Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς 64GB sd card?

 

Βλέπω στα specs ότι αναφέρουν 32GB, αν και δεν βλέπω τον λόγο που δεν θα μπορούσε να διαβάσει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σε όλους εδώ στο forum.Εγώ το παρήγγειλα από το vickmall.Από την Κίνα.Θα κάνει κανένα μήνα να έρθει.Μόλις έρθει θα σας γράψω τις δικές μου εντυπώσεις...άν σας ενδιαφέρουν:)
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα το παραγγείλω και εγώ.Τους έπεισα να μου δώσουν δωρο το καλό tempered glass της nillkin οχι το free :) .Eπίζω μέχρι να έρθει να εχουν διορθωθει τα μικροπροβληματάκια με την αναγνώριση κλήσεων και τις κινεζιές :p
Link to comment
Share on other sites

και εγω το έχω παραγγείλει από to2c στις 16/4 και δεν είχε δώρα τότε, του πήρα μια θήκη σιλικόνης μαλακή, θα το προφυλάξει ή να πάρω καμία με πορτάκι, προτείνεται καμία άμα ξέρετε,

το tempered glass που λες φίλε μ τι διαφορά έχει από αυτό πχ http://www.ebay.co.uk/itm/Explosion-Scratch-Proof-Tempered-Glass-Cover-Screen-Protector-For-Lenovo-Phones-/251917904131?pt=LH_DefaultDomain_3&var=550797161881&hash=item3aa77a2903 εγώ αυτό παράγγειλα.

Αντε να δούμε πότε θα έρθει

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα το παραγγείλω και εγώ.Τους έπεισα να μου δώσουν δωρο το καλό tempered glass της nillkin οχι το free :) .Eπίζω μέχρι να έρθει να εχουν διορθωθει τα μικροπροβληματάκια με την αναγνώριση κλήσεων και τις κινεζιές :p

 

από πιο μαγαζί? για να τους πεισω και εγώ :P

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα δεν εχει γραψει κανενας οτι το εχει παρει απο το minideal αλλα οντως γραφουν οτι το κανουν root.

 

Kαι εγώ από κει έλεγα να το πάρω μιας και όλες τις συσκευές από κει τις έχω πάρει αλλά είχε μεγάλη διαφορά τιμής από vickmall και επειδη διαβάζω και τα καλύτερα γι αυτόυς εδώ είπα να το δοκιμάσω. Απλά μόνο για root δε ξέρω αν αξίζει να δώσεις 6$ παραπάνω εκτός αν το παζαρέψεις με κανά κουπονάκι. Οπότε από σήμερα μπήκα κι εγώ στο κλαμπ της αναμονής. Aπό vickmall πάντως μου είπαν ότι δε το ρουτάρουν ακόμα και όταν έχουν νεώτερη ρομ θα προσθέσουν ελληνικά και θα στείλουν link για να τη περάσουμε μόνοι μας. Άντε πιστεύω να μας ικανοποιήσει η συσκευή γιατί τέτοιες δυνατότητες στα 155€ που βγήκε νομίζω δε βρίσκεις όχι από επώνυμη εταιρεία όπως η lenovo αλλά ούτε και noname κινεζιές

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

και εγω το έχω παραγγείλει από to2c στις 16/4 και δεν είχε δώρα τότε, του πήρα μια θήκη σιλικόνης μαλακή, θα το προφυλάξει ή να πάρω καμία με πορτάκι, προτείνεται καμία άμα ξέρετε,

το tempered glass που λες φίλε μ τι διαφορά έχει από αυτό πχ http://www.ebay.co.uk/itm/Explosion-Scratch-Proof-Tempered-Glass-Cover-Screen-Protector-For-Lenovo-Phones-/251917904131?pt=LH_DefaultDomain_3&var=550797161881&hash=item3aa77a2903 εγώ αυτό παράγγειλα.

Αντε να δούμε πότε θα έρθει

 

Οτι είναι επώνυμο ,η Nillkin είναι γνωστή εταιρεία.Και τα 2 την ίδια δουλειά θα κάνουν πάντως μην αγχώνεσαι ;)

 

από πιο μαγαζί? για να τους πεισω και εγώ :P

 

Aπο το vickmall :) Tοσα κινητά έχω ψωνίσει απο εκεί για άλλους και τους έχω πείσει για μικροδωράκια.Για το δικό μου δεν θα έπαιρνα κανα καλό δωράκι ; :lol::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς 64GB sd card?

