Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ωχ...πάλι θα χάσω τα δεδομένα φιλέ μου?

Με τα 3 wipe γίνεται και αυτήν.

Δεν καταλαβαίνω τι OTA γράφει τότε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ...πάλι θα χάσω τα δεδομένα φιλέ μου?

Με τα 3 wipe γίνεται και αυτήν.

Δεν καταλαβαίνω τι OTA γράφει τότε...

 

Δυο επι δυο wipes

 

ενα πριν και ενα μετα, το φλασαρισμα, απο 10 σε 17 δεν εχασα τιποτα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...πάλι θα χάσω τα δεδομένα φιλέ μου?

Με τα 3 wipe γίνεται και αυτήν.

Δεν καταλαβαίνω τι OTA γράφει τότε...

Δεν χάνεις δεδομένα γιατί στις οδηγίες λέει να κάνεις wipe μόνο cache και dalvik cache. Όχι data!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις δεδομένα γιατί στις οδηγίες λέει να κάνεις wipe μόνο cache και dalvik cache. Όχι data!

 

ετσι ακριβως γιαυτο εγραψα δυο και οχι τρια

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω την από το vicvmall VIBEUI v2.5 11520 5.827.1 K50 T5 και θέλω

Να βάλω την νεότερη που βάζει το vickmall

Την K50a40_s112_150610_row

Το τηλ είναι ρουταρισμενο αλλά τα προγράμματα που ελέγχουν το ρουτ λένε ότι δεν είναι σωστά ρουταρισμενο. Που μπορώ να τη βρω και πως μπορώ να την περασω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις δεδομένα γιατί στις οδηγίες λέει να κάνεις wipe μόνο cache και dalvik cache. Όχι data!

 

Δυο επι δυο wipes

 

ενα πριν και ενα μετα, το φλασαρισμα, απο 10 σε 17 δεν εχασα τιποτα

 

Ευχαριστω και τους δυο για της απαντησης σας

Αρα μονο cache και dalvik cache και ετσι θα κρατησω της εφαρμογες μου ολες τα τηλεφωνα κλπ.Σωστα δεν καταλαβα?Με τα αλλα δυο wipe τη καθαριζεις?

Επισης θελω να ρωτησω θα βαλω αμεσως την 5.12.17 η πρεπει πρωτα να βαλω την 5.12.10 ?Και αν ναι θα γινει παλι με δυο wipe (δηλαδη δεν θα χασω τα δεδομενα)

Τωρα ειμαι με την 5.12.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο για της απαντησης σας

Αρα μονο cache και dalvik cache και ετσι θα κρατησω της εφαρμογες μου ολες τα τηλεφωνα κλπ.Σωστα δεν καταλαβα?Με τα αλλα δυο wipe τη καθαριζεις?

Επισης θελω να ρωτησω θα βαλω αμεσως την 5.12.17 η πρεπει πρωτα να βαλω την 5.12.10 ?Και αν ναι θα γινει παλι με δυο wipe (δηλαδη δεν θα χασω τα δεδομενα)

Τωρα ειμαι με την 5.12.3

 

το data καθαριζει τα δεδαομενα σου ολα και το system ολη την rom , πρεπει να τα κανεις ολα ενα ενα με την σειρα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ποιά θεωρείται είναι η καλύτερη ρομ που μπορούμε να βάλουμε?Έχω δει πολλούς λέτε για αυτην του ιταλού.Έχει βγει κάποια καλύτερη?

 

Επίσης υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να περαστεί twrp εκτός από τον οδηγό που λέει στην 1η σελίδα με το flash tools??Σαν αυτό πχ http://androidurdu.net/download-and-install-new-2-8-7-0-twrp-on-lenovo-k3-note-mt6752/

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ποιά θεωρείται είναι η καλύτερη ρομ που μπορούμε να βάλουμε?Έχω δει πολλούς λέτε για αυτην του ιταλού.Έχει βγει κάποια καλύτερη?

