Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ντέμη, εδώ δεν παίρνει ip ο φίλος. Που σημαίνει οτι σε layer 2 το arp κάνει fail. Δεν μπορεί να έχει φωνή σε 4g. Δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Στο 4g η φωνή είναι voip. Δεν υπάρχει περίπτωση.

Αν κατάλαβα καλά μια φορά μόνον δούλεψε σωστά και πήρε ip, οποτε και είχε υπηρεσίες!

Εμένα αυτό που με παραξενευει (αλλά ταυτόχρονα ενισχύει την άποψή μου για ασυμβατότητα ή μπούκωμα του δέκτη) είναι οτι τα arp πακέτα είναι broadcast και μάλιστα στην ff:ff:ff:ff.

By default όλοι οι πομποδέκτες θα έπρεπε να απαντανε. Για να μην απαντάει το ρ8 ή γίνονται corrupt τα πακέτα για κάποιο λόγο (εκεί όμως δεν θα μπορούσε να πάρει ip κανένας, πράγμα που δεν συμβαίνει αφού αλλες συσκευές του μπαίνουν) ή για κάποιο λόγο δεν μπορεί το ρ8 να τα καταλάβει (ασυμβατότητα ή μπούκωμα λόγω αυξημένης ευαισθησίας / υπερβολικού σήματος).

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ντέμη, εδώ δεν παίρνει ip ο φίλος. Που σημαίνει οτι σε layer 2 το arp κάνει fail. Δεν μπορεί να έχει φωνή σε 4g. Δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Στο 4g η φωνή είναι voip. Δεν υπάρχει περίπτωση.

Αν κατάλαβα καλά μια φορά μόνον δούλεψε σωστά και πήρε ip, οποτε και είχε υπηρεσίες!

Εμένα αυτό που με παραξενευει (αλλά ταυτόχρονα ενισχύει την άποψή μου για ασυμβατότητα ή μπούκωμα του δέκτη) είναι οτι τα arp πακέτα είναι broadcast και μάλιστα στην ff:ff:ff:ff.

By default όλοι οι πομποδέκτες θα έπρεπε να απαντανε. Για να μην απαντάει το ρ8 ή γίνονται corrupt τα πακέτα για κάποιο λόγο (εκεί όμως δεν θα μπορούσε να πάρει ip κανένας, πράγμα που δεν συμβαίνει αφού αλλες συσκευές του μπαίνουν) ή για κάποιο λόγο δεν μπορεί το ρ8 να τα καταλάβει.

 

κάπου διάβασα οτι έχει φωνή για αυτό(κάτσε να έρθει να ρωτήσουμε γιατι έχουμε μπερδευτεί :lol:)

 

αν εχει φωνη σε 4g 100% τον μπαναρε καποιος και δεν ειναι καποιο fail... αν δεν εχει τότε ναι είναι καποια ασυμβατότητα

εγω εξαρχής επέμενα γιατι κάπου διάβασα οτι έχει φωνή :blink:

 

 

και κατι ακομη θα μας βοηθουσε το τι ip εχει στο wifi αν εχει....

 

edit: το βρήκα τελικά λει

Στο 3g έχω μόνο φωνή και καθόλου data
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια θελω να επιστρέψω σε lollipop αλλα με οποιον τρόπο και αν εχω προσπαθήσει μου βγαζει update fail μπορεί κάποιος να με βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια θελω να επιστρέψω σε lollipop αλλα με οποιον τρόπο και αν εχω προσπαθήσει μου βγαζει update fail μπορεί κάποιος να με βοηθήσει

Κάπου ποιο πριν είχα ποντάρει την διαδικασία (3 rom θέλει)

 

roll back lollipop from marshmallow:

 

1) Goto this webiste: http://www.huawei-info.de/p8-mm-rollback

2) Download these 2 files:

a) GRA-L09 Rollback-Datei

Huawei-Info, 177 MB, Zip

MD5: 9ac71084bb0dd7bf542c41cc4e0004fb

b) Download GRA_L09_Europe_GRA-L09_C432B200 Full Version

Zip, 1,7 GB, Mega

md5: 50bbc81de40ee8ef4038169fd923838b

3) extract the first file (GRA-L09 Rollback-Datei) and copy the folder "dload" to your SD card

