Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικα με 9s original με morelocale 2... Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια!

 

Μια ανάλυση για να καταλάβω από πού την κατεβάζω και αν την περάσω χάνω το root την TWRP. Έχω φυλάξει την αρχική rom σε backup που είχε από μαμά την multi language δεν ξέρω αν αυτή έκανε update. Ας μου εξηγήσει κάποιος τι μπορώ να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Οπα με ποια είσαι με την multi language που σου έστειλαν ;;; γιατί βλέπω πως τα τελικά ς υπάρχουν, σε εμένα στην Cuoco 8S και στις προηγούμενες δεν υπάρχουν. Και πως κάνεις update ;;;

Δεν είναι cuoco. Είναι ή original 9s.Όσο για το morelocale απλά ενεργοποιεί την γλώσσα ΑΝ υπάρχει όμως μέσα στη rom. Δυστυχώς όμως ή LETV δεν έχει άλλες γλώσσες πέρα από αγγλικά και κινέζικα. Είναι δική μου ή μετάφραση. Αν υπήρχε ενδιαφέρον απ το φόρουμ σε μια εβδομάδα θα είχαμε full ελληνική Ρομ. Είναι πολλά τα strings που θέλουν μετάφραση;)

[ATTACH]64658[/ATTACH]

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια... Η καμερα με του ιταλου την 6ς βγαζει θολες φωτογραφιες η ειναι ιδεα μου? Χρησιμοποιειτε καποια αλλη εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι cuoco. Είναι ή original 9s.Όσο για το morelocale απλά ενεργοποιεί την γλώσσα ΑΝ υπάρχει όμως μέσα στη rom. Δυστυχώς όμως ή LETV δεν έχει άλλες γλώσσες πέρα από αγγλικά και κινέζικα. Είναι δική μου ή μετάφραση. Αν υπήρχε ενδιαφέρον απ το φόρουμ σε μια εβδομάδα θα είχαμε full ελληνική Ρομ. Είναι πολλά τα strings που θέλουν μετάφραση;)

[ATTACH]64658[/ATTACH]

ΟΚ Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν υπήρχε ενδιαφέρον απ το φόρουμ σε μια εβδομάδα θα είχαμε full ελληνική Ρομ.

 

Και γιατί να μην υπάρξει; ;)

 

Τόσοι κάτοχοι εδώ νομίζω ότι είναι ευκαιρία να βοηθήσουν για μια rom στα δικά μας μέτρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην υπάρξει; ;)

 

Τόσοι κάτοχοι εδώ νομίζω ότι είναι ευκαιρία να βοηθήσουν για μια rom στα δικά μας μέτρα.

Έχω ανεβάσει τα string σε crowdin. Οποίος έχει χρόνο και θέλει ας στείλει pm για να του στείλω link για μετάφραση. Έχουν μείνει 6 μέρες που είναι δωρεάν ακόμη

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Έχω ανεβάσει τα string σε crowdin. Οποίος έχει χρόνο και θέλει ας στείλει pm για να του στείλω link για μετάφραση. Έχουν μείνει 6 μέρες που είναι δωρεάν ακόμη

 

Ωπ ωραίος. Πάνε χρόνια που είχα κάνει αντίστοιχο για το hd2.

Σωστη κίνηση

Link to comment
Share on other sites

κατευασα το speedtest απο ookla και επιασε full ταχυτητα με 1.2mbps...ισως με επηρεασαν τα σχολια:happy:

 

καλη χρονια btw!

το εθεσα λαθος..η ταχυτητα που κατεβαζε στο status bar ηταν 1.2mbps. γενικα εχω 10mbps download ,86mbps upload οσο και στο pc δηλαδη.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!Χρονια πολλα κ καλη χρονια!!ειμαι κατοχος του χ800 κ φοραω την 8s του Ιταλου...

Αντιμετωπιζω ενα θεμα με το τηλ. ενω ειναι απενεργοποιημενη η αυτοματη φωτεινοτητα οταν ανοιγω Chrome η τον στοκ browser αναλογα με το φως αυξομειωνει την φωτεινότητα μονο του....υπαρχει καποια ρυθμιση ? αα κ κατι ακομα μου βγαζει να κανω καποιο OTA Uptade(letv.X1.2.1) να το κανω ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την εξης απορια. Μπορει καποιος πολυ εμπειρος χρηστης να μας επιβεβαιωσει οτι οντως εχει προβλημα το Wifi του και η αφη της οθονης του? Που θα βρουμε εναν τετοιο χρηστη εδω η στο XDA?
Link to comment
Share on other sites

Έχει ελαφρώς πιο αδύνατη λήψη στο wifi που όμως δεν επηρεάζει στη χρήση εντός σπιτιού. Στο θέμα της αφής εγώ την εβρισκα άψογη μέχρι όμως να του περάσω tempered glass.Εκεί έκανα υποχώρηση. Άφησα το tempered glass επάνω και κάνω τον κινέζο στο θέμα της ευαισθησίας της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την εξης απορια. Μπορει καποιος πολυ εμπειρος χρηστης να μας επιβεβαιωσει οτι οντως εχει προβλημα το Wifi του και η αφη της οθονης του? Που θα βρουμε εναν τετοιο χρηστη εδω η στο XDA?