 

Βλέπω στα specs ότι αναφέρουν 32GB, αν και δεν βλέπω τον λόγο που δεν θα μπορούσε να διαβάσει παραπάνω.

 

Παρήγειλα χτές μια 64GB sd card απο εδώ μετά απο πρόταση ένος μέλους πριν κάποιες μέρες..

http://www.ebay.com/itm/171774628688?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την αναγνώριση κλήσεων προς το παρόν το έχω λύσει ως εξής αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι η σωστή λύση. Δε μου βγάζει error προς το παρόν και έχω αναγνώριση.

''Contacts''>press settings button(bottom left side)>''More features and settings''>''More display features''>''Number match bits'' and check by 7.

Το Location είναι αδιάφορο αν το έχετε on ή off.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγειλα χτές μια 64GB sd card απο εδώ μετά απο πρόταση ένος μέλους πριν κάποιες μέρες..

http://www.ebay.com/itm/171774628688?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την αναγνώριση κλήσεων προς το παρόν το έχω λύσει ως εξής αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι η σωστή λύση. Δε μου βγάζει error προς το παρόν και έχω αναγνώριση.

''Contacts''>press settings button(bottom left side)>''More features and settings''>''More display features''>''Number match bits'' and check by 7.

Το Location είναι αδιάφορο αν το έχετε on ή off.

 

Α ωραία.Ε λογικά αυτό θα είναι.Κάτι αντίστοιχο έκαναν στο lenovo A806 .Με Cosmote είσαι; Σου βγάζει περίεργα τα ελληνικά στις ειδοποιησεις στο notification bar ;

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω παραγγειλει απο minideal μεσα στο πασχα...Ελπιζω μεσα σε αυτες τις μερες να μου ερθει. Οταν το παρω θα σας γραψω αν εχει γινει root και τι παιζει με το κινητο. (λιγες εντυπωσεις για οποιον ενδιαφερεται δηλαδη).
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία.Ε λογικά αυτό θα είναι.Κάτι αντίστοιχο έκαναν στο lenovo A806 .Με Cosmote είσαι; Σου βγάζει περίεργα τα ελληνικά στις ειδοποιησεις στο notification bar ;

 

Περίεργα τα ελληνικα όχι.Μόνο κάτι διαφημήσεις μου βγάζει συνεχώς που θα πρέπει να το κάνω root για να απαλλαγώ. Το μόνο που μου βγάζει είναι τα ονόματα και στα Κινέζικα πέρα πώς τα έχω αποθηκευμένα στα ελλήνικά ή άλλη γλώσσα.

Παρεμπιπτόντως πήρα απάντηση απο το vickmail στο email που είχα στείλει και μου ζητούν το screnshot για να δούν τί τρέχει....

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα τα ελληνικα όχι.Μόνο κάτι διαφημήσεις μου βγάζει συνεχώς που θα πρέπει να το κάνω root για να απαλλαγώ. Το μόνο που μου βγάζει είναι τα ονόματα και στα Κινέζικα πέρα πώς τα έχω αποθηκευμένα στα ελλήνικά ή άλλη γλώσσα.

Παρεμπιπτόντως πήρα απάντηση απο το vickmail στο email που είχα στείλει και μου ζητούν το screnshot για να δούν τί τρέχει....

 

Ωραία. Για στείλε να δούμε. Εγώ πάντως τους έστειλα τον οδηγό από εδώ για root και cwr recovery... Δεν το ήξεραν. Για τις διαφημίσεις μόλις το κάνεις root θα βάλεις το adaway

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ από κει έλεγα να το πάρω μιας και όλες τις συσκευές από κει τις έχω πάρει αλλά είχε μεγάλη διαφορά τιμής από vickmall και επειδη διαβάζω και τα καλύτερα γι αυτόυς εδώ είπα να το δοκιμάσω.

Εγω το Α806 μου το πηρα απο minideal χωρις κανενα δωρακι.

