Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση.

εμένα φοράει την S121_150813_ROW.Ποιά είναι αυτή?

Πάντως παίζουν όλα πολύ καλά και δεν έχει τπτ από κινεζιές.

Το πήρα από vickmall

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σήμερα συνέδεσα το κινητό με το pc και μου πέταξε μια σουίτα η οποία όμως είναι στα κινέζικα. όπως την εγκατέστησα την ξαναπέταξα:lol: καμιά ιδέα αν υπάρχει κάτι σε αγγλικά; για ελληνικά δε ρωτάω καν:p
Link to comment
Share on other sites

Αν χαλασει η αφη στο κινητό και το'χεις αγορασει απο minideal τι κανεις; Εχει συμβει σε καποιον αλλο; Μπορεί καποιος να με βοηθήσει με το τι πρεπει να κανω κτλ;

Επικοινωνησε να δεις τι θα σου πουν.

Οι πιο πολλου επισκευη το κανουν εδω μιας και βγαινει κανα 45αρι αν θυμαμαι καλα,ολα μαζι.

Ξερουμε ποτε θα παρει android 6? Εχω μεινει πισω σε ρομ (sensation) αλλα λεω να την αλλαξω μια κ καλη οταν με το καλο παρουμε αυτη την ουσιαστικη αναβαθμιση....

6 θα αργησει να παρει.

Μετα το πρωτο τριμηνο του 16 αν θυμαμαι καλα.

σήμερα συνέδεσα το κινητό με το pc και μου πέταξε μια σουίτα η οποία όμως είναι στα κινέζικα. όπως την εγκατέστησα την ξαναπέταξα:lol: καμιά ιδέα αν υπάρχει κάτι σε αγγλικά; για ελληνικά δε ρωτάω καν:p

 

Δες απο της λενοβο.Αλλα τι να τη κανεις τη σουιτα ετσι και αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

εμένα φοράει την S121_150813_ROW.Ποιά είναι αυτή?

Πάντως παίζουν όλα πολύ καλά και δεν έχει τπτ από κινεζιές.

Το πήρα από vickmall

Αυτή είναι η <<ινδική>> που λέμε, είναι όπως λες πλήρως λειτουργική χωρίς κινέζικα και έχει όλες τις γλώσσες , υστερεί λίγο σε επιδόσεις με τις vibeui . Κράτησέ την και μην την αλλάζεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια.

Χτες μου εσπασε η οθονη του lg g2:( μετα απο πτωση απο πολυ μικρο υψος.

Σκεφτομαι να αγορασω το lenovo εχω διαβασει μεχρι και τη σελιδα 88 και εχω μερικες ερωτησεις.

1)θα καλυψει τις 'αναγκες μου' ως προκατοχος του lg g2 ( δλδ καμερα , μπαταρια , ταχυτητα , κ.α)

2)στις αρχικες σελιδες αναφερονται καποια προβληματα με τη ρομ.Θα το παραγγειλω απο το vickmall , για να μην εχω αυτα τα προβληματα με τη ρομ τους λεω να μου το ροοταρουν αυτοι σωστα;δεν θα τους πω κατι αλλο ε;

3)απο καποιον που ξερει πρεπει να κανω κατι αλλο πριν το παραγγειλω (π.χ ειναι αξιοπιστο το vickmall)?

4)Ρε παιδια για να μην εχω τα ιδια με το lg g2 ξερει κανεις καμια καλη προστασια οθονης;

5)Και κατι τελευταιο και ασχετο ξερει κανεις κανενα μαγαζι να αγοραζει κινητα για ανταλακτικα;μηπως καταφερω να δωσω το lg g2.

Κουρασα παιδες το ξερω:p αλλα ειμαι στεναχωρημενος πολυ που εσπασε ετσι το κινητακι μου και δεν εχω πολλα λεφτα να παρω επωνυμο καλο κινητο γι αυτο θελω κατι φτηνο και αξιοπιστο.

Ευχαριστω πολυ!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός φίλε μου, το τηλέφωνο τα σπάει ακόμα και με την Rom τη μαμίσια που έρχεται. Εγώ δεν πρόκειται να την αλλάξω. Το έκανα root και έβγαλα κάποιες εφαρμογές που δεν ήθελα, και μετά με εργαλείο το έκανα unRoot, και τώρα είμαι με την Stock και δεν την αλλάζω με τίποτα. Λειτουργικό και συσκευή συνεργάζονται άψογα και όλα δουλεύουν βούτυρο.......

