Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το Σάββατο μέχρι σήμερα μου λέει ακόμα "Information received ". Δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα; :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το Σάββατο μέχρι σήμερα μου λέει ακόμα "Information received ". Δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα; :confused:

 

Που στο γράφει αυτό?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο μέχρι σήμερα μου λέει ακόμα "Information received ". Δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα; :confused:

 

Κοιτα αν και σημερα μεχρι το βραδυ δεν σου γραψει ότι σταλθηκε και παραμείνει στο information received , δεν το έχω ξανασυναντήσει οπότε και αυριο καλα θα ειναι να επικοινωνησεις με το καταστημα. Συνηθως 3-4 μερες κάνουν απο το info received μεχρι να σταλεί. Με sing post δεν το περιμενεις ??

 

Για όσους το έχουν και ξέρουν, η πλάτη είναι σαν του Meizu m1 ?? To υλικό εννοώ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν και σημερα μεχρι το βραδυ δεν σου γραψει ότι σταλθηκε και παραμείνει στο information received , δεν το έχω ξανασυναντήσει οπότε και αυριο καλα θα ειναι να επικοινωνησεις με το καταστημα. Συνηθως 3-4 μερες κάνουν απο το info received μεχρι να σταλεί. Με sing post δεν το περιμενεις ??

 

Για όσους το έχουν και ξέρουν, η πλάτη είναι σαν του Meizu m1 ?? To υλικό εννοώ.

 

Ναι, με sing post το στέλνουν.

Οπότε θα περιμένω και σήμερα και από αύριο βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με sing post το στέλνουν.

Οπότε θα περιμένω και σήμερα και από αύριο βλέπουμε.

https://www.17track.net/m/en/

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν και σημερα μεχρι το βραδυ δεν σου γραψει ότι σταλθηκε και παραμείνει στο information received , δεν το έχω ξανασυναντήσει οπότε και αυριο καλα θα ειναι να επικοινωνησεις με το καταστημα. Συνηθως 3-4 μερες κάνουν απο το info received μεχρι να σταλεί. Με sing post δεν το περιμενεις ??

 

Για όσους το έχουν και ξέρουν, η πλάτη είναι σαν του Meizu m1 ?? To υλικό εννοώ.

 

 

οχι δεν ειναι ακριβως σαν το Μειζου,μοιαζει πολυ ανωτερο υλικο στο χερι.

Βασικα η αισθηση στο χερι δεν εχει σχεση με το Μειζου λογω του μεταλλικου πλαισιου.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

από ποιο κατάστημα συμφέρει παιδιά να το παραγγείλω;

 

πείτε μου εντυπώσεις από την κάμερα γιατί στα άλλα πετάει από ότι καταλαβαίνω;

 

Μόνο το άσπρο χρώμα είναι διαθέσιμο;

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ...

Σαν συσκευή πολύ ευχαριστημένος... από software όχι...

Έχοντας το nexus 4 (ακόμα και αν το lolipop εχει θεματακια), με χαλάνε τα bloat που εχει και η rom του ιταλου (006s).. ξεφορτώθηκα την 2η app για την camera, αλλά ο holo launcher δεν φεύγει... επίσης με χαλάει στην έναρξη το "mod by bb72" οπως και στα settings>about phone η εικόνα με τη διαφήμιση του ιταλικού μαγαζιου.

Τα παραπάνω ισχύουν και στη σύγκριση με xiaomi redmi note 2.

Θα γινει δοκιμή της miui και της aosp και βλέπουμε...

Προτάσεις ευπρόσδεκτες...

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ...

Σαν συσκευή πολύ ευχαριστημένος... από software όχι...

Έχοντας το nexus 4 (ακόμα και αν το lolipop εχει θεματακια), με χαλάνε τα bloat που εχει και η rom του ιταλου (006s).. ξεφορτώθηκα την 2η app για την camera, αλλά ο holo launcher δεν φεύγει... επίσης με χαλάει στην έναρξη το "mod by bb72" οπως και στα settings>about phone η εικόνα με τη διαφήμιση του ιταλικού μαγαζιου.

Τα παραπάνω ισχύουν και στη σύγκριση με xiaomi redmi note 2.

Θα γινει δοκιμή της miui και της aosp και βλέπουμε...

Προτάσεις ευπρόσδεκτες...

 

αν βαλεις την μαμα ρομ θα εχεις ακομα χειροτερα κινεζικα κλπ.

