Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί έγινε ρε παιδιά παλιόσαμε; Δεν κουνάει το νήμα πια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τί έγινε ρε παιδιά παλιόσαμε; Δεν κουνάει το νήμα πια!μια ερώτηση.χρησιμοποιεί κάνεις το τηλ χωρίς ζελατίνα ή προστατευτικό γυαλί; Εάν Ναι Μπορεί να μου πει Εάν του γρατζουνιεται η οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τί έγινε ρε παιδιά παλιόσαμε; Δεν κουνάει το νήμα πια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τί έγινε ρε παιδιά παλιόσαμε; Δεν κουνάει το νήμα πια!μια ερώτηση.χρησιμοποιεί κάνεις το τηλ χωρίς ζελατίνα ή προστατευτικό γυαλί; Εάν Ναι Μπορεί να μου πει Εάν του γρατζουνιεται η οθόνη;

 

Εγω το χρησιμοποιω απο τοτε που το αγορασα. περιπου 2 χρονια.

Ποτε δεν εβαλα προστατευτικο στην οθονη. δεν εχει γρατσουνιστει εως τώρα.

Το εχω βαλει σε θηκη

https://www.uniqueshop.gr/thikes-kiniton/thikes-huawei/thikes-huawei-p8/thiki-huawei-ascend-p8-7479.html

Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε ρε παιδιά παλιόσαμε; Δεν κουνάει το νήμα πια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τί έγινε ρε παιδιά παλιόσαμε; Δεν κουνάει το νήμα πια!μια ερώτηση.χρησιμοποιεί κάνεις το τηλ χωρίς ζελατίνα ή προστατευτικό γυαλί; Εάν Ναι Μπορεί να μου πει Εάν του γρατζουνιεται η οθόνη;

Δεν έχει και πολλά να πούμε με το τελευταίο λογισμικό είναι παντελώς bug free και σαν hardware έχει μηδενικό rma ουσιαστικά περισσότεροι ευχαριστημενοι απλά το κράτησαν και ξέχασαν τι σημαίνει πρόβλημα η πήγαν σε κάτι ποιο καινούργιο από την ίδια όπως εγώ (Mate 9) το οποίο και αυτό είναι απροβλιματιστο σε βαθμό να βαριέσαι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα μισό χρόνο με tempered, το βαρέθηκα και τώρα ένα χρόνο χωρίς τίποτα. Μόνο μία θήκη σιλικόνης. Καμία γρατζουνιά. Απλα δεν το έχω με τα κλειδιά στην ίδια τσέπη.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά! Θα το βγάλω και εγώ το τζαμακι γιατί δεν κολλάει Καλά και μου έσπασε τα νεύρα.εννοείται πως το τηλ είναι τηλεφωναρα! Και δόξα τον Θεό απροβλημάτιστο!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και πολλά να πούμε με το τελευταίο λογισμικό είναι παντελώς bug free και σαν hardware έχει μηδενικό rma ουσιαστικά περισσότεροι ευχαριστημενοι απλά το κράτησαν και ξέχασαν τι σημαίνει πρόβλημα η πήγαν σε κάτι ποιο καινούργιο από την ίδια όπως εγώ (Mate 9) το οποίο και αυτό είναι απροβλιματιστο σε βαθμό να βαριέσαι

Επακριβώς!!

Εγώ πήγα στ Ρ9. Βέβαια και το 8αρι ακόμη υπάρχει. Του έχω αλλάξει και μπαταρία (ο ίδιος) και δουλεύει τέλεια!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά! Θα το βγάλω και εγώ το τζαμακι γιατί δεν κολλάει Καλά και μου έσπασε τα νεύρα.εννοείται πως το τηλ είναι τηλεφωναρα! Και δόξα τον Θεό απροβλημάτιστο!!!

Μόνον ενα τζάμι κολλούσε σωστά σ' αυτό το τηλέφωνο. Της Nillkin.

 

......

 

Και στο Ρ9 δεν κολλάει πλέον κανένα! Μόνο ζελατίνα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Tempered glass δεν καθόταν κανένα από όσα μου έβαλαν Πάτρα, πέταξα αρκετά χρήματα πήγα στο πλαίσιο έβαλα ένα universal που δεν πιάνει όλη την οθόνη αλλά είναι μέχρι στιγμής οκ(θήκη σιλικόνης πάντα) ... Και ναι αυτό τηλέφωνο είναι τόσο καλό που φτάνεις στο σημείο να βαριέσαι... Για μπαταρία έχω κατεβάσει το automatic 4g σε 2, το ανοίγω μόνο αν θέλω δεδομένα, κρατάει έτσι μέρα +, έτσι σταμάτησα να ασχολούμαι και με την διάρκεια της μπαταρίας... Σε λίγο κλείνω χρόνο μαζί του, δεν νομίζω να αλλάξω, αν αλλάξω κινητό από 2018 θα πάρω πάλι huawei 9 ή το 10...
Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Tempered glass δεν καθόταν κανένα από όσα μου έβαλαν Πάτρα, πέταξα αρκετά χρήματα πήγα στο πλαίσιο έβαλα ένα universal που δεν πιάνει όλη την οθόνη αλλά είναι μέχρι στιγμής οκ(θήκη σιλικόνης πάντα) ... Και ναι αυτό τηλέφωνο είναι τόσο καλό που φτάνεις στο σημείο να βαριέσαι... Για μπαταρία έχω κατεβάσει το automatic 4g σε 2, το ανοίγω μόνο αν θέλω δεδομένα, κρατάει έτσι μέρα +, έτσι σταμάτησα να ασχολούμαι και με την διάρκεια της μπαταρίας... Σε λίγο κλείνω χρόνο μαζί του, δεν νομίζω να αλλάξω, αν αλλάξω κινητό από 2018 θα πάρω πάλι huawei 9 ή το 10...