 

Επίσης υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να περαστεί twrp εκτός από τον οδηγό που λέει στην 1η σελίδα με το flash tools??Σαν αυτό πχ http://androidurdu.net/download-and-install-new-2-8-7-0-twrp-on-lenovo-k3-note-mt6752/

 

Ναι ισχύει και αυτό,το εχω ξαναπει αρκετες φορές.Αρκει να είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σε ευχαριστώ. Διαβάσα διάφορα ποστ στο thread αλλά δεν θα το πρόσεξα. Root με το kingroot λογικά θα μπορώ να κάνω.

Επίσης πρόταση για rom πέρα από του ιταλού?Γιατί την έβαλα να κατεβαίνει πριν κανα μισάωρο αλλά ακόμα ούτε καν μπάρα δεν μου βγάζει.Φορτώνει για να βγάλει το μέγεθος.Ή να την κατεβάσω από κάπου αλλού

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σε ευχαριστώ. Διαβάσα διάφορα ποστ στο thread αλλά δεν θα το πρόσεξα. Root με το kingroot λογικά θα μπορώ να κάνω.

Επίσης πρόταση για rom πέρα από του ιταλού?Γιατί την έβαλα να κατεβαίνει πριν κανα μισάωρο αλλά ακόμα ούτε καν μπάρα δεν μου βγάζει.Φορτώνει για να βγάλει το μέγεθος.Ή να την κατεβάσω από κάπου αλλού

 

Θες ελληνικά ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για μένα.Οπότε επειδη δεν ξέρω ακριβώς ποιες είναι οι απαιτήσεις του θα ήθελα να είναι multilanguage η rom.

 

Παιδιά η rom του ιταλού τι μέγεθος έχει???Γιατι την έχω βάλει να κατεβαίνει και έχει 2 ώρες που ακόμα scannarei για να μ βγάλει μέγεθος.

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για μένα.Οπότε επειδη δεν ξέρω ακριβώς ποιες είναι οι απαιτήσεις του θα ήθελα να είναι multilanguage η rom.

 

Aμα δεν είναι κάποιος απαιτητικός χρήστης βάλε την row να μην ασχοληθείς και ιδιαίτερα.Εγω προσωπικά έιχα θέματα με του ιταλού .

Link to comment
Share on other sites

Βασικά από οτι βλέπουμε τώρα το θέμα που εχει για να αλλάξουμε ρομ ειναι οτι τέρμα δεξια της οθόνης δεν λειτουργεί το touch.Σκέψου το σαν μια γραμμή από πάνω προς το κατω στο τέρμα δεξια της οθόνης που το touch κάνει νερά.To θέμα όμως είναι οτι δεν το κάνει συνέχεια.Μπορεί την μία να πιάσει και μετα να παταμε 4-5 φορές για να ξαναπιάσει σε εκείνο το σημείο.Για αυτό το λόγο δεν μπορούμε να καταλάβουμε αν είναι hardware πρόβλημα ή κάτι παίζει με την rom και δεν κανει καλό touch.

 

Eπίσης έκανα root με kingroot και δοκίμασα να περάσω το twrp recovery μεσω mtk tools και οταν κάνω recovery update με ξαναπετάει στο Lenovo-Recovery.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Βασικά από οτι βλέπουμε τώρα το θέμα που εχει για να αλλάξουμε ρομ ειναι οτι τέρμα δεξια της οθόνης δεν λειτουργεί το touch.Σκέψου το σαν μια γραμμή από πάνω προς το κατω στο τέρμα δεξια της οθόνης που το touch κάνει νερά.To θέμα όμως είναι οτι δεν το κάνει συνέχεια.Μπορεί την μία να πιάσει και μετα να παταμε 4-5 φορές για να ξαναπιάσει σε εκείνο το σημείο.Για αυτό το λόγο δεν μπορούμε να καταλάβουμε αν είναι hardware πρόβλημα ή κάτι παίζει με την rom και δεν κανει καλό touch.

