Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι αν θυμάσαι με είχες βοηθήσει Και το είχα κάνει clean debranding.Όλα καλά μέχρι τώρα Κανένα πρόβλημα.το μόνο πρόβλημα που Δεν ξέρω βέβαια αν φταίει αυτό είναι ότι στο Google earth με πετάει συνέχεια έξω ενώ πριν πήγαινε μπάλα με της Vodafone.

 

Όχι, στάνταρ δεν φταίει. Και εγώ έχω συνεχώς fc's απο το earth. Δεν μου δουλεύει σωστά. Πρέπει όντως κάτι να συμβαίνει σε σχέση με την 5.0.Χ

 

 

εχω δοκιμασει τα παντα δεν γινεται τιποτα... :)

 

εξακολουθω να εχω προβληματα με τα notifications στο viber. και στην 5 τα ειχα και στην 6. και δεν ειναι οτι δεν ερχονται παντα. απλως καπου καπου τραβαει σκαλωμα και δεν... και αν ανοιξω την εφαρμογη μου ερχονται κανονικα...

 

κανενας αλλος???

 

Άλλη εφαρμογή του κωλ....!

Που να δεις τι τραβάγαμε με το galaxy s5!!! Αφού ψαχνόμασταν κάμποσο καιρό, φτιάχτηκε ξεχωριστό νήμα για το viber και είχαμε βρει μια παλιότερη version της εφαρμογής που δεν δημιουργούσε πρόβλημα και αυτήν προτείναμε σε όποιον ρωτούσε.

Και μιλάμε για χοντρό πρόβλημα, έτσι! Όχι ότι δεν έρχονταν πάντα τα notification (το οποίο παρεπιπτόντως είναι γενικότερο το πρόβλημα, το έχουν και άλλοι με άλλες συσκευές, επομένως για άλλη μια φορά είναι πρόβλημα της εφαρμογής).

Στο galaxy s5 για κάποιο λόγο δημιουργούσε πρόβλημα στην κάμερα, κρασάριζε η εφαρμογή (της κάμερας) και στην συνέχεια δημιουργούσε TO τρελό draining!! Άδειαζε την μπαταρία μέσα σε 5-6 ώρες αναμονής!!!!!!!!!

Πήγαινε μια βόλτα από το sub-forum του S5 και διάβασε εκεί να δεις τι προβλήματα δημιουργούσαν οι παν-άσχετοι!!! (Νήμα "προβλήματα με την κάμερα")

Μιλάμε για THN εφαρμογή του κωλ.....

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατι παιζει με αυτου του τυπου εφαρμογες.skype,viber,messenger. επικες εφαρμογες για βραβεια.η whatsup νομίζω την παλευει και της google ,δεν θυμαμαι το ονομα του τωρα.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που λέμε για ειδοποιήσεις εφαρμογών, κι εμένα κάποιες φορές αργούν να μου σκάσουν ειδοποιήσεις από Facebook/messenger. Επίσης κάποιες φορές, για να συνδεθεί σε ήδη αποθηκευμένο wi-fi, πρέπει να το κλείσω και να το ξαναανοίξω(το wi-fi)...

 

Silent7 τι εννοείς απογειώθηκε;

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να σηκώσω μια φωτογραφία από τον υπολογιστή τι την μικραίνω τι της αλλάζω περιθώρια τίποτα...χτύπησε χτες 123,23 down και 40,54 up. Edited by silent7
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τα παντα δεν γινεται τιποτα... :)

 

εξακολουθω να εχω προβληματα με τα notifications στο viber. και στην 5 τα ειχα και στην 6. και δεν ειναι οτι δεν ερχονται παντα. απλως καπου καπου τραβαει σκαλωμα και δεν... και αν ανοιξω την εφαρμογη μου ερχονται κανονικα...

 

κανενας αλλος???