 

Επειδη δν ξερω πολλα , αν κανω ρουτ οπως ο κινεζος στο βιντεο θα ειμαι ενταξει; Και δε θα χρειαστει να αλλαξω ρομ;

Link to comment
Share on other sites

 

Καμία.Οι κόκκινες είναι εφαρμογές συστήματος και αμα τις σβήσεις θα έχεις θέματα.Γιατί θες να σβήσεις, τι θέματα έχεις

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/androium-6-k3n/

http://forum.frandroid.com/topic/227757-dev-rom-androium-beta/page-3#entry3517668

https://mega.nz/#!MgRiFapD!vmfCfKDJa3ufP6iVhibzzkodG-GMXYC3UPvl_SjPxA0

 

Base AOSP MTK 5.1.1 x64 / Jiayu S3 DE/Miyer Barnabe :

http://jiayu.de/forum/index.php?thread/243-android-5-1-1-jiayu-de-aktuelle-beta-downloads/&pageNo=1

 

- Compatible Xposed + GBOX

- Dolby Sound

- Miravision

- Applications : MiXplorer; Camera/Gallery/Compass -> Lenovo ;HikiPkayer ; Calculator CM11 ; Keep

- Improved translation French

- Launcher Nova

- Added button "Delete all" in multitasking

- Added speed meter in the status bar

- Fixed flaw Stagefright

- Kernel / modem / MDBB / drivers / lib will be updated with the Roma Vibe 5.1 UI (not always)

- Kernel Lenovo 5.1-1547

- Slight changes of the Android interface (green -> blue …) Settings icons …

- Modification of the interface in the SMS application / MMS

- Added Backup and Restore app Mediatek

- Maintained updated with update custom system (OTA Updater)

- No "tweaks" or in build.prop or other

 

Bugs:

 

- No LED notifications (work with light flow only)

CWM not compatible with OTA Updater, please use TWRP.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,ενα φιλαρακι εχει το κινητο,φορουσε την androium και μετα απο μια αναβαθμιση που του εκανε πριν απο 2 εβδομαδες περιπου,η γραμματοσειρα των ελληνικων εγινε... αλαμπουρνεζικη! Δοκιμασα με το ifont αλλα τιποτε..Μηπως εχει συμβει σε καποιον το ιδιο και αν ναι,πως το επελυσε;Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι με την ισπανική ρομ vibeui 3 1544 λεμοναδα και δεν μπορώ να βρω πως ρυθμίζω τις οθόνες, πχ ποια να βάλω αρχική ή να μετακινησω μια οθόνη μετά από μια άλλη κτλπ

Κανείς; δεν το βρίσκω με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλά ή Miui απλά φοβερή με πλήρη Ελληνικά παντού. Το μόνο που της λείπει είναι το double tap, το led δουλεύει κανονικά στις ειδοποιήσεις.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλά ή Miui απλά φοβερή με πλήρη Ελληνικά παντού. Το μόνο που της λείπει είναι το double tap, το led δουλεύει κανονικά στις ειδοποιήσεις.

 

Εδώ http://www.needrom.com/download/miui-7-5-11-21-ml/ ο δημιουργός αναφέρει ότι το led λειτουργεί με Light Flow app. Μήπως έχεις άλλη έκδοση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανείς; δεν το βρίσκω με τίποτα

 

Καλημέρα. Στην Sense7 v2 που φοράω, προσθήκη/αφαίρεση οθονών γίνεται με παρατεταμένο πάτημα πάνω στην ταπετσαρία αρχικής οθόνης. Βγαίνει από εκεί ένα μενού "Προσαρμογή" και από εκεί έχει αλλαγή αρχικής, αλλαγή θέματος, προσθήκη γραφικών και διαχείριση σελίδων. Για δοκίμασε μήπως ισχύει το ίδιο και στην δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω paypal , αλλά έχει μια διαδικασία. Πρέπει να σου στείλει ένας δικός σου (ή ο ίδιος αν κάνεις και άλλον λογαριασμό paypal με διαφορετική κάρτα) με την επιλογή send money και με αυτόν τον τρόπο σου μπαίνουν τα χρήματα στο balance της paypal και έτσι μπορείς να κάνεις αγορές, βέβαια σου κρατάει η paypal 3,5%(μικρό το κακό).

 

όλα αυτά ε? οκ ευχαριστω !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι η <<ινδική>> που λέμε, είναι όπως λες πλήρως λειτουργική χωρίς κινέζικα και έχει όλες τις γλώσσες , υστερεί λίγο σε επιδόσεις με τις vibeui . Κράτησέ την και μην την αλλάζεις!

