Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε ξερω φιλε μου, δε γραφει και κατι το prospect που εχω

 

Εγινε... ;)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ο φορτιστης που εχουμε 1Α εξοδο εχει? τωρα το προσεξα, σαν μικρος δεν ειναι? ποσο χρονο χρειαζεται για πληρη φορτιση?

edit και κατι αλλο τωρα που θυμηθηκα ,το εχω με μια θηκη η οποια εχει ενα μερος κενο μπροστα για να βλεπω τις ειδοποιησεις ,οταν εχω κληση βλεπω κανονικα και απανταω μια χαρα, αν ερθει καποιο email η μηνυμα γιατι δε φαίνεται? δε θα επρεπε? το δοκιμασε κανεις?

 

Προσωπικά δεν τον εχω καν βγάλει απο το κουτί. Χρησιμοποιώ τον φορτιστή του tab Pro που έχω. Το φορτίζει σφερα!

Ποια θήκη έχεις? Το παράθυρο είναι οριζόντιο ή κάθετο?

 

Εχω πάρει μια της Nillkin, με κάθετο παράθυρο αλλα δεν του την εχω φορέσει ακόμη. Δεν ειχα προσέξει οτι δεν έχει κάτι να κρατάει κλειστό το καπάκι και πολυ αμφιβάλω αν σε περίπτωση πτώσης θα παραμείνει κλειστό!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο περίπου μήνες χρήσης, έχω να πω τα εξής. Ωραίο κινητό και ελαφρύ. Οθόνη πολύ καλή έχω δει και καλύτερες βέβαια. Ελάχιστα λαγκς. Πολύ καλή κάμερα. Κάποιες ωραίες καινοτομίες. Ικανοποιητικό ηχείο. Γενικά δεν έχω βρει κάτι αρνητικό που να κράζει, Κάποια πράγματα που με προβληματίζουν αλλά δεν ξέρω αν είναι θέματα της Huawei, ή της Google, ή των εφαρμογών του play, είναι: Κάποια προγράμματα που βάζουν reminders δεν μου δουλεύουν. Google reminders μέσω φωνητικών εντολών επίσης δεν λειτουργούν. Call recorders, κάποια λειτουργούν αρχικά και μετά σαν να ξεχνούν τον ρόλο τους. App lockers(avast συγκεκριμένα) δουλεύει την πρώτη φορά, μετά την εισαγωγή του κωδικού την πρώτη φορά ξεκλειδώνουν τελείως...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν τον εχω καν βγάλει απο το κουτί. Χρησιμοποιώ τον φορτιστή του tab Pro που έχω. Το φορτίζει σφερα!

Ποια θήκη έχεις? Το παράθυρο είναι οριζόντιο ή κάθετο?

 

Εχω πάρει μια της Nillkin, με κάθετο παράθυρο αλλα δεν του την εχω φορέσει ακόμη. Δεν ειχα προσέξει οτι δεν έχει κάτι να κρατάει κλειστό το καπάκι και πολυ αμφιβάλω αν σε περίπτωση πτώσης θα παραμείνει κλειστό!

Πόσα Amber είναι αυτός φίλε; έχω έναν από tablet δυάρι,άν είναι να φορτιζω με αυτόν, η θηκη που έχω είναι με κάθετο παράθυρο και είναι πολύ βολική,δεν χρειάζεται άνοιγμα για να απαντήσεις, δείχνει αναπάντητες αλλά δε δείχνει ειδοποιήσεις e-mail ,ίσως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση,μία εβδομάδα έχω το κινητό,απλά τα σπάει,φοβερό

Link to comment
Share on other sites

Πόσα Amber είναι αυτός φίλε; έχω έναν από tablet δυάρι,άν είναι να φορτιζω με αυτόν, η θηκη που έχω είναι με κάθετο παράθυρο και είναι πολύ βολική,δεν χρειάζεται άνοιγμα για να απαντήσεις, δείχνει αναπάντητες αλλά δε δείχνει ειδοποιήσεις e-mail ,ίσως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση,μία εβδομάδα έχω το κινητό,απλά τα σπάει,φοβερό

2Α είναι και αυτός.

Η θήκη που εχεις πάρει έχει κάτι που να κρατάει κλειστό το μπροστά κάλυμμα?

Εγώ εχω πάρει αυτήν : http://www.aliexpress.com/store/product/P8-Case-New-Arrived-Brand-NILLKIN-Sparkle-Flip-Cover-leather-case-for-Huawei-Ascend-P8-Phone/114650_32367914377.html

 

Αλλα του φοραω αυτην : http://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/4409/s/thiki-huawei-ascend-p8/?___store=default

 

Γιατί έχει το λουράκι με το μαγνητακι που την κρατάει κλειστή.

Σε πιθανή πτώση, πιστεύω οτι η πρώτη (nillkin)θ' ανοίξει και θ' αφήσει εκτεθειμένη την οθόνη.

Αλλιως ναι, αισθητικά, το σύνολο που δίνει η πρώτη ειναι σαφώς ανώτερο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

η θηκη που μου ειχε δωρο ειναι αυτην εδω http://prntscr.com/8ev7ee , ποιοτικος ειναι πολυ καλη και ομορφη, τωρα αν πεσει το κινητο μη περιμενεις και πολλα, αλλωστε δεν την εχω γι αυτο
Link to comment
Share on other sites

η θηκη που μου ειχε δωρο ειναι αυτην εδω http://prntscr.com/8ev7ee , ποιοτικος ειναι πολυ καλη και ομορφη, τωρα αν πεσει το κινητο μη περιμενεις και πολλα, αλλωστε δεν την εχω γι αυτο

Καλημέρα. Στο ιδιο στιλ με την nillkin ειναι. Ειναι όμορφες οντως....

