Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δε φορτιζα με τον δικό του γτ τζογαρει η κινεζική υποδοχή με τον ευρωπαϊκό ανταπτορα... Η έκδοση που έχω βάλει είναι τελείως γυμνή (ούτε player μουσικής δεν έχει) κ μπήκε με flash tools από την αρχή... Θα δοκιμασω εκ νέου μεσω υπολογιστή... Πάντως το κινητό πολύ καλό για τα λεφτά του. Καμιά ROM από Samsung παίζει να τη δοκιμασουμε...;

 

Τουλάχιστον φορτιστή 1.5Α για να αντισταθμίζει και τις απώλειες του καλωδίου και να έχεις ανθρώπινους χρόνους φόρτισης...

Τώρα σε όλα τα κινέζικα βάζουν 1.5Α και πάνω φορτιστές.

Με 1Α Θα σου πάρει θεωρητικά 3.5 ώρες. Πρακτικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα .

Εδώ και πολλούς μήνες είμαι με την MIOUI 6.2.18 και το τηλέφωνο άρχισε σιγά σιγά να γίνεται πολύ αργό.Κάθε φορά που πάρω το home για επιστροφή στην αρχική σελίδα βγάζει το φοντο και μετά από 2,3 δευτέρα βγαίνουν και η εφαρμογές - καιρός κλπ.

Από μνήμη βλέπω ότι έχω αλλά 4 gb χωρίς να έχω βάλει καινούργιες εφαρμογές η να κανω αυτόματες ανανεωσεις.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως το καλό γεμίσει η μνήμη της συσκευής (διάθεση ram 350 mb περίπου κάθε φορά) αφού και της φωτο της Στέλνω στην κάρτα sd.

Σκέφτομαι να κάνω μία αλλαγή προς μεριά Ιταλού, αφού με αυτήν ξεκίνησα και μάλιστα ημουνα και πολύ ευχαριστημένος με την συμπεριφορά του τηλεφώνου.

((Βλέπω έχουν φτάσει σε and 6.0 ! (Υπάρχει καμία διαφορά?) ))

Τώρα για να προλαβω μερικούς φίλους καθημερινά διαβάσω το νήμα αλλά τα έχω χαμένα με της έκδοσης ,424 ,436 κλπ με αποτέλεσμα δεν γνωρίζω ποια έχει Ελληνικά (όσο γίνεται περισσότερα ) και λειτουργούν σχετικά όλα αξογα.

Αυτές της κατεβάζουμε από το needrom η έχουμε άλλο link για της έκδοσης του Ιταλο.

Και τέλος αν γίνεται χωρίς να αλλάξω rom μέσα από ρεκοβερι να δωσο μία τελευταία πνοή στο κινητό χωρίς να σβήσω της εφαρμογές μου.Δηλαδή ένα βάθη καθαρισμό

Edit: διαγραφη προσωρινής μνήμης κλπ κάνω καθημερινά...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την aosp6; Διάβαζα στο xda ότι όλα είναι καλά μετά την τελευταία διόρθωση. Μερικοί περιμένουν την CM13.

Ένας αναφέρθηκε ότι η μπαταρία δεν είναι τόσο καλή αλλά ακόμα περιμένει να περάσουν κάποιες μέρες και θα πει.

 

εγω εχω βαλει φιλε μου την aosp 6 την εκδοση απο τους κινεζους την τελευταια 10 μαιου, ολα δουλευουν ρολοι στην κυριολεξια και το πιο συμαντηκο double tap to wake δουλευει μια χαρα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει φιλε μου την aosp 6 την εκδοση απο τους κινεζους την τελευταια 10 μαιου, ολα δουλευουν ρολοι στην κυριολεξια και το πιο συμαντηκο double tap to wake δουλευει μια χαρα!!! :)

 

Καλημερα φιλε

Ενα συνδεσμο pleeeease για να την κατεβασω να κανω κι εγω μια δοκιμη μιας και λες οτι δουλευει καλα...

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια οποιος ξερει.δεν γινεται βιντεοκληση;δεν μπορω να το βρω πουθενα.και οικονιδιο για τις εφαρμογες εμενα δεν υπαρχει.ετσι ειναι σε ολα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε

Ενα συνδεσμο pleeeease για να την κατεβασω να κανω κι εγω μια δοκιμη μιας και λες οτι δουλευει καλα...

Ευχαριστω πολυ

 

οριστε και το λινκ: https://drive.google.com/file/d/0Bwa_HS0hwiWLSDQ3RC1NLTF3SDQ/view?pref=2&pli=1 :)

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για όσους πάρουμε από vickmall σχετικά με το facebook.η εφαρμογή που είναι ήδη εγκατεστημένη λειτουργεί μία χαρά με ή χωρίς ενημέρωση καθώς και μετά από το ota update που θα σας έρθει.Αν όμως κάνετε απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση από play store το facebook πλέον δεν θα μπορείτε να ανεβάσετε φωτο παρά μόνο με το facebook lite.το γιατί μην με ρωτήσεις χαχα

Κάποιος που μπορεί να μοιραστεί αυτο το .apk του Facebook??

