Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος..

Είναι μια αλήθεια και αυτό με τα κουμπιά γιατί τα περισσότερα πλέον, μαζί και το P8, ένα κενό για το ακουστικό έχουν μόνο. Εδώ πολλά καλύπτουν ακόμα και την κάμερα.

Τελοσπάντων.. μπορεί να παραγγείλω κανένα nilkin από ebay και να περιμένω..

 

nilkin κάθετε επειδι είναι πάρα πολύ λεπτό (σχεδόν ζελατίνα θα έλεγα) το θέμα είναι τι προστασία περεχει ? θα το μάθει καποιος που θα το ρίξει κατο μου φαίνεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nilkin κάθετε επειδι είναι πάρα πολύ λεπτό (σχεδόν ζελατίνα θα έλεγα) το θέμα είναι τι προστασία περεχει ? θα το μάθει καποιος που θα το ρίξει κατο μου φαίνεται :lol:

 

Εγώ πάντως είχα galaxy s4 με spiegen τζαμάκι ακόμα πιο λεπτό στα 0.15 και όταν μου έπεσε με τα μούτρα στο πάτωμα πάνω σε πλακάκι (μιλάμε κόλλησε σαν βεντούζα δεν χοροπήδησε καν) ευτυχώς δούλεψε μια χαρά και μπορώ να πω πως τα έβγαλε τα λεφτά του αν και ήταν ακριβό (35€ από amazon uk). Οπότε θεωρώ πως και στα 0.2 που είναι το nillkin pro+ θα την κάνει την δουλειά του μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

nilkin κάθετε επειδι είναι πάρα πολύ λεπτό (σχεδόν ζελατίνα θα έλεγα) το θέμα είναι τι προστασία περεχει ? θα το μάθει καποιος που θα το ρίξει κατο μου φαίνεται :lol:

 

Έχω σπάσει 3 nilkin μέχρι τώρα και το κινητό δεν έχει πάθει τίποτα.Άμα έχεις παιδιά στο σπίτι θες δεν θες κάνεις δοκιμές,όχι οτι και εμένα δεν μου έχει φύγει 2-3 φορές και άσχημα μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

ενω το κινητο ειναι πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση και το βρισκεις σε πολυ καλη τιμη με το που ειδα τις τιμες του sar απογοητευτηκα. Η τιμη ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας στο κεφαλη ειναι μια χαρα εως 0,47 αλλα στο σωμα ειναι τρομερα αυξημενη εως 1,72 !!! Δυσκολα βρισκεις τοσο υψηλη τιμη σε αλλο τηλεφωνο, κριμα
Link to comment
Share on other sites

ενω το κινητο ειναι πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση και το βρισκεις σε πολυ καλη τιμη με το που ειδα τις τιμες του sar απογοητευτηκα. Η τιμη ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας στο κεφαλη ειναι μια χαρα εως 0,47 αλλα στο σωμα ειναι τρομερα αυξημενη εως 1,72 !!! Δυσκολα βρισκεις τοσο υψηλη τιμη σε αλλο τηλεφωνο, κριμα

 

1,72 εχει μόνο όταν έχεις ενεργή συναθροιση φορέων (και η δυο καιρεες ενεργές δλδ) και το σημα σου ειναι 1 γραμμή υπό φυσιολογικές συνθήκες γύρο στα 0,5 0,6 είναι

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω διαβασει τα παντα που γραφεται ολοι εδω μεσα για το P8 και επειδη θελω να το παρω και εγω, εχω την εξης απορια..!!!!

Επειδη δεν γνωριζω απο αναβαθμισεις και γενικα δεν θελω και δεν ξερω να πειραζω το κινητο, αν το παρω και το αφησω οπως ειναι, δεν θα δουλευει οπως πρεπει? Τι παραπανω θα εχει καποιος αν το πειραξει? Δηλαδη εννοω, ποια ειναι τα υπερ και τα κατα...???????????? Αν μπορει καποιος ας μου δωσει τα φωτα, γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος....!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δουλευει απροβληματιστα ετσι οπως ειναι,δεν υπαρχει λογος να το πειραξεις..Για εμενα δεν του λειπει κατι..Βεβαια αν ερχονται επισημες αναβαθμισεις καλοδεχουμενες..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω διαβασει τα παντα που γραφεται ολοι εδω μεσα για το P8 και επειδη θελω να το παρω και εγω, εχω την εξης απορια..!!!!