4) Enter your Dialer and type in the following: *#*#2846579#*#*

5) This will enter a new menu, Select Option 4: Software Upgrade. Then Select Option 1: SDCard Upgrade. Click OK when prompted

 

The phone wil reboot and install the first update, wait untill the phone has fully updated and finished. It will now still be on Marshmallow so heres how to downgrade to lollipop

 

1) Open your SD card and delete the folder dload

2) extract the second downloaded file (Download GRA_L09_Europe_GRA-L09_C432B200 Full Version) and copy the folder "dload" to your SD card

4) Enter your Dialer and type in the following: *#*#2846579#*#*

5) This will enter a new menu like before, Select Option 4: Software Upgrade. Then Select Option 1: SDCard Upgrade. Click OK when prompted

 

The phone wil reboot and install the second update, wait untill the phone has fully updated and finished. Now you will have to setup your phone all over again as thought it was a new phone. Once you have setup your Region, Wi-Fi and google account then phone will be done and you are now back on Android 5.0.1

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

 

Μιας και έχω το Lite, παρακολουθώ τακτικά και το παρόν νήμα λόγω του κοινού παρονομαστή EMUI. Έβαλα τις προάλλες ΜΜ και το EMUI είναι πλέον το 4.0 όπως και σε σας, βάζω τα δυο παρακάτω ερωτήματα μήπως σας προέκυψαν και σε σας κι έχετε κάποιες λύσεις.

 

Τώρα με την Β550 διαπίστωσα ότι έχασα το led ειδοποιήσεων και δεν μπορώ να βρω από τις ρυθμίσεις από που κι αν ενεργοποιείται. Στον Πίνακα Ειδοποιήσεων όλα όσα πρέπει να είναι τσεκαρισμένα είναι on.

 

Επίσης αντιμετωπίζω και το άλλο πρόβλημα χρήσης. Όταν είναι κλειστή η οθόνη και πατήσω το volume - και την ξεκλειδώσω, μου εμφανίζει ένα ενοχλητικό παράθυρο HiVoice, κάτι σαν την (άχρηστη) Siri της Microsoft απ' ό,τι κατάλαβα, που δεν βρίσκω από που θα το απενεργοποιήσω τελείως μιας και δεν εμφανίζεται στις Εφαρμογές. Ή έχει και κάποια άλλη ονομασία ή βρίσκεται κάπου κρυμμένη που δεν φαντάζομαι που;

 

ΥΓ. Πάντως να δηλώσω για την υπόθεση με την sdcard πως και μεις με το Lite που βάλαμε ΜΜ και χρησιμοποιούμε τη θέση της δεύτερης sim σαν αποθηκευτικό χώρο, δεν αντιμετωπίσαμε παρόμοιο πρόβλημα και είναι ενδιαφέρον που εμφανίζεται σε σας και φαίνεται πως μάλλον υποδεικνύει πρόβλημα συμβατότητας με το hardware.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έφυγα από το ξενοδοχείο και έφυγαν και τα προβλήματα... Λόγω οικογένειας δεν είχα χρόνο για τις δοκιμές που μου προτείνετε αν και θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσες...

Πάντως σας λέω μετά βεβαιότητας ότι δεν ήμουν 'banned on purpose' καθώς δεν προλαβα ούτε μία στιγμή να "δω" δίκτυο στο ξενοδοχείο, είτε 3g είτε wifi. Επιπλέον, μετά βεβαιότητας άλλες τρεις συσκευές, 2 apple και μία sony ήταν totally Ok...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

 

Μιας και έχω το Lite, παρακολουθώ τακτικά και το παρόν νήμα λόγω του κοινού παρονομαστή EMUI. Έβαλα τις προάλλες ΜΜ και το EMUI είναι πλέον το 4.0 όπως και σε σας, βάζω τα δυο παρακάτω ερωτήματα μήπως σας προέκυψαν και σε σας κι έχετε κάποιες λύσεις.

 

Τώρα με την Β550 διαπίστωσα ότι έχασα το led ειδοποιήσεων και δεν μπορώ να βρω από τις ρυθμίσεις από που κι αν ενεργοποιείται. Στον Πίνακα Ειδοποιήσεων όλα όσα πρέπει να είναι τσεκαρισμένα είναι on.

