Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητοί φίλοι συμφορουμίτες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα εδώ και ένα μήνα με την οθόνη.

 

http://imgur.com/a/coj6k

 

Το κινητό αγοράστηκε 04/06/2015 απο vickmall eu warehouse, δεν έχει κλείσει χρόνο.

 

Τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή; Υπάρχει εγγύηση; Αξίζει να το στείλω;

Edited by snik3
Link to comment
Share on other sites

Έφερα σε μια ξαδέλφη ένα lenovo k3-t3 και είναι με oficial international rom και όλες τις αναβαθμίσεις αλλά παρουσιάζει κάτι ανεξήγητο.

Κάποιες φορές μετά από μερικές ώρες που είναι ανοικτό όταν καλεί κάποιος χτυπάει μόνο η δόνηση ενώ όλοι οι ήχοι είναι στο φουλ.

Μηνύματα και λοιπές ειδοποιήσεις έχουν ήχο, όλα εκτός από τις κλήσεις όπου χτυπάει μόνο η δόνηση.

Το έψαξα αλλά η μόνη λύση που το διορθώνει είναι η επανεκκίνηση έχουμε κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τα ίδια.

Μήπως έχει συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο ή έχει κάποια λύση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγαπητοί φίλοι συμφορουμίτες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα εδώ και ένα μήνα με την οθόνη.

 

http://imgur.com/a/coj6k

 

Το κινητό αγοράστηκε 04/06/2015 απο vickmall eu warehouse, δεν έχει κλείσει χρόνο.

 

Τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή; Υπάρχει εγγύηση; Αξίζει να το στείλω;

 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ που το πήρα από το ίδιο μαγαζί και την eu warehouse τον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites

Έφερα σε μια ξαδέλφη ένα lenovo k3-t3 και είναι με oficial international rom και όλες τις αναβαθμίσεις αλλά παρουσιάζει κάτι ανεξήγητο.

Κάποιες φορές μετά από μερικές ώρες που είναι ανοικτό όταν καλεί κάποιος χτυπάει μόνο η δόνηση ενώ όλοι οι ήχοι είναι στο φουλ.

Μηνύματα και λοιπές ειδοποιήσεις έχουν ήχο, όλα εκτός από τις κλήσεις όπου χτυπάει μόνο η δόνηση.

Το έψαξα αλλά η μόνη λύση που το διορθώνει είναι η επανεκκίνηση έχουμε κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τα ίδια.

Μήπως έχει συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο ή έχει κάποια λύση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ που το πήρα από το ίδιο μαγαζί και την eu warehouse τον Ιούλιο.

 

περαστε ξανα την row rom, οι κινεζοι στελνουν με "μαγειρεμενες" rom.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

έχει η slicκ Ελληνικά; Μάλλον εννοείς αυτήν... http://www.needrom.com/download/slick-s424-row/

 

έχει ελληνικά. δουλεύει και το double tap wake. αυτή που δείχνεις είναι

μου φάνηκε bugless

πρόσεξε μόνο το θέμα με το wifi και τη μπαταρία, το οποίο το χαν όλες οι roms

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγαπητοί φίλοι συμφορουμίτες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα εδώ και ένα μήνα με την οθόνη.

 

http://imgur.com/a/coj6k

 

Το κινητό αγοράστηκε 04/06/2015 απο vickmall eu warehouse, δεν έχει κλείσει χρόνο.

 

Τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή; Υπάρχει εγγύηση; Αξίζει να το στείλω;

 

άσε το κινητό κάτω απ το παρμπρίζ του αυτοκινήτου στον ήλιο μερικές ώρες. κλειστό καλύτερα. αν και μετά από αυτό δε φύγει γύρισέ το πίσω.

