Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια ειναι σε αναζητηση συσκευης για να αντικαταστησω το A850+ που εχω ως gps.

Λοκαρει γρηγορα δορυφορους; Και πως ανταποκρινεται η συσκευη με waze, sygic, here, google maps?Τρωει φλασιες;

 

Επισης καποιος μου ειπε πως μια φθηνη εκδοση με μια ρομ γινεται η ακριβη η εκδοση. Ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα στο κάνει μόνο του

http://kinguserapk.com/

 

Είναι διαφορετική μέθοδος από αυτήν που προτείνει ο nininikos;

 

 

Θα σου προτεινα να το κανεις ετσι

 

Φτανει να εχεις βασικες γνωσεις φλασαρισματος και να εγκαταστησεις τον σωστο Vcom driver.

Και να μην εχεις ομως, προτεινω να αποκτησεις. Θα σου χρειαστουν σιγουρα, ειτε με αυτη την συσκευη, ειτε με την επομενη.

 

Δεν υπάρχουν βασικές γνώσεις φλασαρίσματος αλλά υπάρχει πολύ διάθεση να βγάλω ότι καλύτερο μπορώ από το το Lenovo K3 note για αυτό άλλωστε το πείρα, με ξάφνιασε θετικά το πόσο καλά δουλεύει μετά το update που έκανα, τώρα βέβαια με βάζετε σε πειρασμό να προχωρήσω και σε αλλαγή rom για να διώξω ότι "σαβούρα" έχει εγκαταστημένο ώστε να μπορέσω να βγάλω ακόμη μεγαλύτερη απόδοση, αρχίζω λοιπόν και διαβάζω τα links που μου γράψατε και επανέρχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Lenovo k3 Note Manager,πρώτα αφού εχεις κατεβάσει και εγκαταστήσει τους drivers του κινητού στο p.c. , στο αναγνωρίσει η εφαρμογή και πατάς ρουτ,και σου το κάνει μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα,μετά θα δεις να έχει εγκαταστήσει στο κινητό σου την εφαρμογή Supersu κάνοντας το,ετσι ρουταρισμενο.κατεβαζεις μετα και το ροοτ τσεκ απο πλαυ και το τσεκάρεις.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Lenovo k3 Note Manager,πρώτα αφού εχεις κατεβάσει και εγκαταστήσει τους drivers του κινητού στο p.c. , στο αναγνωρίσει η εφαρμογή και πατάς ρουτ,και σου το κάνει μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα,μετά θα δεις να έχει εγκαταστήσει στο κινητό σου την εφαρμογή Supersu κάνοντας το,ετσι ρουταρισμενο.κατεβαζεις μετα και το ροοτ τσεκ απο πλαυ και το τσεκάρεις.

 

Αυτή η μέθοδος;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι,νομίζω υπάρχει και βίντεο στο youtube αλλά είναι πολύ απλό, έτσι το έχω κάνει ρουτ και εγώ, μόνο πρέπει να έχεις κάνει εγκατάσταση τους drivers.
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετική μέθοδος από αυτήν που προτείνει ο nininikos;

Είναι εναλακτική μεθοδός στο Supersu. Το κατε΄βαζεις και στο κάνε μόνο του. Δε χρείαζεται τίποτα άλλο απολύτως!

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και περιπου 2 μηνες το κινητο και εχει την k50a40_s112_150610_row

και επειδη ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω τοσα πολλα μυνηματα εαν μπορει καποιος να μου πει ¨

Ποια ειναι η διαδικασια

1. root της συσκευης

2. αναβαθμιση του android σε 6.0

3. περασμα νεας rom (να εχει ελληνικα) και

4 αν χρειαζεται κατι αλλο το κινητο

 

Ευχαριστω

πρωτη φορα ασχολουμε με ρουταρισμα κινητου

Εχω διαβασει αρκετες σελιδες αλλα που να διαβασεις 655

Edited by skyros
Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και περιπου 2 μηνες το κινητο και εχει την k50a40_s112_150610_row

και επειδη ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω τοσα πολλα μυνηματα εαν μπορει καποιος να μου πει ¨

Ποια ειναι η διαδικασια

1. root της συσκευης

2. αναβαθμιση του android σε 6.0

3. περασμα νεας rom (να εχει ελληνικα) και

4 αν χρειαζεται κατι αλλο το κινητο

 

Ευχαριστω

πρωτη φορα ασχολουμε με ρουταρισμα κινητου

Εχω διαβασει αρκετες σελιδες αλλα που να διαβασεις 655

 

 

Νομίζω ότι θα σε βοηθήσει αρκετά αυτό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6758447#post6758447

Link to comment
Share on other sites

Κολλησα στην αρχη της διαδικασιας

Πηγαινοντας το κινητο σε meta mode και ενω το συνδεω με το Pc με το usb δεν μου ανοιγει κανενα παραθυρο για να επιλεξω το "εντοπισμος σφαλματων usb".Παραμενει η οθονη που μου λεει οτι αιναι σε meta mode. Τι φταιει?