Επειδη δεν γνωριζω απο αναβαθμισεις και γενικα δεν θελω και δεν ξερω να πειραζω το κινητο, αν το παρω και το αφησω οπως ειναι, δεν θα δουλευει οπως πρεπει? Τι παραπανω θα εχει καποιος αν το πειραξει? Δηλαδη εννοω, ποια ειναι τα υπερ και τα κατα...???????????? Αν μπορει καποιος ας μου δωσει τα φωτα, γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος....!!!

Aπο τα πιο πληρη κινητα ειναι,δεν θα χρειαστεις τιποτα.Απο οτι εχω ακουσει ,ενα θεματακι εχει το βιντεο που διορθωνεται με αλλη εφαρμογη ,αλλα παρολο που εχω αρκετα βιντεο δεν τα εχω δει σε μεγαλη οθονη ωστε να επιβεβαιωσω και εγω οτι εχει προβλημα ή οχι και αν λυνεται με αλλη εφαρμογη.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

ενω το κινητο ειναι πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση και το βρισκεις σε πολυ καλη τιμη με το που ειδα τις τιμες του sar απογοητευτηκα. Η τιμη ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας στο κεφαλη ειναι μια χαρα εως 0,47 αλλα στο σωμα ειναι τρομερα αυξημενη εως 1,72 !!! Δυσκολα βρισκεις τοσο υψηλη τιμη σε αλλο τηλεφωνο, κριμα

Να ξεκαθαρισουμε κάτι. Θαύματα δεν γίνονται, μάγοι δεν υπάρχουν.

Παιρνετε τηλέφωνα με χαμιλο sar και γκρινιαζετε μετα για αδύναμο σήμα.

Για να εχεις σήμα και να μιλάς, ακόμη και σε δύσκολα σημεία, θέλει καλη κεραία. Στο Ρ8 έχουμε "κεραίες". Δυο στο σύνολο. Το feature ενεργοποιηται κάτω απο συγκεκριμένες συνθήκες και απαιτησεις.

Δεν μπορούμε λοιπον να τα έχουμε όλα!

Όσοι ανησυχούν τόσο πολύ για το sar (το οποιο βεβαιως δεν ειναι επουδενί εκτος των επιτρεπτων οριων) ή παίρνουν αλλη συσκευή και δεν διαμαρτύρονται όμως μετά για το σήμα ή πολύ απλά, όπως κάνει η πλειοψηφία πλεον των χρηστών, παίρνουν ενα bluetooth και τελειώνει εκεί η ιστορία.

Τα υπόλοιπα είναι πλεον για να γίνεται κουβέντα, ανευ ουσίας παντελώς!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά

Έχει το τηλεφωνο ο γαμπρος μου και του εβγαλε ενα προβλημα που ελπιζω να ειναι απο software

Ξαφνικα ενω στο κινητο φαινεται πως εχει φουλ σημα,οταν τον καλουν ακουει ο αλλος πως δεν εχει σημα και του ερχεται σε μηνυμα οτι ειχε κληση.

Εκανα επαναφορα και δεν εγινε κατι,οποτε λεω να δοκιμασω να κανω update.Με ενα προχειρο διαβασμα που εριξα για να γινει αυτό το update http://forum.xda-developers.com/android/development/ota-update-gra-l09-android-6-0-t3268757 απαιτειται να μην ειναι branded η συσκευη και να ειναι στην Β200 σωστα?Αυτη η εκδοση ειναι stable ή dev?

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά

Έχει το τηλεφωνο ο γαμπρος μου και του εβγαλε ενα προβλημα που ελπιζω να ειναι απο software

Ξαφνικα ενω στο κινητο φαινεται πως εχει φουλ σημα,οταν τον καλουν ακουει ο αλλος πως δεν εχει σημα και του ερχεται σε μηνυμα οτι ειχε κληση.

Εκανα επαναφορα και δεν εγινε κατι,οποτε λεω να δοκιμασω να κανω update.Με ενα προχειρο διαβασμα που εριξα για να γινει αυτό το update http://forum.xda-developers.com/android/development/ota-update-gra-l09-android-6-0-t3268757 απαιτειται να μην ειναι branded η συσκευη και να ειναι στην Β200 σωστα?Αυτη η εκδοση ειναι stable ή dev?

