Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη γραμμή πάνω πάνω στο Vickmall έχει να αλλάξεις απο usd σε Euro και δέχεται κανονικά την αγορά , έχω κάνει αρκετές !!

 

Ακριβως....:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

για να κάνω install την full official s422 ενώ έχω κάνει root, πρέπει πρώτα να κάνω full unroot και reboot .Ύστερα με κλειστό το κινητό να περάσω με sp flash tools το stock recovery https://mega.co.nz/#!Xkpln...dL_bPEXdKyGp2c (όπως λέει το post #1289);;;;; Η' θα μπορούσα με ''επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων'' να γυρίσω το κινητό σαν να μην το πείραξα ποτέ και από εκείνο το σημείο να ξεκινήσω από την αρχή το install της official s422 ;;;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο σκέφτηκα....Το έκανα αυτό αλλά δεν το βλέπει το αρχείο για να το κάνω install γιατι είναι .7z από εδώ που το κατεβαζω https://www.androidfilehost.com/?a=show&w=files&flid=56771

 

Πρέπει να βρείς το αρχείο σε μορφή .zip για νατο κάνεις install μέσω του TWRP recovery που έχεις ήδη εγκατεστημένο.

 

Εδώ έχει την έκδοση TWRP 3.0.0.2:

http://www.needrom.com/download/twrp-3-0-0-2.

 

Και εδώ έχει link για την έκδοση 3.0.0.3:

http://www.needrom.com/download/s422-lite-rooted/

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

δωσε link των 88ευρω......

http://www.dx.com/p/lenovo-k3-note-android-5-0-mtk6752-octa-core-4g-phone-w-5-5-fhd-2gb-ram-16gb-rom-13-0-5-0mp-yellow-381335#.Vz83sMtf2Ag

 

~95€ σήμερα για το t3s κίτρινο.

Το μαγαζί είναι αξιόπιστο, οι τιμές παίζουν για αυτό μην μου πείτε αύριο (αν η τιμή πάει 120€) ότι δεν το είδα καλά!!!

Επίσης συνήθως (μπορεί να έτυχε σε μένα) συμφέρει να αγοράσεις σε $ και να αφήσεις την ισοτιμία του paypal ή της κάρτας σου.

Διαφορετικά αν επιλέξεις € την ισοτιμία την καθορίζει το κινεζοκατάστημα με ότι συνεπάγεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω την S424 ROW απο την μανα του.

Ερωτηση 1

Το ΤWRP 3.0.02 ΦΛΑΣΑΡΙΣΤΟ περναει; Το εχειτε κανει και δουλευει κανονικα;

Ερωτηση 2

Με ρουταρισμα τι γινεται; Εχει βρει κανεις ακρη; (με επιτυχια παρακαλω οχι γνωμες)

Αυτο το εχει δοκιμασει κανεις;

http://www.xda-developers.com/chainfire-releases-root-for-android-6-0-without-modifying-system/

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/official-vibeui_v3-5_1621_7-85-1_dev_k50-t5_wca03077e1mlframeworkgpstoreroot/

https://docs.google.com/uc?id=0B3y3IgwS6TtkY2FrWHF5MHcxNTQ&export=download

MULTILANGUAGE

PREROOTED

GAPPS ALREADY ADDED

DEBLOATED

Την χρησιμοποιώ απο χτές .

Ολα καλά και ΔΕΝ υπάρχει το bug της 1619 με τις επαφές.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρείς το αρχείο σε μορφή .zip για νατο κάνεις install μέσω του TWRP recovery που έχεις ήδη εγκατεστημένο.

 

Εδώ έχει την έκδοση TWRP 3.0.0.2:

http://www.needrom.com/download/twrp-3-0-0-2.