στην περίπτωσή σου φαίνεται έντονη η κιτρινίλα άρα έχουν πολύ κακή σύνδεση τα layers του τζαμιού της οθόνης. μάλλον πας για επιστροφή

Αν γίνουνε τα κινητά εμφυτεύματα πως θα τα αλλάζουμε κάθε χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά. Ποια ειναι η πιο σταθερή rom αυτή την στιγμή για το k3 note;

Επίσης απο το play store δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα. καμια εφαρμογή. Ούτε να κάνω update σε

κάποια ήδη υπάρχουσα. Το κινητο ειναι καινούργιο με την εργοαστασιακή rom και το μονο που έκανα ειναι Update σε 6.0.

Παίρνω συνέχεια το παρακάτω error

DF-DLA-15 cannot update app.

Edited by Sam_GR
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα... εχω το τηλεφωνο απο τον οκτωβρη... το χρησιμοποιει η κοπελα μου... εκανα flash με sp flash tool την οfficial rom και απο τοτε ακολουθουσα τα ota updates.. τωρα ειμαι στην k50a40_s322_160314_row.... το θεμα ειναι οτι με cosmote καινουρια σιμ και ενεργοποιημενη την υπηρεσια 4g δεν εχω δει 4g ποτε...!!! Εχετε καμμια ιδεα??? Ευχαριστω...

 

Εχω κα εγω το ιδιο θεμα και χαρηκα που αναφερθηκε. Εχω την S424 και 4Gμονον στον υπνο μου εχω δει.

Εχω 2 τηλ. με τον ιδιο προσεσορα αλλη μαρκα και αλλη ρομ.

Με καρτες γουιντ διπλα διπλα το ενα (ανδ-5.1.1) πιανει 4G σφαιρα και το Λενοβο τιποτα. (Η+)

Προφανως και ειναι θεμα του μαρσ μαλλοου.(andr 6) καποιες συχνοτητες ειναι κλειστες απο ντιφολτ και θα πρεπει να βρεθουν και να ανοιχτουν απο το engineer mode.

Αρα η το ψαχνουμε η γυρναμε στην 5,1,1.

Αλλο ενα μεγαλο προβλημα για μενα ειναι οτι δεν ρουταρεται ακομα και τρωω διαφηησεις με το τσουβαλι καθως και TWRP RECOVERY οπως ειδα χθες στο σαιτ τους δεν εχει βγει για το Κ3. (μμ6)

Η google αρχισε να κλειδωνει σιγα σιγα και να προσπαθει να γινει ΙΟS.

Πατως για μενα εαν καποιος δεν χρειαζεται προβολη Virtual reality την οποια την εχει,

Δν βλεπω ακομα καποιο λογο για αναβαθμηση στο 6.

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά. Ποια ειναι η πιο σταθερή rom αυτή την στιγμή για το k3 note;

 

Official s424 row και vibeui 1604 stable. Υπάρχουν τα πάντα στο needrom και στο xda.

 

 

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50

 

http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με την εφαρμογή της Πειραιώς στην blisspop rom?

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Άλλαξα ρομ.. Πήγα στην 1604 αλλά πάλι τα ίδια.. Ξέρει κανείς τι παίζει? Μήπως είναι θέμα του xposed και δεν ανοίγει?? Μόνο εκεί πάει το μυαλό μου

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει ελληνικά. δουλεύει και το double tap wake. αυτή που δείχνεις είναι

μου φάνηκε bugless

πρόσεξε μόνο το θέμα με το wifi και τη μπαταρία, το οποίο το χαν όλες οι roms

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

άσε το κινητό κάτω απ το παρμπρίζ του αυτοκινήτου στον ήλιο μερικές ώρες. κλειστό καλύτερα. αν και μετά από αυτό δε φύγει γύρισέ το πίσω.