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

 

1. αλλάζει κάρτα (σαν δοκιμή, κατά προτιμηση και άλλον παροχο)

2, κάνει παλι factory reset

 

αν δεν αλαλξει τπτ τοτε ειναι baseband chip και καλη επιτιχια με την αρβατο (αν ειχες sony η hct καταλαβαινεις)

Link to comment
Share on other sites

1. αλλάζει κάρτα (σαν δοκιμή, κατά προτιμηση και άλλον παροχο)

2, κάνει παλι factory reset

 

αν δεν αλαλξει τπτ τοτε ειναι baseband chip και καλη επιτιχια με την αρβατο (αν ειχες sony η hct καταλαβαινεις)

να μην κανω δηλαδη το update?τζαμπα κοπος?παιζει να ειναι hardware?

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

να μην κανω δηλαδη το update?τζαμπα κοπος?παιζει να ειναι hardware?

Ναι παίζει... Το ποιο πιθανό είναι βασικά αλλά προτα βάλε άλλη κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίζει... Το ποιο πιθανό είναι βασικά αλλά προτα βάλε άλλη κάρτα

 

ευχαριστω πολυ φιλε,θα δοκιμασω αυτο που λες

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε,θα δοκιμασω αυτο που λες

 

 

αν είναι baseband για τρις λόγους χαλάει (δλδ ενα 97 98% περιπτώσεων όταν χαλάει)

 

1, από πέσιμο (λόγο οτι τσιπακη ειανι αρκετα μεγαλο με μπόλικες επαφές πέσιμο μπορεί να αποβεί θανάσιμο

2, απο παρα πολυ μεγαλη υπερθέρμανση

3. εργοστασιακό λαθος (κατι τετοιο σινιθος σε λιγοτερο απο 1 μηνα φαίνεται)

Link to comment
Share on other sites

Aπο τα πιο πληρη κινητα ειναι,δεν θα χρειαστεις τιποτα.Απο οτι εχω ακουσει ,ενα θεματακι εχει το βιντεο που διορθωνεται με αλλη εφαρμογη ,αλλα παρολο που εχω αρκετα βιντεο δεν τα εχω δει σε μεγαλη οθονη ωστε να επιβεβαιωσω και εγω οτι εχει προβλημα ή οχι και αν λυνεται με αλλη εφαρμογη.

 

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου, αλλα οταν λες (ενα θεματακι εχει το βιντεο που διορθωνεται), τι ακριβως εννοεις? Δεν παιζουν τα βιντεο ή κατι αλλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακουω απο διαφορους φιλους που μου λενε:

(Μην παρεις κινεζικο κινητο, οπως το P8 γιατι δεν υποστηριζουν ολες τις μπαντες των Παροχων Κινητης Τηλεφωνιας στην Ελλαδα και μπορει να μην πιανει το κινητο σου....!!!)

Απο 3G-4G bands: ξερει κανεις αν το P8 δουλευει σωστα ?? Γιατι αναφερουν καποιοι οτι αν δεν εχει το κινητο την 800 band δεν κανει για Ελλαδα....!!!!!

Γνωριζει κανεις κατι σχετικα ??????????

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου, αλλα οταν λες (ενα θεματακι εχει το βιντεο που διορθωνεται), τι ακριβως εννοεις? Δεν παιζουν τα βιντεο ή κατι αλλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακουω απο διαφορους φιλους που μου λενε:

(Μην παρεις κινεζικο κινητο, οπως το P8 γιατι δεν υποστηριζουν ολες τις μπαντες των Παροχων Κινητης Τηλεφωνιας στην Ελλαδα και μπορει να μην πιανει το κινητο σου....!!!)

Απο 3G-4G bands: ξερει κανεις αν το P8 δουλευει σωστα ?? Γιατι αναφερουν καποιοι οτι αν δεν εχει το κινητο την 800 band δεν κανει για Ελλαδα....!!!!!

Γνωριζει κανεις κατι σχετικα ??????????

 

λοιπόν....

συσκευη υποστηρίζει μονο μια μπάντα την 950 (συστιχος σήμα θα έχεις πάρα πολύ σπάνια και αυτό αν είσαι τυχερός)

δεν παιζει κάνανε video (πέρα απο αυτά που έχει τραβήξει το ίδιο και αυτά με το ζόρι)

ολο το menu είναι στα κινέζικα (αν και μετά απο 5 6 ώρες ασχολίας μπορείς να μετατρέψεις της βασικές εφαρμογές στα αγγλικά)

