Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από δεύτερη προσπάθεια συνεννόησης με τον Κωτσόβολο, η απάντηση είναι ότι οι τιμές φυλλαδίων δίνονται μόνο από τα καταστήματα και μόνο στις ημερομηνίες που αναγράφει το φυλλάδιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:blink: μόνο εσύ...;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παίδες μόλις μίλησα με το κατάστημα, το P8 δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο πουθενά και η κοπέλα που μίλησα δεν ήξερε τίποτα για φυλλάδιο και τίποτα για 199€ :mad:

 

Μετά από δεύτερη προσπάθεια συνεννόησης με τον Κωτσόβολο, η απάντηση είναι ότι οι τιμές φυλλαδίων δίνονται μόνο από τα καταστήματα και μόνο στις ημερομηνίες που αναγράφει το φυλλάδιο.

 

 

:lol:

 

:whistle:

 

Κάτι έλεγα για τις Ελληνικές κουτοπονηριές!! :kill:

 

Κατόπιν της manual αναβάθμισης σε Android 6, και χρησιμοποιώντας το επίσημο BETA Firmware της Huawei παρατηρώ το εξής: Λαμβανω στην Οθόνη συχνά το μήνυμα "Η εφαρμογή HiVoice έχει σταματήσει γιατί δεν έχει τα κατάλληλα δικαιώματα" Πατάω ΟΚ και το μήνυμα εξαφανίζεται. Ψάχνοντας στο Google δεν βρήκα τίποτα σχετικό. Πηγαίνοντας στις επιλογές για προγραμματιστες και μετά στο μενού εκτελούμενες εφαρμογές βρήκα ένα Service που λέγεται HiVoice και εκκινείται από την εφαρμογή ModelService. Διακόπτοντας αυτο το Service το μήνυμα παύει να εμφανίζεται και δεν έχω καποιες άλλες αντενδείξεις...

Εκτιμώ ότι το Service έχει κάποια σχέση με φωνητικές εντολές αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Σε ενδεχόμενη επανεκκίνηση βέβαια το ενοχλητικό μηνυμα επανεμφανίζεται, περίπου 2 με 3 φορές την ημέρα μέχρι να καταργήσω το service manually.

 

Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο;

 

Αν δεν έχεις περάσει πολύ "πράγμα" στο κινητό, ξανακάνε την διαδικασία του manual upgrade.

Έχω διαβάσει για περιπτώσεις που χρειάστηκε "διπλό" πέρασμα του αρχείου και μετά reset.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

:whistle:

 

Κάτι έλεγα για τις Ελληνικές κουτοπονηριές!! :kill:

 

Απλά ο άνθρωπος μου εξήγησε πώς μπορώ να το πάρω!

Στην πρώτη κλήση δεν μου τα είπε καλά.

Αν περάσει κάποιος αύριο από τον Κωτσόβολο ας ενημερώσει :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά ο άνθρωπος μου εξήγησε πώς μπορώ να το πάρω!

Στην πρώτη κλήση δεν μου τα είπε καλά.

Αν περάσει κάποιος αύριο από τον Κωτσόβολο ας ενημερώσει :)

 

Κάτσε, μην βιάζεσαι! Έχω εμπειρία από Κοτσώβολο! Δεν τα λέω έτσι. Ας το πάρει πρώτα κάποιος στο χέρι πρώτα!

 

Καλημερα παιδια!

Συγνωμη αν εχει απαντηθει, αλλα και οι 2 sim μπορουν να πιασουν 4G;

 

Αν και δεν ειμαι απαιτητικος χρηστης, πιστευετε οτι απο μπαταρια παει καλα;

 

Ειδα την προσφορα του Κωτσοβολου (στην Ανθουπολη) και σκεφτομαι να παω να το παρω.

Στην αρχη ημουν αναμεσα στο Xiaomi Redmi Note 3 Pro και το Asus Zenfone 2 (ZE551ML) , αλλα μολις ειδα αυτην την προσφορα...θολωσα!

 

To GRA-L09 δεν είναι δικαρτο!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

To GRA-L09 δεν είναι δικαρτο;;;;;????