Για τις τούμπες μην το λες! Αυτή που του φοραω, μια φορά βέβαια, το προστατευσε μια χαρά.

Παιδια το p8 κανει βιντεοκληση μεσω δικτυου??

Οχι. Τετοια πράγματα μονον κάποια (οχι όλα) Samsung και 2-3 LG (ναυαρχίδες), νομιζω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.σημερα παρελαβα και εγω το εργαλείο.μεχρι στιγμης πολυ ευχαριστημένος μπορω να πω...αρκετά γρήγορο και χωρις κανένα lag..
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας παραπάνω πληροφορίες! Πιο χρωματακι πήρες? Από που και πόσο, αν επιτρέπεται? Απο τι συσκευή έρχεσαι?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μια ερωτηση. απο χθες ειμαι κατοχος ενος p8 που αγορασα απο ενα μαγαζι μεσο skroutz. εβαλα τη nano sim της cosmote και ενεργοποιησα το 4g τηλεφωνικα στη cosmote. παρατηρησα οτι οπου κι αν δοκιμασα μου βγαζει το πολυ ενα σηματακι H+ και ποτε 4g. θα πρεπει να βαλω αλλη rom για να ενεργοποιηθει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μια ερωτηση. απο χθες ειμαι κατοχος ενος p8 που αγορασα απο ενα μαγαζι μεσο skroutz. εβαλα τη nano sim της cosmote και ενεργοποιησα το 4g τηλεφωνικα στη cosmote. παρατηρησα οτι οπου κι αν δοκιμασα μου βγαζει το πολυ ενα σηματακι H+ και ποτε 4g. θα πρεπει να βαλω αλλη rom για να ενεργοποιηθει;

 

μαλλον εκει που εισαι δεν εχει καλο 4G και σε πεταει σε 3G

Link to comment
Share on other sites

μενω θεσσαλονικη και δοκιμασα σε περιοχες που λογικα θα επρεπε να εχει 4g.

 

δεν ξερω φιλε, ισχυει αυτο που ειπα, πχ εγω σπιτι μου εχω συνεχεια 4G ,αν απομακρυνθω απο εκει και παω σε αλλο σημειο ισως να εχω 4G ισως και H+ ,γι αυτο σου λεω, αναλογα με την καλυψη της καθε περιοχης

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα,μια ερώτηση γιατι μπερδευτηκα..Αν παρω το p8 απο vodafone, αναβαθμισεις απο το επισημο site θα μπορω να κανω? Η θα περιμενω την vodafone...... Και επισης αν κανω αναβαθμιση απο την huawei τοτε το λογοτυπο της vodafone θα φυγει????
Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ φοβαμαι μηπως ειναι καποιο ελαττωμα του κινητου...

Μπα , δεν ισχύει αυτό

kαλημερα,μια ερώτηση γιατι μπερδευτηκα..Αν παρω το p8 απο vodafone, αναβαθμισεις απο το επισημο site θα μπορω να κανω? Η θα περιμενω την vodafone...... Και επισης αν κανω αναβαθμιση απο την huawei τοτε το λογοτυπο της vodafone θα φυγει????

Καλημέρα, μπορείς να περάσεις την επίσημη ευρωπαϊκή αναβάθμιση και δεν θα έχει κάτι από Vodafone, εγω προς το παρών αυτό της Vodafone έχω, αργότερα θα τ αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ φοβαμαι μηπως ειναι καποιο ελαττωμα του κινητου...

Αν πας απο κέντρο, Καρόλου Ντιλ, εκεί γύρω στον ΟΤΕ έχει στάνταρ 4g.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν μπορω να επεξεργαστω τις συντομευσεις?Για παραδειγμα θελω να προσθεσω τον φακο η τον συγχρονισμο.Γίνεται αυτο ????
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν μπορω να επεξεργαστω τις συντομευσεις?Για παραδειγμα θελω να προσθεσω τον φακο η τον συγχρονισμο.Γίνεται αυτο ????

Μα τα έχει ήδη!

 

Οπως και να έχει, σκρολαρισε τα προς τα πάνω, μολις κατεβάσεις την κουρτίνα. Στο κατω μερος υπάρχει "επεξεργασία"

 

EDIT: Επίσης, στην οθονη κλειδωματος, αν σκρολαρεις στο κατω μερος της οθονης προς τα πανω, σου ανοίγει καποια utility που και εκεί έχει τον φακό.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μα τα έχει ήδη!

 

Οπως και να έχει, σκρολαρισε τα προς τα πάνω, μολις κατεβάσεις την κουρτίνα. Στο κατω μερος υπάρχει "επεξεργασία"

 

EDIT: Επίσης, στην οθονη κλειδωματος, αν σκρολαρεις στο κατω μερος της οθονης προς τα πανω, σου ανοίγει καποια utility που και εκεί έχει τον φακό.

 

Καλα ενταξει....το καψα μου φαίνεται ..Να σαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

App lockers(avast συγκεκριμένα) δουλεύει την πρώτη φορά, μετά την εισαγωγή του κωδικού την πρώτη φορά ξεκλειδώνουν τελείως...

Δεν εχει η emui 3.1 δικο της app locker?. Για κοιταξε το στις ρυθμισεις γιατι η emui 3 εχει δικο της app locker και δουλευει απροβληματιστα. Πηγαινε phone manager( διαχειρηστης τηλεφωνου) και μετα other tools και λογικα θα το εχει.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...