Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι μπορείς,

αν κάνεις απεγκατάσταση την παλιά και εγκατάσταση την νέα , την εφαρμογή δεν θα την βρεις στο ρυθμίσεις=>περισσότερα αλλά όπως τις άλλες εφαρμογές σε επιφάνεια εργασίας

(αν την περάσεις πάνω από την παλιά ίσως να μην μπορέσει να κάνει αναβάθμιση , δοκίμασέ το αν θέλεις , και αν γίνει η εγκατάσταση θα την έχεις στα "περισσότερα" )

Οχι Γιωργο λειτουργει κανονικα οπως πριν απλα εχει βγαλει και εικονοδιο.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι Γιωργο λειτουργει κανονικα οπως πριν απλα εχει βγαλει και εικονοδιο.

ναι βρε Γιάννη , αυτό ήθελα να μην γίνει , είπα : αν την περάσεις πάνω από την παλιά ίσως να μην μπορέσει να κάνει αναβάθμιση ,

τώρα έχεις 2 εφαρμογές ανεξάρτητες με το ίδιο όνομα, παλιά και νέα (δεν πειράχτηκε η παλιά)

να τρέχεις αυτήν με το εικονίδιο

(αν γινόταν αντικατάσταση με root explorer το νέο app με το παλιό , η νέα , ίσως να δούλευε όπως παλιά στο "περισσότερα" , )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε Γιάννη , αυτό ήθελα να μην γίνει , είπα : αν την περάσεις πάνω από την παλιά ίσως να μην μπορέσει να κάνει αναβάθμιση ,

τώρα έχεις 2 εφαρμογές ανεξάρτητες με το ίδιο όνομα, παλιά και νέα (δεν πειράχτηκε η παλιά)

να τρέχεις αυτήν με το εικονίδιο

(αν γινόταν αντικατάσταση με root explorer το νέο app με το παλιό , η νέα , ίσως να δούλευε όπως παλιά στο "περισσότερα" , )

 

Μα δεν την περασα πανω απο την παλια. Εκανα απεγκατασταση την παλια και μετα εβαλα την νεα και τρεχει οπως η παλια απο τα περισσοτερα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν την περασα πανω απο την παλια. Εκανα απεγκατασταση την παλια και μετα εβαλα την νεα και τρεχει οπως η παλια απο τα περισσοτερα.

ακόμη καλύτερα , άρα αν βάλεις κάποια νέα εφαρμογή με την ίδια ονομασία με αυτές που έχει στα "περισσότερα" , τις οδηγεί εκεί , μάλλον δεν χρειαζόταν να κάνεις απεγκατάσταση την εφαρμογή

άρα , το ίδιο θα γίνεται και με την εφαρμογή π.χ. Battery calibration του play store , αν έχει αναβάθμιση την κάνεις χωρίς πρώτα να την απενεργοποιήσεις

(δεν έχω την rom του Ιταλού , να δοκιμάσω)

edit

όταν ξενυχτάς δεν βλέπεις το δεν την πέρασα , το βλέπεις σαν , την πέρασα , άρα δεν ισχύουν αυτά που έγραψα

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ακόμη καλύτερα , άρα αν βάλεις κάποια νέα εφαρμογή με την ίδια ονομασία με αυτές που έχει στα "περισσότερα" , τις οδηγεί εκεί , μάλλον δεν χρειαζόταν να κάνεις απεγκατάσταση την εφαρμογή

άρα , το ίδιο θα γίνεται και με την εφαρμογή π.χ. Battery calibration του play store , αν έχει αναβάθμιση την κάνεις χωρίς πρώτα να την απενεργοποιήσεις

(δεν έχω την rom του Ιταλού , να δοκιμάσω)

 

Οχι χρειαζοταν γιατι δεν με αφηνε να την περασω απο πανω το δοκιμασα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Οχι χρειαζοταν γιατι δεν με αφηνε να την περασω απο πανω το δοκιμασα.

το δεν την πέρασα το είδα σαν , την πέρασα , οπότε απεγκατάσταση και εγκατάσταση

 

ισχύουν αυτά που είπα , (αν και δεν έχω την rom για να τα δοκιμάσω)

ναι μπορείς,

αν κάνεις απεγκατάσταση την παλιά και εγκατάσταση την νέα , .................................

(αν την περάσεις πάνω από την παλιά ίσως να μην μπορέσει να κάνει αναβάθμιση , ...................... )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

το δεν την πέρασα το είδα σαν , την πέρασα , οπότε απεγκατάσταση και εγκατάσταση

 

Μικρο το κακο ολα goodys.:lol::lol::lol::lol:

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα κατεβαζω να βαλω καινουργια ROM στο κινητο.