κατασκευη του ειναι καπο (αν εχεις δει κατι συσκευες στο μαγαζι demo πλαστικες... ε κατι τετοιο ειναι και αυτο)

camera στα χαρτιά λέει sony 13mp με καλες βραδυνές λήψεις στην πράξη είναι μια sanyo 1 mp ίσα ίσα που τραβάει......

sar... αυτό είναι κάπως μεγαλούτσικο (τύφλα να εχει η πυρηνική καταστροφή στο τσερνοβιλ)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

 

λοιπόν αφού τελειώσαμε με φήμες (γιατί απολα μπορείς να ακούσεις) ας περάσουμε στην πράξη

 

 

 

 

καταγραφή video απο camera είναι μέτρια κύριός στο focus κάτι το οποίο λινετε με εφαρμογή τρίτου απο market η και με αναβάθμιση στο android 6 (αυτό εννοούν έχει θεματακια με το video)

οσο για της bandes

 

 

GRA_L09: (δλδ το ευρωπαϊκό) (H έκδοση για κινα κλπ ναι δεν εχει την 800)

TDD LTE:B40

FDD LTE:B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17/B18/B19/B20/B25/B26/B28

UMTS: 800/800(B19-Β6,Japan)/850/900/1700/1900/2100MHz

GSM 850/900/1800/1900MHz

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου, αλλα οταν λες (ενα θεματακι εχει το βιντεο που διορθωνεται), τι ακριβως εννοεις? Δεν παιζουν τα βιντεο ή κατι αλλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακουω απο διαφορους φιλους που μου λενε:

(Μην παρεις κινεζικο κινητο, οπως το P8 γιατι δεν υποστηριζουν ολες τις μπαντες των Παροχων Κινητης Τηλεφωνιας στην Ελλαδα και μπορει να μην πιανει το κινητο σου....!!!)

Απο 3G-4G bands: ξερει κανεις αν το P8 δουλευει σωστα ?? Γιατι αναφερουν καποιοι οτι αν δεν εχει το κινητο την 800 band δεν κανει για Ελλαδα....!!!!!

Γνωριζει κανεις κατι σχετικα ??????????

Την έχει φιλέ μου την 800αρα, don't worry! Όλες τις έχει, δεν πρόκειται ποτέ να μείνεις χωρίς 4g, άσχετα βέβαια που μπορεί να μην το χρησιμοποιείς και καθόλου αλλά.... don't worry!

Το βίντεο έχει ενα θεματακι κυρίως με την εστίαση που πραγματικά είναι "γιουχου"! Οτι θέλει κάνει, αν θέλει εστιάζει και πολλές φορές εκεί που θέλει αυτό και όχι εσύ!

Είναι βέβαια καθαρά θέμα software που εξαλείφεται παντελώς χρησιμοποιώντας μια εφαρμογή απο το μαρκετ, όπως π.χ. η cinema fx-5.

Η μαμά εφαρμογή για φωτογραφίες είναι παρα πολύ καλή και δεν παρουσιάζει κανένα απολύτως πρόβλημα. Δουλεύει υποδειγματικά!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν....

συσκευη υποστηρίζει μονο μια μπάντα την 950 (συστιχος σήμα θα έχεις πάρα πολύ σπάνια και αυτό αν είσαι τυχερός)

δεν παιζει κάνανε video (πέρα απο αυτά που έχει τραβήξει το ίδιο και αυτά με το ζόρι)

ολο το menu είναι στα κινέζικα (αν και μετά απο 5 6 ώρες ασχολίας μπορείς να μετατρέψεις της βασικές εφαρμογές στα αγγλικά)

κατασκευη του ειναι καπο (αν εχεις δει κατι συσκευες στο μαγαζι demo πλαστικες... ε κατι τετοιο ειναι και αυτο)

camera στα χαρτιά λέει sony 13mp με καλες βραδυνές λήψεις στην πράξη είναι μια sanyo 1 mp ίσα ίσα που τραβάει......

sar... αυτό είναι κάπως μεγαλούτσικο (τύφλα να εχει η πυρηνική καταστροφή στο τσερνοβιλ)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

 

λοιπόν αφού τελειώσαμε με φήμες (γιατί απολα μπορείς να ακούσεις) ας περάσουμε στην πράξη

 

 

 

 

καταγραφή video απο camera είναι μέτρια κύριός στο focus κάτι το οποίο λινετε με εφαρμογή τρίτου απο market η και με αναβάθμιση στο android 6 (αυτό εννοούν έχει θεματακια με το video)

οσο για της bandes

 

 

GRA_L09: (δλδ το ευρωπαϊκό) (H έκδοση για κινα κλπ ναι δεν εχει την 800)

TDD LTE:B40

FDD LTE:B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17/B18/B19/B20/B25/B26/B28

UMTS: 800/800(B19-Β6,Japan)/850/900/1700/1900/2100MHz

GSM 850/900/1800/1900MHz

 

...........................................................................................................................................................................

