ειναι ενεργες και οι δυο κάρτες σιμ?

Η miui είναι και dual sim?

 

Ναι και στα 2.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προβλημμα και στην miui rom με οχι καλο σημα wifi? Σε γενικες γραμμες τι λεει το τηλ θελω να παρω το 32αρι

Καρτα sd δεν παιρνει ετσι?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Όπως έχω αναφέρει και πιο πάνω το PayPal αποφάσησε να γίνει total refund για το προβληματικό χ600 οπότε αύριο πρωί πρωί αναχωρεί για Κίνα. Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής, μιας και θα πάρω τα λεφτά πίσω μήπως να κοιτάξω για το χ500 πλέον. Έχω διαβάζει τον τελευταίο καιρό αρκετά άρθρα και συγκρίσεις και για τα δύο αλλά δεν έχω καταλήξει τελικά πιο είναι καλύτερο για παραδειγμα:

1. Αυτονομία

2. Φωτογραφίες

Άκουσα ότι το χ500 θα πάρει Android 6 αλλά για το χ600 δεν έχει αναφερθεί τίποτα.

3. Το χ600 έχει γυροσκόπιο ενώ το χ500 δεν έχει. Ποσό σημαντικό είναι και που θα μου χρειαστεί?

Οποίος μπορεί να με βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων. Θα στείλω το μήνυμα και δίπλα στα παιδιά για το χ500 να δω και αυτοί τι θα μου πουν. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στις eui(του Ιταλού) υπάρχει τρόπος όταν έχουμε ειδοποίηση από κάποια εφαρμογή στο status bar να εμφανίζει το εικονίδιο της εφαρμογής και όχι αυτή την βλακεια τον κύκλο με τις τελιτσες;
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προβλημμα και στην miui rom με οχι καλο σημα wifi? Σε γενικες γραμμες τι λεει το τηλ θελω να παρω το 32αρι

Καρτα sd δεν παιρνει ετσι?

 

εχω το 32αρι πανω απο μηνα..εχω miui 7 6.2.25 και δουλευουν ολα αψογα..wifi πολυ καλο. εχει απιστευτη καμερα..μπορεις να συγκρινεις τις φωτογραφιες με brandname κινητα..απο διαρκεια μπαταριας με ανεση μεχρι το βραδυ.. ειναι ταχυτατο..οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου.. το συγκρινω με κινητα τις ταξεως των 400 ευρω και ανω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Όπως έχω αναφέρει και πιο πάνω το PayPal αποφάσησε να γίνει total refund για το προβληματικό χ600 οπότε αύριο πρωί πρωί αναχωρεί για Κίνα. Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής, μιας και θα πάρω τα λεφτά πίσω μήπως να κοιτάξω για το χ500 πλέον. Έχω διαβάζει τον τελευταίο καιρό αρκετά άρθρα και συγκρίσεις και για τα δύο αλλά δεν έχω καταλήξει τελικά πιο είναι καλύτερο για παραδειγμα:

1. Αυτονομία

2. Φωτογραφίες

Άκουσα ότι το χ500 θα πάρει Android 6 αλλά για το χ600 δεν έχει αναφερθεί τίποτα.

3. Το χ600 έχει γυροσκόπιο ενώ το χ500 δεν έχει. Ποσό σημαντικό είναι και που θα μου χρειαστεί?

Οποίος μπορεί να με βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων. Θα στείλω το μήνυμα και δίπλα στα παιδιά για το χ500 να δω και αυτοί τι θα μου πουν. Ευχαριστώ!!!

Εφόσον πήρες αποζημίωση απο το πεϊπαλ γιατι να το στείλεις πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι πήρα, αλλά ότι το PayPal αποφάσισε να μου γίνει total refund στην αντιδικία μου με το minideal, εφόσον το στείλω πίσω. Αύριο το πρωί φεύγει. Μου είπε το PayPal να στείλω το trucking number για να το επιβεβαιωσει.

Τώρα αυτό που με καίει είναι οι παραπάνω ερωτήσεις μου σχετικά με x600 vs x500.

Edited by agelop
Link to comment
Share on other sites

Πιο καλές φωτογραφίες βγάζει το χ600 από το χ500.

Το χ600 είναι πιο χοντρό, δεν έχει δαχτυλίδι αποτυπώματα.

Υπάρχουν και πολλές άλλες διαφορές. Στο YouTube μπορεί να βρεις video x600 vs x500

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τα κριτήρια για την επιλογή μεταξύ x600 & x500 είναι τρία (με αυξουσα σπουδαιοτητα) :

- Διαστάσεις (προτιμώ του x600, είναι 2 χιλιοστά πιο χοντρό, αλλά και 5 χιλιοστά πιο κοντό )

- Τιμή (εξαρτάται τι προσφορά θα βρεθεί, και πάντα για 32gb εκδόσεις)

- Ποιότητα φωτογραφίας (Αν το x500 είναι χειρότερο, πάρε το x600)

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Το X600 ειναι απλα καλυτερο κινητο απο το Χ500 ,περα απο δαχτυλικα αποτυπώματα και λοιπες χαντρες και καθρεφτακια για αυτοχθονες ιθαγενεις ειναι πολυ καλυτερο στην ποιοτητα των υλικων.

Το touchscreen του Χ600 ειναι απο τα καλυτερα ανεξαρτητος τιμης δλδ ακομα και απεναντι σε ναυαρχιδες επωνυμες με πολλαπλασια τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Το X600 ειναι απλα καλυτερο κινητο απο το Χ500 ,περα απο δαχτυλικα αποτυπώματα και λοιπες χαντρες και καθρεφτακια για αυτοχθονες ιθαγενεις ειναι πολυ καλυτερο στην ποιοτητα των υλικων.

Το touchscreen του Χ600 ειναι απο τα καλυτερα ανεξαρτητος τιμης δλδ ακομα και απεναντι σε ναυαρχιδες επωνυμες με πολλαπλασια τιμη.

Δεν ξερω αν εχεις δει χ500 απο κοντα αλλα στην ποιοτητα κατασκευης ειναι αλλου, για οτι αλλο χαρακτηριστικο να πεις θα το δεχτω αλλα το χ500 κατωτερο στην ποιοτητα δεν το λες πουθενα..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...