Οταν λέμε 12s indian αυτή λέμε;

Δουλευει κανονικά στο x800;

όχι αυτή είναι για mtk συσκευές letv Χ500 ....

 

αυτή για το δικό μας

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6672379#post6672379

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καποιο σχολιο σε αυτο?ειναι ποστ του steve mars που φτιαχνει τις evolution rom.

 

Hi, my friends.

Finally I´ve decided developed two version of Evolution Di-version: one with stock base of 11s and 12s, and other one with 12s and 13s, but with 11s kernel.

The reason it´s battery consumption, 12s Indian and 13s Chinese waste a lot of battery, around 30-35% more. And 11s not.

So I developed two versions, both with integrated LeEco GAPPS and multilanguage. Downloads, try them and decided yourself .

Two version are ready into blog, http://evolutionletvx900.blogspot.com.es/

Regads.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από την 6s του Ιταλού στην 10s αλλά διαπίστωσα ότι η εφαρμογή της κάμερας δεν έχει πλέον τη λειτουργία hdr. Μπορεί κάποιος να μου στείλει την εφαρμογή για την κάμερα από παλιότερη έκδοση με hdr, πχ από την 6s;

 

Οκ. Την βρήκα την επιλογή.

Edited by flouris
Επιλυθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται η οθονη του Letv ειναι της πλακας. Καθως ετρωγε ο αδερφος μου σηκωσε το κινητο του και του επεσε στο πιατο απο πολυ κοντινη αποσταση και ραγισε το πανω μερος της οθονης, απλα γελοιο!
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως παιρνω τωρα τα αλλαζω ολα μαζι και digitizer η παιρνω κατι τετοιο και γλυτωνω? http://olla.gr/spare-parts/more-brand-parts/others/ipartsbuy-touch-screen-replacement-for-letv-le-one-pro-x800-white-ipartsbuy/?ref=bestprice.gr

 

http://prntscr.com/b1cvaq

http://prntscr.com/b1cvn0

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται η οθονη του Letv ειναι της πλακας. Καθως ετρωγε ο αδερφος μου σηκωσε το κινητο του και του επεσε στο πιατο απο πολυ κοντινη αποσταση και ραγισε το πανω μερος της οθονης, απλα γελοιο!

 

δε νομιζω οτι παιζει ρολο η οθονη.Ειναι θεμα τυχης .Το χω ριξει πανω απο 5 φορες .Σε χαλι,στην ασφαλτο,σε βιομηχανικο δαπεδο.Οι πτωσεις εγιναν με διαφορες θηκες silicone και flip cases.Με tempered glass ή χωρις.Δεν εχει παθει τιποτα ,ευτυχως.

Παντως του χω περασει και 9Η paintbull αν και νομιζω οτι ειναι παπας.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται η οθονη του Letv ειναι της πλακας. Καθως ετρωγε ο αδερφος μου σηκωσε το κινητο του και του επεσε στο πιατο απο πολυ κοντινη αποσταση και ραγισε το πανω μερος της οθονης, απλα γελοιο!

 

Γελοιο ειναι να μην εχεις μια σιλικονη 3 ευρω.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Του το ελεγα εγω εστω μια θηκη να του ειχε αλλα δεν επαιρνε.. Τελος παντων ξερει κανεις να με βοηθησει να δω τι ανταλλακτικο χρειαζομαι??

 

Επισης Frapedia εχεις Link να δω το tempered glass? Παταω στην αναζητηση αλλα δεν μου το βγαζει μονο γενικα 9h tempered glass

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα να πρόβλημα με την indian το οποίο δεν ειχα με του Ιταλού. Οταν χρησιμοποιώ το κινητό σαν gps και το εχω να φορτίζει παράλληλα, και αμεσως μετα προσπαθώ να βγάλω φωτογραφία δεν με αφήνει. Μου πετάει μήνυμα the tmp is too high try later.Και αυτο μεχρι να τα κλείσω όλα και να αφήσω το κινητό να κρυώσει τελείως.. Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο.?Έχω φύγει και εκδρομουλα για σκ και έχω φάει ήττα! Μόλις χτες έσβησα το backup της ρομ απο τη μνήμη. Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα να πρόβλημα με την indian το οποίο δεν ειχα με του Ιταλού. Οταν χρησιμοποιώ το κινητό σαν gps και το εχω να φορτίζει παράλληλα, και αμεσως μετα προσπαθώ να βγάλω φωτογραφία δεν με αφήνει. Μου πετάει μήνυμα the tmp is too high try later.Και αυτο μεχρι να τα κλείσω όλα και να αφήσω το κινητό να κρυώσει τελείως.. Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο.?Έχω φύγει και εκδρομουλα για σκ και έχω φάει ήττα! Μόλις χτες έσβησα το backup της ρομ απο τη μνήμη.