 

Δεν θυμάμαι αν το έχω πει ξανά. Εγώ είχα τέτοιο θέμα με το Hangouts. Σε ένα ξένο φόρουμ κάποιος είπε ότι όταν είναι ενεργοποιημένες η αυτόματη ώρα από το δίκτυο, και η αυτόματη ζώνη ώρας, το πρόβλημα διορθώνεται. Τα ενεργοποίησα πριν 20 ημέρες και από τότε δεν έχω χάσει ειδοποίηση. Δοκίμασέ το. Είναι στις ρυθμίσεις ώρας της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να σηκώσω μια φωτογραφία από τον υπολογιστή τι την μικραίνω τι της αλλάζω περιθώρια τίποτα...χτύπησε χτες 123,23 down και 40,54 up.

Πρέπει να την βάλεις σε κανένα φωτομπακετ και μετά να βάλεις το λινκ που θα σου δώσει. Π@π@ριες! Βάλε ταπατοκ και ανέβασε την κατευθείαν μ' αυτό. Οι περισσότεροι μ' αυτό μπαίνουμε.

Έτσι βρε παιδί μου! Σχεδόν τερματίζει το cat5. Θεωρητικό έχει 150MBps.

Γι' αυτό (και για πολλά άλλα βέβαια) λέω ότι το RF τμήμα του είναι υποδειγματικό!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

τρομερο να μην μπορει να βγει ακρη με τετοια θεματα των εφαρμογων... και εφαρμογες με τοσα εκατομμυρια χρηστες..

 

παντως για αυτους που διαβαζουν συνηθως τις τελευταιες σελιδες των θεματων, ας επαναλαβω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με το κινητο...

ισως το καλυτερο που ειχα ποτε.. και εχουν περασει πολλα...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε μόνο γιατί είναι "επιλεκτικό" πολύ στην ποιότητα του γυαλιού!

Αν ανατρέξεις λίγο πιο πίσω, θα βρεις πολλά ποστ που λένε για προβλήματα με το tempered glass.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να δούμε τα mah της μπαταρίας του κινητού μας;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να δούμε τα mah της μπαταρίας του κινητού μας;

 

τσου κανένα android κινιτο δεν εχει μπαταρια με ενσωματωμένο controller (σαν τα iphone).. η σχεδόν κανένα (από όσο ξέρω)

υπάρχει ένας τρόπος (αν και δεν είναι 100% σίγουρος)

1. φορτίζεις 100% την μπαταρια (αφήνεις και ενα 5 λεπτο στο 100% και στην μπριζα να σιγουρευτείς οτι έφτασε σίγουρα εκεί)

2. η πλήρες χωρητικότητα της μπαταρίας του (όταν ειναι καινούργια) είναι 10.19Wh

3. mAh = Wh × 1000 / V

4, πχ η μπαταρια με πλήρες φόρτιση της σου δείχνει ότι είναι 3,8 volt (αν δεν απατούμε τόσο ει ναι η καινούργια στο p8)

ετσι έχουμε και λεμε 10,19/3,8=2,680

 

λοιπόν οσο για το tempered glass 2 κάνουν δουλειά σίγουρα

1, forever( e-shop.gr)

2. nilikin (ebay)

 

 

και οσο για την συνάθροιση φορείων εχει και τα μειονεκτήματα της

 

1, διπλάσια κατανάλωση μπαταρίας (οταν κάνεις χρήση 3g/4g)

2. sar στο θεω (οτι λει στο χαρτάκι εκείνη την στιγμή το πιανει (όταν κάνεις χρήση 3g/4g)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να δούμε τα mah της μπαταρίας του κινητού μας;

 

Κατέβασε το quickshortcutmaker άνοιξε το και ψάξε κάπου λέει δοκιμή λειτουργίας MMI και μετά πατάς try και δοκιμή μπαταρίας...Εγώ έχω το honor 6 οπότε δεν ξέρω άμα υπάρχει αυτό στο p8

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το quickshortcutmaker άνοιξε το και ψάξε κάπου λέει δοκιμή λειτουργίας MMI και μετά πατάς try και δοκιμή μπαταρίας...Εγώ έχω το honor 6 οπότε δεν ξέρω άμα υπάρχει αυτό στο p8