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περασα την cm12.1 dev3 του cheshkin[ATTACH]65272[/ATTACH]

Android 5 έχει αυτή?? Led, double tap κλπ δουλεύουν?

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

χρειαζεται και gapps ή τα εχει ενσωματωμενα;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που μπορεί να μοιραστεί αυτο το .apk του Facebook??

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Android 5 έχει αυτή?? Led, double tap κλπ δουλεύουν?

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

 

 

ΝΑΙ.ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΙ ΜΕ overcloking παει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

ναι χρειαζεται και gapps τα κατεβαζεις ξεχωριστα

 

θα μας δωσεις κι ενα λινκ για αυτα; :worry:

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

απο εδω: http://opengapps.org επιλεγεις arm64 android 6 και κατεβαζεις οποια εκδοση θελεις ,εγω παντα κατεβαζω την pico :)

 

Σ ευχαριστω πολυ

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

απο εδω: http://opengapps.org επιλεγεις arm64 android 6 και κατεβαζεις οποια εκδοση θελεις ,εγω παντα κατεβαζω την pico :)

 

πως γινεται η εγκατασταση τους?

μετα την rom κανω reboot? και τοτε τα περναω?

η μολις εγκαταστασθει η ρομ δεν κανω reboot και τα περναω και τοτε κανω το πρωτο reboot?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το lenovo k3 note. Πρινα πό δύο ημέρες παρατήρησα ότι επάνω αριστερά στην οθόνη υπάρχει ένα κιτρίνισμα, ενώ όταν μιλάω στο τηλέφωνο σχεδόν πάντα το συγκεκριμένο σημείο είναι πιο ζεστό απ ότι άλλα σημεία του κινητού. Το έχω αγοράσει από to minideal. Υπάρχει στην ελλάδα service?
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται η εγκατασταση τους?

μετα την rom κανω reboot? και τοτε τα περναω?

η μολις εγκαταστασθει η ρομ δεν κανω reboot και τα περναω και τοτε κανω το πρωτο reboot?

 

αμεσως μετα την ROM, περνας και τα gapps και στη συνεχεια κανειας reboot

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το lenovo k3 note. Πρινα πό δύο ημέρες παρατήρησα ότι επάνω αριστερά στην οθόνη υπάρχει ένα κιτρίνισμα, ενώ όταν μιλάω στο τηλέφωνο σχεδόν πάντα το συγκεκριμένο σημείο είναι πιο ζεστό απ ότι άλλα σημεία του κινητού. Το έχω αγοράσει από to minideal. Υπάρχει στην ελλάδα service?

 

 

Έτσι ξεκινησε και το δικό μου και κατέληξε να έχει μία τεράστια μαύρη κηλίδα που όλο και μεγαλώνει.

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

Νέα ρομ από τον Ιταλό

 

#K3_NOTE_MM_6.0_1619_ROW_v20_CUOCO92

 

- Based on stock 1619 (7.69.1) version

- VIBE UI 3.5 MARSHMALLOW

- Multilanguage (Italian translations updated)

- Debloaded

- Rooted

- Gapps from 05/2016

- Init.d support

- FM Radio

- Dolby Atmos

... more

 

Link available :)

K3_NOTE_MM_6.0_1619_ROW_v20_CUOCO92.zip

https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863140515

 

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Απο τοτε που πηρα το κινητο ειχα περασει μια ρομ , την VIBEUI 3.0 1544 Lemonade .

 

Βλεπω οτι εχω μεινει πολυ πισω , εχουνε βγει πολλες ρομ απο τοτε και μαλιστα βασισμενες στο android 6 .

Επειδη εχω καποια θεματακια με την ρομ αυτη ( καποιες εφαρμογες δεν μου ανοιγουν ) θελω να βαλω μια πιο προσφατη .

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως μπορει να γινει ( αν μπορει ) χωρις να χρειαστει να ξαναπερασω τα παντα απο την αρχη .

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φανταζεσαι οτι δεν πρέπει να εχει αναφερθεί ποτε εδω μεσα αυτο.πχ στις τελευταίες 5-10 σελίδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Ποια η διαφορα του t3s με το T5?

 

Για μια ακομη φορα..... το T5 ειναι fdd-lte ενω το t3s ειναι td-lte , μολις ομως φλασαρεις μια row rom γινονται ιδιααααα..... :)

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχει παραγγειλει κανεις εδω κ ενα μηνα κ ειναι να του ερθει με singapore post; Γιατι τρεις συναδελφοι με παραγγελια απο 18 Απριλη κ ενω το μαγαζι το διωχνει δεν εχει ερθει. Στα ελτα φαινεται να ταξιδευει ακομα κ στο 17 track οτι ειναι Ελλαδα απο 25 Απριλη κ δεν προχωρα. Καμια βοηθεια για ενημερωση κ πληροφορηση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...