έβγαλε το μήνυμα , το προστάτευσε (η θερμοκρασία ήταν πολύ υψηλή )

Τα κινητά έχουν αυτόματα κυκλώματα και λογισμικό προστασίας και όταν υπερθερμανθούν , χαλαρώνουν, κάνουν throttle down κατεβάζοντας MHz κατανάλωση και παραγόμενη θερμότητα

 

μου έχει συμβεί πριν πολλά χρόνια με ένα samsung

φόρτιζε , ανοιχτή πλοήγηση , ζέστη από τον ήλιο στο παρμπρίζ και σταμάτησε να λειτουργεί (αν θα δούλευε λίγο ακόμη θα το έκλαιγα)

δεν είναι θέμα της rom , καλά να περάσεις το σκ

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καποιο σχολιο σε αυτο?ειναι ποστ του steve mars που φτιαχνει τις evolution rom.

 

Hi, my friends.

Finally I´ve decided developed two version of Evolution Di-version: one with stock base of 11s and 12s, and other one with 12s and 13s, but with 11s kernel.

The reason it´s battery consumption, 12s Indian and 13s Chinese waste a lot of battery, around 30-35% more. And 11s not.

So I developed two versions, both with integrated LeEco GAPPS and multilanguage. Downloads, try them and decided yourself .

Two version are ready into blog, http://evolutionletvx900.blogspot.com.es/

Regads.

τι συνονθύλευμα είναι αυτό !!!

κατεβάζω την version 12s/13s

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που πέρασα την 13s κάποιες φορές ανεβάζει θερμοκρασία πισω και οθόνη π.χ. με το gps,ταινίες, πολλές σελίδες ανοιχτές να τρέχουν. Το έχει παρατηρήσει κάποιος στην ίδια ρομ; 13s stock
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει με το προβλημα μου?

http://prntscr.com/b1obwj δεν ξερω τι οθονη πρεπει να παρω. Πρεπει να παρω μονο touch screen η ολο το πακετο μαζι με digitizer κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει με το προβλημα μου?

http://prntscr.com/b1obwj δεν ξερω τι οθονη πρεπει να παρω. Πρεπει να παρω μονο touch screen η ολο το πακετο μαζι με digitizer κλπ?

αν δεν ανοίγει η οθόνη και δεν βγήκε το καλώδιο της οθόνης , θέλεις και digitizer (αν ανοίξεις την πλάτη του κινητού , θα δεις το καλώδιο)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ανοίγει η οθόνη και δεν βγήκε το καλώδιο της οθόνης , θέλεις και digitizer (αν ανοίξεις την πλάτη του κινητού , θα δεις το καλώδιο)

 

Για το καλωδιο δεν ειμαι σιγουρος γιατι θελει ανοιγμα το κινητο και για να το ανοιξεις φανταζομαι θες εργαλειο. Παντως ανταποκρινεται τελεια οπως πριν η οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Για το καλωδιο δεν ειμαι σιγουρος γιατι θελει ανοιγμα το κινητο και για να το ανοιξεις φανταζομαι θες εργαλειο. Παντως ανταποκρινεται τελεια οπως πριν η οθονη..

εννοείς ότι ανοίγει - δουλεύει το κινητό ? αν ναι , μόνο touch screen

αν δεν το στείλεις πίσω στον πωλητή σου (εγώ αυτό θα έκανα), πρέπει να βρεις κάποιον να το αναλάβει , σ'αυτόν θα ρωτήσεις για το ανταλλακτικό

για να το ανοίξεις μόνο σου χρειάζεσαι τα απλά εργαλεία (κατσαβίδι και πένα από κιθάρα) και το πιστολάκι που ζεσταίνει για να βγει η οθόνη (είναι ακριβό) , και να ψάξουμε κινέζικο βίντεο πως ανοίγει το κινητό (νομίζω στο youtube δεν έχει )

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει με το προβλημα μου?

http://prntscr.com/b1obwj δεν ξερω τι οθονη πρεπει να παρω. Πρεπει να παρω μονο touch screen η ολο το πακετο μαζι με digitizer κλπ?

 

Δες εδω http://v.youku.com/v_show/id_XMTMzMDM2NzEwOA==.html?from=s1.8-1-1.2&x

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...