στην περίπτωσή σου φαίνεται έντονη η κιτρινίλα άρα έχουν πολύ κακή σύνδεση τα layers του τζαμιού της οθόνης. μάλλον πας για επιστροφή

 

Με την μπαταρία μέσα?!Εκρήξεις προβλέπω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ,

σκεφτομαι να αγορασω το κινητο για τον πατερα μου .πως ειναι απο αποψη αποδοσης και κατασκευης;

εγω εχω το xiaomi redmi note 2 αν καποιος τα εχει και τα 2 και τα εχει συγκρινει θα παρακαλουσα να μου πει την γνωμη του;

η οθονη του ειναι ενταξει;

καπου ειχα διαβασει οτι σπαει ευκολα ισχυει;

γενικοτερα ποια αρνητικα (αν) εχει?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα ρομ.. Πήγα στην 1604 αλλά πάλι τα ίδια.. Ξέρει κανείς τι παίζει? Μήπως είναι θέμα του xposed και δεν ανοίγει?? Μόνο εκεί πάει το μυαλό μου

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Edit :με την καινούρια αναβάθμιση δεν λειτουργεί σε ρουτ συσκευές..

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα ρομ.. Πήγα στην 1604 αλλά πάλι τα ίδια.. Ξέρει κανείς τι παίζει? Μήπως είναι θέμα του xposed και δεν ανοίγει?? Μόνο εκεί πάει το μυαλό μου

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

 

Ρυθμισεις ιντερνετ απο τον παροχο να σου τις στειλουν με sms δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω διαβάσει κάπου 150 σελίδες από την αρχή και δεν αντέχω να διαβάσω και τις άλλες 500. Μια βοήθεια αν γίνεται. Σκέφτομαι να αγοράσω από EU warehouse Minideal το LENOVO K50-T3S με Android 5.0. Έχω το S650 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θυμάμαι ότι το S650 πετούσε συνέχεια μήνυμα για update. Αν έκανες το λάθος και το αποδεχόσουν τότε πάνε τα Ελληνικά και έπρεπε να περάσεις ROM. Τελικά το σταμάτησα με root και πάγωμα του CondactManager.

 

Το ίδιο θα έχει και αυτό το τηλέφωνο; Πετάει μηνύματα για αναβαθμίσεις; Δεν θέλω να χάσω τα ελληνικά και δεν έχω σκοπό να του αλλάξω την rom με την οποία έρχεται.

Διάβασα στο to2c για το LENOVO K50-T3S τα εξής. ''NOTICE: Don 't root K3 note with android 5.0 version, because once do it , will lead to a large number of flash back program or make it an error ,even have affect on lenovo own camera application.So we don't root this model.Thanks .''

 

Όντως ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα ρομ.. Πήγα στην 1604 αλλά πάλι τα ίδια.. Ξέρει κανείς τι παίζει? Μήπως είναι θέμα του xposed και δεν ανοίγει?? Μόνο εκεί πάει το μυαλό μου

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Φιλε μου ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και σημερα που ξανακατεβασα την εφαρμογη ανοιγει κανονικα και απλα μου βγαζει ενα μυνηματακι οτι ειναι ροοτ....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ,

σκεφτομαι να αγορασω το κινητο για τον πατερα μου .πως ειναι απο αποψη αποδοσης και κατασκευης;

εγω εχω το xiaomi redmi note 2 αν καποιος τα εχει και τα 2 και τα εχει συγκρινει θα παρακαλουσα να μου πει την γνωμη του;

η οθονη του ειναι ενταξει;

καπου ειχα διαβασει οτι σπαει ευκολα ισχυει;

γενικοτερα ποια αρνητικα (αν) εχει?

ευχαριστω!

 

το note 2 είναι ισχυρότερο ελαφρώς στο CPU, κι αρκετά στη GPU. θα δεις τη διαφορά σε παιχνίδια αν παίζεις, που το K3 Note θα χάνει frames στα απαιτητικά, ενώ το note 2 θα πάει πιο fluent. για χρήση τηλεφώνου, φωτογραφική, internet, social media κτλ δε θα δεις καμία διαφορά οπότε προτίμησε το αρκετά φθηνότερο πλέον k3. έχει και περισσότερες διαθέσιμες roms και marshmallow ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την μπαταρία μέσα?!Εκρήξεις προβλέπω.

