Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν ανοιγω το 4g επειδη υποστηριζει και 4g+ ξερετε αν δειχνει κατι παραπανω η μονο 4g? Επιασα ενα 70mb download στο speedtest απλα δεν ξερω αν παιζει.το κινητο ειναι με την b200 cosmote
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί οποίος θέλει να πάρει το p8 το συγκρίνει μόνο με το g3-g4; Δεν έχω δει κανέναν να αναφέρει άλλο κινητό. Πχ samsung s5,s6 , htc m9 ή κάτι αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οποίος θέλει να πάρει το p8 το συγκρίνει μόνο με το g3-g4; Δεν έχω δει κανέναν να αναφέρει άλλο κινητό. Πχ samsung s5,s6 , htc m9 ή κάτι αλλο.

 

Καθαρά και μόνο από άποψη τιμής...

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά και μόνο από άποψη τιμής...

Μα δεν έχουν διάφορα στην τιμή. Το s5 καμία και το s6 άντε ένα 70 ευρω. Το ίδιο και για το htc m8-m9

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχουν διάφορα στην τιμή. Το s5 καμία και το s6 άντε ένα 70 ευρω. Το ίδιο και για το htc m8-m9

Για κάποιους τα 90€ επιπλέον για το M9 και τα 100€ για το S6 είναι μεγάλο ποσό. Τα 20 του G4 είναι πιο προσβάσιμο ειδικά αν κάποιος έχει βάλει όριο τα 300€.

Τα S5 και M8 προσωπικά θα τα έβγαζα εκτός λόγω παλαιότητας και μικρότερης ram.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που με χαλαει στο P8,οπως και γενικα στα huawei,ειναι οτι δεν εχει το κλασικο κουμπι που σε βαζει στο μενου,και οτι ολα ειναι στην αρχικη οθονη.Αλλα αυτο νομιζω ειναι θεμα συνηθειας.

Απλα μ αρεσε τοσο πολυ η συσκευη που αυτο με κανει να την εξεταζω σοβαρα.

 

αυτό λέγεται launcher και υπάρχουν χιλιάδες στο Playstore για καθε γούστο ακόμη και το ποιο περίεργο......... (είναι δλδ κατι το οποίο αλλάζει για πλάκα μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει για κάποιους είναι διαφορά τα 90 ευρώ. Αλλά και πέρα από αυτά τα κινητά υπάρχουν πόσα άλλα. Απλά βλέπω ότι όλοι είναι ανάμεσα στο p8 και στο g4. Edited by nikospaga
Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει για κάποιους είναι διαφορά τα 90 ευρώ. Αλλά και πέρα από αυτά τα κινητά υπάρχουν πόσα άλλα. Απλά βλέπω ότι όλοι είναι ανάμεσα στο p8 και στο g4.

Τα πάντα είναι και λίγο θέμα γούστου. Εγώ προσωπικά σε αυτήν την τιμή μόνο το G4 θα έβαζα απέναντι στο P8. Μπορείς να προτείνεις κάποιο άλλο σε αυτά τα λεφτά και όποιος ψάχνεται για αγορά να συγκρίνει και να καταλήξει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τι να σου πω! Έχω δώσει το λινκ απο την θήκη που πήρα. Η πλάτη της ηταν συνθετικό υλικό εξού και ελαστικότητα που φαίνεται να έχει!

Απ' οτι καταλαβαίνω, το κινητό πρέπει να έχει ολες τις κεραίες στα δύο ξεχωριστά κομάτια πανω και κάτω (main & diversity). Στην πλάτη δεν πρέπει να έχει κάτι γιατί είναι μεταλλική. Οπότε βάζοντας το μεταλικό bamper θα πρέπει να επηρεάζει τις κεραίες και να αλλοιώνει τα χαρακτηριστικά τους.

Εγώ θα σου έλεγα να τα αποφύγεις και να στραφείς προς συνθετικά υλικά, όπως πχ.

http://www.ebay.co.uk/itm/Fashion-Hard-Bumper-Soft-Rubber-Back-Cover-Case-Shell-For-Huawei-Ascend-P8-Phone-/171929818107?var=&hash=item0

Εσύ όμως αποφασίζεις!

 

 

Έτσι ακριβως! Μόνο που επειδή εγώ συνηθως βρισκομαι σε σημεία με πολύ καλό σήμα, δεν με ενοχλούσε και τόσο.

Κάνει ζημιά η θήκη. Κρίμα γιατί ειναι πανέμορφη!

 

καταλαβα, οντως κριμα, οποτε με βλεπω για κανενα συνθετικο.

απο τζαμακι παντως πηρα αυτο του eshop forever κ προς το παρον δηλωνω ευχαριστημενος.εχει εφαρμοσει πολυ καλα κ δεν δινει αισθηση ψευτουριας οπως καποια αλλα.ειχα το nilkin, αυτο που εχει προστατευτικο κ για την πλατη αλλα δε μπορω να πω οτι εμεινα ευχαριστημενος.μου αφησε αερα στο γνωστο σημειο πανω δεξια συν του οτι με μια πολυ ελαφρα πτωση ραγισε κατεθειαν.

Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ εχασε 17% μπαταρια απο τις 11 μεχρι της 6 το πρωι. Μελανο σημειο θα ελεγα αυτο για το κινητο.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ εχασε 17% μπαταρια απο τις 11 μεχρι της 6 το πρωι. Μελανο σημειο θα ελεγα αυτο για το κινητο.

Κάτι τρέχει... Εμένα 2% τρώει χωρίς wifi και 4% με

Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ εχασε 17% μπαταρια απο τις 11 μεχρι της 6 το πρωι. Μελανο σημειο θα ελεγα αυτο για το κινητο.

 

Εμενα 3% στις ίδιες πανω κατω ώρες. Καπου εχεις battery drain. (με κλειστα τα apps που ετρεχαν, facebook, messenger και σία) (με ανοικτο 2G/3G) (όχι data)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει ειλικρινα, μου δειχνει μονο την ετοιμοτητα κυψελης και οτι καμμια εφαρμογη δεν καταναλωνει τρελα ποσα. Τεσπα θα κανω μια καθαρη εγκατασταση να δω τι παιζει .
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

οταν εμπαινα στην συλογη με την 5.0 ειχε ενα εικονιδιο που εστελνε ασυρματα την φωτο στην τηλεοραση.τωρα με την 6.0 που εβαλα αυτο δεν υπαρχει.λειπει και σε κανεναν αλλον η ειναι μονο σε μενα το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

χμ και σε μενα λειπει και δεν το ειχα προσεξει! τραγικο αυτο πραγματικα τωρα που το σκεφτομαι! και επισης που δεν μπορεις να δεις και τα υπολοιπα shortcuts χωρις να κανεις edit. ισως μιλαω με γριφους, αλλα οσοι ειναι στην 6 θα καταλαβουν.
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Το wifi direct λετε;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στις συντομεύσεις η επιλογή πολλαπλά παράθυρα;

 

Δεν έχει πολλαπλά παράθυρα.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα νύχτα οσο κοιμόμουν η ετοιμότητα κυψέλης..δεν κοιμόταν...... το αφίσα 100% το βρήκα 68% και στα logs λέει ότι 99% της μπαταρίας... έφαγε αυτή η ετοιμότητα.......

είναι πραγματικά πολύ έτοιμη αυτή η ετοιμότητα....... :blink:

Link to comment
Share on other sites

σήμερα νύχτα οσο κοιμόμουν η ετοιμότητα κυψέλης..δεν κοιμόταν...... το αφίσα 100% το βρήκα 68% και στα logs λέει ότι 99% της μπαταρίας... έφαγε αυτή η ετοιμότητα.......

είναι πραγματικά πολύ έτοιμη αυτή η ετοιμότητα....... :blink:

 

Να ρωτησω,εισαι με branded ή unbranded συσκευη??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω,εισαι με branded ή unbranded συσκευη??

Unbranded..

Τα ίδια σκατα και στο s4 είχα, με μοναδική διαφορά στο s4 μπόρεσα και το γύρισα στην 4.4

Link to comment
Share on other sites

σήμερα νύχτα οσο κοιμόμουν η ετοιμότητα κυψέλης..δεν κοιμόταν...... το αφίσα 100% το βρήκα 68% και στα logs λέει ότι 99% της μπαταρίας... έφαγε αυτή η ετοιμότητα.......

είναι πραγματικά πολύ έτοιμη αυτή η ετοιμότητα....... :blink:

στην 6.0 παιδια δεν υπαρχει αυτο.η ετοιμοτητα κυψελης δεν τρωει καθολου μπαταρια.απο τις 12 το βραδυ μεχρι τς 9 το πρωι μου εφαγε 3% μονο.με wifi ανοιχτο ολο το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

σήμερα νύχτα οσο κοιμόμουν η ετοιμότητα κυψέλης..δεν κοιμόταν...... το αφίσα 100% το βρήκα 68% και στα logs λέει ότι 99% της μπαταρίας... έφαγε αυτή η ετοιμότητα.......

είναι πραγματικά πολύ έτοιμη αυτή η ετοιμότητα....... :blink:

 

εγω χτες το πηρα αποφαση και εβαλα απευθειας την ΒΕΤΑ2

ολο το βραδυ 7 ωρες δλδ υπνου μου καταναλωσε 2% χωρις wifi ομως και ουτε ανοιχτα 4g

σημερα το λειτουργεισα λιγο γενικα μου φαινεται πιο ομορφο εχουν αλλαξει αρκετα προς το καλυτερο..

τωρα ο χρονος θα δειξει για μπαγκιες και λοιπα..

το μονο 'προβλημα' που ειχα ειναι στο playstore δε μου εμφανισε στο my apps ολες τις εφαρμογες που ειχα απο πριν στον λογαριασμο μου αλλα τις 3-4 τις θυμηθηκα και ολα κομπλε !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...