(fanatikos)

Την έχει φιλέ μου την 800αρα, don't worry! Όλες τις έχει, δεν πρόκειται ποτέ να μείνεις χωρίς 4g, άσχετα βέβαια που μπορεί να μην το χρησιμοποιείς και καθόλου αλλά.... don't worry!

Το βίντεο έχει ενα θεματακι κυρίως με την εστίαση που πραγματικά είναι "γιουχου"! Οτι θέλει κάνει, αν θέλει εστιάζει και πολλές φορές εκεί που θέλει αυτό και όχι εσύ!

Είναι βέβαια καθαρά θέμα software που εξαλείφεται παντελώς χρησιμοποιώντας μια εφαρμογή απο το μαρκετ, όπως π.χ. η cinema fx-5.

Η μαμά εφαρμογή για φωτογραφίες είναι παρα πολύ καλή και δεν παρουσιάζει κανένα απολύτως πρόβλημα. Δουλεύει υποδειγματικά!

 

.................................................................................................................................................................................

 

Ευχαριστω για την ενημερωση, να ειστε καλα παιδια (egodemis) και (fanatikos)...

Γενικα ειστε ευχαριστημενοι απο το p8 ?

Αντε να το παρω και εγω....!!! Τωρα το μονο που μενει ειναι, να ειμαι και τυχερος να βρω καταστημα που το κινητο να μην ειναι branded σωστα? Καμια βοηθεια αν ξερει κανεις κανενα μαγαζι που το p8 να ειναι unbranded ???

Edited by tzastin007
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απολύτως!

Για κατάστημα δυστυχώς δεν ξέρω. Το πήρα με επιδότηση απο την Cosmote. Περιέργως δεν είχε βάλει χέρι στο παραμικρό!

Ας πουν τα παιδιά, που το πήραν και αν ηταν unbranded.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το kaisershop και είναι unbranded. Επίσης είναι το μόνο κινητό ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ, που δεν έχει κάποιο κόλλημα. Φτου φτου φτου Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

...........................................................................................................................................................................

(fanatikos)

Την έχει φιλέ μου την 800αρα, don't worry! Όλες τις έχει, δεν πρόκειται ποτέ να μείνεις χωρίς 4g, άσχετα βέβαια που μπορεί να μην το χρησιμοποιείς και καθόλου αλλά.... don't worry!

Το βίντεο έχει ενα θεματακι κυρίως με την εστίαση που πραγματικά είναι "γιουχου"! Οτι θέλει κάνει, αν θέλει εστιάζει και πολλές φορές εκεί που θέλει αυτό και όχι εσύ!

Είναι βέβαια καθαρά θέμα software που εξαλείφεται παντελώς χρησιμοποιώντας μια εφαρμογή απο το μαρκετ, όπως π.χ. η cinema fx-5.

Η μαμά εφαρμογή για φωτογραφίες είναι παρα πολύ καλή και δεν παρουσιάζει κανένα απολύτως πρόβλημα. Δουλεύει υποδειγματικά!

 

.................................................................................................................................................................................

 

Ευχαριστω για την ενημερωση, να ειστε καλα παιδια (egodemis) και (fanatikos)...

Γενικα ειστε ευχαριστημενοι απο το p8 ?

Αντε να το παρω και εγω....!!! Τωρα το μονο που μενει ειναι, να ειμαι και τυχερος να βρω καταστημα που το κινητο να μην ειναι branded σωστα? Καμια βοηθεια αν ξερει κανεις κανενα μαγαζι που το p8 να ειναι unbranded ???

 

απολύτως κανένα θέμα δεν εχω το μόνο που με χαλάει είναι η καταγραφή video (αλλά οκ χαλάλι του) και ότι βγάζει χαμηλά volt στην θήρα ακουστικών (αν έχεις τπτ ακριβά ακουστικά των 80 100 ευρώ (όπως εχω εγώ) θα απογοητευτείς απο την ένταση του ήχου σε αυτά) (και για τα δυο βρήκα λύση... το video αν είσαι στην 5 με μια τρίτη εφαρμογή γράφει καλά.. και ακουστικά τα σύνδεσα σε bluetooth headset)

οσο για το unbranded η σίγουρη λύση δύστυχος είναι μονο Publik κλπ, αλλα μην στεναχωριέσαι και το branded γίνεται unbranded σε μερικά λεπτά (χωρίς να χάσεις καν την εγγύηση κλπ)

 

πάντως είναι απο της λίγες συσκευές που δεν εχει προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου, αλλα οταν λες (ενα θεματακι εχει το βιντεο που διορθωνεται), τι ακριβως εννοεις? Δεν παιζουν τα βιντεο ή κατι αλλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακυρο.εχει απαντηθει ηδη.

