Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 750 φωτο και βιντεο μπαινω συλλογη και πεταει.

Τη πρωτη φορα που μπαινεις κανει ωρα να φορτωσει τα thumbnails και μετα παει νερο.

Μηπως τα εχεις περασμενα σε sd που ειναι αργη?

Γιατι η εφαρμογη συλλογη ειναι της lenovo κιολας.

Οσο για το antutu,τι το κοιτατε,δε λεει κατι.Δε σημαινει οτι επειδη εχει 2000 παραπανω παει και πιο γρηγορα το κινητο.

 

Δεν ξέρω ποια miui φοράς αλλά του Gtech9 που έχουν οι περισσότεροι δεν έχει καμία εφαρμογή της lenovo και επαναλαμβάνω η οριτζιναλ εφαρμογή της Miui κολλάει πάντα και όχι μόνο την πρώτη φορά. Τεσπα ο καθένας έχει τη γνώμη του!!!!! εγώ miui πάντως αν δεν διορθωθούν αρκετά πράγματα δεν πρόκειται να βάλω, δεν παίζει το ένα τρίτο των εφαρμογών μου, δεν δουλεύει το double tap και άλλα πολλά άσε που ο κάθε dev βγάζει και μια δική του έκδοση που ούτε ξέρεις τι δουλεύει και τι όχι, γιατί να βάλω κάτι που δεν είναι λειτουργικό για να λέω και καλά ότι φοράει miui το lenovo εε και;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρονια πολλά.Πέρασα στο κινητό την VIBEUI_V3.0 1544 LEMONADE και έχω πρόβλημα με το hotspot.

Δηλαδή όταν το κάνω hotspot οι άλλες συσκευες συνδέονται αλλά δεν εχουν internet, κάπου είχα διαβάσει ότι το πρόβλημα λύνεται

πληκτρολογώντας κάποιες εντολές αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ που το είχα δει.

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το φτιάξω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια miui φοράς αλλά του Gtech9 που έχουν οι περισσότεροι δεν έχει καμία εφαρμογή της lenovo και επαναλαμβάνω η οριτζιναλ εφαρμογή της Miui κολλάει πάντα και όχι μόνο την πρώτη φορά. Τεσπα ο καθένας έχει τη γνώμη του!!!!! εγώ miui πάντως αν δεν διορθωθούν αρκετά πράγματα δεν πρόκειται να βάλω, δεν παίζει το ένα τρίτο των εφαρμογών μου, δεν δουλεύει το double tap και άλλα πολλά άσε που ο κάθε dev βγάζει και μια δική του έκδοση που ούτε ξέρεις τι δουλεύει και τι όχι, γιατί να βάλω κάτι που δεν είναι λειτουργικό για να λέω και καλά ότι φοράει miui το lenovo εε και;

 

Ακριβώς αυτό, μια φορά την πρώτη αργεί μετά πετάει ή γκαλερί,

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια να έχουμε!!!

Η οθόνη έχει σπάσει και σε μένα.Βέβαια η οθόνη κολλάει απο την πρώτη στιγμή στο δεξιό τέταρτο της οθόνης. Έγραψα στο vickmal (χωρις να τους πώ ότι έχει σπάσει κιόλας) και μου είπαν να το ξαναστείλω στην Κίνα για επανέλεγχο και επισκευή. Τώρα με την ευκαιρία ποιά ρομ να τους πώ να μου φορέσουν; Έχει την 1520 απο τον Ιούνιο και δε μου αρέσει .Άσε που είχε και υπερθερμάνσεις εννίοτε. Δίνουν την ινδικη s121 τώρα.

Λοιπόν ποιά ρομ να ζητήσω να μου βάλουν;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ! ΥΠΆΡΧΕΙ ΡΎΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΦΛΑΣ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΉΝΕΙ ΌΤΑΝ ΔΈΧΟΜΑΙ ΕΙΣΕΡΧΌΜΕΝΗ ΚΛΉΣΗ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!

Μην γράφεις κεφάλαια, είναι σαν να φωνάζεις. Δεν ξέρω αν υπάρχει ρύθμιση μιας και δεν έχω το κινητό αλλά αυτό που ζητάς το κάνει το flash alerts από το playstore

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ! ΥΠΆΡΧΕΙ ΡΎΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΦΛΑΣ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΉΝΕΙ ΌΤΑΝ ΔΈΧΟΜΑΙ ΕΙΣΕΡΧΌΜΕΝΗ ΚΛΉΣΗ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!