 

Επίσης αντιμετωπίζω και το άλλο πρόβλημα χρήσης. Όταν είναι κλειστή η οθόνη και πατήσω το volume - και την ξεκλειδώσω, μου εμφανίζει ένα ενοχλητικό παράθυρο HiVoice, κάτι σαν την (άχρηστη) Siri της Microsoft απ' ό,τι κατάλαβα, που δεν βρίσκω από που θα το απενεργοποιήσω τελείως μιας και δεν εμφανίζεται στις Εφαρμογές. Ή έχει και κάποια άλλη ονομασία ή βρίσκεται κάπου κρυμμένη που δεν φαντάζομαι που;

 

ΥΓ. Πάντως να δηλώσω για την υπόθεση με την sdcard πως και μεις με το Lite που βάλαμε ΜΜ και χρησιμοποιούμε τη θέση της δεύτερης sim σαν αποθηκευτικό χώρο, δεν αντιμετωπίσαμε παρόμοιο πρόβλημα και είναι ενδιαφέρον που εμφανίζεται σε σας και φαίνεται πως μάλλον υποδεικνύει πρόβλημα συμβατότητας με το hardware.

 

το hi voice δεν ειναι ενεργο by default? σίγουρα έχεις κάνει clean install? (αν έκανες απλά upgrade ΕΠΙΓΟΝΤΟς για clean πας)

 

το hi voice πάντως είναι και εφαρμογή συστήματος (υπάρχει δλδ) και μπορείς να την διαχειριστείς στην διαχείριση συστήματος (έξυπνη βοήθεια->φονιτικος έλεγχος)

 

και ναι στο viber εχουμε χασει notification led (στο whatsup, fb messenger, κλισεις, sms ολα καλα)

 

με λιγα λόγια περιμένουμε ενημέρωση του viber η περνας το light manager

 

εγω πάντως όλες της ειδοποιήσεις κλήσεις να μην βλέπει η γυναίκα τπτ :lol::lol::lol: ούτε μηνύματα ουτε viber ούτε fb ολα είναι disabled και εχω ενεργό ένα fake κλονο τους :lol::lol::lol:

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

 

Μιας και έχω το Lite, παρακολουθώ τακτικά και το παρόν νήμα λόγω του κοινού παρονομαστή EMUI. Έβαλα τις προάλλες ΜΜ και το EMUI είναι πλέον το 4.0 όπως και σε σας, βάζω τα δυο παρακάτω ερωτήματα μήπως σας προέκυψαν και σε σας κι έχετε κάποιες λύσεις.

 

Τώρα με την Β550 διαπίστωσα ότι έχασα το led ειδοποιήσεων και δεν μπορώ να βρω από τις ρυθμίσεις από που κι αν ενεργοποιείται. Στον Πίνακα Ειδοποιήσεων όλα όσα πρέπει να είναι τσεκαρισμένα είναι on.

 

Επίσης αντιμετωπίζω και το άλλο πρόβλημα χρήσης. Όταν είναι κλειστή η οθόνη και πατήσω το volume - και την ξεκλειδώσω, μου εμφανίζει ένα ενοχλητικό παράθυρο HiVoice, κάτι σαν την (άχρηστη) Siri της Microsoft απ' ό,τι κατάλαβα, που δεν βρίσκω από που θα το απενεργοποιήσω τελείως μιας και δεν εμφανίζεται στις Εφαρμογές. Ή έχει και κάποια άλλη ονομασία ή βρίσκεται κάπου κρυμμένη που δεν φαντάζομαι που;

 

ΥΓ. Πάντως να δηλώσω για την υπόθεση με την sdcard πως και μεις με το Lite που βάλαμε ΜΜ και χρησιμοποιούμε τη θέση της δεύτερης sim σαν αποθηκευτικό χώρο, δεν αντιμετωπίσαμε παρόμοιο πρόβλημα και είναι ενδιαφέρον που εμφανίζεται σε σας και φαίνεται πως μάλλον υποδεικνύει πρόβλημα συμβατότητας με το hardware.

Είμαι κάτοχος p8. Το ενοχλητικό μήνυμα με το hivoice εμφανιζόταν και σε εμένα στην beta έκδοση του 6... Το έχω αναφέρει και μερικές σελίδες πιο πίσω. Δεν κατάφερα ποτέ να απαλλαγω παρά μόνο όταν πήγα σε επόμενη έκδοση firmware...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω στα χέρια μου από εβδομάδα.

