Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέο OTA update στην 8s,

Fix ultra large font

added Dolby Atmos

added reboot options shortcut

update translations

Δοκιμασε καποιος το GPS ΜΕΤΑ απο αυτο το ΟΤΑ?σε εμενα εχασε την ακριβεια του κ μπερδευει την πλοηγηση...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε καποιος το GPS ΜΕΤΑ απο αυτο το ΟΤΑ?σε εμενα εχασε την ακριβεια του κ μπερδευει την πλοηγηση...:(

σε έναν πλοηγό είχα πρόβλημα

Αν έχεις το titaniun backup , και έχεις αντίγραφο ασφαλείας , δοκίμασε Επαναφορά μόνο τα δεδομένα ,

(δεν χρειάσθηκε από τις ρυθμίσεις να κάνω εκκαθάριση δεδομένων για να πάρει τις νέες ρυθμίσεις ,

ούτε από recovery χρειάσθηκε να κάνω τα 2 wipes + fix permissions)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα έχω το κινητό και από όσο διαβάζω εδω, κανείς δεν κάνει κουβέντα για την κάμερα.Πριν το x800 είχα το mi4, και τα δύο φορούν τον imx214 της Sony, παρόλα αυτά το xiaomi σε χειροκίνητες ρυθμίσεις iso και κλείστρου (shutter) βγάζει μακράν καλύτερες φωτογραφίες από το letv. Κρίμα γιατί το κινητό μας είναι σχεδόν σε ολα τέλειο, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχουν κλειδωμένες ή μη ενεργές τις ρυθμίσεις του κλείστρου. Δοκιμασα και πολλές custom κάμερες, (fv-5 camera, lenovo super camera, κ.α.) αλλά το κινητό δεν αφήνει να ρυθμίσεις το χρόνο ανοίγματος του κλείστρου και όταν πειράζεις το iso πέφτει ή ποιότητα της φωτογραφίας, σε αντίθεση με το mi4 που με οποιοδήποτε app κάμερας βγάζει απίστευτες φωτογραφίες. Εάν κάποιος έχει ασχοληθεί με το θέμα ας πει και σε εμάς.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε καποιος το GPS ΜΕΤΑ απο αυτο το ΟΤΑ?σε εμενα εχασε την ακριβεια του κ μπερδευει την πλοηγηση...:(

 

δεν δοκίμασα όχι, ούτε πριν είχα δοκιμάσει, έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα έχω το κινητό και από όσο διαβάζω εδω, κανείς δεν κάνει κουβέντα για την κάμερα.Πριν το x800 είχα το mi4, και τα δύο φορούν τον imx214 της Sony, παρόλα αυτά το xiaomi σε χειροκίνητες ρυθμίσεις iso και κλείστρου (shutter) βγάζει μακράν καλύτερες φωτογραφίες από το letv. Κρίμα γιατί το κινητό μας είναι σχεδόν σε ολα τέλειο, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχουν κλειδωμένες ή μη ενεργές τις ρυθμίσεις του κλείστρου. Δοκιμασα και πολλές custom κάμερες, (fv-5 camera, lenovo super camera, κ.α.) αλλά το κινητό δεν αφήνει να ρυθμίσεις το χρόνο ανοίγματος του κλείστρου και όταν πειράζεις το iso πέφτει ή ποιότητα της φωτογραφίας, σε αντίθεση με το mi4 που με οποιοδήποτε app κάμερας βγάζει απίστευτες φωτογραφίες. Εάν κάποιος έχει ασχοληθεί με το θέμα ας πει και σε εμάς.

 

Γιατί δε στέλνεις ένα μήνυμα στον Ιταλό να το κοιτάξει το θέμα? Κάποια ρύθμιση θα υπάρχει, αφού το hardware είναι ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το επόμενο που θα κανω, απλά είπα να το μοιραστω πρώτα στο φόρουμ μήπως και κάποιος το είχε ψάξει παραπάνω με την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

εγώ που δοκίμασα κεντράρει ακαριαία

Δεν ειχα προβλημα στο 'κεντραρισμα' αλλα στην πλοηγηση,ειχε χασει την ακριβεια του!!