 

Σοβαρα μιλας? Ειναι σιγουρο οτι δινει αυτο ο Κωτσοβολος;

 

Μην το παρω αδικα και ψαχνω να το πουλησω μετα...

Link to comment
Share on other sites

To GRA-L09 δεν είναι δικαρτο;;;;;????

 

Σοβαρα μιλας? Ειναι σιγουρο οτι δινει αυτο ο Κωτσοβολος;

 

Μην το παρω αδικα και ψαχνω να το πουλησω μετα...

 

Νομίζω ότι η δεύτερη SIM στο Ελληνικό καταλαμβάνεται από την SD.

Στο GRA-L00 ξέρω ότι είναι επιλέξημο ή SD ή δεύτερη SIM. Στο GRA-L09 νομίζω είναι SD only.

Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος όμως, για πιο σίγουρο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

τελικά Χρήστο για το θέμα της εστίασης στο βίντεο κι εμένα μου κάνει κόλπα, το επιβεβαιώνω κι εγώ λοιπόν... ένας παραπάνω ;)

στην ουσία δεν κάνει αυτόματα εστίαση, από το πρωί έφαγα την μισή μπαταρία στο να κάνω δοκιμές!

κάποιες φορές σε κοντινή απόσταση (10cm) με σωστή εστίαση τρέμει η εικόνα!

 

με την εφαρμογή cinema fv-5 pro όντως διορθώνεται το πρόβλημα αρκεί να ρυθμίζεις την εστίαση στο αυτόματο κάθε φορά που θα ανοίξεις την εφαρμογή για να τραβήξεις βίντεο!

αυτό μάλλον διορθώνεται με την αναμενόμενη αναβάθμιση... θα μπορούσε να μας το επιβεβαιώσει κάποιος φίλος με αναβάθμιση που έχει κάνει!

 

 

To GRA-L09 δεν είναι δικαρτο;;;;;????

 

Σοβαρα μιλας? Ειναι σιγουρο οτι δινει αυτο ο Κωτσοβολος;

 

Μην το παρω αδικα και ψαχνω να το πουλησω μετα...

 

το P8 GRA L09 δεν είναι dual sim!

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε,εγω εχω σκοπο να παω νωρις,οποτε θα ενημερωσω τι και πως!

 

Προσοχή να είναι το κανονικό Ρ8 γιατί στον Κοτσώβολο την έχω πατήσει 1-2 φορές με τηλεοράσεις "κράχτες".

Πήγαινα να την αγοράσω και πάντα "ότι είχε εξαντληθεί"!

Βέβαια υπήρχε διαθέσημο κάποιο άλλο μοντέλο που μου πρότειναν, που όμως είχε (όπως ήταν φυσικό) μια απολύτως νορμάλ τιμή.

 

Τελικά είναι δίκαρτο ή όχι? Εγώ πάντως έχω την αίσθηση ότι το GRA-L09 δεν είναι! Για να δούμε γνώμες!!!! :lol:

 

τελικά Χρήστο για το θέμα της εστίασης στο βίντεο κι εμένα μου κάνει κόλπα, το επιβεβαιώνω κι εγώ λοιπόν... ένας παραπάνω ;)

στην ουσία δεν κάνει αυτόματα εστίαση, από το πρωί έφαγα την μισή μπαταρία στο να κάνω δοκιμές!

κάποιες φορές σε κοντινή απόσταση (10cm) με σωστή εστίαση τρέμει η εικόνα!

 

με την εφαρμογή cinema fv-5 pro όντως διορθώνεται το πρόβλημα αρκεί να ρυθμίζεις την εστίαση στο αυτόματο κάθε φορά που θα ανοίξεις την εφαρμογή για να τραβήξεις βίντεο!

αυτό μάλλον διορθώνεται με την αναμενόμενη αναβάθμιση... θα μπορούσε να μας το επιβεβαιώσει κάποιος φίλος με αναβάθμιση που έχει κάνει!

 

το P8 GRA L09 δεν είναι dual sim!

