Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα εχω κανενα χρονο το κινητο ειχα περασει την ινδικη ρομ και μου εχει κανει update στην εξι θελω να ξαναγυρισω στην 5 ξερετε πως γινετε? αν πρεπει να ξαναφλασαρω την 5 το λινκ που εχει στο ποστ(3464) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413819&page=231 δεν δουλευει ξερετε απο που να την κατεβασω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μου βγάζει αυτό το σφάλμα ξερεις τι να κάνω;;

 

Κάτι δεν κάνεις καλά. Στο screen γιατί είναι όλα τσεκαρισμένα. Την έχω περάσει 2 φορές σε 2 κινητά χρησιμοποιώντας αυτόν τον τρόπο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6745498#post6745498

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω restore μια καινούργια ρομ που βρήκα http://www.needrom.com/download/blend-rom/.

 

Έκανα wipe κλπ όπως λέει και μετά πήγα να κάνω restore αλλά δεν με αναγνωρίζει την SD card που έχω το αρχείο και δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή. Αποτέλεσμα μέχρι στιγμής να έχω ένα κινητό μόνο με το TWRP 3.0.3 και χωρίς OS.

 

Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω restore μια καινούργια ρομ που βρήκα http://www.needrom.com/download/blend-rom/.

 

Έκανα wipe κλπ όπως λέει και μετά πήγα να κάνω restore αλλά δεν με αναγνωρίζει την SD card που έχω το αρχείο και δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή. Αποτέλεσμα μέχρι στιγμής να έχω ένα κινητό μόνο με το TWRP 3.0.3 και χωρίς OS.

 

Τι μπορώ να κάνω?

Μπορείς η να βάλεις την κάρτα μνήμης σε card reader στο pc αν έχεις και να περάσεις άλλη ρομ μέσα, με usb card reader η να βάλεις την κάρτα σε άλλο κινητό και να περάσεις την ρομ.. Εντωμεταξυ θέλω και εγώ να περάσω αυτή την ρομ.. Μήπως κάτι δεν έκανες καλά? Υπόψιν είναι twrp backup και όχι zip file

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς η να βάλεις την κάρτα μνήμης σε card reader στο pc αν έχεις και να περάσεις άλλη ρομ μέσα, με usb card reader η να βάλεις την κάρτα σε άλλο κινητό και να περάσεις την ρομ.. Εντωμεταξυ θέλω και εγώ να περάσω αυτή την ρομ.. Μήπως κάτι δεν έκανες καλά? Υπόψιν είναι twrp backup και όχι zip file

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

 

Δοκίμασα να κάνω αυτό με την κάρτα πόσες φορές αλλά ότι και να έκανα η TWRP 3.0.0.3 δεν την αναγνωρίζει. Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση?

Edited by GeorgeV90
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κάνω αυτό με την κάρτα πόσες φορές αλλά ότι και να έκανα η TWRP 3.0.0.3 δεν την αναγνωρίζει. Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση?

Αν καταφέρεις και την περάσεις αυτή την φορά πες μου εντυπώσεις γιατί ενδιαφέρομαι να την περάσω και εγώ.. Διάβασα καλά σχόλια στο νήμα του XDA

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Edited by plou13
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα απο vickmall (95€) , το τηλεφωνο γραφει Model k50a40 , android version 5 , και rom k50a40 s205 181115 row

τι κανω τωρα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα απο vickmall (95€) , το τηλεφωνο γραφει Model k50a40 , android version 5 , και rom k50a40 s205 181115 row

τι κανω τωρα?

περα απο το οτι ειναι γεματη εφαρμογες και γεμιζει η ελευθερη μνημη πολυ γρηγορα δεν εχω βρει κατι...

εγω ρωταω τι διαδικασια κανω για root , cwm και να περασω μια custom rom απο needrom και ποια ειναι η καλυτερη...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν παραγγειλω αυτό εδώ http://www.gearbest.com/cell-phone-accessories/pp_360665.html ποια ρομ να ζητησω να μου περασουν μεσα για να δουλευουν όλα κομπλε?

Επισης ,αυτό http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t3s-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html είναι το ιδιο τηλ.(και ποια ρομ να ζητησω αν τελικα παρω αυτό)?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...εχω μια ερωτηση...επειδή αλλάζω πολλές roms...πειραματίζομαι δηλαδή...πως γίνεται να μην χρειάζεται

να ξανασυνδέομαι σε Facebook,viber κτλ;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

περα απο το οτι ειναι γεματη εφαρμογες και γεμιζει η ελευθερη μνημη πολυ γρηγορα δεν εχω βρει κατι...