Οταν εμαθα το vickmall πηρα 3 Α806 με δωρα 2η δερματινη θηκη, ακουστικα, φορτιστη αυτοκινητου. Το θεμα ειναι οτι καμια φορα βαριουνται στο vickmall να κανει root (σε 1 κινητο το εχω παθει) αλλα στο Α806 το στελνει με την 1447 που ειναι σταθερη ρομ αρα και root να μην ειναι θα εχει σταθερη ρομ.

Αρα το θεμα ειναι οτι αυτη την στιγμη που δεν υπαρχει σταθερη ρομ πρεπει να εχει root το Κ3 note αρα μονοδρομος το minideal (αν οντως το κανει root). Οταν περασει σταθερη ρομ το vickmall τοτε θα αξιζει το vickmall και για τιμη και για δωρα,

Link to comment
Share on other sites

Εγω το Α806 μου το πηρα απο minideal χωρις κανενα δωρακι.

Οταν εμαθα το vickmall πηρα 3 Α806 με δωρα 2η δερματινη θηκη, ακουστικα, φορτιστη αυτοκινητου. Το θεμα ειναι οτι καμια φορα βαριουνται στο vickmall να κανει root (σε 1 κινητο το εχω παθει) αλλα στο Α806 το στελνει με την 1447 που ειναι σταθερη ρομ αρα και root να μην ειναι θα εχει σταθερη ρομ.

Αρα το θεμα ειναι οτι αυτη την στιγμη που δεν υπαρχει σταθερη ρομ πρεπει να εχει root το Κ3 note αρα μονοδρομος το minideal (αν οντως το κανει root). Οταν περασει σταθερη ρομ το vickmall τοτε θα αξιζει το vickmall και για τιμη και για δωρα,

o costasp αν δεις λιγα ποστ πριν εχει γραψει αναλυτικα οδηγιες για το πως γινεται ροοτ παντως και σιγουρα μεχρι να παραλαβουμε θα εχουν βγει και νεωτερες εκδοσεις φανταζομαι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

o costasp αν δεις λιγα ποστ πριν εχει γραψει αναλυτικα οδηγιες για το πως γινεται ροοτ

Το ξερω, το εχω διαβασει αλλα τα χανω λιγο με τα αγγλικα. :)

Βασικα το κινητο θελει να το παρει ενας φιλος μου γιαυτο διαβαζω καθε μερα το forum.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Για στείλε να δούμε. Εγώ πάντως τους έστειλα τον οδηγό από εδώ για root και cwr recovery... Δεν το ήξεραν. Για τις διαφημίσεις μόλις το κάνεις root θα βάλεις το adaway

 

 

Μου πρότειναν να κατεβάσω μια νέα multi-language rom.

Link to comment
Share on other sites

Μου πρότειναν να κατεβάσω μια νέα multi-language rom.

Τι αριθμό έκδοσης έχει η νεώτερη που σου δίνουν; είναι από δικό τους link να κατεβάσεις;; δηλαδή μονταρισμένη με ελληνικά; Για έλεγξε και ενημέρωσε γιατί αυτοί είναι ικανοί να σου δίνουν την ίδια πάλι. Χθες τους ρώτησα και μου ειπαν ότι δεν έχουν νεώτερη έκδοση σήμερα πως βρέθηκε δηλαδή;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις:Στο tipping πώς τα πάει?Έχει κανενένα πρόβλημα?(γιατί έχω δεί πρόβλημα σε ταμπλετ με αργή απόκρηση) Επίσης,πώς είναι στον browser? Και κάτι ακόμα,στο youtube πως τα πάει??(γιατί έχω ακούσει και έχω δεί οτι κάποιοι mtk έχουν ένα προβληματάκι,αργούν να ανοίξουν στο you-tube και δέν φορτόνουν γρήγορα τα βίντεο).Sorry αν σας κούρασα...:O
Link to comment
Share on other sites

Τι αριθμό έκδοσης έχει η νεώτερη που σου δίνουν; είναι από δικό τους link να κατεβάσεις;; δηλαδή μονταρισμένη με ελληνικά; Για έλεγξε και ενημέρωσε γιατί αυτοί είναι ικανοί να σου δίνουν την ίδια πάλι. Χθες τους ρώτησα και μου ειπαν ότι δεν έχουν νεώτερη έκδοση σήμερα πως βρέθηκε δηλαδή;

 

K50-T5_USR_ST1511_5.444.…N1505042.zip ονομάζετι το αρχείο και SP_Flash_Tool_exe_Windows_…04.00.000.zip το flash tool .