 

Αν θυμαμαι καλά το κάνει η miui

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε miui custom port που έχω βάλει πριν λίγο καιρό σε elephone το έκανε. Άρα και στο custom port για Κ3 προφανώς θα ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ! ΥΠΆΡΧΕΙ ΡΎΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΦΛΑΣ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΉΝΕΙ ΌΤΑΝ ΔΈΧΟΜΑΙ ΕΙΣΕΡΧΌΜΕΝΗ ΚΛΉΣΗ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!

 

Στη MiUI 7 5.12.24 που φοράω, γίνεται. Στις ρυθμίσεις κλήσεων, συγκεκριμένα:

Call settings -> Incomming call cettings -> και ενεργοποιείς το: Flash when Ringing

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει πριν λίγο καιρό κάποιες εντυπώσεις και antutu σχεδον από όλες τις ρομ, λοιπόν η Row s205 (η οποία Μάρτιο 2016 θα πάρει android 6) την οποία σχεδόν όλοι κατηγορείτε άδικα για μένα διότι κατά τη γνώμη μου είναι η πληρέστερη, λειτουργικότερη ρομ για το συγκεκριμένο κινητό χωρίς να κάνεις κάποια ιδιαίτερη ενέργεια με φουλ Ελληνική γλώσσα, έβγαλε antutu 48179 με 120 τρίτες εφαρμογές οι κινέζικες ρομ 49000 ίσως και λίγο παραπάνω και η ''πολυδιαφημιζόμενη'' Miui περίπου 45000 επαναλαμβάνω με 120 τρίτες εφαρμογές. Η Miui φαίνεται στο μάτι γρήγορη ιδιαίτερα στο scrolling αλλά στην πραγματικότητα ΔΕΝ είναι, δοκιμάστε να μπείτε στην ''Συλλογή'' με αρκετές φωτογραφίες και βίντεο και θα δείτε το lag της ζωής σας, οκ καλή ρομ με όμορφο περιβάλλον άλλα μέχρι να διορθωθούν κάποια σημαντικά πράγματα είναι πίσω από τις άλλες και ιδιαίτερα σε κάποιες σημαντικές λειτουργίες όπως και η μη υποστήριξη πολλών τρίτων εφαρμογών όπως π.χ. Tasker.

 

Δεν είναι θέμα στήρας αντιπαράθεσης. Εγώ ασχολήθηκα με lenovo και πήρα πρόσφατα το K3 μόνο και μόνο γιατί έβαλα vibe custom σε ένα elephone που πήρα και ενθουσιάστηκα τόσο που είπα "είδα το φως το αληθινό". Η πρώτη πρώτη που δοκίμασα μόλις το πήρα στα χέρια ήταν η s205 και πιστεψα ότι θα είναι και η τελευταία και δεν θα ξαναλλάξω. Δεν έχω δοκιμάσει miui σε αυτό και μάλλον ούτε πρόκειτε.

Όμως φίλε μου να παραθέσω κάτι εδώ.

Πόσο δύσκολο είναι να πάρουν την τελευταία κινέζικη (stable αν δεν θέλουν dev, κατανοητό για διάφορυς λόγους) να προσθέσουν τις γλώσσες, gapps nano ή micro και να αντικαταστήσουν ή διαγράψουν και 10 κινέζικες εφαρμογές (μουσική,καιρός κλπ.) και να την ανεβάσουν έτσι ώστε να είναι κοντά και στις αναβαθμίσεις των κινέζικων;

Σήμερα παίρνουν μια έκδοση τις προσθέτουν ότι υπάρχει (μέχρι και 6-7 παιχνίδια, διαφήμιση κάνουν μεσω ρομ; ) την κάνουν ασήκωτη και με καθυστέρηση μηνών για όλα αυτά τη δίνουν ετεροχρονισμένα άρα είναι αναχρονιστική (LL 5.0 ;;;; Vibe 2.8 ;;;; ) και σίγουρα πιό αργή και δυσκίνητη. Μην κατηγορούμε τη Samsung λοιπόν (Bloatware) όταν και άλλοι βαδίζουν κοντά κοντά.

