Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.....δεν γνωριζω απο τεχνολογια....αυριο θα στειλω το τηλ μου πισω στο minideal για να με φτιαξουν τις καμερες που δεν με ανοιγουν και τους ζητησα να με αλλαξουν και την ρομ και ειπαν θα με βαλουν την τελευταια τους.

Μπορω να τους πω εγω ποια να με βαλουν.???? Αυτη που εχω δεν με κραταει η μπαταρια πανω απο 6-8 ωρες VIBEUI_V2.5_2511_5.444.1_ST-K50-T50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν μπορείς να μπεις ούτε στην recovery vol+- & power τότε μόνο μέσω sp flashtool...

Ακολούθησε τις οδηγίες της πρώτης σελίδας "Οδηγός για root cwm recovery k gapps"

Link to comment
Share on other sites

Virtual gyro?

Παντως χωρις cardboard που το δοκιμασα μια χαρα γυρναει οπου γυρνας.

Σε τι σε περιοριζει το virtual σε σχεση με το κανονικα?

Μικρή ακρίβεια και το cardboard έχει μαγνητακια μέσα οπότε φαντάζεσαι τι εχει να γίνει με το virtual gyro που ελέγχεται από την πηξιδα.

Link to comment
Share on other sites

Μικρή ακρίβεια και το cardboard έχει μαγνητακια μέσα οπότε φαντάζεσαι τι εχει να γίνει με το virtual gyro που ελέγχεται από την πηξιδα.

 

Ναι το εψαξα και το ειδα τι παιζει.

Οντως βλακεια της lenovo αυτο.

Αλλα το cardboard v2 δεν εχει μαγνητες αλλα αλλο τροπο για να παταει την οθονη οποτε δεν θα εχει θεμα.

Παντως ναι δεν ειναι απολυτως σταθερο,κουνιεται λιγο περα δωθε.

Τωρα το εαν θα παλευεται η οχι θα φανει.

Ψαχνω να παρω cardboard και δε μπορω.Μονο απο gearbest βρηκα ενα φθηνο και δε με αφηνει λογω cc.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά προσπαθω να ανεβασω μια φωτογραφία από το κινητό μου εδώ στο σάιτ αλλά μου βγάζει μόνο επιλογές με url.. Πως μπορώ να ανεβασω; Έκανα σήμερα ota update version android 5.1.1 και μου άλλαξε ή γραμματοσειρά τειως. Την εικόνα θέλω να ανεβασω κ δε μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να την ανεβάσεις σε μια σελίδα με φωτογραφίες όπως το postimage.org ή κάποια παρόμοια και μετά να κάνεις εδώ copy paste το url της φώτο.
Link to comment
Share on other sites

http://s21.postimg.org/pegwueupf/Screenshot_2015_11_09_11_12_13.jpg' alt='Screenshot_2015_11_09_11_12_13.jpg'>

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπιζω να ανέβηκε σωστά. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Ξέρει λοιπόν κανείς γιατί έγινε έτσι ή γραμματοσειρά με το ota update? Δε μπορώ να το διορθωσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μετά από λίγους μήνες σχεδόν(κάποιες κινεζοεφαρμογές) άριστης λειτουργίας και αφού άφησα το κινητό να φορτίσει το βράδυ, από το πρωί έχει αρχίσει να «παγώνει» ξαφνικά και μετά από λίγο να κάνει επανεκκίνηση. Αυτό γίνεται τόσο συχνά που το τηλέφωνο είναι πλέον άχρηστο.

 

Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από vickmall τον Απρίλιο.

 

Παρακαλώ για την βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να μπεις ούτε στην recovery vol+- & power τότε μόνο μέσω sp flashtool...

Ακολούθησε τις οδηγίες της πρώτης σελίδας "Οδηγός για root cwm recovery k gapps"

 

Πρόβλημα!

Αφού με το flashtool όταν πάει "Download DA 100%" μετά από 10'' πετάει το ακόλουθο σφάλμα:

BROM ERROR : S_DL_GET_DRAM_SETTING_FAIL (5054)

[EMI] Obtain DRAM Failed!

[HINT]:

Please check your load matches to your target which is to be downloaded.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα - βγήκε update στην androium 5

το πέρασα και μέχρι τώρα όλα οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

update - έχει πρόβλημα στην ελληνική γραμματοσειρά

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Μόλις αγόρασα κ εγώ ένα απο skroutz αλλα δυστυχώς δεν ήξερα ότι είναι κινέζικο.