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να προσπαθήσω αυτή την μέθοδο, μου φαίνεται πιο εύκολη.

 

1. Να εγκαταστήσω και το TWRP 3.0.0 Recovery

2. Αν το καταφέρω το κινητό μετά το ρουτάρισμα δουλεύει κανονικά η θέλει να περάσω καινούρια rom?

3. Ποια είναι η διαδικασία να περάσω rom είναι δύσκολη υπάρχει κάποιος οδηγός που να με διευκολύνει?

4. Ποια rom προτείνετε?

Edited by fiwi
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μετά από Ιώβειο υπομονή και επανα-παραγγελία του κινητού μια και το προηγούμενο χάθηκε-κλάπηκε (Singapore-post) έφτασε επιτέλους το κινητό

:w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::yahoo::yahoo::yahoo::clap: :clap: :clap:

 

Μετά από αυτή την icon-εκτόνωση στο θέμα μας.

Πήρα το T3s για να το αναβαθμίσω σε Τ5.

Το κινητό όπως ήρθε έχει ρομ VIBEUI_V3.0_1604_7.209.1_ST_K50-T3s

Αυτό σημαίνει ότι ότι έχω την 1604? (έτσι όπως τις λέτε εδω)

Δεν κάνει online αναβάθμιση "Network request failed ot model not fit"

(πιθανόν να καταλαβαίνει ότι είναι Ευρώπη)

 

Εχει πολλές γλώσσες και καποια (1-2) κινέζικα app μέσα (στο βάθος όχι τίποτα στην επιφάνεια)

Ακόμα δεν πρόλαβα να δοκιμασω sim γιατί όλες μου είναι mini και θέλουν κόψιμο-άλλαγμα αλλά θεωρώ ότι δεν θα δουλευει 3g-4g λόγω t3s rom.

 

Επειδή έχει τρομάξει το μάτι μου μπορώ να πάρω ένα backup ΟΛΗΣ της rom (με stock recovery κλπ. Αχρείαστο να είναι - βλέπε εγγύηση) πριν αρχίσω το σκάλισμα? Με το FlashTool θα γίνει?

 

Μετά κάπου θα βρώ την άκρη... αλλά πως αρχίζουμε...

Όπως πάντα ευχαριστώ προκαταβολικά!

Edited by mambagr
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 160328, τις τελευταίες μέρες ακόμα κ με 1 εφαρμογή ανοιχτή μόνο όταν παταω πίσω ή home εμφανίζει ένα σήμα "φορτωση" κ αργεί να δείξει επιφάνεια εργασίας... μέχρι προτεινως ακόμα κ με 20 εφαρμογές δεν το έκανε... Επίσης διαρκώς έχω μαξ 300Μb ελεύθερα στη ραμ... τι παίζει; Ξέρετε κάτι;

 

Τέλος καμία θήκη για υποβρύχιες λήψεις παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο και εχει την k50a40_s112_150610_row και δεν μπορω να κανω update ουτε μεσω ιντερνετ αλλα και ουτε μεσω Lenovo Smart Assistant .

Root προσπαθησα να κανω αλλα μου κολαει η στο META MODE

Μια βοηθεια

Edited by skyros
Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εγώ μόλις παρέλαβα το κινητό από To2c.com με έκδοση VIBEUI_V3.0_1604_7.209.1_ST_K50-T3s αλλά δεν είναι ROOT και το Google Play δεν δουλεύει.

Δοκίμασα να σβήσω τα αρχεία στο Google Play και στις Υπηρεσίες Google αλλά και πάλι μου βγάζει μύνημα "Δυστηχώς η εφαρμογή Υπηρεσίες Google Play έχει σταματήσει.".

Έχει κανένας ιδέα πως διορθώνεται; Ευχαριστώ!:D

 

Android 5.1

K50-T3s

Edited by mngplus
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά αυτό δεν λύνει το πρόβλημα γιατί αν κατεβάσω το Google Play και αναβαθμίσω τις Υπηρεσίες μου βγάζει σφάλμα. Ποια ROM προτείνεται για το Lenovo K3 Note K50-T3s? Υπάρχει διαφορά με το K50-T5?

Τα βήματα υπάρχουν κάπου γιατί διάβασα τα πρώτα μυνήματα και τα link δεν δουλεύουν.

Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

εγω σε κατι κινεζικες συσκευες αυτο εκανα εβαζα και τα google services aptoide,καλα δεν ειναι ολες η συσκευες το ιδιο δες μηπως χρειαζονται και τα gapps δες εδω http://opengapps.org/
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα αυτό το link με όλες της ROM MEGA

αλλά δεν βρήκα οδηγίες πως τις περνάς.