 

Πράγματι λοιπόν είναι πλήρης αλλά το πλεονέκτημα αυτό έχει ήδη χαθεί από όσα ανέφερα και πίστεψέ με την ελάφρωσα όσο έπαιρνε γιατί ήθελα πολύ να την κρατήσω αλλά πάλι λαγκάριζε σε ένα τηλέφωνο που σίγουρα δεν πάσχει από hardware σε αυτό το επίπεδο.

Όσο για το Android 6 αμφιβάλλω αν με αυτή την τακτική θα δοθεί γρήγορα σε ROW.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα γράψει πριν λίγο καιρό κάποιες εντυπώσεις και antutu σχεδον από όλες τις ρομ, λοιπόν η Row s205 (η οποία Μάρτιο 2016 θα πάρει android 6) την οποία σχεδόν όλοι κατηγορείτε άδικα για μένα διότι κατά τη γνώμη μου είναι η πληρέστερη, λειτουργικότερη ρομ για το συγκεκριμένο κινητό χωρίς να κάνεις κάποια ιδιαίτερη ενέργεια με φουλ Ελληνική γλώσσα, έβγαλε antutu 48179 με 120 τρίτες εφαρμογές οι κινέζικες ρομ 49000 ίσως και λίγο παραπάνω και η ''πολυδιαφημιζόμενη'' Miui περίπου 45000 επαναλαμβάνω με 120 τρίτες εφαρμογές. Η Miui φαίνεται στο μάτι γρήγορη ιδιαίτερα στο scrolling αλλά στην πραγματικότητα ΔΕΝ είναι, δοκιμάστε να μπείτε στην ''Συλλογή'' με αρκετές φωτογραφίες και βίντεο και θα δείτε το lag της ζωής σας, οκ καλή ρομ με όμορφο περιβάλλον άλλα μέχρι να διορθωθούν κάποια σημαντικά πράγματα είναι πίσω από τις άλλες και ιδιαίτερα σε κάποιες σημαντικές λειτουργίες όπως και η μη υποστήριξη πολλών τρίτων εφαρμογών όπως π.χ. Tasker.

 

Δεν είναι θέμα στήρας αντιπαράθεσης. Εγώ ασχολήθηκα με lenovo και πήρα πρόσφατα το K3 μόνο και μόνο γιατί έβαλα vibe custom σε ένα elephone που πήρα και ενθουσιάστηκα τόσο που είπα "είδα το φως το αληθινό". Η πρώτη πρώτη που δοκίμασα μόλις το πήρα στα χέρια ήταν η s205 και πιστεψα ότι θα είναι και η τελευταία και δεν θα ξαναλλάξω. Δεν έχω δοκιμάσει miui σε αυτό και μάλλον ούτε πρόκειτε.

Όμως φίλε μου να παραθέσω κάτι εδώ.

Πόσο δύσκολο είναι να πάρουν την τελευταία κινέζικη (stable αν δεν θέλουν dev, κατανοητό για διάφορυς λόγους) να προσθέσουν τις γλώσσες, gapps nano ή micro και να αντικαταστήσουν ή διαγράψουν και 10 κινέζικες εφαρμογές (μουσική,καιρός κλπ.) και να την ανεβάσουν έτσι ώστε να είναι κοντά και τις αναβαθμίσεις των κινέζικων;

Σήμερα παίρνουν μια έκδοση τις προσθέτουν ότι υπάρχει (μέχρι και 6-7 παιχνίδια, διαφήμιση κάνουν μεσω ρομ;) την κάνουν ασήκωτη και με καθυστέρηση μηνών για όλα αυτά τη δίνουν ετεροχρονισμένα άρα είναι αναχρονιστική (LL 5.0 ;;;; Vibe 2.8 ;;;;) και σίγουρα πιό αργή και δυσκίνητη. Μην κατηγορούμε τη Samsung λοιπόν (Bloatware) όταν και άλλοι βαδίζουν κοντά κοντά.

 

Πράγματι λοιπόν είναι πλήρης αλλά το πλεονέκτημα αυτό έχει ήδη χαθεί από όσα ανέφερα και πίστεψέ με την ελάφρωσα όσο έπαιρνε γιατί ήθελα πολύ να την κρατήσω αλλά πάλι λαγκάριζε σε ένα τηλέφωνο που σίγουρα δεν πάσχει από hardware σε αυτό το επίπεδο.