 

Και εδώ έχει link για την έκδοση 3.0.0.3:

http://www.needrom.com/download/s422-lite-rooted/

Μιας και είμαι ευχαριστημένος εδώ και ένα χρόνο με τον Ιταλό, το ότι δεν είναι του Cuoco η 3.0.0.3 TWRP στο 2ο link που έδωσες θα μου δημιουργήσει κανένα θέμα ασυμβατότητας όταν θελησω να βάλω την ΡΟΜ του Ιταλου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κα οι χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες..

Όπως είχα αναφέρει έχω πρόβλημα με το ηχείο (τώρα νέκρωσε τελείως με αποτέλεσμα να μην ακούω της κλήσεις) και χθες εκατσα και άνοιξαν το κινητό.

πληροφοριακά αναφέρω ότι το ηχείο έχει διάσταση 15*10*1,5 (χιλιοστά) και έχω παραγγείλει δύο τεμάχια από αλι.Το κακο είναι ο χρόνος που θα κάνει σίγουρα κανένα μήνα και,για αητό θέλω την βοήθεια αν γνωρίζει κανένας μαγαζί εδώ στην Ελλαδα ώστε να παραγγειλω ένα τεμάχιο.

Ένα άλλο πρόβλημα που υπάρχει (και βλέπω το έχουν παρά πολύ φίλοι) είναι η απόκριση της οθόνης.Μερικες φορές δεν γραφείς μήνυμα με τιπ.Μαλιστα χθες που άνοιξαν να δω το ηχείο όταν το έκλεισα άρχισαν να πατιουνται σε διάφορα σημεία ή οθόνη μόνοι της.Δηλαδη άνοιγαν εφαρμογές επερνε τηλ κλπ.(Κάποιος φίλος του ο έχει αναφέρει και αυτό )

Λύση: Μία γερή επάνω στο τραπέζι και μέχρι στιγμή τα πάει καλά.

Πόσο κοστίζει (αγορά) μία οθόνη για αλλαγή από Αλι Ε.?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι ευχαριστημένος εδώ και ένα χρόνο με τον Ιταλό, το ότι δεν είναι του Cuoco η 3.0.0.3 TWRP στο 2ο link που έδωσες θα μου δημιουργήσει κανένα θέμα ασυμβατότητας όταν θελησω να βάλω την ΡΟΜ του Ιταλου;

 

Και εγώ του Ιταλού έβαλα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Edited by Papjim
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum

ως νεος χρηστης του forum ηθελα να ρωτήσω αν το έχει κάποιος παραγείλει πρόσφατα απο την ευρωπαική αποθήκη του minideal και αν ναι με ποια rom έρχεται?

αυτό γιατί το 'χα παραγγειλει πριν καμια 30-40 μερες από vickmall δεν εχει έρθει ακομα και ειμαι στη διαδικασια dispute προς claim (ειμαι στους ατυχους που εχουν θεμα με sg post μες τον απρίλη). το παρήγγειλα απο vickmall και για την καλη φημη του εδω στο φορουμ αλλα και επειδη ως ασχετος του αθληματος "αλλαγη rom", ειχα διαβασει εδω στο φορουμ οτι έρχεται με την s422 και οτι ειναι καλη χωρις κινεζιες και κάνει και αναβάθμιση οποτε δε θα χρειζόταν να κανω τίποτα.

τωρα το πρόβλημα μου ειναι οτι δε θελω με τιποτα να ξαναπαραγγειλω απο vickmall και ψάχνω site με eu warehouse και βρηκα το minideal αλλα δε ξερω με τι ρομ θα μου ρθει και ανησυχω οτι αν μπω στη διαδικασία να αλλάζω ρομ παιζει να μη βγαλω άκρη παροτι ο οδηγος στην 1η σελίδα τα χει κομπλέ. αν το χει καποιος απο minideal ας ενημερωσει για την ρομ που χρησιμοποιούν και αν ειναι ικανοποιητική για ενα μέσο χρήστη

ευχαριστω και sorry αν κουρασα με το μεγαλο μηνυμα!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum

ως νεος χρηστης του forum ηθελα να ρωτήσω αν το έχει κάποιος παραγείλει πρόσφατα απο την ευρωπαική αποθήκη του minideal και αν ναι με ποια rom έρχεται? ...