για μενα μβαλε την twrp στα αγγλικα και μετα μπορεις να δοκιμασεις και την aosp.

προσωπικα ακομα δεν την εχω δοκιμασει την aosp αλλα ειμαι πολυ κοντα στο να την δοκιμασω....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ...

Σαν συσκευή πολύ ευχαριστημένος... από software όχι...

Έχοντας το nexus 4 (ακόμα και αν το lolipop εχει θεματακια), με χαλάνε τα bloat που εχει και η rom του ιταλου (006s).. ξεφορτώθηκα την 2η app για την camera, αλλά ο holo launcher δεν φεύγει... επίσης με χαλάει στην έναρξη το "mod by bb72" οπως και στα settings>about phone η εικόνα με τη διαφήμιση του ιταλικού μαγαζιου.

Τα παραπάνω ισχύουν και στη σύγκριση με xiaomi redmi note 2.

Θα γινει δοκιμή της miui και της aosp και βλέπουμε...

Προτάσεις ευπρόσδεκτες...

 

Καμερα φωτο-βιντεο ?? Οθόνη ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω δεν υπάρχει καμία σελίδα (εκτός από ένα thread στο xda) για το κινητό ;

μόνο η κινέζικη υπάρχει ;

(έχω βαρεθεί να ψάχνω σε κινέζικες και ρώσικες σελίδες :) )

Link to comment
Share on other sites

Καμερα φωτο-βιντεο ?? Οθόνη ??

οθόνη μου φάνηκε πολύ καλή (ειναι στη ρύθμιση Letv). Δεν βγήκα σε πολύ φως αλλά ότι εχει πει ο pik. είναι spot on.

καμερα απο το n4 καμιά σχέση - ο ξάδελφος με το redmi 2 είπε σε 2-3 εσωτερικές φωτο ότι το le είναι μάλλον καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγω και το επεξεργαζομαι. Το κινητό είναι απιστευτο!! Τρομερη ποιότητα κατασκευής, πανέμορφο και παει σφαιρα. Ηρθε ρουτ με τη ρομ του ιταλου. Ποιον launcher εχετε βαλει? Εχει προεγκατεστημενο το hola και apex αλλα δεν μου πολυαρεσει. Τωρα το στήνω. Pik. βοηθησε με...αν βαλω recovery αγγλικη αλλαζει κάτι? Edited by kalvar
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγω και το επεξεργαζομαι. Το κινητό είναι απιστευτο!! Τρομερη ποιότητα κατασκευής, πανέμορφο και παει σφαιρα. Ηρθε ρουτ με τη ρομ του ιταλου. Ποιον launcher εχετε βαλει? Εχει προεγκατεστημενο το holo και apex αλλα δεν μου πολυαρεσει. Τωρα το στήνω. Pik. βοηθησε με...αν βαλω recovery αγγλικη αλλαζει κάτι?

ναι αλλαζει το οτι μπορεις να; βαλεις την τελευταια 6s και να ευχαριστηθεις το κινητο αμεσως.

αρα ΠΡΕΠΕΙ να βαλεις αυτο που εγραψα στην προηγουμενη σελιδα με το theme

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οθόνη μου φάνηκε πολύ καλή (ειναι στη ρύθμιση Letv). Δεν βγήκα σε πολύ φως αλλά ότι εχει πει ο pik. είναι spot on.

καμερα απο το n4 καμιά σχέση - ο ξάδελφος με το redmi 2 είπε σε 2-3 εσωτερικές φωτο ότι το le είναι μάλλον καλύτερο...

 

Τι έννοεις απο το note 4 καμια σχέση;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το κινητο LETV LE1.

Η τελευταια εκδοση ειναι η 06s απο τον ιταλο; Δεν υπαρχει original firmware; η καμερα του πως ειναι; τι αρνητικο εχει; απο ποιο μαγαζι να το παρω; μονο το ασπρο χρωμα υπαρχει; ερχεται με μια θηκη μεσα στην συσκευασια; tempered glass χρειαζεται ή ειναι gorilla glass;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το κινητο LETV LE1.

Η τελευταια εκδοση ειναι η 06s απο τον ιταλο; Δεν υπαρχει original firmware; η καμερα του πως ειναι; τι αρνητικο εχει; απο ποιο μαγαζι να το παρω; μονο το ασπρο χρωμα υπαρχει; ερχεται με μια θηκη μεσα στην συσκευασια; tempered glass χρειαζεται ή ειναι gorilla glass;

 

ερχεται με την 5s αλλα μπορεις να βαλεις την 6s μολις κανεις την recovery αγγλικη.

