Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα προχθές, από public, με επιδότηση λόγω μεταφοράς κινητών και σταθερών. Πριν είχα όλα τα medium range διαφόρων εταιριών, πολλά βονταφονια, μάλιστα το ultra 6 ήταν ταχύτατο. Όλα τα κινητά μου τα πλήρωνα εγώ, άρα με την ευκαιρία της επιδότησης πήρα αυτό( 149+149).

Οι εντυπώσεις μου από Huaewei 8 είναι θετικές. Πρόβλημα αυτό το κινητό δεν έχει πλην του χρόνου φόρτισης, φορτίζει πολύ αργά, μόνο κλειστό επιταχύνει λίγο. Με το που το πήρα είχε έτοιμη την αναβάθμιση σε EMUI 4.0.1 και android 6 την Β370.

 

Όντως το φβ και μέσεντζερ το γονατίζει από άποψη μπαταρίας, αλλά όχι σε βαθμό που το ultra μου δεν έμοιαζε....Θετικό όμως είναι ότι η κατανάλωση της μπαταρίας είναι πραγματική, κλιμακούμενη σωστά, ενώ σε άλλα κινητά μου δεν το είχε αυτό. Παιχνίδια δεν παίζω, είμαι δικηγόρος και έχω πολλές δικηγορικές ομάδες στο φβ και ιστολόγια, οπότε σαν εργαλείο είναι ακριβώς αυτό που ήθελα. Μου πρότειναν το lite 9 αλλά δεν το ήθελα , άλλο το 9 άλλο το Lite.

Αυτό που έχω να πω είναι ότι την τελευταία 5ετία έχω χαλάσει πάνω 3000 ευρώ σε κινητά, αν ήξερα ότι η Huawei βγάζει τέτοιας ποιότητας εργαλεία δεν θα είχα την ταλαιπωρία με άλλα android. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη, υποκειμενικό διότι στα χέρια μου δεν αντέχω κινητό πάνω από 6 μήνες, αυτό έκατσε καλά..

Τώρα, αλλαγή launcher δοκίμασα, λίγη ταλαιπωρία μέχρι να το βρεις, αλλά οκ το βρήκα, το έφτιαξα και ανέβασα βιντεάκι στο youtube, όπως επίσης και πως η κάτω μπάρα κρύβεται και η οθόνη γίνεται ολόκληρη. Πάντως launcher δεν αλλάζω o stock μου αρέσει καλύτερα.

Viber στις ειδοποιήσεις μου κάνει ότι και στο ultra, αν το έχω force stop, ενημέρωση δεν παίρνω αν δεν το έχω ανοίξει και κλείσει, αλλά αυτό είναι της εφαρμογής θέμα και επιλογής μου όχι τόσο του κινητού.

Άλλο πρόβλημα ακόμα δεν, είναι και νωρίς αλλά δεν νομίζω να βγάλει. σ.σ. Η οθόνη δεν παίζεται!

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλοριζικο

Προβληματα μην ψαχνεις εδω :lol: δεν θα βρεις.

Θα διαφωνησω λιγο με την κακη εντυπωση που σου σχηματισε η αποδοση της μπαταριας.Ολα τα σημερινα smartphone ετσι δουλευουν.

Εχω καταφερει να κρατησω 2,5 μερες την μπαταρια με wifi κλειστο και τα δεδομενα παντα ανοιχτα.Βεβαια σαν χρηση ηταν μερικα τηλ μονο αντε και κανενα μηνυμα στο viber.Εχω καταφερει να την αδειαζω και στις 4 το μεσημερι οταν στις 7 το βγαζω απο φορτιση.Συνηθης χρηση ομως ειναι φορτιση καθε βραδυ,

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μάλλον έχουν χαθεί τα apn settings του παρόχου σου. Οδηγίες για να πας εκεί από τη συσκευή σου...

 

From the homescreen:

1.Tap the Menu button

2.Tap Settings

3.Tap Wireless and networks or More... (depending on your version of Android)

4.Tap Mobile Networks

5.Tap Access point names

 

Αν δεν υπάρχει το κατάλληλο APN του παρόχου σου μπορείς να το φτιάξεις χειροκίνητα:

 

6.Tap the Menu button

7.Tap New APN

 

Αν υπάρχει πες μας τι γράφει μέσα για να δούμε αν έχει τις σωστές ρυθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχει ξεχωριστή ρύθμιση για την ενεργοποίηση του 4G.

