Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να μου πει αν υποστηριζει 4G στην Αθηνα και επισης ποια μπαντα χρησιμοποιει η wind στην Αθηνα?

 

4G μόνο Cosmote , Vodafon δες τον παρακάτω πίνακα

https://s6.postimg.org/awnymek1t/Screen_Shot_09_07_16_at_04_00_PM.png

 

Μπάντες

 

4G: FDD-LTE, Band 1 (2100MHz), Band 3 (1800MHz), Band 7 (2600MHz)

3G: Band 1 (WCDMA 2100MHz), Band 2 (WCDMA 1900MHz), Band 5 (WCDMA 850MHz), Band 8 (WCDMA 900MHz), WCDMA B1/2/5/8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να με συμβουλεψει από που να αγοράσω φθηνή θήκη (δερμάτινη) και προστασία οθόνης??

Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρέλαβα πριν ένα μήνα αυτήν:

https://www.aliexpress.com/item/Hot-Selling-Lenovo-K3-Note-Case-Wallet-Style-PU-Leather-Case-for-Lenovo-K3-Note-K50/32628280631.html?spm=2114.13010608.0.89.fFuTWh

 

και παραδέχομαι ότι η ποιότητά της είναι εξαιρετική. Εγώ την συνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

4G μόνο Cosmote , Vodafon δες τον παρακάτω πίνακα

https://s6.postimg.org/awnymek1t/Screen_Shot_09_07_16_at_04_00_PM.png

 

Μπάντες

 

4G: FDD-LTE, Band 1 (2100MHz), Band 3 (1800MHz), Band 7 (2600MHz)

3G: Band 1 (WCDMA 2100MHz), Band 2 (WCDMA 1900MHz), Band 5 (WCDMA 850MHz), Band 8 (WCDMA 900MHz), WCDMA B1/2/5/8

Στην Αθηνα δεν υπαρχει κανενα θεμα με το 4G. Εχει ολες τις μπαντες, με κυριοτερη την 1800, λιγο απο 2600 και 800. Το θεμα υπαρχει εκτος μεγαλων αστικων κεντρων, που χρησιμοποιει 800 για μεγαλυτερη εμβελεια.

 

Υπαρχει ειδικο θεμα στο φορουμ για το 4G της wind. Αναζητηστε το. Θα σας λυθουν πολλες αποριες.

 

ΥΓ. Αυτο δεν ειναι πινακας. Ειναι για να μην τους ζαλιζουν μετα οτι δεν πιανουν 4G.

 

Την 800 την χρησιμοποιει πλεον και η βοντα, με την ιδια λογικη. Επισης και η κοτε εχει παρει αδειες για εγκατασταση κεραιων με 800. Παντως εντος αστικων περιοχων παιζει 1800 οποτε κανενα προβλημα.

 

from mobile using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα συμβίωσης με την SLICK-S427-ROW_by_SHENGE έχω να πω ότι είναι τραγική.

Υπερθερμανση,λαγκάρισμα και μπαταριά στα χειρότερα τους.

 

 

Αιντε ξανά ψάξιμο για κάποια άλλη και πλέον αρχίζει και κουράζει το θέμα :O

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ζητήσω συγγνώμη, για το ερώτημα το οποίο έχει ήδη ενδεχομένως να έχει απαντηθεί πολλές φορές, αλλά το νήμα είναι αχανές. Είμαι σε αναμονή παραλαβής του Κ3 note και σκεφτόμουν να ξεκινήσω με την S205 και να παραμείνω σε όσο το δυνατό stock κατάσταση. Θα παραλάβω το Κ50-t3s και το ερώτημα είναι εάν μπορώ να κάνω απευθείας την εγκατάσταση με SP flashtools ή θα πρέπει να εγκαταστήσω custom recovery; Από τις διαθέσιμες custom roms ποια θα μου προτείνατε;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

όπως πολύ κάτοχοι του Κ3 έτσι κ εγώ έπαθα βλάβη στην οθόνη και σας παρακαλώ εάν γνωρίζεται κάποιον "τεχνικό" ο οποίος

είναι γνώστης του αντικειμένου.

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

όπως πολύ κάτοχοι του Κ3 έτσι κ εγώ έπαθα βλάβη στην οθόνη και σας παρακαλώ εάν γνωρίζεται κάποιον "τεχνικό" ο οποίος

είναι γνώστης του αντικειμένου.

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εδώ ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Και μία ακόμα ερώτηση: μπορώ από τις ρυθμίσεις να επιλέξω ποια από τις δύο κάρτες θα δίνει την πρόσβαση στο 4G ή αυτό καθορίζεται από την υποδοχή SIM στην οποία τοποθετείται η κάθε κάρτα; Ευχαριστώ και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το GPS μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Σαν να μην έχω είναι.

Αποσυνδέεται με το παραμικρό.

