Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια!Δοκίμασα να δω nova go και μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη του βιντεο.ειμαι με την 6s

δοκιμασα και το hide my root αλλα τιποτα....καμμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια!Δοκίμασα να δω nova go και μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη του βιντεο.ειμαι με την 6s

δοκιμασα και το hide my root αλλα τιποτα....καμμια ιδεα???

 

Πάντως το otetv δεν παίζει λόγω επεξεργαστή. Μπορεί να ισχύει το ίδιο και με το novago

 

Παιδιά έσπασε ή οθόνη.από που θα βρω να παράγγειλω για βοήθηστε με λίγο.

 

Ψάξε στο ebay και στο aliexpress. Θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα εχθες...ελπίζω να μην είναι port from από xiaomi note 3 ώστε να δουλεύουν IR και mute

 

αν δεν ειναι port, θα βγει σε 6 μηνες ή δεν θα δουλευει τιποτα. :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έσπασε ή οθόνη.από που θα βρω να παράγγειλω για βοήθηστε με λίγο.

 

Πως τα κατάφερες ? Gorilla glass δεν είναι??? Εγώ έχω και tempered glass από πάνω για σιγουριά...

http://vifocal.com/lcd-display-with-touch-screen-replacement-for-letv-le-1-one-x600-1920x1080-fhd-5-5-inch-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα εχθες...ελπίζω να μην είναι port from από xiaomi note 3 ώστε να δουλεύουν IR και mute

 

Μακαρι να μην ειναι port,αλλα μαλλον θα ειναι!

Πιστευω η letv παντως να μας δωσει το 6αρι,θα ειναι τραγικο να για την ιδια να μην δωσει αναβαθμιση για τα πρωτα της μοντελα.

Εστω ανεπισημα θα την παρουμε παντως μεσω καποιου port απο redmi note 3/2.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά όποιος ξέρει. Ενώ σε κάποιες επαφές έχω ορίσει διαφορετικό ήχο κλήσης και φώτο, όταν με καλούν η θα τα βγάζει όπως τα έχω ορίσει η θα βγάζει τον ήχο αλλά με άλλη εικόνα (αυτή που βγάζει και για τις υπόλοιπες επαφές), η θα βγάζει ήχο και εικόνα που έχω ορίσει για ολους.το κάνει με την ultimate που έχω τώρα αλλά το έκανε και με την massopa

 

Εδώ παιδιά μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα εχθες...ελπίζω να μην είναι port from από xiaomi note 3 ώστε να δουλεύουν IR και mute

Μα αφού το λέει στο δεύτερο ποστ : I'm porting it right now

Ας μην έχει bug και ας μην δουλεύουν οι υπέρυθρες

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με του ιταλού την 9s δεν έχω τέτοιο θεμα

 

Nazgul εσενα σου αρεσε πιο πολυ η 9s απο την 7s. Στα θεματα της φωτογραφιας και της μπαταριας ποια η αποψη σου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που μπορώ να αγοράσω μια soft gel θήκη? Αυτές που πήρα από το vick mall και η μαμίσια μου σηκώνουν το tempered... Σε όλα τα online που δοκίμασα έφαγα άκυρο λόγω capital control.
Link to comment
Share on other sites

Nazgul εσενα σου αρεσε πιο πολυ η 9s απο την 7s. Στα θεματα της φωτογραφιας και της μπαταριας ποια η αποψη σου;

Λιγο καλυτερη καμερα,αλλα απο μπαταρια για τα αναθεμα....παντως το x600 εχει καλυτερη καμερα απο το x500...

Μαλλον γυρναω σε 7s παλι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήμουν ανάμεσα στο redmi note 2 & το letv x600 (στα οποία κατέληξα αφού διασταύρωσα αρκετές άλλες συσκευές πρώτα με τα σχόλια & τις αξιολογήσεις στο forum εδώ... -τέτοιο διάβασμα ούτε στο σχολείο :lol: )

Το redmi note 2 για την τιμούλα του... δέχεται καρτούλα, αποσπώμενη μπαταρία, καλές αξιολογήσεις...

Αλλά... είπα να ρίξω μια ματιά & στα υπόλοιπα κινητά που φοράνε τον helio x10...

& εκεί ανακάλυψα το letv x600! Βέβαια το x500 είχε ωραιότερο design (νόμιζα) ...μετά είδα φωτό του x600 σε γκρι!!!