Όσο για το Android 6 αμφιβάλλω αν με αυτή την τακτική θα δοθεί γρήγορα σε ROW.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα στήρας αντιπαράθεσης. Εγώ ασχολήθηκα με lenovo και πήρα πρόσφατα το K3 μόνο και μόνο γιατί έβαλα vibe custom σε ένα elephone που πήρα και ενθουσιάστηκα τόσο που είπα "είδα το φως το αληθινό". Η πρώτη πρώτη που δοκίμασα μόλις το πήρα στα χέρια ήταν η s205 και πιστεψα ότι θα είναι και η τελευταία και δεν θα ξαναλλάξω. Δεν έχω δοκιμάσει miui σε αυτό και μάλλον ούτε πρόκειτε.

Όμως φίλε μου να παραθέσω κάτι εδώ.

Πόσο δύσκολο είναι να πάρουν την τελευταία κινέζικη (stable αν δεν θέλουν dev, κατανοητό για διάφορυς λόγους) να προσθέσουν τις γλώσσες, gapps nano ή micro και να αντικαταστήσουν ή διαγράψουν και 10 κινέζικες εφαρμογές (μουσική,καιρός κλπ.) και να την ανεβάσουν έτσι ώστε να είναι κοντά και στις αναβαθμίσεις των κινέζικων;

Σήμερα παίρνουν μια έκδοση τις προσθέτουν ότι υπάρχει (μέχρι και 6-7 παιχνίδια, διαφήμιση κάνουν μεσω ρομ; ) την κάνουν ασήκωτη και με καθυστέρηση μηνών για όλα αυτά τη δίνουν ετεροχρονισμένα άρα είναι αναχρονιστική (LL 5.0 ;;;; Vibe 2.8 ;;;; ) και σίγουρα πιό αργή και δυσκίνητη. Μην κατηγορούμε τη Samsung λοιπόν (Bloatware) όταν και άλλοι βαδίζουν κοντά κοντά.

 

Πράγματι λοιπόν είναι πλήρης αλλά το πλεονέκτημα αυτό έχει ήδη χαθεί από όσα ανέφερα και πίστεψέ με την ελάφρωσα όσο έπαιρνε γιατί ήθελα πολύ να την κρατήσω αλλά πάλι λαγκάριζε σε ένα τηλέφωνο που σίγουρα δεν πάσχει από hardware σε αυτό το επίπεδο.

Όσο για το Android 6 αμφιβάλλω αν με αυτή την τακτική θα δοθεί γρήγορα σε ROW.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι θέμα στήρας αντιπαράθεσης. Εγώ ασχολήθηκα με lenovo και πήρα πρόσφατα το K3 μόνο και μόνο γιατί έβαλα vibe custom σε ένα elephone που πήρα και ενθουσιάστηκα τόσο που είπα "είδα το φως το αληθινό". Η πρώτη πρώτη που δοκίμασα μόλις το πήρα στα χέρια ήταν η s205 και πιστεψα ότι θα είναι και η τελευταία και δεν θα ξαναλλάξω. Δεν έχω δοκιμάσει miui σε αυτό και μάλλον ούτε πρόκειτε.

Όμως φίλε μου να παραθέσω κάτι εδώ.

Πόσο δύσκολο είναι να πάρουν την τελευταία κινέζικη (stable αν δεν θέλουν dev, κατανοητό για διάφορυς λόγους) να προσθέσουν τις γλώσσες, gapps nano ή micro και να αντικαταστήσουν ή διαγράψουν και 10 κινέζικες εφαρμογές (μουσική,καιρός κλπ.) και να την ανεβάσουν έτσι ώστε να είναι κοντά και τις αναβαθμίσεις των κινέζικων;

Σήμερα παίρνουν μια έκδοση τις προσθέτουν ότι υπάρχει (μέχρι και 6-7 παιχνίδια, διαφήμιση κάνουν μεσω ρομ;) την κάνουν ασήκωτη και με καθυστέρηση μηνών για όλα αυτά τη δίνουν ετεροχρονισμένα άρα είναι αναχρονιστική (LL 5.0 ;;;; Vibe 2.8 ;;;;) και σίγουρα πιό αργή και δυσκίνητη. Μην κατηγορούμε τη Samsung λοιπόν (Bloatware) όταν και άλλοι βαδίζουν κοντά κοντά.