Δεν βλέπω να έχει καμία σχέση αυτό το πρόγραμμα με αυτό που ζητάω!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν οσο για το tempered glass 2 κάνουν δουλειά σίγουρα

1, forever( e-shop.gr)

2. nilikin (ebay)

 

Το forever τελικά σε μένα δεν έπιασε. Πάλι φουσκάλες στα ίδια σημεία. 2 στα 2. Volte-Tel και forever. Αρχίζω και πιστεύω ότι φταίει το γυαλί του κινητού που δεν κάθονται καλά. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο... Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Το forever τελικά σε μένα δεν έπιασε. Πάλι φουσκάλες στα ίδια σημεία. 2 στα 2. Volte-Tel και forever. Αρχίζω και πιστεύω ότι φταίει το γυαλί του κινητού που δεν κάθονται καλά. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο... Τι να πω...

 

Πρέπει όντως κάτι να παίζει με το γυαλί του κινητού.

Το μόνο που έχει στάνταρ 100% επιτυχία (τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν έγραψε κάποιος ότι είχε πρόβλημα) είναι το Nilkin. Μόνο μειον η αγορά του από ebay πλευρά γιατί όσοι το φέρνουν Ελλάδα απλά αισχροκερδούν (για να μην πω χειρότερη λέξη). Το πουλάνε με καπελάκι Χ3 (!!!!!)

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να δούμε τα mah της μπαταρίας του κινητού μας;

 

Νομίζω ότι το έχω ξαναγράψει. Εγώ πήρα ένα τέτοιο:

http://www.ebay.com/itm/USB-Charger-Doctor-Voltage-Current-Meter-Mobile-Battery-Tester-Power-Detector-/272009867116?hash=item3f550d2f6c:g:quMAAOSwLnlWpxvm

 

Κάνει τα ίδια λ7 με μια εφαρμογή και είναι και universal. Μπορείς να ελέγξεις ότι έχεις επάνω σε μια usb ή και την ίδια την usb (κινητου/pc) ή φορτιστή. Τρομερά βολικό και βρίσκεις άμεσα που και αν υπάρχει πρόβλημα!

 

Οι ενδείξεις του είναι: Τάση φόρτισης, ρεύμα φόρτισης, συνολική διάρκεια φόρτισης (χρόνος) και πόσα mAh έχει φορτώσει η μπαταρία που φορτίσατε!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το forever τελικά σε μένα δεν έπιασε. Πάλι φουσκάλες στα ίδια σημεία. 2 στα 2. Volte-Tel και forever. Αρχίζω και πιστεύω ότι φταίει το γυαλί του κινητού που δεν κάθονται καλά. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο... Τι να πω...

 

αν είσαι salonika έλα να το βάλω εγώ (εγώ απο 7 γυαλιά μεχρι τώρα και τα 7 έβαλα άψογα η τουλάχιστον καλά) (σε μένα 2 μεχρι τώρα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει όντως κάτι να παίζει με το γυαλί του κινητού.

Το μόνο που έχει στάνταρ 100% επιτυχία (τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν έγραψε κάποιος ότι είχε πρόβλημα) είναι το Nilkin. Μόνο μειον η αγορά του από ebay πλευρά γιατί όσοι το φέρνουν Ελλάδα απλά αισχροκερδούν (για να μην πω χειρότερη λέξη). Το πουλάνε με καπελάκι Χ3 (!!!!!)

 

 

 

Νομίζω ότι το έχω ξαναγράψει. Εγώ πήρα ένα τέτοιο:

http://www.ebay.com/itm/USB-Charger-Doctor-Voltage-Current-Meter-Mobile-Battery-Tester-Power-Detector-/272009867116?hash=item3f550d2f6c:g:quMAAOSwLnlWpxvm

 

Κάνει τα ίδια λ7 με μια εφαρμογή και είναι και universal. Μπορείς να ελέγξεις ότι έχεις επάνω σε μια usb ή και την ίδια την usb (κινητου/pc) ή φορτιστή. Τρομερά βολικό και βρίσκεις άμεσα που και αν υπάρχει πρόβλημα!