Μόνο 0.2 κάθονται

Link to comment
Share on other sites

Tempered glass δεν καθόταν κανένα από όσα μου έβαλαν Πάτρα, πέταξα αρκετά χρήματα πήγα στο πλαίσιο έβαλα ένα universal που δεν πιάνει όλη την οθόνη αλλά είναι μέχρι στιγμής οκ(θήκη σιλικόνης πάντα) ... Και ναι αυτό τηλέφωνο είναι τόσο καλό που φτάνεις στο σημείο να βαριέσαι... Για μπαταρία έχω κατεβάσει το automatic 4g σε 2, το ανοίγω μόνο αν θέλω δεδομένα, κρατάει έτσι μέρα +, έτσι σταμάτησα να ασχολούμαι και με την διάρκεια της μπαταρίας... Σε λίγο κλείνω χρόνο μαζί του, δεν νομίζω να αλλάξω, αν αλλάξω κινητό από 2018 θα πάρω πάλι huawei 9 ή το 10...

 

Άμα μπορείς σε παρακαλώ στείλτε αυτήν την εφαρμογή να την δω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να παίξω το παιχνίδι στο whats up για κάτι έξτρα που δίνει(συνεχες tap κανείς ουσιαστικά)και δεν υπακούει καθολου.

Στο ίδιο σημείο ότι άλλο παταω δουλεύει άψογα.widget,παιχνιδι κτλ.

Φταίει η εφαρμογή whats up,η το tempered class των 5 ευρώ?????

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση. Πήγαμε σε EMUI 4.0.3. Πρόσθεσαν και την επιλογή για πιο θερμή και ευανάγνωστη οθόνη κατά τη διάρκεια των νυχτερινών ωρών.

Μαζί και toggle στη μπάρα.

Μια χαρά. Ακόμα δείχνουν ότι μας προσέχουν.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η αναβαθμιση σκοτωσε την μπαταρια........:mad:

 

Της άλλαξε τα φώτα! Και εγώ μια από τα ίδια.Δεν υπάρχει και καμιά θήκη μπαταρία για το κινητό να έβαζα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά μια χαρά όπως και πριν εννοώ η μπαταρία μετά την ενημέρωση.

Οχτώ ώρες ήταν και πριν το ίδιο και τώρα.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , να ρωτήσω με την τελευταία αναβάθμιση GRA-LO9C432B397 ΚΑΙ EMUI 4.0.3 εχει κανεις θεμα με το bluetooth?Δε μπορώ να πραγματοποιησω κλήση ουτε απ'το αμαξι ουτε απο ακουστικό. Ρωταω επειδη μου αλλάξανε πρόσφατα την οθόνη λόγω καμένων πιξελ και δε ξερω αν προέρχεται απο λογισμικό 'η hardware !!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά μια χαρά όπως και πριν εννοώ η μπαταρία μετά την ενημέρωση.

 

Οχτώ ώρες ήταν και πριν το ίδιο και τώρα.

 

 

Μία από τα ίδια κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μια χαρα η αναβαθμιση
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνο μετα την αναβαθμιση εχει λαλησει.

Μπαταρια 10% πιο γρηγορα φευγει.

Στο viber ερχονται μηνυματα την....επομενη μερα!

Η ram απο 1,4 με 1,5 τωρα ειναι 1,2 με 1,3,ακριβως τις ιδιες εφαρμογες,μαλλον εσβησα μετα την αναβαθμιση και 2-3.

Τι σκαλιζουν αν δουλευει σωστα μια συσκευη........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Και δεν κάνετε όλοι ένα format.... Εμένα προσωπικά δεν έχει τύχη να δουλεύει κανένα κινητό μετά από major update πάντα ήθελε format
Link to comment
Share on other sites

To δικο μου το φορματ ειναι να......παρει ποδι.(εχω ενα Z2 οποτε ειμαι καλυμενος πολυ καλυτερα)

οποιος ενδιαφερετε inbox.

εχει 10 μηνες εγγυση ακομα....αιντε με την κινεζια,ξενερωσα :lol:

Περναω την b393 να δουλευει σωστα........

To νεο δραμα στην εγκατασταση b393 ειναι οτι δεν πρεπει να ενεργοποιησεις το wifi στην αρχη αλλιως βγαινει κοκκινη κουκιδα στην ενημερωση λογισμικου που δεν φευγει με τιποτα!(οτι υπαρχει νεο λογισμικο)

Αφου εκανα εγκατασταση απενεργοποιησα την ανανεωση(αναγκαστικη διακοπη) και τις ειδοποιησεις της.

οπως και οτι ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΗ(το ζηταει 2-3 φορες).

Σοβαρα τωρα,το κινητο φυσαει το εχω απο τις 9:30 το πρωι εκτος φορτιστη,100%, απο τοτε μια κληση,2 sms,και ελαχιστο internet και στις 13:15 ειναι στο 98%........

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα ειμαι κάτοχος p8 και θα έρθει στα χέρια μου το p9 lite με τα 3gb ram. Είναι αναβάθμιση η όχι?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι κάτοχος p8 και θα έρθει στα χέρια μου το p9 lite με τα 3gb ram. Είναι αναβάθμιση η όχι?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Υποβάθμιση σε ποιότητα οθόνης, επεξεργαστή και ποιότητας κατασκευής.

Θα αναβαθμιστείς μόνο στη GPU και στο EMUI.

Αυτά μου έρχονται πρώτα πρώτα. Την είχα τη συσκευή μια εβδομάδα μαζί με το P8 όπου και το κράτησα κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...