 

Eπίσης έκανα root με kingroot και δοκίμασα να περάσω το twrp recovery μεσω mtk tools και οταν κάνω recovery update με ξαναπετάει στο Lenovo-Recovery.

 

 

 

Εδώ και 7 μήνες που το έχω το ίδιο πρόβλημα με την οθόνη έχω και εγώ. Κατω στο τέρμα δεξια της οθόνης και στο back στο μενού.

 

Επίσης πήγα να το ξανακάνω ρουτ επειδή το είχα χάσει και μου λέει οτι το σκάτερ που έχει μέσα είναι διαφορετικό απο αυτό που προσπαθώ να περάσω. Με το kingroot που δοκίμασα να το ξανακάνω ρουτ δεν το κάνει ούτε στην desctop version.

Κανεις κάποια λύση;

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

άλλαξα ρομ και έχω μαύρη οθόνη δεν δείχνει τίποτα κάνεις καμιά ιδέα
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

http://4pda.ru/pages/go/?u=http%3A%2F%2Fphonedl.ota.lenovomm.com%2Fdls%2Fv6%2FVIBEUI_V3.0_1552_7.382.1_DEV_K50-T5_WC53.zip

 

Και το patch του daradan

https://cloud.mail.ru/public/Mg97/uy8pN7XD9

 

1552 dev WC53:

- Init.d (the scripts are executed once at startup of the phone)

- Init.d.loop (scripts are executed continuously as complete traversal of all the scripts in a folder in alphabetical order)

- SELinux Permissive (information about all actions that violate the current security policy, will be recorded in the log, but the action will not be blocked)

- Root_shell (Ruth rights under adb)

- Busybox 1.24.1 (a set of Linux utilities console systems)

- Sqlite3 (it's cross-platform embedded database that supports a fairly complete set of SQL commands and is available in source code)

- Changes platform.xml (full access to a flash drive)

- Upgraded hosts from 21.12.2015 (remove advertisements)

- Modem 1544dev (last modem without roaming)

- The inclusion of "debugging USB" (automatically included)

- Remove recovery-from-boot.p / bak (just in case that was not restored stock rekaveri)

- Removed the signature verification system files (which can be installed on the system partition are not signed applications)

- Open_gapps-arm64-5.1-mini-20151220(which includes a look here, removed googlenow, setupwizard)

- SuperSU-Pro-v2.46 (root)

- Exfat (support exfat) - Experimentally

- Fix aliexpress app (app aliexpress don't opened and downloaded. Fixed)

 

install via TWRP 2.8.7.0 without wipes

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές.

Αναφορικά με τις αναβαθμίσεις της MIUI (αυτής με τα Ελληνικά και τα ΟΤΑ πάντα), να πούμε ότι γίνεται και χωρίς να ασχοληθείς με wipes. Τουλάχιστον εγώ το έχω κάνει με όλες τις αναβαθμίσεις, ελπίζω να δουλεύει και σε άλλους. Να πω αρχικά ότι έχω TWRP 2.8.7.0.

1. Κατεβάζουμε το zip από το needrom (duh!) στην SD μας.

2. Στην επιφάνεια εργασίας του κινητού υπάρχει φάκελος "Εργαλεία" όπου υπάρχει μέσα το ρολόι, η ηχογράφηση, η πυξίδα κλπ. Μπαίνουμε εκεί και επιλέγουμε "Αναβάθμιση".

3. Πατάμε "Έλεγχος". Θα εμφανίσει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις αλλά δεν μας απασχολεί.

4. Πατάμε πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες και επιλέγουμε "Επιλέξτε το πακέτο αναβάθμισης".

5. Επιλέγουμε το zip αναβάθμισης που κατεβάσαμε στην κάρτα μας.