 

Έτσι βρε παιδί μου και άρχισα ν' ανησυχώ!!! :lol:

Όπως τα λες είναι! Και εγώ πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα software. Τώρα αν το διορθώνουν ή όχι ...... :rolleyes:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

χαχα πλάκα έχουμε... :) ο ένας λέει ότι είναι δίκαρτο και ο άλλος δεν είναι... ποιος έχει άδικο? είδου το ερώτημα... :p

 

http://i.imgur.com/GtXafyP.png

 

Υ.Γ. εδώ και η σύγκριση των δύο εκδόσεων!

http://www.phonemore.com/compare/phones/huawei-p8-l09-vs-huawei-p8-dual-sim-ul00/2342531

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή να είναι το κανονικό Ρ8 γιατί στον Κοτσώβολο την έχω πατήσει 1-2 φορές με τηλεοράσεις "κράχτες".

Πήγαινα να την αγοράσω και πάντα "ότι είχε εξαντληθεί"!

Βέβαια υπήρχε διαθέσημο κάποιο άλλο μοντέλο που μου πρότειναν, που όμως είχε (όπως ήταν φυσικό) μια απολύτως νορμάλ τιμή.

 

Τελικά είναι δίκαρτο ή όχι? Εγώ πάντως έχω την αίσθηση ότι το GRA-L09 δεν είναι! Για να δούμε γνώμες!!!! :lol:

 

Πολυ σωστα λες για το περι προσοχης!

Υποψιαζομαι αυτο που ειπες επισης,οτι μπορει να πας και να σου πουν εξαντληθηκε,και να σου πασαρουν κατι αλλο...

Απο την αλλη,με την επικειμενη κυκλοφορια του P9,ισως θελουν να διωξουν αποθεμα.

Μια απορια,το κουτι της Lite εκδοσης,απο το κανονικο,δεν θα αναγραφει την ενδειξη lite καπου λογικα??

Παντως τα χαρακτηριστικα στο φυλλαδιο οπως ειπα,ειναι του κανονικου.

Link to comment
Share on other sites

χαχα πλάκα έχουμε... :) ο ένας λέει ότι είναι δίκαρτο και ο άλλος δεν είναι... ποιος έχει άδικο? είδου το ερώτημα... :P

 

http://i.imgur.com/GtXafyP.png

 

Μα και εγώ αυτό ήξερα (και το έγραψα παραπάνω, για το GRA-L00) αλλά επειδή έχει και καιρό που το έχω δεν θυμόμουν καλά την υποδοχή της sd πως ήταν. Γι' αυτό και ήμουν λίγο διστακτικός!;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα λες για το περι προσοχης!

Υποψιαζομαι αυτο που ειπες επισης,οτι μπορει να πας και να σου πουν εξαντληθηκε,και να σου πασαρουν κατι αλλο...

Απο την αλλη,με την επικειμενη κυκλοφορια του P9,ισως θελουν να διωξουν αποθεμα.

Μια απορια,το κουτι της Lite εκδοσης,απο το κανονικο,δεν θα αναγραφει την ενδειξη lite καπου λογικα??

Παντως τα χαρακτηριστικα στο φυλλαδιο οπως ειπα,ειναι του κανονικου.

 

το P8 Lite το έχω πάρει για τον αδερφό μου, ναι το κουτί γράφει χαρακτηριστικά ότι είναι το Lite και σε λευκό κουτί... το δικό μου P8

ήταν σε μαύρο!

φωτο από το κουτί του P8 και P8 Lite...

http://i.imgur.com/uuRuVKD.png

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα λες για το περι προσοχης!

Υποψιαζομαι αυτο που ειπες επισης,οτι μπορει να πας και να σου πουν εξαντληθηκε,και να σου πασαρουν κατι αλλο...

Απο την αλλη,με την επικειμενη κυκλοφορια του P9,ισως θελουν να διωξουν αποθεμα.

Μια απορια,το κουτι της Lite εκδοσης,απο το κανονικο,δεν θα αναγραφει την ενδειξη lite καπου λογικα??

Παντως τα χαρακτηριστικα στο φυλλαδιο οπως ειπα,ειναι του κανονικου.