Θα ήθελα λοιπών τη βοήθεια σας σχετικά με τι αλλαγές έχουν γίνει στο τηλ συγκριτικά με το original μπας και βγάλω ακρη.

Το τηλ έχει:

VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5

GAPPS

 

Δεν έχει:

Ελληνικά, τα οποία έβαλα με morelocale2 αν και δεν τα χρησιμοποιώ στο ιντερφασε το τηλεφώνου. Για ελληνικό πληκτρολόγιο έβαλα google μιας και δεν δουλεύει το Τ9. Το μαμα πληκτρολόγιο δεν μπορώ να το βγάλω και κάθε φορά που αλλαζει γλώσσα καθυστερεί μιας και στην πραγματικότητα αλλάζει πληκτρολόγιο και όχι γλώσσα.

 

Τέλος ξέρει καποιος πώς μπορώ να αλλάξω τουλάχιστον σε Αγγλικα τις εφαρμογές weather widget, music, themes etc.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Μόλις αγόρασα κ εγώ ένα απο skroutz αλλα δυστυχώς δεν ήξερα ότι είναι κινέζικο.

Θα ήθελα λοιπών τη βοήθεια σας σχετικά με τι αλλαγές έχουν γίνει στο τηλ συγκριτικά με το original μπας και βγάλω ακρη.

Το τηλ έχει:

VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5

GAPPS

 

Δεν έχει:

Ελληνικά, τα οποία έβαλα με morelocale2 αν και δεν τα χρησιμοποιώ στο ιντερφασε το τηλεφώνου. Για ελληνικό πληκτρολόγιο έβαλα google μιας και δεν δουλεύει το Τ9. Το μαμα πληκτρολόγιο δεν μπορώ να το βγάλω και κάθε φορά που αλλαζει γλώσσα καθυστερεί μιας και στην πραγματικότητα αλλάζει πληκτρολόγιο και όχι γλώσσα.

 

Τέλος ξέρει καποιος πώς μπορώ να αλλάξω τουλάχιστον σε Αγγλικα τις εφαρμογές weather widget, music, themes etc.

 

ευχαριστώ.

Γνωριζεις αν εισαι root?κατεβασε το rootchecker για να μαθεις.Αν ναι μπορεις ευκολα να flashαρεις μια custom rom,αν οχι φιλε μου πρεπει να ρουταρεις το κινητο σου και να περασεις αλλη rom.Δοκιμασε να κανεις ακριβως οτι κανει το παλικαρι σ'αυτο το βιντεο

τσεκαρε πρωτα το βιντεο και μετα ξεκινα την προσπαθεια σου...

οτι προβλημα/απορια εχεις στειλε μηνυμα ή γραψε παλι στο νημα..

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση,

Είναι ROOT.

Γιατί πρέπει να αλλάξω ρομ τι πρόβλημα έχει η δικιά μου?, δεν είναι η γνήσια? τι θα κερδίσω αν αλάξω? ποια να βάλω?

Γενικά δεν θέλω να κάνω δοκιμές κ δεν με ενδιαφέρει να εχω οτι ποιο τελευταίο κ σπέσιαλ. Θα ήθελα κατι σταθερό σε original.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα!

Αφού με το flashtool όταν πάει "Download DA 100%" μετά από 10'' πετάει το ακόλουθο σφάλμα:

BROM ERROR : S_DL_GET_DRAM_SETTING_FAIL (5054)

[EMI] Obtain DRAM Failed!

[HINT]:

Please check your load matches to your target which is to be downloaded.

Χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, δοκιμασε στις επιλογές του flashtool την επιλογή format all αντί του download , αλλά να ξέρεις θα χάσεις το imei σου (το διορθωνεις όταν ανοίξει το κινητό). Περίμενε λίγο μήπως σου προτείνει κάποιος κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση,

Είναι ROOT.

Γιατί πρέπει να αλλάξω ρομ τι πρόβλημα έχει η δικιά μου?, δεν είναι η γνήσια? τι θα κερδίσω αν αλάξω? ποια να βάλω?

Γενικά δεν θέλω να κάνω δοκιμές κ δεν με ενδιαφέρει να εχω οτι ποιο τελευταίο κ σπέσιαλ. Θα ήθελα κατι σταθερό σε original.