 

μπαμ δε γίνεται αλλά γι αυτό είπα κλειστό το τηλέφωνο. καλού κακού ας βγάλει και τη μπαταρία. καλά το λες

Αν γίνουνε τα κινητά εμφυτεύματα πως θα τα αλλάζουμε κάθε χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

[/color]

το note 2 είναι ισχυρότερο ελαφρώς στο CPU, κι αρκετά στη GPU. θα δεις τη διαφορά σε παιχνίδια αν παίζεις, που το K3 Note θα χάνει frames στα απαιτητικά, ενώ το note 2 θα πάει πιο fluent. για χρήση τηλεφώνου, φωτογραφική, internet, social media κτλ δε θα δεις καμία διαφορά οπότε προτίμησε το αρκετά φθηνότερο πλέον k3. έχει και περισσότερες διαθέσιμες roms και marshmallow ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

προειται για τον πατερα μου οποτε δεν τον νοιαζουν τα games ,για internet και για να βλεπει κανα βιντεο το θελει οποτε θα ειναι σουπερ.

εχει οπαρουσιασει κανενα κατασκευαστικο προβλημα?

στο K50-t3s μπαινουν κανονικα οι ρομς και παιζει στα ελληνικα δικτυα με 3g,4g ή μονο με την ρομ του vickmall?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

προειται για τον πατερα μου οποτε δεν τον νοιαζουν τα games ,για internet και για να βλεπει κανα βιντεο το θελει οποτε θα ειναι σουπερ.

εχει οπαρουσιασει κανενα κατασκευαστικο προβλημα?

στο K50-t3s μπαινουν κανονικα οι ρομς και παιζει στα ελληνικα δικτυα με 3g,4g ή μονο με την ρομ του vickmall?

ευχαριστω!

 

Για τον πατέρα σου θα ναι ότι πρέπει το K3 note. Θα του φανεί πολύ σβέλτο και με ωραία οθόνη. Λειτουργεί το 4G και στις 2 κάρτες sim. Περνάς κάποια απ τις rom που προτείναμε από πάνω για να φύγει και το bloat κι είσαι άρχοντας. Κατασκευαστικό πρόβλημα και best seller μοντέλο δεν πάνε εύκολα μαζί. Αν σου πέσει ελαττωματική συσκευή την αλλάζεις αλλά κατά κανόνα τα ελέγχουν πριν τα στείλουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα, την εφαρμογη Nfc που ειναι απαραιτητη για winbank wallet την εχουμε; Ή την εφαρμιγη miracast

 

NFC δεν υποστηρίζει αυτό το μοντέλο, όπως και κανένα midrange μοντέλο. Στα high range θα κοιτάξεις γι αυτό το feature

Edited by Sitalkas
Αν γίνουνε τα κινητά εμφυτεύματα πως θα τα αλλάζουμε κάθε χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό βρισκομαι με της ρομ MIUI και στην τελευταία 6.5.19 είναι το απόλυτο χαλί.Ειδοποιησεις έρχονται μετά από καμιά ώρα ή αν κάνω ενημέρωση χειροκίνητα,η μπαταρία τρελή κατανάλωση (δύο φορές την ημέρα το φορτιζω) ,και πολλές φορές το κινητό μενει από διαθέσιμη μνήμη.

Αυτά δεν τα είχα με την προηγούμενη έκδοση

Πριν ασχοληθω με της MIUI είχα του Ιταλού που δεν το κρύβω λειτουργούσε αξογα το κινητό ,αλλά βλέπε κάτι να ασχολούμαστε αλλά rom.

Τώρα ποια έκδοση έχει παιδιά ο ιταλός (διαβάζω 424, 1536 κλπ και τα έχω χαμένα) ,και αν έχει Ελληνικά.

Επίσης αν λειτουργούν όλα αξογα , ειδοποιήσεις,led,ηχος κλπ

 

Αν υπάρχει και κατά την γνώμη σας καλύτερη rom πολύ ευχαριστώ να την βάλουμε επάνω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ και δεν ανοίγει καν, ούτε φορτίζει..πολλά νεύρα και ξενέρα

Χαζη ερωτηση αλλα.....το αυτοκολλητο απο την μπαταρια το εβγαλες?? Για δοκιμασε χωρις μπαταρια αναβει το λαμπακι...???

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...