Οι περισσότερες απορίες που είχα, απαντηθήκαν ήδη από όσα διάβασα... & σίγουρα κάποιες άλλες θα προκύψουν αφότου τελικά καταφέρω να το πάρω. :p

Τώρα..:

..έχω δει να συστήνεται το vickmall, που σίγουρα θεωρείται καλό μαγαζί & αξιόπιστο, αλλά δυστυχώς το budget δεν φτάνει για να παραγγείλω από εκεί.

Το έχω βρει από aliexpress σε διάφορες τιμούλες, ξεκινώντας από 158 ευρώ...εως 166 εωρώ (παραπάνω δεν μπορώ να πάω) σε μαγαζί με πολύ καλό feedback... (μιλώντας για το grey, 34G πάντα)

Η μία απορία μου είναι... το "τελωνείο"... (σίγουρα υπάρχει σε άλλο ποστ, αλλά αν ακούσετε πόσες σελίδες έχω διαβάσει τις τελευταίες μέρες...) -μη μου έρθει κανένα τσεκούρι...δεν θα το αντέξω, χώρια που στα 166 είναι ήδη way off budget για μένα.

Η άλλη ερώτησή μου είναι αν γνωρίζει κανείς κάποιο άλλο κατάστημα σε αυτές τις τιμούλες, ή οτιδήποτε σχετικό...

Σας ευχαριστώ!

Letv x600 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήμουν ανάμεσα στο redmi note 2 & το letv x600 (στα οποία κατέληξα αφού διασταύρωσα αρκετές άλλες συσκευές πρώτα με τα σχόλια & τις αξιολογήσεις στο forum εδώ... -τέτοιο διάβασμα ούτε στο σχολείο :lol: )

Το redmi note 2 για την τιμούλα του... δέχεται καρτούλα, αποσπώμενη μπαταρία, καλές αξιολογήσεις...

Αλλά... είπα να ρίξω μια ματιά & στα υπόλοιπα κινητά που φοράνε τον helio x10...

& εκεί ανακάλυψα το letv x600! Βέβαια το x500 είχε ωραιότερο design (νόμιζα) ...μετά είδα φωτό του x600 σε γκρι!!!

Οι περισσότερες απορίες που είχα, απαντηθήκαν ήδη από όσα διάβασα... & σίγουρα κάποιες άλλες θα προκύψουν αφότου τελικά καταφέρω να το πάρω. :p

Τώρα..:

..έχω δει να συστήνεται το vickmall, που σίγουρα θεωρείται καλό μαγαζί & αξιόπιστο, αλλά δυστυχώς το budget δεν φτάνει για να παραγγείλω από εκεί.

Το έχω βρει από aliexpress σε διάφορες τιμούλες, ξεκινώντας από 158 ευρώ...εως 166 εωρώ (παραπάνω δεν μπορώ να πάω) σε μαγαζί με πολύ καλό feedback... (μιλώντας για το grey, 34G πάντα)

Η μία απορία μου είναι... το "τελωνείο"... (σίγουρα υπάρχει σε άλλο ποστ, αλλά αν ακούσετε πόσες σελίδες έχω διαβάσει τις τελευταίες μέρες...) -μη μου έρθει κανένα τσεκούρι...δεν θα το αντέξω, χώρια που στα 166 είναι ήδη way off budget για μένα.

Η άλλη ερώτησή μου είναι αν γνωρίζει κανείς κάποιο άλλο κατάστημα σε αυτές τις τιμούλες, ή οτιδήποτε σχετικό...

Σας ευχαριστώ!

 

Μη ρισκαρεις. Το vickmall το εχει το 32 αρι αν δεν κανω λαθος 182 δολλαρια που ειναι περιπου κοντα στα 166 δολλαρια που διαθετεις. Πες να σου περασουν και την 7s και εισαι ενταξει. Κατι να συμβει δεν θα εχεις προβλημα με το vickmall. Να ειχε καμια πιο μεγαλη διαφορα σε χρηματα να το ρισκαρες. Τωρα δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το otetv δεν παίζει λόγω επεξεργαστή. Μπορεί να ισχύει το ίδιο και με το novago

 

 

 

Ψάξε στο ebay και στο aliexpress. Θα βρεις

 

Πως λες οτι δεν παιζει λογω επεξεργαστη??Φιλος εχεο το red mi note 2 που αν δεν κανω λαθος φοραει ιδιο επεξεργαστη