Η ρομ που έχεις είναι από τις αρχικές που είχαν αρκετά bugs. Βάλε μια από τις πρόσφατες και θα είναι σαν να πήρες καινούριο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που έχεις είναι από τις αρχικές που είχαν αρκετά bugs. Βάλε μια από τις πρόσφατες και θα είναι σαν να πήρες καινούριο κινητό.

 

ποια να βάλω?

Θέλω μια γνήσια lenovo δεν θέλω να πειραματιστώ με διάφορες custom made.

ξερουμε που υστερεί η δικιά μου?

 

ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια να βάλω?

Θέλω μια γνήσια lenovo δεν θέλω να πειραματιστώ με διάφορες custom made.

ξερουμε που υστερεί η δικιά μου?

 

ευχαριστώ!

 

σε παλαιότερα android που είχα έκανα update μέσω του μενου (αν δεν κάνω λάθος λέγεται OTA) στο lenovo δεν μπορώ?

Link to comment
Share on other sites

ποια να βάλω?

Θέλω μια γνήσια lenovo δεν θέλω να πειραματιστώ με διάφορες custom made.

ξερουμε που υστερεί η δικιά μου?

 

ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σε παλαιότερα android που είχα έκανα update μέσω του μενου (αν δεν κάνω λάθος λέγεται OTA) στο lenovo δεν μπορώ?

κανε backup τον τηλ.καταλογο,τις φωτο και φροντισε να θυμασαι mail και passwords και περασε την ρομ που θα κατεβασεις απο εδω https://mega.nz/#!XB4GRAZY!VyVq86J6S5fq6x8K2bttgoG0L1-n66ObBrsDpjSv7g0 ετσι οπως την περασε αυτος εδω

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

ποια να βάλω?

Θέλω μια γνήσια lenovo δεν θέλω να πειραματιστώ με διάφορες custom made.

ξερουμε που υστερεί η δικιά μου?

 

ευχαριστώ!

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

σε παλαιότερα android που είχα έκανα update μέσω του μενου (αν δεν κάνω λάθος λέγεται OTA) στο lenovo δεν μπορώ?

Υπάρχουν 2 ειδών γνήσιες λενόβο: H VIBEUI stable (που έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά ως γλώσσες μενού) και η VIBEUI ROW (που είναι multilanguage). Η πρώτη τώρα βρίσκεται στην έκδοση 1544 (σκέψου η δική σου είναι η 1512) και η δεύτερη στην έκδοση S121. Αν τις περάσεις θα χάσεις το ρουτ αλλά θα έχεις ΟΤΑ αναβαθμίσεις. Τώρα στην 1512 που είσαι δεν σου έρχονται ΟΤΑ επειδή έχει γίνει ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

σε παλαιότερα android που είχα έκανα update μέσω του μενου (αν δεν κάνω λάθος λέγεται OTA) στο lenovo δεν μπορώ?

αυτη η ρομ που σου ειπα να κατεβασεις εχει ΚΑΙ οta updates

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

κανε backup τον τηλ.καταλογο,τις φωτο και φροντισε να θυμασαι mail και passwords και περασε την ρομ που θα κατεβασεις απο εδω https://mega.nz/#!XB4GRAZY!VyVq86J6S5fq6x8K2bttgoG0L1-n66ObBrsDpjSv7g0 ετσι οπως την περασε αυτος εδω
toojim θέλει official λέει ο elec_poth, όχι κάστομ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 ειδών γνήσιες λενόβο: H VIBEUI stable (που έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά ως γλώσσες μενού) και η VIBEUI ROW (που είναι multilanguage). Η πρώτη τώρα βρίσκεται στην έκδοση 1544 (σκέψου η δική σου είναι η 1512) και η δεύτερη στην έκδοση S121. Αν τις περάσεις θα χάσεις το ρουτ αλλά θα έχεις ΟΤΑ αναβαθμίσεις. Τώρα στην 1512 που είσαι δεν σου έρχονται ΟΤΑ επειδή έχει γίνει ρουτ.

 

Ενα λινκ για την S121 μπορεις να δωσεις; μονο με flashtool θα περαστει σωστα; ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Ενα λινκ για την S121 μπορεις να δωσεις; μονο με flashtool θα περαστει σωστα; ευχαριστω :)

Ναι, η ROW μόνο με SP Flashtool. To link είναι αυτό:

https://mega.nz/#F!DkxVWSbZ!5TlqY7Ge_YuvKzSn7X52Wg!a4JTWbLJ

Είναι η S112. Την περνάς και σου έρχονται ΟΤΑ updates μέχρι να πάει S121.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...