Φαίνεται στο site αλλά μου είπαν και τηλεφωνικά ότι το P8 είναι εξαντλημένο αλλά μπορεί να γίνει παραγγελία... ας πάει κάποιος το πρωί να δούμε τι θα του πουν μην κάνουμε τσάμπα βόλτες με το μετρό :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό αξίζει και πόσο μάλλον όταν μιλάμε για 199 ευρώ!

μέχρι κι εγώ από Σέρρες θα σκεφτόμουν να βρω τρόπο να το αγοράσω αν δεν το είχα! :p

όσο για τις μαϊμου.νιές περί απόθεμα κι άλλα τέτοια... να τους πείτε πως αν το παραγγείλετε να έχει την τιμή της προσφοράς της ημέρας!

 

δεν είμαστε κολλημένοι με το κινητό, δεν είμαστε αντιπρόσωποι της εταιρίας ούτε έχουμε κέρδος να σας το προτείνουμε, απλά βλέπουμε ότι είναι ένα αξιοπρεπέστατο κινητό που οι δυνατότητες του είναι αντάξιες των άλλων "μεγάλων" εταιριών ακόμα και σε σχεδίαση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι προκειται για πολυ καλη τιμη...Και εγω που το ζαχαρωνω εδω και καιρο,παροτι ειχα ενδιασμους για το αν αξιζει να δωσω το g3 γι αυτο,μολις ειδα την προσφορα ειπα να το τσιμπησω...Αρκει να προλαβουμε!
Link to comment
Share on other sites

Ωπα παιδιά ζητώ συγνώμη που δημιούργησα μια διαφωνία για το dual sim. Βιάστηκα να ενημέρωση τον χρήστη προηγουμένως και αρκέστηκα στα λόγια. Μόλις πήρα στα χέρια μου το P8 GRA-L09. ΔΕΝ είναι δίκαρτο. Και πάλι συγνώμη.
Link to comment
Share on other sites

To GRA-L09 δεν είναι δικαρτο;;;;;????

 

Σοβαρα μιλας? Ειναι σιγουρο οτι δινει αυτο ο Κωτσοβολος;

 

Μην το παρω αδικα και ψαχνω να το πουλησω μετα...

Επομένως φιλέ μου καλά σου είπα απ' την αρχή! Το P8 που έρχεται Ελλάδα, το GRA-L09 δηλαδή, ΔΕΝ είναι δικαρτο. Προσοχή μην την πατήσεις και πάρεις κάτι που όσο καλό και να είναι, δεν θα σου κάνει!

Φαίνεται στο site αλλά μου είπαν και τηλεφωνικά ότι το P8 είναι εξαντλημένο αλλά μπορεί να γίνει παραγγελία... ας πάει κάποιος το πρωί να δούμε τι θα του πουν μην κάνουμε τσάμπα βόλτες με το μετρό :lol:

Α! Είναι εξαντλημένο!

Βρε που το έχω ξανακουσει αυτό? Που το έχω ξανακουσει....... ::whistle:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια απορία. Εάν αυριο που το έχουν σε έκπτωση 199€ πάει κάποιος εκεί και το παραγγείλει απο το συγκεκριμένο κατάστημα δεν είναι υποχρεωμένοι να σου το χρεώσουν όσο είχε την στιγμή που το παρείγγειλες;
Link to comment
Share on other sites

Επομένως φιλέ μου καλά σου είπα απ' την αρχή! Το P8 που έρχεται Ελλάδα, το GRA-L09 δηλαδή, ΔΕΝ είναι δικαρτο. Προσοχή μην την πατήσεις και πάρεις κάτι που όσο καλό και να είναι, δεν θα σου κάνει!

 

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!

 

Μιας και ειναι ο δρομος μου, θα κανω μια σταση αυριο το πρωι να δω και το κινητο απο κοντα...εκτος αν γινεται της πουτ@ν@ς το καγκελο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,επειδή σκέφτομαι να αγοράσω απο σκρουτςομαγαζο το P8 λόγο της τεράστιας διαφοράς στην τιμή του(200 ευρω) απο τα ''brand'' καταστήματα..,,μπορεί κάποιος να μου πει κάποιο αξιόπιστο μαγαζί και αν το έχει παρει και εκεινος απο εκει??

