Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημα από την lenovo όχι. Μια τελευταία stable vibeui Android 6.0 και τέλος. Δεν ξέρω αν βγάλει και καμιά ακομη row. Μόνο ανεπίσημα αν την δούμε σε καμία cyanogenmod.

 

Το τσιπακι το αντέχει .

Έχει πουλήσει πολλά κομματια.

Εγώ ελπίζω.

Μας έχει συνηθησει σε αιφνιδιασμούς ή λενοβο.

Έχει και μεγαλο τιμ απο ντιβελοπερς...

Ειδομεν.

cyanogenmod;;;;;; μπααάααα άσε δεν

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον.Επιστρεφω μετα απο 1622 android 6. ΜΗΝ την δοκιμασετε καν.Κακιστη διαχηριση πορων(available free ram 500 με 700 mb απο τα 2gb του κινητου) και γενικοτερα μεγαλες διαφορες απο την 1604 που ειχα.Η 1604 ειναι μακραν η καλητερη official rom του συγκεκριμενου κινητου!!Πολυ καλη διαχειρηση πορων (1 με 1.2 gb available free ram).

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια κι θελω να περασω πισω την 1604.Εχω μερικες ερωτησεις:gapps κατευαζω απο εδω:http://opengapps.org/ το arm64,android 5.1,pico(μονο playstore και g.services)??

 

Αν βαλω 1520 και μετα update σε 1604 θα γινει ή θα μου βγαζει για update μονο το latest?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.

για τα bugs που με ρώτησες σχετικά με την VIBE PURE St 1

δεν έχω εντοπίσει μέχρι τώρα κάποιο σοβαρό.

μια φορά μου κόλλησε σε επανεκκίνηση και τελικά χρειάστηκε να βγάλω την μπαταρία για να ανοίξει

και όταν το γέμισα με εφαρμογές, είναι καμιά φορά που δεν πιάνει το double tap 2 wake (μόνο αν έχω να το χρησιμοποιήσω πολύ ώρα το dt2w)

gapps είχε τα βασικά (δεν θυμάμαι ποια αλλά έχει το play οπότε είσαι οκ)

τα xposed δεν τα χρησιμοποιώ οπότε δεν έχω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

γραφτηκε αυτο λετε να ισχυει?

 

http://www.hngn.com/articles/212306/20161018/android-7-0-nougat-ota-update-lenovo-k3-note-k4.htm

 

παντως ο καθενας λεει το μακρυ και το κοντο του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

έχω την ρομ του cuoco92 και απέκτησα ξαφνικά το εξής πρόβλημα:

Οταν κάνω upload στο Google Drive δεν μου εμφανίζει στο notification bar το εικονίδιο και την εξέλιξη του upload και αν τελικά

ανέβηκαν τα αρχεία. Πήγα στις ρυθμίσεις στο Κέντρο Ειδοποιήσεων --> Notification Assistant αλλα το G.D δεν είναι blocked.

 

Καμιά ιδέα αν έχει τύχει σε άλλους;

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα κινητο ενος φιλου για αναβαθμιση απο cm12 σε ανδροιδ 6 εσεις που το εχετε υπαρχει καποια σταθερη χωρις προβληματα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Custom nougat7.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.needrom.com/download/aosp-8/ έχει ακόμα αρκετά προβληματακια από ότι λέει ο dev έγινε όμως ή αρχη

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος τι είναι η μικρή τρύπα που έχει στο πίσω κάλυμμα του κινητού, πάνω δεξιά ?

Το 2ο μικρόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο εμπιστο κινέζικο eshop το βρίσκεις πλέον? παραμένει ακόμα και τώρα πολύ καλή συσκευή με το dedicated sd slot και ~100€ που κοστίζει.
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο εμπιστο κινέζικο eshop το βρίσκεις πλέον? παραμένει ακόμα και τώρα πολύ καλή συσκευή με το dedicated sd slot και ~100€ που κοστίζει.

 

Παίρνεις το καλύτερο και πιο καινούριο Lenovo Vibe P1 σε πολύ καλή τιμή στα 129 ευρώ από vickmall :

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

Δίκαρτο με dedicated sd slot, τρομερό touch ID, μπαταρία 5.000 απίστευτη (κρατάει 2-2,5 μέρες με πλήρη χρήση),

Android 6.0 out of the box με OTA updates. Δεν χρειάζεται να το πειράξεις καθόλου και πετάει.

Εγώ σε αυτό πήγα μετά το K3 Note και κάποια 5" που δοκίμασα. Η καλύτερη επιλογή......