Διάβασα τις τελευταίες σελίδες και εκτός ότι προβληματίστηκα με τις εκδόσεις firmware/software και το πόσο καλή είναι η 6 σε σχέση με τη 5, η ερώτηση μου είναι η εξής:

 

Έχει έρθει ΟΤΑ η 6 σε unbranded συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

4 review διάβασα όλοι το ίδιο λένε...

χαμηλότερος φωτισμός

χαμηλότερο contrast (φαινεται στο μαύρο κυρίως)

πολύ μεγάλο colour temperature (χωρίς καποια δυνατότητα να το αλλάξεις) που κάνει όλα να χουν μπλε απόχρωση

το grayscale ειναι εκτος οριον σχεδον (οτιδήποτε περιλαμβάνει οχι μαύρο χρώμα κάνει χρώματα σαν να είναι καμμένα σε υψηλό φωτισμό)

 

τα μοναδικό παράπονο για το p8 ήταν ότι ο χαμηλότερος φωτισμός ήταν αρκετά ψιλός (το διόρθωσαν με update αργοτερα ) και default colour temperature ήταν λίγο περίεργο κάτι το οποίο εχει αλλαξει απο b200 και μετα (δλδ calibration issues) κάνοντας ετσι την οθονη του p8 την καλύτερη ips εκεί εξω

 

και ταυτόχρονα αποτελεί ντροπή που αντί να αφήσουν ίδια η να κανουν καλύτερη την οθονη του p8 την έκαναν χειρότερη :X

 

και η μπαταρια? έβαλαν μεγαλύτερη μπαταρια και αντι να ανέβει σε αυτονομία η συσκευη κατέβηκε? :wacko:

Σύμφωνα με το τελευταίο αναλυτικό review του αξιόπιστου notebookcheck η οθόνη πολυ πολυ ελαφρώς έχασε σε contrast και μαύρο αλλα κέρδισε σημαντικά σε φωτεινότητα που υστερούσε το P8

Σε πιστότητα χρωμάτων στα ίδια με πολυ μικρές αποκλίσεις.

Μετα την Apple η Huawei δίνει της καλύτερες υλοποιήσεις σε LCD οθόνη απο άποψη και φωτεινότητα και μαύρο και contrast και πιστότητα χρωμάτων.

 

Σε χειρότερη θέση ειναι η LG/Sony ιδιαίτερα σε πιστότητα χρωμάτων που ειναι πολυ off.

 

Επίσης η αυτονομία σε browsing αυξήθηκε σημαντικά σε σχέση με P8 και υπάρχουν περιθώρια για βελτίωση μιας και αρχικό software εχει.

Το P8 οτι έδωσε το έδωσε.

http://www.notebookcheck.net/Huawei-P9-Smartphone-Review.164840.0.html

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά λοιπον λέω να το δούμε πρώτα! Εντελώς αντικρουόμενα πράγματα, για κάτι που είναι απο τα πιο βασικά αν όχι το βασικότερο στοιχείο στο τηλέφωνο.

 

PS: Με την αναβάθμιση σε 6 μόνον σκοτεινή δεν μπορούσα να πω την οθόνη του ρ8. Την κατέβασα τουλάχιστον 2 κλικ σε σχέση με την 5 για να έχω το ίδιο οπτικό αποτέλεσμα. Άλλο ενα γεγονός που ενισχύει την άποψη "Να το δούμε, πρώτα!"

 

PS2: Αν με απογοητεύσει και αυτό με βλέπω να μένω με το note4 για καιρό. Υπολογιζω πολύ στο ρ9. Δεν έμεινε και κανένα άλλο βέβαια! Ήλπιζα και στο Μ10 αλλά εκ του αποτελέσματος αν ήθελα samsung θα επερνα samsung και όχι "like".