Είναι η ίδια ή άλλη; Το θέμα είναι ότι δεν έχω Windows αλλά MAC OS αλλιώς θε έιχα ξεμπερδεψει με όλα αυτά.

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

K50-T5_USR_ST1511_5.444.…N1505042.zip ονομάζετι το αρχείο και SP_Flash_Tool_exe_Windows_…04.00.000.zip το flash tool .

Είναι η ίδια ή άλλη; Το θέμα είναι ότι δεν έχω Windows αλλά MAC OS αλλιώς θε έιχα ξεμπερδεψει με όλα αυτά.

 

και ένα screenshot που μου στείλανε

 

 

Επικοινώνησα και εγώ μαζί τους τώρα και μου το επιβεβαίωσαν πως είναι νέα ROM και την δοκιμάζουν.Το παράγγειλα και εγώ και θα μου έρθει με αυτήν . Δοκιμασέ την να δεις .Βρες κάποιο pc με windows...

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα και εγώ μαζί τους τώρα και μου το επιβεβαίωσαν πως είναι νέα ROM και την δοκιμάζουν.Το παράγγειλα και εγώ και θα μου έρθει με αυτήν . Δοκιμασέ την να δεις .Βρες κάποιο pc με windows...

 

 

Καινούργιο τηλέφωνο και σου ζητούν εσύ ο πελάτης να κάνεις root δηλαδή να επέμβεις.Κι αν κάτι πάει στραβά τί κάνεις με την εγγύηση; Θα σου πουν εσύ έβαλες χέρι...

Οδηγό δε μου έστελαν πώς να το κάνω όμως......

 

Τα παιδιά με το πρόβλημα στην αναγνώριση κλήσεων βρήκαν λύση τελικά;

 

Δοκίμασα αυτό: ''Contacts''>press settings button(bottom left side)>''More features and settings''>''More display features''>''Number match bits'' and check by 7.

Το Location είναι αδιάφορο αν το έχετε on ή off.

 

 

 

Και κάτι άλλο. Το tempered glass screen protector που πήρα απο αυτόύς το δοκίμασα . Δυστηχώς δεν μπορώ να χειριστώ το τηλέφωνο και η πληκτρολόγιση ειδικά μηνυμάτων δυσχεραίνει. Τό έβγαλα και θα δω αν το ξαναβάλω.

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

Κατεληξα τελικα στο να το παραγγειλω και γω και θελω την βοηθεια σας και την κατανοηση σας αν ρωταω πολλα.

 

Απο ποιο μαγαζι πιστευετε πρεπει να το παραγγειλω; κατι ειδα οτι μεχρι 07/05 στο vickmall εχει καποια δωρα..

επισης ειμαι εντελως αρχαριος σε θεματα ρουτινγκ κτλ οποτε να τους πω να το κανουν καποιο ρουτ πριν το παραγγειλω;

 

 

σορρυ κ παλι αν ρωταω πραγματα χιλιοειπωμενα

Link to comment
Share on other sites

Κατεληξα τελικα στο να το παραγγειλω και γω και θελω την βοηθεια σας και την κατανοηση σας αν ρωταω πολλα.

 

Απο ποιο μαγαζι πιστευετε πρεπει να το παραγγειλω; κατι ειδα οτι μεχρι 07/05 στο vickmall εχει καποια δωρα..

επισης ειμαι εντελως αρχαριος σε θεματα ρουτινγκ κτλ οποτε να τους πω να το κανουν καποιο ρουτ πριν το παραγγειλω;

 

 

σορρυ κ παλι αν ρωταω πραγματα χιλιοειπωμενα

 

 

Αν το πάρεις απο το vickmall ζήτα τη καινούργια rom και να στο κάνουν root εκείνοι. Αλλά αν δε στο κάνουν δεν είναι δύσκολο.Τα πρώτα δυο τηλέφωνα θα κάψεις και μετά μαθαινες..:lol::lol:(πλακα κάνω!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...