Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=44047&version=91380&siteCode=gr&view=true

Σήμερα είδα και στο ελληνικό quick start guide το SAR 1,720 στο αυτί......:cry::cry::cry::cry:...τρέλλα λεμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=44047&version=91380&siteCode=gr&view=true

Σήμερα είδα και στο ελληνικό quick start guide το SAR 1,720 στο αυτί......:cry::cry::cry::cry:...τρέλλα λεμε.

Μήπως παίζει ρόλο που είναι δίκαρτο;Εχει δηλαδή δυο δέκτες άρα και διπλάσιο sar ?

 

που και πάλι είναι κάτω απο τα όρια αλλά κουβέντα να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=44047&version=91380&siteCode=gr&view=true

Σήμερα είδα και στο ελληνικό quick start guide το SAR 1,720 στο αυτί......:cry::cry::cry::cry:...τρέλλα λεμε.

Στο σώμα είναι αυτό το sar όχι Στο αυτί. Και είναι άσχετο με το δικαρτο Γιατί εγώ έχω το μονόκαρτο και είναι τόσο το sar

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

http://s15.postimg.org/huxubr9rv/image.png%5B/url%5D

 

Στο αυτί είναι δυστυχώς....:confused:

Παραθετω την απάντηση Ξανα γι'αυτους που δεν διαβασαν απο την αρχη το νημα.

Kαλησπέρα Γιώργο,

Σε ευχαριστούμε που επικοινώνησες με τη σελίδα μας!

Θα θέλαμε να σε ενμερώσουμε ότι το 4G θα υποστηρίζεται από τις δύο κάρτες. Δεν υπάρχουν προς το παρόν σχέδια για λανσάρισμα διπλής SIM εκδοχής στην Ευρώπη.

Επιπλέον, η υψηλότερη τιμή του SAR για το συγκεκριμένο τύπο συσκευής που έχει υποβληθεί σε δοκιμές στο αυτί είναι 0,473 W/kg και για λειτουργία με τη συσκευή φερόμενη στο σώμα είναι 1,720 W/kg.

Στη διάθεσή σου,

 

HUAWEI Device Greece

 

Και επίσης το έχω το κινητό και λέει στο βιβλιαράκι το ίδιο με αυτο που γραφω δηλ. στο ΣΩΜΑ.

Τωρα τί γινεται ?? Και στο ματε 7 που το ειχα ψαξει και εκει ανακοινωσαν 2 διαφορετικες τιμες sar. Τακτική τους είναι αυτή ?? Μηπως δεν μετρανε τα sar τελικα και μας κοροιδευουν ?

Εκτός αν στην προκειμένη περίπτωση , έκαναν λάθος στην αντιγραφή απο τα Αγγλικα στα Ελληνικά.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Στο σώμα είναι αυτό το sar όχι Στο αυτί. Και είναι άσχετο με το δικαρτο Γιατί εγώ έχω το μονόκαρτο και είναι τόσο το sar

 

http://www.devicespecifications.com/en/model/c09033a6

και εδώ για το σώμα λέει 1,7κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όντως να είναι θέμα μετάφρασης,πάντως όπως και να΄χει και στο σώμα πάρα πολύ είναι το 1,72....αλλά δεν μου φαίνεται λογικό οι δυο τιμές μέτρησης να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά,κάποιο λάθος μαλλον είναι και όταν βγει αναθεωρημένο manual/quick guide θα είναι άλλες τιμές προς τα κάτω το 1,72 ελπίζω.
Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο αρκετη χρηση αυτο που με χαλαει περισσοτερο ειναι οτι ζεσταινεται. Θα ηταν τελειο αν

 

Δεν ζεσταινοταν

Ειχε ενα 20-30% μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας

Ηταν στις 5 ιντσες, οποτε λιγο πιο μαζεμενο

Μπορουσα να εχω απο μαμα widgets στην lock screen, αλλα νομιζω αυτο ειναι και θεμα του android 5 (δεν μου αρεσουν οι third party launcher)

 

Θετικο οτι η μαυρη πισω πλευρα με προσεκτικη χρηση μεν, χωρις θηκη δε, δεν εχει την παραμικρη φθορα.