Μπορώ να κάνω κάτι?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εδω και κάποιους μήνες έχω το κινητό απο minideal. Έκανα εγκατάσταση android 6 και πλέον το κινητό έχει την s422. Το πρόβλημα είναι οτι σβήστικαν και τα δύο imei. Πως μπορώ να τα ξαναπεράσω ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εδω και κάποιους μήνες έχω το κινητό απο minideal. Έκανα εγκατάσταση android 6 και πλέον το κινητό έχει την s422. Το πρόβλημα είναι οτι σβήστικαν και τα δύο imei. Πως μπορώ να τα ξαναπεράσω ;;;;;

 

Κατέβασε αυτή την εφαρμογή απο το playstore...αλλά κάθε φορά που θα βάζεις άλλη rom θα χάνονται...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryptotel.chamelephon&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα - είχα θέματα με αποσύνδεση bt headset και αποφάσισα να περάσω το bt headset patch απο το needrom

 

Από τότε είμαι σε boot loop - πρακτικά έχει κολλήσει στο boot logo!

Έχει κανείς να προτείνει κάτι; Έχω κάνει wipe cache/dalvik, δοκιμασα να το ξαναπεράσω... αλλά τίποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα - είχα θέματα με αποσύνδεση bt headset και αποφάσισα να περάσω το bt headset patch απο το needrom

 

Από τότε είμαι σε boot loop - πρακτικά έχει κολλήσει στο boot logo!

Έχει κανείς να προτείνει κάτι; Έχω κάνει wipe cache/dalvik, δοκιμασα να το ξαναπεράσω... αλλά τίποτα... :(

Ξαναεγκατέστησε τη ρομ που χες (χωρις wipe data/factory reset)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ... έκανα μια μικρή βλακεία και περασα απο πανω λάθος έκδοση της rom (παλιότερη) οπότε το πήρα απόφαση και μετά από ένα χρόνο με androium 5 πήγα σε Androium VUI K3N! Ευκαιρία ήταν! Μέχρι τώρα όλα καλά με τη νέα rom.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το GPS μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Σαν να μην έχω είναι.

Αποσυνδέεται με το παραμικρό.

Μπορώ να κάνω κάτι?

 

Καμιά βοήθεια?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, έχω ένα Κ3 Νοte και έχει AOSP. Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω το πιο πρόσφατο VIBEUI και να έχω Google Play;
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια?
βαλε την εφαρμογη. gps test να δεις ποσους δορυφορους κλειδωνει .με ποια εφαρμογη πλοηγησης δουλευεις ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις απο σημερα προβλημα με το pocemon go; Μετα απο ενημερωση μου λεει οτι η συσκευη ειναι μη συμβατη. Το τηλεφωνο ηταν root. Το απεγκαταστησα αλλα τα ιδια. Κ το ιδιο χθες σε ενα lenovo a916. K εμενα δεν με νοιαζει τοσο το πιτσιρικα που περιμενει να γυρισει απο το σχολειο για να παιξει ποιος ακουει
Link to comment
Share on other sites

βαλε την εφαρμογη. gps test να δεις ποσους δορυφορους κλειδωνει .με ποια εφαρμογη πλοηγησης δουλευεις ;

 

Την δουλεύω ανέκαθεν αυτή την εφαρμογή.

Όταν κλειδώνει, κλειδώνει αρκετούς δορυφόρους, δεν είναι το πρόβλημα εκεί.

Το πρόβλημα είναι ότι ξεκλειδώνει εύκολα και χάνει το σήμα ή ότι αργεί πολύ να κλειδώσει.

 

Google maps χρησιμοποιώ, όχι κάτι ιδιαίτερο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Την δουλεύω ανέκαθεν αυτή την εφαρμογή.

Όταν κλειδώνει, κλειδώνει αρκετούς δορυφόρους, δεν είναι το πρόβλημα εκεί.

Το πρόβλημα είναι ότι ξεκλειδώνει εύκολα και χάνει το σήμα ή ότι αργεί πολύ να κλειδώσει.

 

Google maps χρησιμοποιώ, όχι κάτι ιδιαίτερο.

μηπως δεν το εχεις στην "Υψηλη Ακριβεια;"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις απο σημερα προβλημα με το pocemon go; Μετα απο ενημερωση μου λεει οτι η συσκευη ειναι μη συμβατη. Το τηλεφωνο ηταν root. Το απεγκαταστησα αλλα τα ιδια. Κ το ιδιο χθες σε ενα lenovo a916. K εμενα δεν με νοιαζει τοσο το πιτσιρικα που περιμενει να γυρισει απο το σχολειο για να παιξει ποιος ακουει

 

συσκευες root δεν υποστηριζονται απο πολλες εφαρμογες πλεον..... οσο για τον πιτσιρικα, καιρος να στρωθει στο διαβασμα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλημέρα, έχω ένα Κ3 Νοte και έχει AOSP. Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω το πιο πρόσφατο VIBEUI και να έχω Google Play;

 

Η πιο προσφατη ειναι η s427 row, ειναι official international και εχει μεσα ολα οσα θελεις απο την google, κινεζιες 0.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την δουλεύω ανέκαθεν αυτή την εφαρμογή.

Όταν κλειδώνει, κλειδώνει αρκετούς δορυφόρους, δεν είναι το πρόβλημα εκεί.

Το πρόβλημα είναι ότι ξεκλειδώνει εύκολα και χάνει το σήμα ή ότι αργεί πολύ να κλειδώσει.

 

Google maps χρησιμοποιώ, όχι κάτι ιδιαίτερο.

 

με ποια rom γινεται αυτο? εχουν περασει απο τα χερια μου πανω απο 10 k3 note και κανενα δεν ειχε τετοιο θεμα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...