εγω ρωταω τι διαδικασια κανω για root , cwm και να περασω μια custom rom απο needrom και ποια ειναι η καλυτερη...

 

 

Ακολούθησε τον όδηγό της πρώτης σελίδας.Αλλά για πιο γρήγορα κατέβασε το kinguser apk http://kinguserapk.com/ και τρέξτο και θα σου κάνει ρουτ μονο του..Επειτα κατέβασε το flashify και πέρνα μέσου αυτού το twrp. Αφου τα κάνεις όλα αυτά, τότε είσαι έτοιμος νε περάσεις όποια rom επιθυμέις . Θα βρεις τη ρομ που θες και το twrp στη σελίδα του κινητου στο needorom . Υπόψιν να έχεις κάνει back up με το titanium . Σημεωση είναι καλύτερα να έχεις γίνει developer στο κινητό για για καλύτερα...Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

αν περάσω νέα ρομ χάνονται όλα (εφαρμογές, ρυθμίσεις κλπ);

υπάρχει τρόπος να ανακτήσω όλα τα παραπάνω αφότου περάσω νέα ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον όδηγό της πρώτης σελίδας.Αλλά για πιο γρήγορα κατέβασε το kinguser apk http://kinguserapk.com/ και τρέξτο και θα σου κάνει ρουτ μονο του..Επειτα κατέβασε το flashify και πέρνα μέσου αυτού το twrp. Αφου τα κάνεις όλα αυτά, τότε είσαι έτοιμος νε περάσεις όποια rom επιθυμέις . Θα βρεις τη ρομ που θες και το twrp στη σελίδα του κινητου στο needorom . Υπόψιν να έχεις κάνει back up με το titanium . Σημεωση είναι καλύτερα να έχεις γίνει developer στο κινητό για για καλύτερα...Αυτά!

thanks man!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ενα θεματακι όταν στέλνω μηνύματα με την στοκ εφαρμογή ενω τα γράφω με μικρά γράμματα(οχι κεφαλαια) οπως εκανα παντα και στο παλιο κινητο μου μολις τελειώσω την τελευταία λεξη και το στείλω,αυτά γίνονται κεφαλαία όλα.Δεν ξερω εαν εχει να κανει με την στοκ εφαρμογή γιατί στο παλιό μου κινητό ένα THL,που είχα δεν γινόταν αυτό.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το βρηκα 93 ευρωπουλα στο gearbeast. το τσιμπαω? αξιζει?

 

Τσεκαρε αν σου δίνει δώρο! Π.χ. στο minideal (αξιόπιστο μαγαζί)

έχει Gift:Screen Protector+Silicone Case με + 5$ διαφορά από το gearbeast.

Καλορίζικο :D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρέλαβα πριν λίγες μέρες από Ali express σε αυτή την τιμή. Είναι σίγουρα value for money η συσκευη και απροβληματιστη.

Προσοχή. Πρώτη κίνηση μετά την αρχική εγκατάσταση συστήματος η εγκατάσταση των drivers στο πι σι και μετά οι άλλες παρεμβάσεις αφού δεις η υπάρχουσα αν σε εξυπηρετεί.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω,πες τους να σου βαλουν την S205 ROW την ευρωπαικη ρομ.

το διαλεγω αυτο στις επιλογες οταν το παραγγελνω?

Link to comment
Share on other sites

οχι τους το λες με μυνημα,μετα την παραγγελια,και με ολα τα αλλα τα σχετικα αυτα που θες δηλαδη,το ποιηματακι....εγω ετσι κανω παντα κυριως με συσκευες που αγοραζω μονο απο vickmall,μπορει να ειναι λιγο ποιο ακριβο στις τιμες,αλλα ειναι ποιο ενταξει σαν καταστημα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις συμβουλες, αλλα θελω να βαλω για rom την επισημη marshmellow. τσεκαρα και τις τιμες, απο gearbest αξιζει περισσοτερο γιατι με +10 ευρω ερχεται με καλυτερη μεταφορικη πιο γρηγορα. να στε καλα ολοι :D
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε αν σου δίνει δώρο! Π.χ. στο minideal (αξιόπιστο μαγαζί)

έχει Gift:Screen Protector+Silicone Case με + 5$ διαφορά από το gearbeast.

Καλορίζικο :D

 

Περνανε οι αγορες με paypal από minideal?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστευω αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω,πες τους να σου βαλουν την S205 ROW την ευρωπαικη ρομ.

 

Aν το παραγγειλω από vickmall πρεπει να τους ζητησω να μου περασουν την "Newest ROM S205 (from 2016-01-29),can update online to android 6.0" ,η την περνανε ετσι κι'αλλιος χωρις να τους το ζητησω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...