η λυση που δουλεψε ηταν,WIPE SYSTEM,CACHE.DALVIΚ CACΗE.

Περασμα της 008s ξανα κ ακολουθησαν τα patch..

Δοκιμαστηκε σε πυκνοκατοικημενη διαδρομη κ ολα οκ!!(ειχα περασει την 008 ΠΑΝΩ στην 007 μονο με wipe cache k dalvik πριν.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα μήνα έχω το κινητό και από όσο διαβάζω εδω, κανείς δεν κάνει κουβέντα για την κάμερα.Πριν το x800 είχα το mi4, και τα δύο φορούν τον imx214 της Sony, παρόλα αυτά το xiaomi σε χειροκίνητες ρυθμίσεις iso και κλείστρου (shutter) βγάζει μακράν καλύτερες φωτογραφίες από το letv. Κρίμα γιατί το κινητό μας είναι σχεδόν σε ολα τέλειο, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχουν κλειδωμένες ή μη ενεργές τις ρυθμίσεις του κλείστρου. Δοκιμασα και πολλές custom κάμερες, (fv-5 camera, lenovo super camera, κ.α.) αλλά το κινητό δεν αφήνει να ρυθμίσεις το χρόνο ανοίγματος του κλείστρου και όταν πειράζεις το iso πέφτει ή ποιότητα της φωτογραφίας, σε αντίθεση με το mi4 που με οποιοδήποτε app κάμερας βγάζει απίστευτες φωτογραφίες. Εάν κάποιος έχει ασχοληθεί με το θέμα ας πει και σε εμάς.

KΑΤΕΒΑΣΕ ΤΗΝ Eφαρμογη lenovo super camera-snap it απο το XDA.Eχει pro mode λειτουργια και ρυθμιζεις αυτα που θελεις.;)

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή της lenovo για την κάμερα την κατέβασα και εγώ από xda, σου δίνει όντως επιλογή όπως σου δίνει και ή fv-5 , στην ουσία όμως όταν ζητάς από το κλείστρο να παραμείνει ανοιχτό π.χ. 10 sec αυτό δεν μένει ανοιχτο απλά ανοιγοκλεινει για 10 sec και μετά το πρόγραμμα σου συνθέτει μια φωτό. Πολύ ωραία λειτουργία όταν θέλεις να πάρεις φωτογραφία ένα καταρράκτη και τα γύρω του να μείνουν ακίνητα, όταν όμως θέλεις σε πολύ σκοτάδι να μείνει ανοιχτό το κλείστρο ώστε ο αισθητήρας της κάμερας να πάρει όλο το φως που μπορεί, δεν το χεις, σε αντίθεση το mi4 που το κάνει. Έστειλα μήνυμα και στον ιταλό, άντε να δούμε τι θα πει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το mi4 και η διαφορά είναι αισθητα υπέρ του Letv σε φωτο. Αναφέρομαι σε χρήση auto και ειδικά HDR auto και στα δυο. Σε manual και προηγμένες ρυθμίσεις δεν γνωρίζω.

 

Εγώ είμαι στην 7s και το μεγάλο μου παράπονο είναι το κακό gps σε πυκνοκατοικημενες περιοχές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει κανεις θεμα με τα notifications? Ειμαι στην 6ς, και δε μου βγαζει notification σχεδον απο τιποτα (messenger, facebook, reddit κλπ.)

 

Τα χω ολα στο priority. Οταν ανοιγω το messenger του facebook, εκεινη την ωρα διαβαζει οτι μου εχουν στειλει.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά, εγώ που έχω της 6s, ποια βήματα ακολουθώ για να βάλω την 8s;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Έ........

Εγώ είμαι στην 7s και το μεγάλο μου παράπονο είναι το κακό gps σε πυκνοκατοικημενες περιοχές.

στους 4 πλοηγούς που έχω , κλειδώνουν δορυφόρους σε περίπου 1 λεπτό μέσα στο σπίτι

 

Παιδια, εχει κανεις θεμα με τα notifications? Ειμαι στην 6ς, και δε μου βγαζει notification σχεδον απο τιποτα (messenger, facebook, reddit κλπ.)