Θα την βρείς:

Ρυθμίσεις -> Περισσότερα (κάτω απο το Διαχείριση κίνησης δεδομένων) -> Ενεργοποίηση 4G

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Τι λέτε ρε παιδιά την 7 Nougat θα την πάρουμε εμείς; μπα μάλλον ε;

 

 

 

Το κόβω δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Τι λέτε ρε παιδιά την 7 Nougat θα την πάρουμε εμείς; μπα μάλλον ε;

Χλωμό ήδη τρώει ζόρια με την 6, άμα είναι να σέρνεται με την 7 να λείπει το βισιννο

Link to comment
Share on other sites

Το κόβω δύσκολο.

 

Μια χαρα θα την παρει την 7. Κινητο του '15 ειναι. Ενα χρονο και 4 μηνες εχει που βγηκε και δεν εξαρταται το αν θα σερνεται με την εκδοση του android. Εμενα μια χαρα ειναι το p8

Πχ το galaxy s5 δεν θα την παρει την 7 επειδη ειναι 2,5 χρονων τηλεφωνο. Εμεις εχουμε ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα την παρει την 7. Κινητο του '15 ειναι. Ενα χρονο και 4 μηνες εχει που βγηκε και δεν εξαρταται το αν θα σερνεται με την εκδοση του android. Εμενα μια χαρα ειναι το p8

Πχ το galaxy s5 δεν θα την παρει την 7 επειδη ειναι 2,5 χρονων τηλεφωνο. Εμεις εχουμε ακομα...

 

το s5 πήρε την 5 και έγινε ΤΟ ΧΑΟΣ σερνόταν χωρίς να υπάρχει αύριο και μπαταρια πήγε στα ταρταρα όλοι τρέξανε για downgrade να μας λείπουν τέτοιες καταστάσεις

 

καλύτερα με παλιότερο αλλα σφαιρα παρα με το πρόσφατο αλλα σαλιγκάρι :)

Link to comment
Share on other sites

το s5 πήρε την 5 και έγινε ΤΟ ΧΑΟΣ σερνόταν χωρίς να υπάρχει αύριο και μπαταρια πήγε στα ταρταρα όλοι τρέξανε για downgrade να μας λείπουν τέτοιες καταστάσεις

 

καλύτερα με παλιότερο αλλα σφαιρα παρα με το πρόσφατο αλλα σαλιγκάρι :)

 

Εννοείται, απλα σίγουρα θα την πάρει επειδη είναι και flagship και δεν είναι και πολυ παλιο. Ενα νεοτερο μοντέλο υπάρχει οχι δυο ή τρια νεότερα οπως πχ το s5, s6, s7. Και απο οτι διάβασα θα έχει καλυτερες επιδόσεις με λιγότερη κατανάλωση. Ειδικα αν το βγαλουν και emui που είναι ελαφρύτερο απο αλλα ui οπως Samsung & Lg κατι θα γίνει... Στο μέλλον θα δουμε ομως...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα την παρει την 7. Κινητο του '15 ειναι. Ενα χρονο και 4 μηνες εχει που βγηκε και δεν εξαρταται το αν θα σερνεται με την εκδοση του android. Εμενα μια χαρα ειναι το p8

 

Πχ το galaxy s5 δεν θα την παρει την 7 επειδη ειναι 2,5 χρονων τηλεφωνο. Εμεις εχουμε ακομα...

 

 

 

Αυτό το 'μια χαρά θα την πάρει ' δε μου λέει κάτι. Μακάρι να την πάρει,δε λέω.

Έχει βγάλει καμία ανακοίνωση η Huawei και είσαι τόσο σίγουρος;

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 'μια χαρά θα την πάρει ' δε μου λέει κάτι. Μακάρι να την πάρει,δε λέω.

Έχει βγάλει καμία ανακοίνωση η Huawei και είσαι τόσο σίγουρος;

 

Ναι, κατι έβγαλαν οι xda σε ενα ποστ στο forum του p8 απλα πολυ γενικά ανεφεραν για τις αναβαθμισεις τους. Ενας ελεγε οτι σε ιταλικό σαιτ γραφει οτι ειναι 90% οτι θα την παρει και αλλος ελεγε οτι επειδη εχει παλιά gpu(του 2012) δεν θα την παρει. Παντως είναι καινούργιο κινητό για να μην την παρει. Για το p9 εβγαλαν παντως απο οτι ειδα και είναι πολυ αλλαγμενο το ui του. Θα δουμε βέβαια σε λιγους μηνες την μοιρα του p8...