 

Αυτό ήταν. Από εκεί και πέρα, το κινητό αναλαμβάνει μόνο του να κάνει reboot στην TWRP, να φλασάρει το zip και να bootάρει με την νέα φλασαρισμένη έκδοση της MIUI.

 

EDIT: Με την φωτεινότητα της οθόνης στην MIUI τί ακριβώς πρόβλημα σας δημιουργείται; Ρωτάω μήπως έχω παραβλέψει κάτι. Εγώ δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα...

Edited by Octabitus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές.

Αναφορικά με τις αναβαθμίσεις της MIUI (αυτής με τα Ελληνικά και τα ΟΤΑ πάντα), να πούμε ότι γίνεται και χωρίς να ασχοληθείς με wipes. Τουλάχιστον εγώ το έχω κάνει με όλες τις αναβαθμίσεις, ελπίζω να δουλεύει και σε άλλους. Να πω αρχικά ότι έχω TWRP 2.8.7.0.

1. Κατεβάζουμε το zip από το needrom (duh!) στην SD μας.

2. Στην επιφάνεια εργασίας του κινητού υπάρχει φάκελος "Εργαλεία" όπου υπάρχει μέσα το ρολόι, η ηχογράφηση, η πυξίδα κλπ. Μπαίνουμε εκεί και επιλέγουμε "Αναβάθμιση".

3. Πατάμε "Έλεγχος". Θα εμφανίσει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις αλλά δεν μας απασχολεί.

4. Πατάμε πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες και επιλέγουμε "Επιλέξτε το πακέτο αναβάθμισης".

5. Επιλέγουμε το zip αναβάθμισης που κατεβάσαμε στην κάρτα μας.

 

Αυτό ήταν. Από εκεί και πέρα, το κινητό αναλαμβάνει μόνο του να κάνει reboot στην TWRP, να φλασάρει το zip και να bootάρει με την νέα φλασαρισμένη έκδοση της MIUI.

 

EDIT: Με την φωτεινότητα της οθόνης στην MIUI τί ακριβώς πρόβλημα σας δημιουργείται; Ρωτάω μήπως έχω παραβλέψει κάτι. Εγώ δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα...

 

επειδη εχω και εαν xiaomi στο σπιτι, ετσι ακριβως γινεται και η εβδομαδιαια αναβαθμιση σε αυτα τα τηλεφωνα...

αλλα και η αλλαγη ρομ, ετσι γινεται, ουτε φλας τουλς ουτε κατι αλλο περιεργο...αρκετα μπροστα η xiaomi!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα χρήσης της ROW s205 έχω να πω τα παρακάτω:

Καλή ρομ με πλήρης Ελληνικά και έτοιμη απευθείας για χρήση χωρίς να κάνει κάτι ιδιαίτερο ο χρήστης. Έχει κάποια μικροκολληματάκια σε σχέση με τις κινέζικες εκδόσεις όταν ταυτόχρονα γίνονται πολλές δουλειές στο παρασκήνιο συμπεριλαμβανομένου και του ''κατεβάσματος'' από το net, ΑΛΛΑ σε καμία περίπτωση δεν εμφανίζει τα τόσα προβλήματα της προηγούμενης έκδοσης s121. Έχουν διορθωθεί αρκετά θέματα όπως η κάμερα (πολύ καλύτερη θα έλεγα εφάμιλλη της κινέζικης) ο ήχος που είναι πολύ δυνατός, το GPS άψογο, η αυτόματη φωτεινότητα διορθώθηκε (στην s121 δεν λειτουργούσε καλά) η ακουστική στις κλήσεις πολύ καλή γενικά η συμπεριφορά της είναι πιο smooth και γρήγορη από την s121. Βεβαίως χρειάζεται κάποιες βελτιώσεις, είναι όμως μια καλή ρομ για όποιον θέλει να έχει την Ελληνική γλώσσα πλήρης και δεν έχει τις super απαιτήσεις γενικά. Θα μου πει κάποιος υπάρχει και η Miui που έχει Ελληνικά, ναι αλλά η miui δεν έχει το double tap to unlock (για μένα πάρα μα πάρα πολύ σημαντικό για τέτοιο μέγεθος οθόνης) το led λειτουργεί μεν αλλά..... όπως δεν λειτουργούν και κάποιες πολύ χρήσιμες τρίτες εφαρμογές όπως το Tasker λχ και αρκετά σημαντικό ΔΕΝ έχει ταχεία κλήση στα πλήκτρα του Dialer (αυτό πραγματικά δεν το έχω συναντήσει εδώ και αρκετά χρόνια). Επίσης η άποψη μου για την s205 είναι ότι, ΔΕΝ αποτελεί ακόμα επίσημη τελείως έκδοση διότι δεν έχει γίνει ακόμα release από τη lenovo το OTA update και ενδεχομένως να είναι κάποια τεστ (beta) έκδοση (αυτό συμπεραίνεται και από το γεγονός ότι στις ρυθμίσεις σε κάποιες λειτουργίες αναφέρεται η λέξη ''πειραματικό'') που διέρρευσε επίτηδες για να εντοπιστούν τα όποια προβλήματα ώστε να διορθωθούν και να δώσουν μία άλλη νέα version. Από την πλευρά μου προτείνεται ανεπιφύλακτα η συγκεκριμένη ρομ για όποιον δεν θέλει να ασχολείται πολύ με συνεχή φλασαρίσματα και τέτοια αλλά συνάμα να έχει μία ικανοποιητική ρομ που να κάνει τη δουλειά της καλά και φυσικά επίσημα updates από την lenovo.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα χρήσης της ROW s205 έχω να πω τα παρακάτω:

Έχει κάποια μικροκολληματάκια σε σχέση με τις κινέζικες εκδόσεις όταν ταυτόχρονα γίνονται πολλές δουλειές στο παρασκήνιο συμπεριλαμβανομένου και του ''κατεβάσματος'' από το net, ΑΛΛΑ σε καμία περίπτωση δεν εμφανίζει τα τόσα προβλήματα της προηγούμενης έκδοσης s121.

 

Kαι εγώ μετά από μια βδομάδα συμβίωσης θα τη βγάλω σήμερα γι αυτό ακριβώς το λόγο. Έχει όντως βελτιωθεί σε όλους τους τομείς καμία σχέση με τη καλοκαιρινή version αλλά αυτό το να κολλάει όλη η συσκευή όταν τρέχει κάτι στο παρασκήνιο ή όταν κατεβάζεις κάτι από market και θέλεις να κάνεις κάτι άλλο είναι μεγάλο πρόβλημα για μένα. Δεν είναι μικροκολλημα ουσιαστικά είναι σαν να παγώνει το κινητό ολόκληρο ότι και να πατήσεις αντιδρά μετά από αρκετά δεύτερα ακόμα και το πιο απλό (να κάνεις μια κλήση ή να γράψεις ένα μήνυμα ειδικά αυτό είναι αδύνατο το πληκτρολόγιο δε πατάει). Αν είσαι στο browser και θέλεις πχ να ανοίξεις google maps χάος θέλει 5 λεπτά να συνέλθει η συσκευή. Η αλήθεια είναι θα έλεγα ότι κάτι θέμα θα είχα εγώ αλλά θυμάμαι ότι και με παλιά έκδοση το είχε αυτό, δε το έχω ξαναδεί σε άλλη συσκευή αυτό. Να κατεβάζεις κάτι απο νετ και να παγώνει όλη η συσκευή δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται :wacko:

Πολύ κρίμα γιατί σε όλα τα άλλα η συσκευή τα πάει μια χαρά.