 

Τα χω ολα στο priority. Οταν ανοιγω το messenger του facebook, εκεινη την ωρα διαβαζει οτι μου εχουν στειλει.

δεν τα χρησιμοποιώ , δοκίμασε

άνοιξε τις εφαρμογές => αριστερό κουμπί αφής=>κατέβασε προς τα κάτω τις εφαρμογές να κλειδώσουν

στις ρυθμίσεις=>Permissions είδες ?

 

Συγνώμη παιδιά, εγώ που έχω της 6s, ποια βήματα ακολουθώ για να βάλω την 8s;

με τα 2 wipes από το recovery (εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δεν τα χρησιμοποιώ , δοκίμασε

άνοιξε τις εφαρμογές => αριστερό κουμπί αφής=>κατέβασε προς τα κάτω τις εφαρμογές να κλειδώσουν

στις ρυθμίσεις=>Permissions είδες ?

 

Αυτο με το κλειδωμα δουλεψε- αλλα μενουν εκει οι εφαρμογες ε? Τρεχουν στο background.

Link to comment
Share on other sites

με τα 2 wipes από το recovery (εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση)

 

Ok ευχαριστώ! :)

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το κλειδωμα δουλεψε- αλλα μενουν εκει οι εφαρμογες ε? Τρεχουν στο background.

Ναι , αλλά δεν "ενοχλεί " το κινητό ,

και όλες τις εφαρμογές μας να ανοίξουμε και 500mb διαθέσιμα να μείνουν , δουλεύει αρκετά σωστά το κινητό , έχει φιλότιμο .... (σε ένα βαρύ παιχνίδι δεν το δοκίμασα)

 

@xristosle , να είσαι καλά , ελπίζω να έβαλες την 8 , είναι πολύ καλή , ελπίζω σε μια - δυο εβδομάδες να έχουμε και την επόμενη

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερες!

FLYME 4.5.4 ROM....κατεβαζω,δοκιμαζω κ ανεβαζω στο google drive αν ενδιαφερεται κανεις....

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Παντως με το νεο antutu, αν και σκοραρει ~81Κ το χ800, απο 3ο στο ρανκινγκ επεσε 6ο !

 

http://www.imagebam.com/image/4a618d451728046

Δεν βγάζει μόνο 81k

Link to comment
Share on other sites

http://www.imagebam.com/image/4a618d451728046

Δεν βγάζει μόνο 81k

Μόνο geekbench 3 όλα τα άλλα είναι σχετικά

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω το κινητο απο honorbuy... Ολα καλα. Κανα 2 ερωτησεις αν ξερει κανεις να απαντησει.

1) Εχοντας ερθει απο OnePlus One και πιο πριν LG G2, μου λειπει το double tap για ξεκλειδωμα. Υπαρχει καποιος τροπος;

2) Η οθονη μου ειναι ελαφρως κιτρινη στα ασπρα φοντα. Υπαρχει δυνατοτητα να πειραξουμε ρυθμισεις χρωματων οθονης;

_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω το κινητο απο honorbuy... Ολα καλα. Κανα 2 ερωτησεις αν ξερει κανεις να απαντησει.

1) Εχοντας ερθει απο OnePlus One και πιο πριν LG G2, μου λειπει το double tap για ξεκλειδωμα. Υπαρχει καποιος τροπος;

2) Η οθονη μου ειναι ελαφρως κιτρινη στα ασπρα φοντα. Υπαρχει δυνατοτητα να πειραξουμε ρυθμισεις χρωματων οθονης;

 

1) προσβασιμότητα-double tap to brighten screen

2) προβολη-color mode

Link to comment
Share on other sites

1) προσβασιμότητα-double tap to brighten screen

2) προβολη-color mode

 

Το πρωτο μου εφτιαξε την ημερα...Το αλλο με το color mode το ειχα βρει αλλα και παλι δεν ημουν ικανοποιημενος. Δεν πειραζει ομως. Ευχαριστω!

_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερες!

FLYME 4.5.4 ROM....κατεβαζω,δοκιμαζω κ ανεβαζω στο google drive αν ενδιαφερεται κανεις....

 

ακόμη να κατέβει?:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...