Το θεμα της χρησης της sim slot μονο για sim ή μονο για sd δεν με απασχολει, γιατι εχω το 64 GB που ειναι υπεραρκετο για τις αναγκες μου

 

Οσον αφορα καμερα....Νυχτερινή λήψη και η ιδια σκηνη με χρηση της light trail επιλογης με joby τριποδακι

Καλημέρα φίλε .. Καλό δουλευτο το κινητό .. Μπορείς να εναβάσεις αυτές τις δύο φωτογραφίες στο flirk να τις δούμε καλύτερα ,λεπτομέριες (exposure ,iso)κτλ ?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως στην Κινα το Internet ειναι ταλαιπωρια.

 

στην Night trail επιλογη ειναι ολα αυτοματα.

 

Θα δοκιμασω απο βδομαδα που θα μαι Ευρωπη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε .. Καλό δουλευτο το κινητό .. Μπορείς να εναβάσεις αυτές τις δύο φωτογραφίες στο flirk να τις δούμε καλύτερα ,λεπτομέριες (exposure ,iso)κτλ ?

 

Για φώτο εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562&page=427

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

μήπως θα έπρεπε να υπάρχει ξεχωριστό τοπικ για το p8 lite?
Siemens S25-Nokia 8310-Nokia5210-Sony Ericsson W810-HTC Touch Pro2-Iphone 3GS- Lenovo A820 - Huawei P8 Lite - Iphone 7 plus - Iphone XR
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι εξαιρετικό σε όλα!Το έχω μια εβδομάδα και πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημενος ειδικά απο ποιότητα κατασκευής αλλα και απο ταχύτητα.Ειναι άριστο σε ολα του και αξιζει τα 450+ ευρω 100% ειδικά μετά το φετινό "φιασκο" με τον snapdragon 810!

Μονο μια ερώτηση αν κάποιος γνωρίζει στο Viber οταν έρχεται κάποιο μήνυμα δεν χτυπάει ήχος ενω ανάβει/ξεκλειδώνει κανονικά η οθόνη κτλ.Έχω ψάξει τα πάντα αλλα άκρη δεν έβγαλα.:blink:

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα βημα πριν το αγορασω και εγω! Πανεμορφο κινητο! Αραγε να εχει ενεργοποιημενη την δυνατοτητα για raw φωτογραφιες;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι εξαιρετικό σε όλα!Το έχω μια εβδομάδα και πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημενος ειδικά απο ποιότητα κατασκευής αλλα και απο ταχύτητα.Ειναι άριστο σε ολα του και αξιζει τα 450+ ευρω 100% ειδικά μετά το φετινό "φιασκο" με τον snapdragon 810!

Μονο μια ερώτηση αν κάποιος γνωρίζει στο Viber οταν έρχεται κάποιο μήνυμα δεν χτυπάει ήχος ενω ανάβει/ξεκλειδώνει κανονικά η οθόνη κτλ.Έχω ψάξει τα πάντα αλλα άκρη δεν έβγαλα.:blink:

 

πρεπει να αφήσεις στης ρυθμίσεις να γίνεται pop up η εφαρμογη του viber + να την βαλεις στης προστατευμένες εφαρμογές (ναι εχει ενα ενσωματωμένο greenify )

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να γίνεται pop up Η εφαρμογή;

Το δεύτερο Που λες το έχω κάνει με τις προστατευμένες εφαρμογές.

Όταν με καλούν σε κλήση Έχει ήχο κανονικά,χτυπάει.Όταν έρχεται μήνυμα τίποτα βουβό,απλά ανάβει η οθόνη.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να γίνεται pop up Η εφαρμογή;

Το δεύτερο Που λες το έχω κάνει με τις προστατευμένες εφαρμογές.

Όταν με καλούν σε κλήση Έχει ήχο κανονικά,χτυπάει.Όταν έρχεται μήνυμα τίποτα βουβό,απλά ανάβει η οθόνη.

ρυθμίσεις >διαχείριση ειδοποίησεων

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν!!Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα που ίσως γνωρίζεις,πως γίνεται απόκρυψη των screen buttons?

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν!!Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα που ίσως γνωρίζεις,πως γίνεται απόκρυψη των screen buttons?