 

ΥΓ: επίσης νομίζω ότι έχει και κάποιο θέμα με σήμα, πολλές φορές αργεί να αλλάξει (από 3G σε E η 4G) με αποτέλεσμα να μου έχει τύχει 2-3 φορές να μου βγάλει μήνυμα ότι ελέγξτε υπηρεσίες δικτύου ενώ πάω να στείλω πχ μήνυμα από viber και παρατηρώ ότι εκείνη την ώρα το σήμα είναι μηδέν ενώ είμαι ακίνητος και σε 5-10 δεύτερα έρχεται φουλ. Με κινέζικη δε μου είχε τύχει ποτέ αυτό

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα χρήσης της ROW s205 έχω να πω τα παρακάτω:

Καλή ρομ με πλήρης Ελληνικά και έτοιμη απευθείας για χρήση χωρίς να κάνει κάτι ιδιαίτερο ο χρήστης. Έχει κάποια μικροκολληματάκια σε σχέση με τις κινέζικες εκδόσεις όταν ταυτόχρονα γίνονται πολλές δουλειές στο παρασκήνιο συμπεριλαμβανομένου και του ''κατεβάσματος'' από το net, ΑΛΛΑ σε καμία περίπτωση δεν εμφανίζει τα τόσα προβλήματα της προηγούμενης έκδοσης s121. Έχουν διορθωθεί αρκετά θέματα όπως η κάμερα (πολύ καλύτερη θα έλεγα εφάμιλλη της κινέζικης) ο ήχος που είναι πολύ δυνατός, το GPS άψογο, η αυτόματη φωτεινότητα διορθώθηκε (στην s121 δεν λειτουργούσε καλά) η ακουστική στις κλήσεις πολύ καλή γενικά η συμπεριφορά της είναι πιο smooth και γρήγορη από την s121. Βεβαίως χρειάζεται κάποιες βελτιώσεις, είναι όμως μια καλή ρομ για όποιον θέλει να έχει την Ελληνική γλώσσα πλήρης και δεν έχει τις super απαιτήσεις γενικά. Θα μου πει κάποιος υπάρχει και η Miui που έχει Ελληνικά, ναι αλλά η miui δεν έχει το double tap to unlock (για μένα πάρα μα πάρα πολύ σημαντικό για τέτοιο μέγεθος οθόνης) το led λειτουργεί μεν αλλά..... όπως δεν λειτουργούν και κάποιες πολύ χρήσιμες τρίτες εφαρμογές όπως το Tasker λχ και αρκετά σημαντικό ΔΕΝ έχει ταχεία κλήση στα πλήκτρα του Dialer (αυτό πραγματικά δεν το έχω συναντήσει εδώ και αρκετά χρόνια). Επίσης η άποψη μου για την s205 είναι ότι, ΔΕΝ αποτελεί ακόμα επίσημη τελείως έκδοση διότι δεν έχει γίνει ακόμα release από τη lenovo το OTA update και ενδεχομένως να είναι κάποια τεστ (beta) έκδοση (αυτό συμπεραίνεται και από το γεγονός ότι στις ρυθμίσεις σε κάποιες λειτουργίες αναφέρεται η λέξη ''πειραματικό'') που διέρρευσε επίτηδες για να εντοπιστούν τα όποια προβλήματα ώστε να διορθωθούν και να δώσουν μία άλλη νέα version. Από την πλευρά μου προτείνεται ανεπιφύλακτα η συγκεκριμένη ρομ για όποιον δεν θέλει να ασχολείται πολύ με συνεχή φλασαρίσματα και τέτοια αλλά συνάμα να έχει μία ικανοποιητική ρομ που να κάνει τη δουλειά της καλά και φυσικά επίσημα updates από την lenovo.

 

Μια πολυ σημαντικη ερωτηση, μπορεις να βαλεις της επαφες κατα επιθετο?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ σημαντικη ερωτηση, μπορεις να βαλεις της επαφες κατα επιθετο?

