Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω διαβάσει ότι οθόνη του είναι πολύ ευαίσθητη και σπαει εύκολα με την παραμικρή πτώση.. Ακόμη και με tempered glass και την θήκη του.. Είχε ποτέ κάποιος ατύχημα?

 

Το περιμένω σε λιγες μέρες το 32άρι και αυτό που διάβασα με ανησύχησε πολύ, σε σημείο να σκέφτομαι να το πουλήσω πριν φτάσει στα χέρια μου..

 

http://weigu.org/letv-one-x600-has-the-worst-screen-ever/

Link to comment
Share on other sites

ενας κινεζος βλακας τα γραφει αυτά που κοιμαται ορθιος και εχει σπάσει 3 σε δυο μηνες τον εχει στο υtube.Μια θηκη να σκεπαζει τις ακρες της οθονης θελει επειδη εξεχει πανω απ την αλουμινένια κασα του τηλ 1 χιλιοστο και εισαι νταξει
Link to comment
Share on other sites

Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται μόλις το έφερε ο ταχυδρόμος.

πρώτη εντύπωση απιστευτο,μια χαρά το πάνε οι Κινέζοι

το πήρα από vickmall πακετάρισμα άριστο έχει έρθει root με

EUI version 5.5.007s(stable)

kernel 3.10.61+

ByBB72

Νομίζω ότι είναι και η ποιο πρόσφατη η κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ένας μικρός οδηγός για την εγκατάσταση rom στο LETV 1 ( X600 )

 

1) Αν το κινητό έχει έρθει με εγκατεστημένη την κινέζικη rom ακολουθούμε τις οδηγίες από εδώ ( περιλαμβάνονται και τα απαραίτητα αρχεία http://www.needrom.com/download/letv-x600-twrpadb-driver-easy-way/ ) για να περάσουμε το TWRP ( recovery ) και το root .

 

2) Εφόσον έχουμε περάσει το TWRP και το root ή μας έχει έρθει με την ιταλική rom ( εκτός της 7s ) μπορούμε εύκολα να το αναβαθμίσουμε στην 7s .

 

3) Ανοίγουμε τον διαχειριστή αρχέιων στο κινητό και ψάχνουμε για τον φάκελο TWRP :

 

3α) Αν δεν υπάρχει ο φάκελος , κλείνουμε το κινητό με το κουμπί power και το ξαναανοίγουμε κρατώντας πατημένα το volume up + power μέχρι να ανοίξει και να βγάλει κινέζικα γράμματα. Το κλείνουμε κρατώντας το power μέχρι να σβήσει ( 10 δευτερά ) .Τώρα αν πάμε στον διαχειριστή αρχείων θα υπάρχει ο φάκελος TWRP .

 

3β ) Αν υπάρχει ο φάκελος TWRP ακολουθάμε τις οδηγίες του φίλου pik http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6350463#post6350463 από το βήμα 3 .

 

4 ) Κατεβάζουμε την τελευταία rom του Ιταλού από εδώ http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/487479-rom-letv-x600-bb72-basata-su-eui-stock.html και την αντιγράφουμε στο κινητό . Με αυτό τον τρόπο περνάμε και οποιαδήποτε rom θέλουμε.

 

5) Κλείνουμε το κινητο και το ξανανοίγουμε με πατημένα volume up + power . Το κινητό μπαίνει στο recovery menu. Aν θέλουμε κάνουμε backup . Σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά κάνουμε μετά restore απο το ίδιο μενού.

 

6) Πατάμε wipe>advanced και τσεκάρουμε cache/dalvik/system. Αν τσεκάρουμε και data θα σβήσουν και ότι αρχεία ( βίντεο , μουσική , φωτογραφίες ) έχουμε αποθηκευμένα στο κινητό.

 

7)Πατάμε install και βρίσκουμε την rom που θέλουμε να περάσουμε . Swipe και αρχίζει η εγκατάσταση . Περιμένουμε να τελειώσει ( μπορεί να πάρει αρκετή ώρα ). Όταν τελειώσει το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση ή θα πρέπει να το κάνετε εσείς ( οδηγίες στην οθόνη του κινητού )

 

9) Μόλις έχετε περάσει την νέα rom ! Το κινητό θα κάνει πάλι λίγη ώρα να ξεκινήσει , είναι φυσιολογικό.

 

10) Με τον recovery menu μπορούμε να περάσουμε και τα addon του Ιταλού . Τα αντιγράφουμε στο κινητό και πατάμε ΜΟΝΟ install . Δεν χρειάζονται wipes.

 

Ελπίζω να βοήθησα . Αν έχω κάνει κάποιο λάθος , ας με διορθώσουν οι πιο έμπειροι modders ;)

 

Y.Γ. Το backup στο βήμα 5 μπορύμε να το μεταφέρουμε στο PC μας για να μην "τρώει " αποθηκευτικό χώρο στο κινητό . Επίσης μπορούμε και να σβήσουμε και το αρχείο της rom ( μετά την εγκαταστασή της :p )

 

Καλημερα σε ολους. Οσοι εχουμε περασει την 6s με αυτο τον οδηγο, οταν με το καλο βγαλει τη 8 o ιταλος, απο ποιο βημα και μετα το προχωραμε το θεμα?