 

Αυτό νομίζω απο την προβολή. Δεν το έχω πια και δεν θυμαμαι σιγουρα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν!!Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα που ίσως γνωρίζεις,πως γίνεται απόκρυψη των screen buttons?

αν έχεις τελευταίο update αριστερά έχει ένα κουμπάκι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Το κουμπάκι (βελάκι) το ξέρω και Δεν υπήρχε.Και ενώ έψαχνα στις ρυθμίσεις Και χωρίς να κάνω τπτ Και χωρίς update.Εμφανίστηκε μόνο του.τι ν πω τυχαία βρέθηκε οπότε Όλα οκ.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω.Ημουν με μειζου μχ4 και εμεινα ευχαριστημενος.απο καμερα τι λεει?εχει manual mode οπως το μχ4?ταχυτητα μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Το mx4 Δεν το έχω δουλέψει,πριν το p8 είχα g3.Δεν μπορεί να γίνει σύγκριση πουθενά.Είναι μέρα με την νύχτα,ταχύτητα multitasking οθόνη μπαταρία είναι πολύ μπροστά το p8.

Για κάμερα μπορώ να σου πω ότι βγάζει πολύ καλά αλλάζει Εκεί,Δεν ασχολούμαι με την φωτογραφία στα κινητά μιας και έχω dslr.

Η μπαταρία του με εξέπληξε ευχάριστα μιας και με σκληρή χρήση βγάζει άνετα τη μέρα και με μέτρια χρήση άνετα 2 μέρες.οθόνη βγάζει 5 ώρες.

Ταχύτητα και multitasking Όπως είπα είναι εξαιρετικό,Δεν ξεμένει από ram και στο multitasking Δεν κάνει ποτέ αυτό το πολύ ενοχλητικό που έκανε το g3 να ξανα φορτώνει τις εφαρμογές.Ακόμη και με 10 εφαρμογές βαριές που δοκίμασα άνοιγαν μετά από ώρα κατευθείαν.Dialer ανοίγει με ταχύτητα του φωτός.

Για ποιότητα κατασκευής Δεν θα γράψω κάτι πέραν του ότι είναι όλο μεταλλικό και Έχει άριστης ποιότητας υλικά κατασκευής.

Γενικά Όλα είναι άριστα Για τα δικά μου γούστα.

Επίσης πολύ όμορφο και εύχρηστο touchwiz.

Από μένα παίρνει άνετα 9.5/10.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το mx4 Δεν το έχω δουλέψει,πριν το p8 είχα g3.Δεν μπορεί να γίνει σύγκριση πουθενά.Είναι μέρα με την νύχτα,ταχύτητα multitasking οθόνη μπαταρία είναι πολύ μπροστά το p8.

Για κάμερα μπορώ να σου πω ότι βγάζει πολύ καλά αλλάζει Εκεί,Δεν ασχολούμαι με την φωτογραφία στα κινητά μιας και έχω dslr.

Η μπαταρία του με εξέπληξε ευχάριστα μιας και με σκληρή χρήση βγάζει άνετα τη μέρα και με μέτρια χρήση άνετα 2 μέρες.οθόνη βγάζει 5 ώρες.

Ταχύτητα και multitasking Όπως είπα είναι εξαιρετικό,Δεν ξεμένει από ram και στο multitasking Δεν κάνει ποτέ αυτό το πολύ ενοχλητικό που έκανε το g3 να ξανα φορτώνει τις εφαρμογές.Ακόμη και με 10 εφαρμογές βαριές που δοκίμασα άνοιγαν μετά από ώρα κατευθείαν.Dialer ανοίγει με ταχύτητα του φωτός.

Για ποιότητα κατασκευής Δεν θα γράψω κάτι πέραν του ότι είναι όλο μεταλλικό και Έχει άριστης ποιότητας υλικά κατασκευής.

Γενικά Όλα είναι άριστα Για τα δικά μου γούστα.

Επίσης πολύ όμορφο και εύχρηστο touchwiz.

Από μένα παίρνει άνετα 9.5/10.

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.Να ρωτησω στη καμερα στι manual mode εχει να ορίσεις τι iso. Τα δευτερολεπτα του κλειστρου και τετοια?επισης εχει double tap για να ανοιξει η οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...