 

ειχα παραγγειλει απο το EU minideal πριν το πασχα και ηρθε σε 4 μερες!!!

δεν καταλαβα καν ποια ROM ειχε, γιατι με το που το ανοιξα ειδα οτι ειχε update και το εκανα.

δυστυχως, οπως μου ειπαν μετα, δεν επρεπε να το κανω γιατι η ROM μετατραπηκε σε (μονο) Κινεζικη.

το προβλημα, ετυχως, κρατησε μονο λιγες ωρες, γιατι με την βοηθεια του φορουμ (να ειστε καλα ολοι παιδια...) περασα οποια RΟΜ κυκλοφορουσε και τελικα εμεινα στη s424 που ειναι και multilanguage.

μην το φοβηθεις μπορεις ανετα να περασεις οποια ROM θελήσεις ;)

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι από τους τυχερούς που πέτυχα στον ανοιγμένο σάκο της Singapore τον Απρίλιο και είμαι και εγώ στην αρχή της διαδικασίας dispute της PayPal ξέρεις κανείς που τα έχει ξαναπεράσει αν υπάρχει περίπτωση να πάρουμε τα λεφτά μας ή να χτυπάω από τωρα το κεφάλι μου στον τοίχο?
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, εγώ τα πήρα προχθές. Θα κάνεις claim το dispute θα απαντήσεις σε μια επιβεβαίωση μετά απο 2-3 μέρες στο Paypal, θα περιμένεις 4-5 μέρες το Paypal να αποφασίσει τελικά υπέρ σου και 1-2 μέρες να τα δεις στο λογαριασμό του Paypal ή στην κάρτα σου (ανάλογα πως πλήρωσες). Όλο μαζί δηλαδή ...όχι πάνω από 10 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

ειχα παραγγειλει απο το EU minideal πριν το πασχα και ηρθε σε 4 μερες!!!

δεν καταλαβα καν ποια ROM ειχε, γιατι με το που το ανοιξα ειδα οτι ειχε update και το εκανα.

δυστυχως, οπως μου ειπαν μετα, δεν επρεπε να το κανω γιατι η ROM μετατραπηκε σε (μονο) Κινεζικη.

το προβλημα, ετυχως, κρατησε μονο λιγες ωρες, γιατι με την βοηθεια του φορουμ (να ειστε καλα ολοι παιδια...) περασα οποια RΟΜ κυκλοφορουσε και τελικα εμεινα στη s424 που ειναι και multilanguage.

μην το φοβηθεις μπορεις ανετα να περασεις οποια ROM θελήσεις ;)

 

Ευχαριστώ πολύ karanti

οπότε η θα πρέπει να το αφήσω έτσι όπως θα ρθει ή να την κάνω βουτιά στα βαθιά (αλλαγή ρομ) με βοηθεια απο το φορουμ όπως λες και εσύ

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα.

οτι τρεχει στι t5 τρεχει και στο t3s, μην το φοβηθεις.

ΥΓ δοκιμασα και την ROM: http://www.needrom.com/download/full-official-s422-row/ που ελεγε ο φιλος FIREBLADE1 και δουλευει τελεια :)

Αυτη η ρομ μπορει να περαστει με TWRP ?

 

Περασα πριν λιγες μερες την 1619 του Cuoco , η οποια ειναι καλη αλλα εχω καποια θεματακια .

Το WiFi ειναι πολυ ασταθες και με πολυ μικροτερη ταχυτητα απο πριν , και επισης το τηλεφωνο μοιαζει πιο δυσκινητο και βαρυ.

Φοβαμαι οτι γι αυτα ευθυνομαι εγω , μαλλον δεν εκανα σωστα το φλασαρισμα μεσω TWRP .

