Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν καποιος θελει να βαλει το xposed βαζω τα λινκ

http://dl-xda.xposed.info/modules/de.robv.android.xposed.installer_v33_36570c.apk

κανουμε εγκατασταση την εφαρμογη κ μετα κατεβαζουμε απο εδω (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811)αυτο το αρχειο, "xposed-v78-sdk21-arm64.zip" κ το φλασσαρουμε απο recovery.

κανουμε επανεκκινηση κ ανοιγουμε την εφαρμογη Xposed installer ,πηγαινουμε στην ενοτητα "κατεβασμα" κ διαλεγουμε τι θελουμε να κατεβασουμε.

πρωτο πρωτο εβαλα το "fix lollipop memory leak" k το "gravitybox".

Καλο customizing!:D

.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.Προσπαθω να το παραγγειλω μεσω PAYPAL και δεν μου περνει την πληρωμή.Τι γινεται με τα CAPITAL CONTROLS??Πως το παραγγειλατε εσεις???

 

Το παράγγειλα την προηγούμενη Πέμπτη, με Pay Pal κανονικά,όπως πριν τα capital controls, από Vickmall, αποστολή με SG.

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεξα και το παρηγγειλα και εγω απο vickmall..επειδη ειμαι κυπρο μου εδωσαν δωρεαν την αποστολη store-eu warehouse- home..μπραβο τους..ειπαν σημερα θα το στειλουν κιολας..ελπιζω να αξιζει η μεταβαση απο το huawei honor 6 που εχω και ειμαι ευχαριστημενος (κατι του ελειπε ομως).η μπαταρια με ανησυχει αρκετα ομως..ζητησα την 6ς ρομ του Ιταλου.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αυτό που τα μικρά μοντέλα με τον Χ10 εχουν ενα σκασμό ρομ και τα μεγάλα τα έχουν στο φτύσιμο μου κάνει μεγάλη εντύπωση.Ποσο μαλλον οταν αυτά φοράνε και hw που εχουν και τα Nexus.

Οταν βγει μια σταθερή aosp/cm θα το τιμήσω.Εδω δεν έχει μείνει στην 5.0.2 ...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αυτό που τα μικρά μοντέλα με τον Χ10 εχουν ενα σκασμό ρομ και τα μεγάλα τα έχουν στο φτύσιμο μου κάνει μεγάλη εντύπωση.Ποσο μαλλον οταν αυτά φοράνε και hw που εχουν και τα Nexus.

Οταν βγει μια σταθερή aosp/cm θα το τιμήσω.Εδω δεν έχει μείνει στην 5.0.2 ...

Προφανώς δεν ειναι θεμα επεξεργαστή...καθαρά ειναι θεμα κόστους συσκευής , το μικρο επειδή ειναι οικονομικό πούλησε και πουλάει περισσότερο... και ετσι έχει και μεγαλύτερη κοινότητα και φυσικά υποστήριξη .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

To ζαχαρώνω μιας και είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε χαρακτηριστικά, λογική τιμή και εμφάνιση, πόσο μάλλον σε μένα που θα βγει 250 περίπου γιατί έχω κουπόνι έκπτωσης. Στο ζουμί τώρα, τι λέει από ποιότητα, μπαταρία, οθόνη, κάμερα και υποστήριξη;

Σε σχέση με το Vibe Z2 υπάρχουν μεγάλες διαφορές συνολικά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος θελει να βαλει το xposed βαζω τα λινκ

http://dl-xda.xposed.info/modules/de.robv.android.xposed.installer_v33_36570c.apk

κανουμε εγκατασταση την εφαρμογη κ μετα κατεβαζουμε απο εδω (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811)αυτο το αρχειο, "xposed-v78-sdk21-arm64.zip" κ το φλασσαρουμε απο recovery.

κανουμε επανεκκινηση κ ανοιγουμε την εφαρμογη Xposed installer ,πηγαινουμε στην ενοτητα "κατεβασμα" κ διαλεγουμε τι θελουμε να κατεβασουμε.

πρωτο πρωτο εβαλα το "fix lollipop memory leak" k το "gravitybox".

Καλο customizing!:D

.

το gravity box δεν δουλευει.

οταν μπαινω στο framework λεει: το xposed δεν ειναι (ακομα) συμβατο με την εκδοση 21 του Android sdk ή την αρχιτεκτονικη(arm64_v8a) του επεξεργαστη σας.

Link to comment
Share on other sites

το gravity box δεν δουλευει.

οταν μπαινω στο framework λεει: το xposed δεν ειναι (ακομα) συμβατο με την εκδοση 21 του Android sdk ή την αρχιτεκτονικη(arm64_v8a) του επεξεργαστη σας.

ποια εκδοση εχεις?

βαλε αυτη

http://dl-xda.xposed.info/modules/com.ceco.lollipop.gravitybox_v532_624b82.apk

;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχω.Δε νομιζω οτι ειναι θεμα gravity box.