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

το hi voice δεν ειναι ενεργο by default? σίγουρα έχεις κάνει clean install? (αν έκανες απλά upgrade ΕΠΙΓΟΝΤΟς για clean πας)

 

το hi voice πάντως είναι και εφαρμογή συστήματος (υπάρχει δλδ) και μπορείς να την διαχειριστείς στην διαχείριση συστήματος (έξυπνη βοήθεια->φονιτικος έλεγχος)

 

και ναι στο viber εχουμε χασει notification led (στο whatsup, fb messenger, κλισεις, sms ολα καλα)

 

με λιγα λόγια περιμένουμε ενημέρωση του viber η περνας το light manager

 

εγω πάντως όλες της ειδοποιήσεις κλήσεις να μην βλέπει η γυναίκα τπτ :lol::lol::lol: ούτε μηνύματα ουτε viber ούτε fb ολα είναι disabled και εχω ενεργό ένα fake κλονο τους :lol::lol::lol:

 

Το πρώτο θέμα λύθηκε, που να πήγαινε το μυαλό μου εκεί. Είσαι τέλειος.

 

Για το δεύτερο, το αντίθετο συνέβαινε. Δεν είχα ειδοποιήσεις για τα απλά βασικά, μηνύματα και αναπάντητες κλήσεις. Τελικά είχα απενεργοποιημένη τη Φωτεινή Ένδειξη από την Προβολή. Τόσο απλά.

 

Ένας φίλος βρήκε κάτι άλλο, ρωτάει «πως εμφανιζεται η ταχυτητα δικτυου διπλα στο σημα wifi.(εχω την Β550)» δλδ λέμε πάλι για την 6 εδώ. Όπως του είπα «θυμόμουν ότι ήταν στην Προβολή με το 5.0 αλλά τώρα έφυγε και στην αναζήτηση στις Ρυθμίσεις δείχνει "Εμφάνιση ταχύτητας δικτύου" που σε στέλνει στον Πίνακα ειδοποιήσεων αλλά δεν την βλέπω την επιλογή». Στραβομάρα έχουμε και δεν το βλέπουμε; Για βοηθήστε αν μπορείτε.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο θέμα λύθηκε, που να πήγαινε το μυαλό μου εκεί. Είσαι τέλειος.

 

Για το δεύτερο, το αντίθετο συνέβαινε. Δεν είχα ειδοποιήσεις για τα απλά βασικά, μηνύματα και αναπάντητες κλήσεις. Τελικά είχα απενεργοποιημένη τη Φωτεινή Ένδειξη από την Προβολή. Τόσο απλά.

 

Ένας φίλος βρήκε κάτι άλλο, ρωτάει «πως εμφανιζεται η ταχυτητα δικτυου διπλα στο σημα wifi.(εχω την Β550)» δλδ λέμε πάλι για την 6 εδώ. Όπως του είπα «θυμόμουν ότι ήταν στην Προβολή με το 5.0 αλλά τώρα έφυγε και στην αναζήτηση στις Ρυθμίσεις δείχνει "Εμφάνιση ταχύτητας δικτύου" που σε στέλνει στον Πίνακα ειδοποιήσεων αλλά δεν την βλέπω την επιλογή». Στραβομάρα έχουμε και δεν το βλέπουμε; Για βοηθήστε αν μπορείτε.

Στην 6 δεν έχει επιλογή για network speed

Link to comment
Share on other sites

Στην 6 δεν έχει επιλογή για network speed

 

Σίγουρα; Κρίμα, αυτό το θελει σίγουρα κόσμος αν και μένα προσωπικά δεν μ' ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Αν επιβεβαιώνει κι άλλος ότι έχει καταργηθεί αυτή η λειτουργία να πάω να το πω στο δικό μας νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα; Κρίμα, αυτό το θελει σίγουρα κόσμος αν και μένα προσωπικά δεν μ' ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Αν επιβεβαιώνει κι άλλος ότι έχει καταργηθεί αυτή η λειτουργία να πάω να το πω στο δικό μας νήμα.

Κατά 99% ναι δεν γίνεται με απλό τρόπο (rooted ότι θες)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια καλα..

 

βλεπω παντως οτι υπαρχει κινητικοτητα.. υπο ποια εννοια...?

 

http://www.carbontesla.com/2016/04/download-huawei-p8-b323-marshmallow-update-magyar-telecom/

 

βεβαια λεει οτι ειναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ οποτε προφανως ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ...

 

αλλα αυτο το Β323 ισως σημαινει οτι συντομα θα δουμε και οι υπολοιποι κατι...