Edited by KostasDan63
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατι έβγαλαν οι xda σε ενα ποστ στο forum του p8 απλα πολυ γενικά ανεφεραν για τις αναβαθμισεις τους. Ενας ελεγε οτι σε ιταλικό σαιτ γραφει οτι ειναι 90% οτι θα την παρει και αλλος ελεγε οτι επειδη εχει παλιά gpu(του 2012) δεν θα την παρει. Παντως είναι καινούργιο κινητό για να μην την παρει. Για το p9 εβγαλαν παντως απο οτι ειδα και είναι πολυ αλλαγμενο το ui του. Θα δουμε βέβαια σε λιγους μηνες την μοιρα του p8...

 

 

Μακάρι.

Προσωπικά περιμένω επίσημη ενημέρωση από την ίδια.

Οι τρίτοι μπορεί να λένε ότι θέλουν. Κι γω εικασίες κάνω. Με βάση το hardware, μια χαρά σηκώνει την 7.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι.

Προσωπικά περιμένω επίσημη ενημέρωση από την ίδια.

Οι τρίτοι μπορεί να λένε ότι θέλουν. Κι γω εικασίες κάνω. Με βάση το hardware, μια χαρά σηκώνει την 7.

 

εε ναι, παντως οι συσκευες HTC One M8, Nexus 5, Samsung Galaxy S5, Galaxy Note 3, LG G3, Sony Xperia Z3 δεν θα παρουν την 7 λογω μη υποστηριξης της gpu

 

http://techingreek.com/fail-choris-android-7-0-syskeves-me-qualcomm-socs/

Link to comment
Share on other sites

βελτιωθηκε αισθητα η αυτονομια του μετα το update ή ειναι η ιδεα μου? :blink:

 

Ισχύει αυτό?

Να μπω στον κόπο να την κάνω ή τσάμπα ο κόπος? Μιλάω πάντα για clean install, γι' αυτό ρωτάω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως δεν μου εμφανιζει οτι εχει νεα αναβαθμιση(εχω την 370)

 

Εχει περασει κανεις call recorder;οποιο εβαλα δεν εχει δουλεψει (το boldbeast καταγραφει τον συνομιλητη μου σαν ρομποτ,με πολλα σπασιματα)

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

για την 370 μιλαω.δεν εκανα καν clean install.την περασα μεσω του updater καθως μου ελεγε συνεχεια να την εγκαταστησω.εχω την εντυπωση οτι σε κατασταση αναμονης εχει βελτιωθει αισθητα.μην παρω κανεναν στο λαιμο μου ας πει κ κανενα παιδι τη γνωμη του.
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να αφήνω το κινητό με 85% μπαταρία 2 ώρα το βράδυ και στης 12 το μεσημέρι να έχει 60%; Και τα είχα όλα κλειστά.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως δεν μου εμφανιζει οτι εχει νεα αναβαθμιση(εχω την 370)

 

Εχει περασει κανεις call recorder;οποιο εβαλα δεν εχει δουλεψει (το boldbeast καταγραφει τον συνομιλητη μου σαν ρομποτ,με πολλα σπασιματα)

 

Μα αφού έχεις ήδη την 370, τι αναβάθμιση να σου εμφανίσει? :blink:

 

για την 370 μιλαω.δεν εκανα καν clean install.την περασα μεσω του updater καθως μου ελεγε συνεχεια να την εγκαταστησω.εχω την εντυπωση οτι σε κατασταση αναμονης εχει βελτιωθει αισθητα.μην παρω κανεναν στο λαιμο μου ας πει κ κανενα παιδι τη γνωμη του.

 

Σε αναμονή καλά τα πηγαίνει (ούτως ή άλλως) και με την 321. Όταν το δουλεύεις την ρουφάει με το καλαμάκι! :lol:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

μετα την τελευταια αναβαθμιση, εχετε συναντηση προβλημα οπως, ενω εχετε σημα να μην μπορειτε να τηλεφωνησετε γιατι εμφανιζει ειδοποιηση οτι το τηλεφωνο δεν εχει σημα, οποτε αναγκαζεσαι να το κανεις επανακκινηση και... ολα καλα μετα;

 

το προβλημα αυτο εχει εμφανιστει τρεις φορες απο τοτε που εκανα αναβαθμιση.

κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο συγκεκριμένα?

Στην Β370 είσαι? Και σε ποιο δίκτυο? Περιοχή?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από χθες με β370 και όλα μια χαρά. Εξαληφθηκε νομίζω και το πρόβλημα με το viber.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...