Μηπως απο το πρωτο link να κατεβασω αλλη εκδοση framework?

Link to comment
Share on other sites

μολις τσεκαρα το δικο μου framework.ειναι αυτο που ποσταρησα...τι να πω σε μενα δουλευει κανονικα....για δες αλλα modules κατεβαινουν?π.χ. το memory leak fix?
Link to comment
Share on other sites

μολις τσεκαρα το δικο μου framework.ειναι αυτο που ποσταρησα...τι να πω σε μενα δουλευει κανονικα....για δες αλλα modules κατεβαινουν?π.χ. το memory leak fix?

6s ή 7s έχεις στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει ρε παιδιά; Κανένα νεότερο έχουμε με AOSP ή την 5.1.1 ; Πολυ ήσυχοι είστε ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

το gravity box δεν δουλευει.

οταν μπαινω στο framework λεει: το xposed δεν ειναι (ακομα) συμβατο με την εκδοση 21 του Android sdk ή την αρχιτεκτονικη(arm64_v8a) του επεξεργαστη σας.

 

Τα ίδια μου λέει και εμένα για το xsposed

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω απο χονορμπαι με γκοριλα 3 και σιπινγκ ινσουρενς με τελικη τιμη στα 323e και εχω καποιες αποριες αν μπορει καποιος να βοηθησει..

1)ξερει κανεις τι ειναι το σιπινγκ ισουρενς και αν χρειαζεται να το επιλεξω?

2)στο vickmall σου δινει δωρεαν το γκοριλα 3 ή πρεπει να το αγορασεις και εκει?

3) αν το παραγγειλω σε αυτη τη τιμη απο χονορ ποσο περιπου θα παει το κασερι μαζι με τα μεταφορικα?

4) υπαρχει εγγυηση σε αυτα τα σαιτ και αν ναι ποσο καιρο?

ευχαριστω πολυ..

Edited by teomk
Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω απο χονορμπαι με γκοριλα 3 και σιπινγκ ινσουρενς με τελικη τιμη στα 323e και εχω καποιες αποριες αν μπορει καποιος να βοηθησει..

1)ξερει κανεις τι ειναι το σιπινγκ ισουρενς και αν χρειαζεται να το επιλεξω?

2)στο vickmall σου δινει δωρεαν το γκοριλα 3 ή πρεπει να το αγορασεις και εκει?

3) αν το παραγγειλω σε αυτη τη τιμη απο χονορ ποσο περιπου θα παει το κασερι μαζι με τα μεταφορικα?

4) υπαρχει εγγυηση σε αυτα τα σαιτ και αν ναι ποσο καιρο?

ευχαριστω πολυ..

Το gorilla 3 είναι το τζάμι που φοράει έτσι κι αλλιώς το κινητό. Δεν είναι κάτι που αγοράζεις extra.

Δες και στο to2c.com που το χει 300δολάρια.Εγώ το πήρα από αυτούς με singapure post και ήρθε σε 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Το gorilla 3 είναι το τζάμι που φοράει έτσι κι αλλιώς το κινητό. Δεν είναι κάτι που αγοράζεις extra.

Δες και στο to2c.com που το χει 300δολάρια.Εγώ το πήρα από αυτούς με singapure post και ήρθε σε 15 μέρες.

 

Πολλά παράπονα κάτω για την international rom που βάζουν.

Δεν έβαλαν του Ιταλού?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το spemall είναι αξιόπιστο μαγαζί? Πιο πολύ για το aftersale τους ρωτάω, γιατί δεν έχω αγοράσει ποτέ από αυτούς.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα από τον MrRusch,σε μήνυμα του στο Xda

OK so managed to get Nexus ROM with telephony onto the Letv x800. Working hard on porting the 2-SIM functionality.

Most things work, but some things dont. Expect an beta version soon

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα από τον MrRusch,σε μήνυμα του στο Xda

OK so managed to get Nexus ROM with telephony onto the Letv x800. Working hard on porting the 2-SIM functionality.

Most things work, but some things dont. Expect an beta version soon

 

Πολύ καλά νέα, άντε να δούμε και pure Android :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Nexus rom σε αυτο το hardware σημαίνει android 6.0 :)

Αντε να βγει μια aosp/stock της προκοπής για να το τιμήσω.Με το δακτυλο στη σκανδάλη είμαι ...

 

ΥΓ.Εσεις που το έχετε , βρήκατε καποια ωραία θήκη εκτός απο αυτη που ειχε μεσα ?

Link to comment
Share on other sites

Nexus rom σε αυτο το hardware σημαίνει android 6.0 :)

Αντε να βγει μια aosp/stock της προκοπής για να το τιμήσω.Με το δακτυλο στη σκανδάλη είμαι ...

 

ΥΓ.Εσεις που το έχετε , βρήκατε καποια ωραία θήκη εκτός απο αυτη που ειχε μεσα ?

 

Δυστυχώς όχι, lollipop είναι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...