 

Υ.Σ : Σας ευχαριστω εκ τον πρωτερον....Είμαι new στο φορουμ!! :) :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά,επειδή σκέφτομαι να αγοράσω απο σκρουτςομαγαζο το P8 λόγο της τεράστιας διαφοράς στην τιμή του(200 ευρω) απο τα ''brand'' καταστήματα..,,μπορεί κάποιος να μου πει κάποιο αξιόπιστο μαγαζί και αν το έχει παρει και εκεινος απο εκει??

 

Υ.Σ : Σας ευχαριστω εκ τον πρωτερον....Είμαι new στο φορουμ!! ( δεν εχω ξανααγορασει απο σκρουτζ ποτε και ειναι το μονο που με ανησυχει )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,επειδή σκέφτομαι να αγοράσω απο σκρουτςομαγαζο το P8 λόγο της τεράστιας διαφοράς στην τιμή του(200 ευρω) απο τα ''brand'' καταστήματα..,,μπορεί κάποιος να μου πει κάποιο αξιόπιστο μαγαζί και αν το έχει παρει και εκεινος απο εκει??

 

Υ.Σ : Σας ευχαριστω εκ τον πρωτερον....Είμαι new στο φορουμ!! ( δεν εχω ξανααγορασει απο σκρουτζ ποτε και ειναι το μονο που με ανησυχει )

 

 

καταρχήν καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε ;)

από skroutz έχω αγοράσει αρκετά κινητά είτε για μένα είτε για άλλους, το δικό μου P8 που το αγόρασα πριν ενάμιση μήνα ήταν με πάροχο της TIM Ιταλίας! προσπάθησα να κάνω επαναφορά αλλά για κάποιο λόγω δεν γινόταν, όταν απευθύνθηκα στο κατάστημα που αγοράζω εδώ και 4 χρόνια κινητά, μου είπαν να τους το στείλω με δικά τους έξοδα και μου το διόρθωσαν εντός μιάμισης εβδομάδας χωρίς να επιβαρυνθώ το παραμικρό πέρα από την καθυστέρηση!

 

πριν το αγοράσω όμως, είχα κάνει μια έρευνα αγοράς, άρχισα να ρωτάω απευθείας τα καταστήματα αν το P8 που πουλάνε είναι με πάροχο ή όχι, κάποιοι μου είπαν ότι είχε πάροχο Vodafone, άλλοι μου είπα ότι δεν γνώριζαν και μόνο ένα μου είπε ότι με βάση τον προμηθευτή που τους τα φέρνει ισχυρίζεται ότι δεν είναι με πάροχο!

αν θέλεις περίμενε να δεις τι θα σου πουν κι άλλοι φίλοι εδώ μέσα αλλά καλό είναι να ψάξεις λίγες σελίδες πιο πίσω στο φόρουμ γιατί μια παρόμοια συζήτηση έγινε πριν λίγες μέρες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά έχω μια απορία. Εάν αυριο που το έχουν σε έκπτωση 199€ πάει κάποιος εκεί και το παραγγείλει απο το συγκεκριμένο κατάστημα δεν είναι υποχρεωμένοι να σου το χρεώσουν όσο είχε την στιγμή που το παρείγγειλες;

 

φίλε μου λογικά η τιμή θα πρέπει να είναι με βάση της ημερομηνίας που κάνεις την παραγγελία!

σε μαγαζί από skroutz έτσι γίνεται, επειδή όμως μιλάμε για Κωτσόβολο που κάνει εγκαίνια (αν έχω καταλάβει καλά) κι έχει προσφορά, δεν ξέρω τι πολιτική έχουν!

πάντως εγώ θα επέμενα να έχει την ίδια τιμή αν έκανα παραγγελία την ημέρα της προσφοράς!

 

Υ.Γ. αν τελικά είναι εγκαίνια... αγοράστε και μια γλάστρα, μην πάτε με άδεια χέρια, ίσως σας πάρουν με άλλο μάτι :p

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, περιμενουμε οσοι πατε αυριο να μας πειτε. Ετσι και ειναι οντως στα 199 θα τρελαθω. Πριν μια βδομαδα το αγορασα 289!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...