Ενδιαφέρομαι για τη VIBEUI_2.5_1522_5.882.1_ST_K50-T5 γιατί την έχει και ένας φίλος μου και δουλεύει καλά :D:D:D

Ξέρει κανένας να βοηθήσει;

Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Σε τι διαφερουν το K3 Note K50-t3s 5.5 με το K3 Note/K50-T5 5.5 για να εχουν τετοια διαφορα στην τιμη τους?

Ευχαριστω.

 

Όπως φαίνεται δεν διαφέρουν καθόλου σε hardware, παρά μόνο σε software. To T3s είναι το "κινέζικο" και το Τ5 το "ευρωπαϊκό" ή διεθνές, αν προτιμάτε, το οποίο οι φτωχοί κινέζοι πουλάνε στους πλούσιους ευρωπαίους σε τσιμπημένη τιμή! :lol:

Ως εκ τούτου, συμφέρει η αγορά του κινέζικου με τη "σωστή" ROM (S205W) ώστε να "αποκινεζοποιηθεί" το τηλέφωνο και να λειτουργεί απρόσκοπτα στα ευρωπαϊκά δίκτυα, παίρνοντας κι ενημερώσεις ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Το παρελαβα μετα απο 16 μερες απο το gearbest στα 93 ευρωπουλα.. με το που το πηρα του περασα την 1611 MM του ιταλου με twrp. Το κινητο παει σφαιρα με τη συγκεκριμενη ρομ, δεν ειχα κανενα θεμα και πιστευω οτι παταει πολλα κινητα της ταξης των 200 ευρω. Η καμερα του ειναι αρκετα καλη, ιδιαιτερα η μπροστα που ειναι πολυ καλυτερη απο παλιες κινεζιες που ειχα και ελεγαν οτι ειχαν 8mp μπροστινη. Γενικα ολα πανε ρολοι και θα ελεγα σε οσους σκεφτονται για την συσκευη τους να καταληξουνα αφοβα εδω!

Τωρα, επειδη στο gearbest δεν το ειχαν σε κιτρινο χρωμα που το ηθελα και το πηρα σε ασπρο, μηπως ξερετε κανενα ελληνικο σαιτ που να πουλαει το κιτρινο καλυμμα σε λογικη τιμη? ειδα στο ali οτι εχει 3.5 ευρω αλλα αν βρω κανενα απο ελληνικο καταστημα θα ηταν προτιμοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται δεν διαφέρουν καθόλου σε hardware, παρά μόνο σε software. To T3s είναι το "κινέζικο" και το Τ5 το "ευρωπαϊκό" ή διεθνές, αν προτιμάτε, το οποίο οι φτωχοί κινέζοι πουλάνε στους πλούσιους ευρωπαίους σε τσιμπημένη τιμή! :lol:

Ως εκ τούτου, συμφέρει η αγορά του κινέζικου με τη "σωστή" ROM (S205W) ώστε να "αποκινεζοποιηθεί" το τηλέφωνο και να λειτουργεί απρόσκοπτα στα ευρωπαϊκά δίκτυα, παίρνοντας κι ενημερώσεις ΟΤΑ.

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Πολυ κατατοπιστικη.

Σε ενδεχόμενη αγορα μου πρεπει να τους γραψω να μου βαλουν την προτεινόμενη ρομ η ερχεται με συμβατη ρομ για ευρωπη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τους το λες βέβαια εαν το παρεις απο vickmall αυτή βάζουν ετσι και αλλιως απο μόνοι τους το γράφουν και στο site τους οτι με αυτη την rom(S205ROW) 'αλλάζει' απο κινεζικο σε ευρωπαικο(δηλαδη πρακτικα απο τ3s γινεται τ5) και με αυτη με update περναει σε S422ROW και μετα με update σε S424ROW και βέβαια έχει ελληνικα. Edited by tasos79
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα αυτό το link με όλες της ROM MEGA

αλλά δεν βρήκα οδηγίες πως τις περνάς.

Ενδιαφέρομαι για τη VIBEUI_2.5_1522_5.882.1_ST_K50-T5 γιατί την έχει και ένας φίλος μου και δουλεύει καλά :D:D:D

Ξέρει κανένας να βοηθήσει;

 

Ξέρει κανένας ποιά είναι η Ελληνική ROM για να την κατεβάσω; :D:D:D

Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει τρομάξει το μάτι μου μπορώ να πάρω ένα backup ΟΛΗΣ της rom (με stock recovery κλπ. Αχρείαστο να είναι - βλέπε εγγύηση) πριν αρχίσω το σκάλισμα? Με το FlashTool θα γίνει?

 

Κάνω quote στον εαυτό μου γιατί ακόμα δεν βρήκα λύση. Κατάφερα με το SPFlashtool να διαβάσω "χύμα" τα 4 πρώτα GB της ROM (κάπου παρακάτω κολλάει) και σύμφωνα με τα scatter που είδα αρκει. Τώρα κάπως πρέπει να τα χωρίσω.

Την όλη διαδικασία Full Backup τη έχει κάνει κανένας? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...