 

Ναι μπορείς!!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαι εγώ μετά από μια βδομάδα συμβίωσης θα τη βγάλω σήμερα γι αυτό ακριβώς το λόγο. Έχει όντως βελτιωθεί σε όλους τους τομείς καμία σχέση με τη καλοκαιρινή version αλλά αυτό το να κολλάει όλη η συσκευή όταν τρέχει κάτι στο παρασκήνιο ή όταν κατεβάζεις κάτι από market και θέλεις να κάνεις κάτι άλλο είναι μεγάλο πρόβλημα για μένα. Δεν είναι μικροκολλημα ουσιαστικά είναι σαν να παγώνει το κινητό ολόκληρο ότι και να πατήσεις αντιδρά μετά από αρκετά δεύτερα ακόμα και το πιο απλό (να κάνεις μια κλήση ή να γράψεις ένα μήνυμα ειδικά αυτό είναι αδύνατο το πληκτρολόγιο δε πατάει). Αν είσαι στο browser και θέλεις πχ να ανοίξεις google maps χάος θέλει 5 λεπτά να συνέλθει η συσκευή. Η αλήθεια είναι θα έλεγα ότι κάτι θέμα θα είχα εγώ αλλά θυμάμαι ότι και με παλιά έκδοση το είχε αυτό, δε το έχω ξαναδεί σε άλλη συσκευή αυτό. Να κατεβάζεις κάτι απο νετ και να παγώνει όλη η συσκευή δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται :wacko:

Πολύ κρίμα γιατί σε όλα τα άλλα η συσκευή τα πάει μια χαρά.

 

ΥΓ: επίσης νομίζω ότι έχει και κάποιο θέμα με σήμα, πολλές φορές αργεί να αλλάξει (από 3G σε E η 4G) με αποτέλεσμα να μου έχει τύχει 2-3 φορές να μου βγάλει μήνυμα ότι ελέγξτε υπηρεσίες δικτύου ενώ πάω να στείλω πχ μήνυμα από viber και παρατηρώ ότι εκείνη την ώρα το σήμα είναι μηδέν ενώ είμαι ακίνητος και σε 5-10 δεύτερα έρχεται φουλ. Με κινέζικη δε μου είχε τύχει ποτέ αυτό

Φίλε μου πραγματικά ''πάγωμα'' του κινητού ή πρόβλημα με εναλλαγή του σήματος δεν έχω αντιμετωπίσει, ίσως και να υπάρχει αφού το αναφέρεις σε ορισμένες καταστάσεις!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς!!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου πραγματικά ''πάγωμα'' του κινητού ή πρόβλημα με εναλλαγή του σήματος δεν έχω αντιμετωπίσει, ίσως και να υπάρχει αφού το αναφέρεις σε ορισμένες καταστάσεις!!!

Όταν λέω παγώνει εννοώ ότι δουλεύει σαν σε αργή κίνηση πατάς ένα κουμπί και αντιδρά μετά από δευτερόλεπτα οπότε πρακτικά δε μπορείς να το χειριστείς όταν κάτεβάζεις κάτι από net.

Tέλος δε ξέρω αν στο κάνει αλλά τις περισσότερες φορές όταν έμπαινα στην εμβέλεια του wifi δε συνδεόταν αυτόματα και αν πήγαινα στο wifi εβγαζε μήνυμα σφάλματος στο οικείο wifi και έπρεπε να το ξαναεπιλέξεις και τότε συνδεόταν κανονικά απλά δε γινόταν πάντα αυτό.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το κινητό για την κόρη μου αλλά διαβάζω ότι θέλει αλλαγή rom και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω γιατί δεν έχω καταπιαστεί με τέτοιες εργασίες, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί έτσι όπως είναι το κινητό ? Διάβασα ότι υπάρχει περίπτωση να μην μου στείλουν την original rom της Lenovo αυτό μπορώ να το αποφύγω ? Edited by fiwi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...