Μαζί με το κινητό δίνουν tempered glass, screen protector, θήκη σιλικόνης και αν ζητήσεις δωράκι σου δίνουν και ακουστικά!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια η καλυτερη custom rom ειναι του Ιταλου?

 

Ερχεται η αναπτυξη

Ποια είναι του Ιταλού;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω ένα θέμα με την οθόνη του κινητού.Οταν παταω στο σημειο που είναι το εικονίδιο για την αλλαγή γλώσσας(κάτω,αριστερα απ το space) αλλα και σε όλη εκείνη την σειρά κάθετα,μερικές φορές πιάνει ενώ κάποιες θέλει αρκετό παραπάνω πάτημα.Δλδ σαν να είναι νεκρό εκείνο το σημείο οπότε θέλει.Εχω μεμβράνη πάνω στο κινητό αλλά σε εκείνο το σημείο δεν είναι γρατσούνισματα.Μπορείνα χάλασε ή αγωγιμότητα της μεμβράνης και γι'αυτο να κάνει "νερά"?? Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Σε αντιστοιχη περιπτωση φιλου στο ανω μεσαιο τμημα της οθονης που εδειχνε σε τυχαιους χρονους επαφη χωρις να υπαρχει, διορθωθηκε με αλλαγη tempered glass.
Link to comment
Share on other sites

Με όποια ROM έκδοσης marsmallow και αν δοκίμασα υπήρχε το ίδιο πρόβλημα, δεν μπορεί ν' ανεβάσει φωτογραφίες μέσω Facebook.

Μετά απο πειραματισμούς ανακάλυψα πως η έκδοση 36 του Facebook δουλεύει κανονικά αλλά η τωρίνη έκδοση είναι η 102, οπότε χάνει πολλές νέες λειτουργίες η εφαρμογή.

Την έμπνευση για την λύση μου την έδωσε ένα Lenovo A916 που μου ήρθε για φτιάξιμο, στην official rom δεν δούλευε το youtube.

H λύση για το Α916 ήταν να αλλαχτεί απο το build.prop η σειρά ro.built.version.release=4.4.2 σε ro.built.version.release=5.0. Επανεκκίνηση και ως εκ θαύματος δούλεψε!

 

Το εφάρμοσα και στο K3 λοιπόν με Official ROM S433 ROW. Ρουταρισμένη η συσκευή φυσικά, με τη βοήθεια του Es explorer πήγα system/build.prop άνοιγμα με τον επεξεργαστή κειμένου και αλλαγή η σειρά ro.built.version.release=6.0 σε ro.built.version.release=5.0.

Αποθήκευση και έξοδος. Απεγκατάσταση της έκδοσης του Facebook που είχα εγκατεστημένη και επανεκκίνηση.

Αμέσως μετά εγκατάσταση του Facebook απο playstore και όλα δουλέψαν κανονικότατα!

 

Βέβαια με την αλλαγή άλλαξε η έκδοση του android απο τις πληροφορίες συσκευής (το android παραμένει 6, απλά αναφέρει 5)

και έτσι για πλάκα το ξανάλλαξα σε ro.built.version.release=7.0. Και πάλι το facebook δούλευε κανονικά ακόμα και μετά απο μια ενημέρωση που ήρθε! Και πλέον το K3 δηλώνει android 7, (εξακολουθεί να έχει 6 βέβαια).

 

Και για του λόγου το αληθές... http://i.imgur.com/qLk0kWK.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από τους παλαιότερους χρήστες του Τήλε΄φωνου και του νήματος. Είμαι με τη S427 του Ιταλού από το καλοκαίρι. Ψάχνω για νέα αναβάθμιση και δεν βρίσκω με ΟΤΑ(πχ S433).

Ψάχνω μια Ρομ που να έχει 4g και στις δυο κάρτες. Κανένας που να ξέρει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Από τους παλαιότερους χρήστες του Τήλε΄φωνου και του νήματος. Είμαι με τη S427 του Ιταλού από το καλοκαίρι. Ψάχνω για νέα αναβάθμιση και δεν βρίσκω με ΟΤΑ(πχ S433).

Ψάχνω μια Ρομ που να έχει 4g και στις δυο κάρτες. Κανένας που να ξέρει;

Ευχαριστώ!

αυτο που λες το κανει κανονικά η επισημη, τουλάχιστον στην τελευταια εκδοση S433

Link to comment
Share on other sites

Εκτός την s433 ποια άλλη rom έχει ελληνικά χωρίς προβλήματα;

Όσες βασίζονται σ αυτή γενικά. πχ η rom του greeshan που ναι στην ουσία η επίσημη χωρίς το bloat, και με root. Επίσης κι η Miui του greeshan δουλεύει άριστα

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...