με το letv και ΔΕΝ ειναι ρουταρισμενο και παιζει μια χαρα το otetv σε αυτον....Κανω καπου λαθος??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Βλέποντας ότι στο μενού των εφαρμογών υπήρχαν δύο εικονίδια του ημερολογίου (το ένα είχε κινέζικα γράμματα), θεώρησα πως είχε και κινέζικο ημερολόγιο με αποτέλεσμα να χρησιμοποιήσω το clean master, το οποίο μου έδινε την επιλογή να διαγράψω κάποιες από τις εγκατεστημένες εφαρμογές. Οπότε διέγραψα το "κινέζικο" ημερολόγιο (το οποίο βέβαια δεν ήταν κινέζικο) . Πλέον δεν δουλεύει σωστά το κανονικό ημερολόγιο (δεν μπορείς να περάσεις συμβάντα, ούτε και βλέπει το google ημερολόγιο που έχω με γενέθλια κλπ), γιατί προφανώς χρησιμοποιεί την εφαρμογή αυτή. Από ότι έχω καταλάβει έχει καταστραφεί το αρχείο calendar.apk στο φάκελο app. Αν γνωρίζει κάποιος πως διορθώνω το πρόβλημα ή αν μπορεί να μου στείλει το συγκεκριμένο αρχείο να προσπαθήσω να το κάνω εγκατάσταση ξανά. Έχω τη 7s έκδοση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που μπορώ να αγοράσω μια soft gel θήκη? Αυτές που πήρα από το vick mall και η μαμίσια μου σηκώνουν το tempered... Σε όλα τα online που δοκίμασα έφαγα άκυρο λόγω capital control.

Το ίδιο επαθα και εγώ με το x500, πιστεύω φταίει το tempered glass και όχι οι θήκες. Δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο όμως που να μπορώ να αγοράσω ακόμα.

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Τι εστι cyanogenmode παιδες? Εμεις που εχουμε την aosp για να τη βαλουμε θα πρεπει να κανουμε wipe calvin/cache/system/data οπως καναμε απο του ιταλου για aosp ή ειναι "της ιδιας ρατσας"?:D
Link to comment
Share on other sites

Πως λες οτι δεν παιζει λογω επεξεργαστη??Φιλος εχεο το red mi note 2 που αν δεν κανω λαθος φοραει ιδιο επεξεργαστη

με το letv και ΔΕΝ ειναι ρουταρισμενο και παιζει μια χαρα το otetv σε αυτον....Κανω καπου λαθος??

 

Ναι τον ίδιο φοράνε. Δεν ξέρω εγώ πάντως έκανα και unroot στο letv και το otetv εξακολουθούσε να μην παίζει. Ας δοκιμάσει και κάποιος άλλος να μας πει

Link to comment
Share on other sites

Όντως, έριξα (ξανά) μια μάτια στο vickmall κ το έχει σε αντίστοιχη τιμή. Αν το κρατήσει σε εκείνο το επίπεδο μέχρι να αποφασίσω να το πάρω, τότε το πιθανότερο είναι να το αγοράσω από εκεί.
Letv x600 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφερες ? Gorilla glass δεν είναι??? Εγώ έχω και tempered glass από πάνω για σιγουριά...

http://vifocal.com/lcd-display-with-touch-screen-replacement-for-letv-le-1-one-x600-1920x1080-fhd-5-5-inch-smartphone.html

.έπεσε και έσπασε ούτε ξέρω πως.είναι αξιόπιστο αυτό το vifocal? Από Κίνα είναι?
Link to comment
Share on other sites

.έπεσε και έσπασε ούτε ξέρω πως.είναι αξιόπιστο αυτό το vifocal? Από Κίνα είναι?

Πηρα εγω απο vifocal πριν λιγες μερες μια οθονη για το redmi note της γυναικας, πολυ εξυπηρετικοι, πολυ γρηγοροι και μαλιστα συμπεριελαβαν και ενα σετ με εργαλεια που κατα την αγορα της οθονης τα χρεωναν και δεν τα επελεξα αφου ηδη ειχα..

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κουμπάκι στα αριστερά και πάνω (πάνω από τα ρυθμιστικά έντασης), το οποίο είναι διακόπτης πάνω κάτω και όταν είναι στην κάτω θέση εμφανίζεται μια κόκκινη τελεία, τι είναι; τι κάνει;

 

Εγώ πριν να ανοίξω για πρώτη φορά το τηλέφωνο, το έβαλα στην πάνω θέση (εκεί που δεν φαίνεται η κόκκινη τελεία) και το τηλέφωνο άνοιξε κανονικά από το power που βρίσκεται στα δεξιά κάτω από τις θέσεις των SIM.

 

EDIT

το βρήκα! είναι το mute (slider) button!!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...