 

Πράγματι λοιπόν είναι πλήρης αλλά το πλεονέκτημα αυτό έχει ήδη χαθεί από όσα ανέφερα και πίστεψέ με την ελάφρωσα όσο έπαιρνε γιατί ήθελα πολύ να την κρατήσω αλλά πάλι λαγκάριζε σε ένα τηλέφωνο που σίγουρα δεν πάσχει από hardware σε αυτό το επίπεδο.

Όσο για το Android 6 αμφιβάλλω αν με αυτή την τακτική θα δοθεί γρήγορα σε ROW.

Κανένας δεν κατηγόρησε κανέναν ούτε υπάρχει θέμα αντιπαράθεσης όπως και ότι ο καθένας έχει τις απόψεις του αυτό δεν αλλάζει, σε ότι αφορά τις αναβαθμίσεις εγώ απλά μετέφερα την επίσημη ανακοίνωση της εταιρίας (υπάρχει στο νετ) που μιλά για αναβάθμιση της ROW τον Μάρτιο σε Android 6 και τον Απρίλιο για την κινεζική έκδοση.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Στη MiUI 7 5.12.24 που φοράω, γίνεται. Στις ρυθμίσεις κλήσεων, συγκεκριμένα:

Call settings -> Incomming call cettings -> και ενεργοποιείς το: Flash when Ringing

 

ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΙ ΦΟΡΆΩ ΑΛΆ ΑΥΤΉΝ ΤΗΝ ΡΎΘΜΙΣΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΈΧΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΈΡΟΝ.

ΚΑΛΉ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΆ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΙ ΦΟΡΆΩ ΑΛΆ ΑΥΤΉΝ ΤΗΝ ΡΎΘΜΙΣΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΈΧΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΈΡΟΝ.

ΚΑΛΉ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΆ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ροοτ κ πέρασα μια νέα ρομ σε lenovo k3 note κ μου εμφάνισε στο μενού αυτά τα δύο προγράμματα το SuperSU & το Ultimate Dinamic Navbar. Μήπως ξέρει κάποιος σε τι χρησιμεύουν κ ποια η δουλειά τους; να τα απεγκαταστησω η όχι ;;;; Edited by cOlliN13
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ροοτ κ πέρασα μια νέα ρομ σε lenovo k3 note κ μου εμφάνισε στο μενού αυτά τα δύο προγράμματα το SuperSU & το Ultimate Dinamic Navbar. Μήπως ξέρει κάποιος σε τι χρησιμεύουν

Το ποια η δουλειά τους; να τα απεγκαταστησω η όχι ;;;;

 

Το Super SU υποδηλώνει πως είσαι root, το άλλο είναι κάποιο έξτρα πρόγραμμα που έχει βάλει ο Dev που έφτιαξε την Rom. Όχι δεν χρειάζεται να τα απεγκαταστήσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα εχει καταφερει κανενας στα sms να γινεται αναγνωρίζει.Δηλαδη να βγαζει το ονομα της επαφης που σου στελνει το μηνυμα και οχι ενα τηλ....

εχω βάλει το textra και δουλεύει μια χαρά (είμαι με τη miui7)

και με κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις έχει 160 ελληνικους χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Το Super SU υποδηλώνει πως είσαι root, το άλλο είναι κάποιο έξτρα πρόγραμμα που έχει βάλει ο Dev που έφτιαξε την Rom. Όχι δεν χρειάζεται να τα απεγκαταστήσεις.

 

Βασικά εγώ θέλω να τα απεγκαταστησω γιατί κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου βγάζει κάτι χαζά. Δν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα δλδ αν το κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Καινουργιος κατοχος του κινητου.

 

Μπορειτε να μου πειτε μια ρομ που να δουλευει απροβληματιστα και με αυτονομια γυρω στις 4 ωρες οθονη?

Συγνωμη αλλα 500+ σελιδες ειναι παρα πολλες για να τις ψαξω...

 

Στην πρωτη φορτιση μου εβγαλε 4+ ωρες οθονη και στην δευτερη 2:15 wtf???