Edited by vasilimertzani
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

απολύτως κανένα θέμα δεν εχω το μόνο που με χαλάει είναι η καταγραφή video (αλλά οκ χαλάλι του) και ότι βγάζει χαμηλά volt στην θήρα ακουστικών (αν έχεις τπτ ακριβά ακουστικά των 80 100 ευρώ (όπως εχω εγώ) θα απογοητευτείς απο την ένταση του ήχου σε αυτά) (και για τα δυο βρήκα λύση... το video αν είσαι στην 5 με μια τρίτη εφαρμογή γράφει καλά.. και ακουστικά τα σύνδεσα σε bluetooth headset)

οσο για το unbranded η σίγουρη λύση δύστυχος είναι μονο Publik κλπ, αλλα μην στεναχωριέσαι και το branded γίνεται unbranded σε μερικά λεπτά (χωρίς να χάσεις καν την εγγύηση κλπ)

 

πάντως είναι απο της λίγες συσκευές που δεν εχει προβλήματα

 

Εμενα προσωπικα φιλε μου δεν με ενδιαφερει και ιδιαιτερα το βιντεο, ουτε να ακουω μουσικη.

Οι φωτογραφιες με ενδιαφερουν αρκετα, οταν μιλαω στο τηλεφωνο να μπορω να ακουω καθαρα ( οσο γινεται ) τον συνομιλητη μου, να συνδεομαι σχετικα γρηγορα στο wifi οταν το χρειαζομαι και το να ειναι ενα ομορφο τηλεφωνο (οπως ηδη ειναι και μου αρεσει παρα πολυ το p8) και να μην ειναι ακριβο της ταξης των 700 ευρω.

Νομιζω οτι ειναι ενα ολοκληρωμενο τηλεφωνο, ασχετα αν εγω δεν το εχω ακομα (για να εχω την καταλληλη εμπειρια)...

Απο οτι διαβαζω εδω μεσα, το 70% οσων το πηραν, βλεπω πως ειναι ευχαριστημενοι. Οποτε αξιζει η αγορα του...

Οσο για αυτο που λες: (το branded γίνεται unbranded σε μερικά λεπτά (χωρίς να χάσεις καν την εγγύηση κλπ), το μονο που μπορω να πω ειναι οτι φοβαβαι να κανω κατι που δεν γνωριζω πως γινεται και το κακο ειναι πως δεν εχω και κανεναν φιλο μου που να ξερει να μου το κανει αυτος...!!!

Ελπιζω οταν θα το παρω να ειμαι τυχερος να ειναι unbranded...

Δεν μπορω να κανω κατι αλλο δυστυχως....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το πήρα από το kaisershop και είναι unbranded. Επίσης είναι το μόνο κινητό ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ, που δεν έχει κάποιο κόλλημα. Φτου φτου φτου

 

Καλησπερα φιλε μου,

Χαιρομαι που σου βγηκε unbranded. Μακαρι και σε εμενα...!

Τους πηρες τηλ. και τους ρωτησες ή απλα ησουν τυχερος ?

Αυτο το καταστημα εννοεις..?

http://kaizerstore.gr/huawei-ascend-p8-titanium-gray-eu

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου,

Χαιρομαι που σου βγηκε unbranded. Μακαρι και σε εμενα...!

Τους πηρες τηλ. και τους ρωτησες ή απλα ησουν τυχερος ?

Αυτο το καταστημα εννοεις..?

http://kaizerstore.gr/huawei-ascend-p8-titanium-gray-eu

 

Όχι, αυτό εννοώ

http://www.kaizershop.gr/?route=common/home

 

αλλά απ'ότι βλέπω δεν το εμφανίζει, οπότε μάλλον του τελείωσε το στοκ. Το είχε πάρει μια βδομάδα πριν από μένα ένας φίλος και είδα ότι ήταν unbranded, οπότε ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα έχω θέμα με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...