 

Αν δεν σε πείθουν οι παρουσιάσεις στο YouTube τι να σου πούμε εμείς.

Εγώ πάντως ανακάλυψα πως ήταν πολύ καλύτερο από τις παρουσιάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στις παρουσιασεις δεν προκειται να σου πουν για το αδυναμο σημα του Wifi πχ η για την ευαισθησια της αφης για αυτον τον λογο ρωταω γιατι το περιμενω για τον αδερφο μου και αν αποδειχθει οτι εχει τα θεματα του δεν θα παρω δευτερο για εμενα που ηθελα..
Link to comment
Share on other sites

Στις παρουσιασεις δεν προκειται να σου πουν για το αδυναμο σημα του Wifi πχ η για την ευαισθησια της αφης για αυτον τον λογο ρωταω γιατι το περιμενω για τον αδερφο μου και αν αποδειχθει οτι εχει τα θεματα του δεν θα παρω δευτερο για εμενα που ηθελα..

Η γνώμη είναι υποκειμενικη όσον αφορά τέτοια θέματα. Αν κάποιος έχει κινητό του 2010 θα του φανεί κορυφαίο το touch, σε κάποιον που πέρασε 6s S6 από τα χέρια του είναι υποδεεστερο. Επίσης για το wifi. Είναι αδύναμο σε σχέση με τι; Τον υπολογιστή; Άλλο κινητό και αν ναι πιο;

 

Για τα χρήματα του είναι vfm end of story

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη είναι υποκειμενικη όσον αφορά τέτοια θέματα. Αν κάποιος έχει κινητό του 2010 θα του φανεί κορυφαίο το touch, σε κάποιον που πέρασε 6s S6 από τα χέρια του είναι υποδεεστερο. Επίσης για το wifi. Είναι αδύναμο σε σχέση με τι; Τον υπολογιστή; Άλλο κινητό και αν ναι πιο;

 

Για τα χρήματα του είναι vfm end of story

 

Εχεις ενα δικαιο. Απλα με προβληματισαν τα προηγουμενα σχολια και μιας και δεν ειναι λιγα 270 ευρω ηθελα μια πιο τεκμηριωμενη αποψη με πραγματικες συγκρισεις και μετρησεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενα δικαιο. Απλα με προβληματισαν τα προηγουμενα σχολια και μιας και δεν ειναι λιγα 270 ευρω ηθελα μια πιο τεκμηριωμενη αποψη με πραγματικες συγκρισεις και μετρησεις.

 

 

 

 

 

Τι παίρνεις με 270 από Ελλάδα; Η από Κίνα;

 

 

 

Ε, είναι καλυτερος

 

Sent from mTalk

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια και απο εμενα!!εχει κανεισ την 9σ να μας πει τι παιζει?εχω την 6σ και το μονο θεμα ειναι οτι σε ειδοποιησεις μ βγαζει κουτακια αντι για γραμματα..αν ξερει καποιος κατι??????οσο για την αφη η το wifi..η αφη πολυ καλη..σε σχεση με το 6ς δεν ειναι τοσο ευαισθητη...με το σημα δενν εχω κανενα θεμα...
Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο- σελίδα 18 post 171- έχει ένα αρχείο zip που είναι να για διορθώσει, όπως λέει, και κάνει πιο ευαίσθητο το wi fi, αυτό κάνει για την rom του Rusch ή για οποιαδήποτε 8S rom.

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο- σελίδα 18 post 171- έχει ένα αρχείο zip που είναι να για διορθώσει, όπως λέει, και κάνει πιο ευαίσθητο το wi fi, αυτό κάνει για την rom του Rusch ή για οποιαδήποτε 8S rom.

 

εγω παντως το εχω βαλει σε ολες τις ρομ που εχω περασει (8s) και το εβαλα και στην 9s,που παραθετω παραπανω..αν και μονο απτο playstore κατεβασα σε σαυτην ,μετα που το εβαλα νομιζω οτι ειναι πιο σταθερο και με καλυτερη ληψη,παλι σε playstore

http://www.letv.re/topic/93-patch-for-improved-stability-wifi/

Edited by giannisgr41
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρομ δεν έχει gapps ούτε είναι ρουταρισμένη ε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...