υπαρχει και original fw αλλα αν το βαλεις ειναι γεματο κινεζικα,δεν εχει ελληνικα και περναει απο την αρχη stock recovery.Για μενα ακομα δεν αξιζει.

Καμερα καλη σαν του oneplus 1 ειναι,λιγο καλυτερη το βραδυ.

Αρνητικο δεν του βρισκω σε αυτην την τιμη,λιγο υπομονη μονο αρχικα να το φτιαξεις στα μετρα σου.

Μαγαζι οι περισσοτεροι το πηραμε απο vickmall

Υπαρχει και σε μαυρο χρωμα,εχω ποσταρει φωτο πριν

ερχεται με original θηκη μεσα στην συσκευασια

Εχει gorilla glass αλλα συνιστω ανεπιφυλακτα tempered γιατι το γυαλι εξεχει του πλαισιου και ειναι εκθετο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο μέχρι σήμερα μου λέει ακόμα "Information received ". Δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα; :confused:

 

Τελικά η κατάσταση άλλαξε τώρα το απόγευμα.

Μπορείτε να σταματήσετε να ανησυχείτε. :p

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσυς το έχουν (γιατί με ψήνει άγρια), τα capasitive στο κάτω μέρος φωτίζουν η όχι (στο βίντεο από gizchina που είδα δεν φαινόταν να φωτίζουν) και αν ναί πόσο έντονα? (βλέπονται στο φώς της μέρας ή θέλουν σκιά).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. (και σόρρυ αν έχει ερωτηθεί ξανά)

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και γω παιδια μ αρεσει αλλα νιωθω καπως αδυναμο το wifi σε σχεση με το jiayu g4 μου που ειχα..5s φοραει τι διαφορα θα εχει αν βαλω την 6? επειδη φοβαμαι λιγο να το κανω μην το διαλυσω :p επισης αυτα με τα ποση ταχυτητα πιανει το δικτυο διπλα απο το wifi h τα δεδομενα πως βγαινει?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσυς το έχουν (γιατί με ψήνει άγρια), τα capasitive στο κάτω μέρος φωτίζουν η όχι (στο βίντεο από gizchina που είδα δεν φαινόταν να φωτίζουν) και αν ναί πόσο έντονα? (βλέπονται στο φώς της μέρας ή θέλουν σκιά).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. (και σόρρυ αν έχει ερωτηθεί ξανά)

 

στο μαυρο γκρι φαινονται indoors.

Outdoors δυσκολα εκτος αν εχει συννεφια.

ειναι μπλε χρωματος.

http://imgur.com/a/8bsNH

παρελαβα και γω παιδια μ αρεσει αλλα νιωθω καπως αδυναμο το wifi σε σχεση με το jiayu g4 μου που ειχα..5s φοραει τι διαφορα θα εχει αν βαλω την 6? επειδη φοβαμαι λιγο να το κανω μην το διαλυσω :p επισης αυτα με τα ποση ταχυτητα πιανει το δικτυο διπλα απο το wifi h τα δεδομενα πως βγαινει?

 

με την 6s βγαινει :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα το xiaomi redmi note 2 όχι για μένα, αλλά λίγο που το χρησιμοποίησησα μου έμεινε μια γλυκόξινη γεύση, σαν κινέζικο φαγητό :p

 

καλό μεν για τα λεφτά του, αλλά...

Για δικό μου κινητό θα ήθελα να δώσω λίγο παραπάνω και να πάρω κάτι ανώτερο σε οθόνη και κάμερα κυρίως...

 

επειδή το letv δεν παίρνει micro sd σκέφτομαι μόνο το 32αρι

 

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να κάνει άμεση σύγκριση με το redmi note 2; Που είναι καλύτερο που χειρότερο;

Αυτονομία, Οθόνη, Outdoor visibility και camera με ενδιαφέρουν περισσότερο.

 

Διάβασα κάποιος να αναφέρει ότι δεν έχει fm radio. Ισχύει; Γιατί στο vickmall γράφουν: Yes, earphone needed(need download from Googe play store) Τι εννοεί εδώ ο ποιητής; Τι πρέπει να κατεβάσετε από το play store;

 

-edit και σε άλλα κινεζομάγαζα που κοίταξα λένε ότι έχει fm radio... Τι ακριβώς παίζει;

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...