ξερει κανεις κατι παραπανω?

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια καλα..

 

βλεπω παντως οτι υπαρχει κινητικοτητα.. υπο ποια εννοια...?

 

http://www.carbontesla.com/2016/04/download-huawei-p8-b323-marshmallow-update-magyar-telecom/

 

βεβαια λεει οτι ειναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ οποτε προφανως ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ...

 

αλλα αυτο το Β323 ισως σημαινει οτι συντομα θα δουμε και οι υπολοιποι κατι...

ξερει κανεις κατι παραπανω?

 

τσου δεν είναι τπτ αυτό από οτι διάβασα στο ρώσικο 4pda είναι καθαρά και μόνο έκδοση για τον παρχο αυτό με τροποποιούμενο firmware modem (για καλύτερη συνεργασία με τον συγκεκριμένο παροχο) και καποιες δίκες του εφαρμογές και το logo του

 

είναι η εκδοση 321a απλα branded

 

+ κατα 99% η 321α θα είναι και τελική καθος αρκετός κόσμος εχει πάρει ηδι ota απο οσο αναφέρουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες. Κατέβασα το flash keyboard, αλλά όταν πήγα να το επιλέξω, μου έβγαλε ειδοποίηση ασφαλείας ότι υπάρχει πιθανότητα να μπορεί να συλλέξει στοιχεία μου, όπως κωδικούς πρόσβασης κλπ και κώλωσα. Το χρησιμοποιεί κανένας;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μπορει καποιος να μου πει πως γινεται να αλλαξω γραμματοσειρα, γιατι κατοπιν εφαρμογης ενος θεματος η γραμματοσειρα πλεον αλλαξε και εγινε πολυ αραιη

οποιαδηποτε βοηθεια σας θα ηταν πολυτιμη!:);)

Link to comment
Share on other sites

+ κατα 99% η 321α θα είναι και τελική καθος αρκετός κόσμος εχει πάρει ηδι ota απο οσο αναφέρουν

Με ποιά έκδοση έχουν πάρει ΟΤΑ? Εμένα το κινητό ήταν branded σε Vodafone, Το έκενα debrand και τώρα έχω την Β200 Nordic Regions(Εκείνη είχε και το site της Huawei για Ελλάδα. Πλέον όμως βλέπω πως έχουν και έκδοση Β200 για Ελλάδα)

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά έκδοση έχουν πάρει ΟΤΑ? Εμένα το κινητό ήταν branded σε Vodafone, Το έκενα debrand και τώρα έχω την Β200 Nordic Regions(Εκείνη είχε και το site της Huawei για Ελλάδα. Πλέον όμως βλέπω πως έχουν και έκδοση Β200 για Ελλάδα)

Κάποια b200 ελληνικά είδα που είχαν πάρει την 321a

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω, Ελληνικής αντιπροσωπίας, επιδότηση Cosmote, unbranded, με μαμά Β200 πήρε ΟΤΑ Β321. Τώρα αν ηταν 321a ή 321 σκέτο, θα σε γελάσω! Δεν είχε κάποιο διακριτικό. Στο βερσιον έλεγε c432b321.

 

Send from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! να σας ρωτησω σημερα περασα την Β321 και δε μου βγαζει την επιλογη για τα online themes που τα κανεις download παρα μονο 7 stock του κινητου, εχει καμια ρυθμιση πουθενα η τα κατηργησαν τα online τελειως ?
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε την εφαρμογή από το switcher,περίμενε 5-10 δεύτερα και ξαναδοκίμασε.Αν δεν πετύχει με τη πρώτη ξαναδοκίμασε κάποιο σκάλωμα τρώει.
Link to comment
Share on other sites

κάπου παραπάνω διάβασα που λέγατε για το θεματάκι με την 6.0 όπου το βράδυ καταναλώνει κάποιο ποσοστό %. Εμένα κάθε βράδυ με κλειστά τα πάντα, καταναλώνει σίγουρα 4-5%. Έχει βρεί κανείς λύση για αυτο? Λέτε να φταίει που εγκατέστησα την 6.0 χειροκίνητα και όχι μεσω ΟΤΑ? Είχα κάνει όμως ολική επαναφορά και πρίν και μετά την εγκατασταση της!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...