 

Οι ενδείξεις του είναι: Τάση φόρτισης, ρεύμα φόρτισης, συνολική διάρκεια φόρτισης (χρόνος) και πόσα mAh έχει φορτώσει η μπαταρία που φορτίσατε!

δεν θα σε βοηθήσει αυτό (το εχω btw στην δουλειά είναι πάρα πολύ χρήσιμο αλλά άψογα αποτελέσματα δεν θα δώσει καθώς ενα 3/4% θα καταναλώσει το κινητό μπορεί και παραπάνω και άλλο οστό θα πάει στην θερμότητα...... γενικά ξέχνα για αξιόπιστο αποτέλεσμα (όσο αφορα το πόση χωρητικότητα έχει η μπαταρια)

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι salonika έλα να το βάλω εγώ (εγώ απο 7 γυαλιά μεχρι τώρα και τα 7 έβαλα άψογα η τουλάχιστον καλά) (σε μένα 2 μεχρι τώρα)

 

Ευχαριστώ αλλά δεν είμαι πάνω. ;) Λείπω χρόνια.. :(

Μωρέ μια χαρά τα βάζω, έχω βάλει πολλά σε διάφορα κινητά και δικά μου και φίλων. Είναι τα μόνα που δεν μου κάθονται καλά. Γιαυτό και απορώ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά δεν είμαι πάνω. ;) Λείπω χρόνια.. :(

Μωρέ μια χαρά τα βάζω, έχω βάλει πολλά σε διάφορα κινητά και δικά μου και φίλων. Είναι τα μόνα που δεν μου κάθονται καλά. Γιαυτό και απορώ...

 

έχει μια ιδιαιτερότητα το p8 αν δεν το καθαρίσεις για τα καλά και δεν βάλεις ακριβός μα ακριβός το γυαλί με χειρουργική ακρίβεια απλά δεν κάθετε... ειδικά αν πετύχει κάνα δάχτυλο πριν το βάλεις... σηκώνετε για πλάκα λόγο οτι έχει μια περίεργη επίστρωσή η οθόνη

 

δες εδω και 2 μήνες την εχω

http://1.1m.yt/ruESAz.jpg

http://1.1m.yt/4dbE8Du.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σπέσιαλ! Χρησιμοποιείς και αυτοκόλλητα για οδηγούς ή με το χέρι;

 

ποιες οδηγίες και χαζά... ajax + πανάκι που είναι κυριολεκτικά για τα πάντα και σε 10 δευτερόλεπτα ουαλα (μάλλον φταίει που στην δουλειά βάζω καμιa 30 35 temper την μέρα.. αν και ολα σε iphone λόγο της φύσης της δουλειάς μου, σε αυτα είναι ποιο εύκολο καθώς έχεις για εικονικό οδηγο το home τους )

Link to comment
Share on other sites

ποιες οδηγίες και χαζά... ajax + πανάκι που είναι κυριολεκτικά για τα πάντα και σε 10 δευτερόλεπτα ουαλα (μάλλον φταίει που στην δουλειά βάζω καμιa 30 35 temper την μέρα.. αν και ολα σε iphone λόγο της φύσης της δουλειάς μου, σε αυτα είναι ποιο εύκολο καθώς έχεις για εικονικό οδηγο το home τους )

Ωραίος..

Είναι μια αλήθεια και αυτό με τα κουμπιά γιατί τα περισσότερα πλέον, μαζί και το P8, ένα κενό για το ακουστικό έχουν μόνο. Εδώ πολλά καλύπτουν ακόμα και την κάμερα.

Τελοσπάντων.. μπορεί να παραγγείλω κανένα nilkin από ebay και να περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...