Πιο συγκεκριμενα , οι εφαρμογες που ειχα πριν δεν σβηστηκαν , ουτε και τιποτα αλλο !

Πρεπει να ξαναπεραστει ;

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ρομ μπορει να περαστει με TWRP ?

 

 

οχι, η συγκεκριμενη περνιεται με SPflash.

δεν γνωριζω αν υπαρχει και σε εκδοση που εγκαθισταται με recovery.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν μπορω να βρω ανταλλακτικο εξω ωστε να φτιαξω την δονηση του κινητου; Το ειχα ξανααναφερει μου ειπαν απο εδω να το ανοιξω να δω αν εχει φυγει απο την θεση του αλλα απ'οτι ειδα ειναι μια χαρα εκει.Εχει παραμορφωθει η δονηση του κινητου μου και θα ηθελα να την αλλαξω
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ρομ μπορει να περαστει με TWRP ?

 

Περασα πριν λιγες μερες την 1619 του Cuoco , η οποια ειναι καλη αλλα εχω καποια θεματακια .

Το WiFi ειναι πολυ ασταθες και με πολυ μικροτερη ταχυτητα απο πριν , και επισης το τηλεφωνο μοιαζει πιο δυσκινητο και βαρυ.

Φοβαμαι οτι γι αυτα ευθυνομαι εγω , μαλλον δεν εκανα σωστα το φλασαρισμα μεσω TWRP .

Πιο συγκεκριμενα , οι εφαρμογες που ειχα πριν δεν σβηστηκαν , ουτε και τιποτα αλλο !

Πρεπει να ξαναπεραστει ;

 

δοκίμασε και τη slim

μου φάνηκε καλύτερη

Αν γίνουνε τα κινητά εμφυτεύματα πως θα τα αλλάζουμε κάθε χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε και τη slim

μου φάνηκε καλύτερη

έχει η slicκ Ελληνικά; Μάλλον εννοείς αυτήν... http://www.needrom.com/download/slick-s424-row/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα... εχω το τηλεφωνο απο τον οκτωβρη... το χρησιμοποιει η κοπελα μου... εκανα flash με sp flash tool την οfficial rom και απο τοτε ακολουθουσα τα ota updates.. τωρα ειμαι στην k50a40_s322_160314_row.... το θεμα ειναι οτι με cosmote καινουρια σιμ και ενεργοποιημενη την υπηρεσια 4g δεν εχω δει 4g ποτε...!!! Εχετε καμμια ιδεα??? Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει την επιλογή για 4G απο το κινητό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κάποιος καταφέρει να αλλάξει γλώσσα στο VIBE UI Lock που εχει τα magazines? Επίσης δεν έχω ενδείξεις σε μηνυματα η κλήσεις με το μαμα locker.

Είμαι με την Cuoco92

MM_1611_3.54.1_ROW

VibeUI 3.5

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το τηλ έχει τρελαθεί.6-7 φορές την ήμερα το τάτσ τρελαίνετε και η κουρτίνα ανεβοκατεβαίνει μόνη της.

Άλλαξα ρόμ έβαλα την miui7 μετά την AOSP Lemonade V3 μετά έβαλα με sp flash tool ξανά την s205 και αναβάθμισα μέχρι την s424 αλλά ΤΙΠΟΤΑ.

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?

Υπάρχει λύση η πάω για άλλη οθόνη?

Υ.Γ Έβγαλα και το Tempered Glass γιατί άκουσα ότι σε κάποια δημιουργεί πρόβλημα αλλά δεν διορθώθηκε το πρόβλημα.

 

Καμιά βοήθεια??

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να κανεις μια απενεργοποίηση του σηματος με flight mode και ξανα ενεργοποίησε το αμεσα.

Έπειτα δες το σήμα σου. 2 SIM εχεις μεσα; Δεν ξέρω αν υποστηρίζει και στις 2 θέσεις 4G η rom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...