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ θέλω να τα απεγκαταστησω γιατί κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου βγάζει κάτι χαζά. Δν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα δλδ αν το κάνω;;;

Μην απεγκαταστήσεις το superSU, αυτή η εφαρμογή είναι που δίνει δικαιώματα root στις άλλες εφαρμογές. Τι χαζά σου βγάζει? Μήπως ότι πρέπει να κάνεις update στα binaries? Αν ναι, κάντο.

Link to comment
Share on other sites

Μην απεγκαταστήσεις το superSU, αυτή η εφαρμογή είναι που δίνει δικαιώματα root στις άλλες εφαρμογές. Τι χαζά σου βγάζει? Μήπως ότι πρέπει να κάνεις update στα binaries? Αν ναι, κάντο.

Όχι δν μου βγάζει κάτι τέτοιο.Βασικα με το άλλο έχω θέμα, με το Ultimate Dinamic Navbar. Αυτό θέλω να "στειλω". Να το κάνω;;;

Κάτι ακομα να ρωτήσω,μου ήρθε αναβάθμιση από 1.14 σε 1.15, πάτησα κ δν μου την κάνει .Είναι σε zip κ μάλλον πρέπει να γίνει μέσω twrp.Ετσι μου είπαν αλλά δν ξέρω πως. Μηπως ξέρετε ποια είναι η διαδικασία;; Πατάω Volume +/- & Power κ από κει κ πέρα δν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος 64GB ή 128GB κάρτα μνήμης που να δουλεύει άψογα στο K3 Note? Αν ναι ποια ακριβώς?

Επίσης απο τις MIUI roms ποιά είναι η καλύτερη? Έχει ελληνική γλώσσα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Καινουργιος κατοχος του κινητου.

 

Μπορειτε να μου πειτε μια ρομ που να δουλευει απροβληματιστα και με αυτονομια γυρω στις 4 ωρες οθονη?

Συγνωμη αλλα 500+ σελιδες ειναι παρα πολλες για να τις ψαξω...

 

Στην πρωτη φορτιση μου εβγαλε 4+ ωρες οθονη και στην δευτερη 2:15 wtf???

 

Αυτό ρωτώ κι εγώ. Νσ βάλω μια με ΟΤΑ και να μην ξανασχοληθώ για μεγάλο διάστημα μαζί του....

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά, να είμαστε καλά, να έχουμε λεφτά και να αγοράζουμε ΚΑΙ κινητά!

 

Έχω ένα πρόβλημα εδώ και 2-3 μέρες (το ίδιο ερώτημα το έχω κάνει και αλλού εδώ το myphone.gr μπας και βγάλω άκρη):

όταν δέχομαι κλήση ή κάνω κλήση, βγαίνει μια διαφήμιση fullscreen και πρέπει να πατήσω πάνω δεξιά το x για να κλείσει! δεν ξέρω με ποια εφαρμογή κατέβηκε, αλλά δεν μπορώ να την εντοπίσω με τίποτα και πως να την μπλοκάρω!

Μπορείτε να βοηθήσετε? Ανέβασα και screenshot ...αφού τερματίστηκε η κλήση! είναι ανοιχτή η εφαρμογή πριν την κλήση και από πάνω η διαφήμιση SPAM Η διαφήμιση λέει HOLO LAUNCHER, αλλά άλλες φορές βγάζει διαφήμιση από παιχνίδια

 

http://s28.postimg.org/xtdwzednt/Screenshot_2016_01_01_18_55_40.jpg' alt='Screenshot_2016_01_01_18_55_40.jpg'>

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος 64GB ή 128GB κάρτα μνήμης που να δουλεύει άψογα στο K3 Note? Αν ναι ποια ακριβώς?

Επίσης απο τις MIUI roms ποιά είναι η καλύτερη? Έχει ελληνική γλώσσα?

 

Αυτήν εδώ έχω χωρίς κανένα πρόβλημα...

Samsung Memory Card with SD Adapter 64GB Pro MicroSDHC (MB-MG64DA/EU)

Την είχα αποκτήσει απο εδώ αλλά βλέπω ότι έχει λήξει πλεον.

http://www.ebay.co.uk/itm/-/171774628688?ssPageName=ADME:X:BOCOR:GB:1123

 

Φαντάζομαι ότι μπορείς να βρείς την ίδια ή κάποια άλλη παραπλήσια απο κάπου αλλόυ χωρίς κανένα πρόβλημα λειτουργίας και συμβατότητας .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...