Ειχε δει καπου το ματι μου εδω μεσα σχετικα με μια εφαρμογη του κινητου που κανει το flashαρισμα χωρις τα παραπανω, αλλα νομιζω θα ακολουθησω τις οδηγιες του φιλου pik για να μην ξαναχαθω!

 

ΥΓ. το φακελο ζιπ της 6s ρομ θα τον σβησω μετα?

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο αλλά έχω ένα πρόβλημα :(

 

Όταν με καλούν δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης μόνο η δόνηση .

Στο youtube το ηχείο δουλεύει κανονικά

Στις ρυθμισεις δεν βρήκα κάτι για να το διορθώσω .

Καμιά ιδέα πως να λύσω το πρόβλημα

 

Το αγόρασα από vickmall με την ιταλική 7s

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο αλλά έχω ένα πρόβλημα :(

 

Όταν με καλούν δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης μόνο η δόνηση .

Στο youtube το ηχείο δουλεύει κανονικά

Στις ρυθμισεις δεν βρήκα κάτι για να το διορθώσω .

Καμιά ιδέα πως να λύσω το πρόβλημα

 

Το αγόρασα από vickmall με την ιταλική 7s

 

Μήπως έχεις κατεβάσει τον διακόπτη πάνω από το Volume button?

Link to comment
Share on other sites

και την 200s να ειχες ραδιόφωνο η συσκευη δεν εχει δεν διαθετει fm transmitter την εφαγα και γω τη μηχανη δεν φανταστηκα οτι δεν θα εχει ραδιο οταν το πηρα μετα το ειδα μονο ιντερνετικο δυστυχώς φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

και την 200s να ειχες ραδιόφωνο η συσκευη δεν εχει δεν διαθετει fm transmitter την εφαγα και γω τη μηχανη δεν φανταστηκα οτι δεν θα εχει ραδιο οταν το πηρα μετα το ειδα μονο ιντερνετικο δυστυχώς φιλε μου

 

Οκ, ευχαριστώ, έφαγα την πλάση όλη ψάχνοντας.. Τότε τι γράφουν οι μακάκες παντού ότι έχει fm radio?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει ραδιόφωνο το εργαλείο? Έχω την 7s, δεν το βρίσκω

και την 15s να βαλεις δεν θα το βρεις μιας και δεν εχει ραδιοφωνο

Link to comment
Share on other sites

και την 200s να ειχες ραδιόφωνο η συσκευη δεν εχει δεν διαθετει fm transmitter την εφαγα και γω τη μηχανη δεν φανταστηκα οτι δεν θα εχει ραδιο οταν το πηρα μετα το ειδα μονο ιντερνετικο δυστυχώς φιλε μου

 

Εγω δεν καταλαβαίνω πως γίνετε να μην εχει ράδιο απο τη στιγμή που το

xiaomi redmi note 2 φορα τον ιδιο επεξεργαστή και εχει ράδιο.

Link to comment
Share on other sites

αλλο ο επεξεργαστης αλλο ο πομπος fm.

δεν βρισκεται ο πομπος μεσα στον επεξεργαστη. αυτο ειναι θεμα συσκευης.

μπορει να ξεχασαν να βαλουν χε χε

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι πολυ καλη.

με ιδιο στησιμο με LG G2, εχουν παρομοια διαρκεια. :)

πολυ ευχαριστημενος.

Πώς το βλέπεις σε σύγκριση με τo g2;

Link to comment
Share on other sites

Πώς το βλέπεις σε σύγκριση με τo g2;

εχει χειροτερη οθονη και ειναι ελαφρως πιο γρηγορο απο το G2.

στα αλλα ειναι περιπου τα ιδια.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

εχει χειροτερη οθονη και ειναι ελαφρως πιο γρηγορο απο το G2.

στα αλλα ειναι περιπου τα ιδια.

 

Για την οθονη θα διαφωνισω...ξερεις οτι εχει ρυθμισεις για την οθονη ετσι?Ψυχρα-ζεστα χρωματα....

Link to comment
Share on other sites

ενας κινεζος βλακας τα γραφει αυτά που κοιμαται ορθιος και εχει σπάσει 3 σε δυο μηνες τον εχει στο υtube.Μια θηκη να σκεπαζει τις ακρες της οθονης θελει επειδη εξεχει πανω απ την αλουμινένια κασα του τηλ 1 χιλιοστο και εισαι νταξει

 

Ουφ γιατί αγχώθηκα λίγο να πω την αλήθεια και ήδη σκεφτόμουν πως θα το πουλήσω.

Παρήγγειλα ένα tempered glass και με την θηκούλα ελπίζω να είμαι οκ. Στην αναμονή να παραλάβω το τηλέφωνο λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...