 

Επιτέλους ένας με την 121 !!!! πως παει από ταχύτητα βρε παιδί μου? γιατί άλλοι λένε έτσι άλλοι αλλιώς..τόσο τραγική είναι? ένα youtube και ένα fb πόση ώρα κάνει να τα ανοίξει δηλαδή?? πάνω από 3 sec που κάνει το δικό μου με μια απλή Vibeui?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να ρωτησω η MIUI V7 για τη γλωσσα παιδια ελληνικα εχει?γιατι αναφερει 15 γλωσσες μονο και δεν τα βλεπω τα ελληνικα,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/androium-6-k3n/

http://forum.frandroid.com/topic/227757-dev-rom-androium-beta/page-3#entry3517668

https://mega.nz/#!MgRiFapD!vmfCfKDJa3ufP6iVhibzzkodG-GMXYC3UPvl_SjPxA0

 

Base AOSP MTK 5.1.1 x64 / Jiayu S3 DE/Miyer Barnabe :

http://jiayu.de/forum/index.php?thread/243-android-5-1-1-jiayu-de-aktuelle-beta-downloads/&pageNo=1

 

- Compatible Xposed + GBOX

- Dolby Sound

- Miravision

- Applications : MiXplorer; Camera/Gallery/Compass -> Lenovo ;HikiPkayer ; Calculator CM11 ; Keep

- Improved translation French

- Launcher Nova

- Added button "Delete all" in multitasking

- Added speed meter in the status bar

- Fixed flaw Stagefright

- Kernel / modem / MDBB / drivers / lib will be updated with the Roma Vibe 5.1 UI (not always)

- Kernel Lenovo 5.1-1547

- Slight changes of the Android interface (green -> blue …) Settings icons …

- Modification of the interface in the SMS application / MMS

- Added Backup and Restore app Mediatek

- Maintained updated with update custom system (OTA Updater)

- No "tweaks" or in build.prop or other

 

Bugs:

 

- No LED notifications (work with light flow only)

CWM not compatible with OTA Updater, please use TWRP.

Συγκρίνοντας τo changelog της Androium 6 με το αντίστοιχο της Androium 5, η μόνη διαφορά είναι ότι άλλαξε ο launcher και από τον trebuchet της 5, στην 6 ξαναμπήκε ο nova (o οποίος υπήρχε στην androium 3). Δεν καταλαβαίνω τι κάνουν οι devs με αυτή τη ρομ.

 

Καλημερα παιδια,ενα φιλαρακι εχει το κινητο,φορουσε την androium και μετα απο μια αναβαθμιση που του εκανε πριν απο 2 εβδομαδες περιπου,η γραμματοσειρα των ελληνικων εγινε... αλαμπουρνεζικη! Δοκιμασα με το ifont αλλα τιποτε..Μηπως εχει συμβει σε καποιον το ιδιο και αν ναι,πως το επελυσε;Ευχαριστω!
Έτυχε σε όλους. Έχει δοθεί λύση με κάτι fonts που ανέβασε κάποιος αλλά δεν έχω τώρα πρόχειρο λινκ. Διάβασε τις σελίδες προς τα πίσω, θα το βρεις.

 

Καλημερα,να ρωτησω η MIUI V7 για τη γλωσσα παιδια ελληνικα εχει?γιατι αναφερει 15 γλωσσες μονο και δεν τα βλεπω τα ελληνικα,ευχαριστω
Σύμφωνα με τον frastgr έχει πλήρη ελληνικά. Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στην Sense7 v2 που φοράω, προσθήκη/αφαίρεση οθονών γίνεται με παρατεταμένο πάτημα πάνω στην ταπετσαρία αρχικής οθόνης. Βγαίνει από εκεί ένα μενού "Προσαρμογή" και από εκεί έχει αλλαγή αρχικής, αλλαγή θέματος, προσθήκη γραφικών και διαχείριση σελίδων. Για δοκίμασε μήπως ισχύει το ίδιο και στην δική σου.

 

Στην sense7 v2 αντιμετοπιζεις προβλήματα ή όχι... Γιατί εγώ που την έβαλα για μια μέρα δεν δούλευαν ο ήχος κλήσης και μηνύματος και επίσης είχα θέματα με το store...

Link to comment
Share on other sites

Στην sense7 v2 αντιμετοπιζεις προβλήματα ή όχι... Γιατί εγώ που την έβαλα για μια μέρα δεν δούλευαν ο ήχος κλήσης και μηνύματος και επίσης είχα θέματα με το store...

 

Μέχρι στιγμής, κανένα πρόβλημα. Οι ήχοι δουλεύουν μια χαρά, το store επίσης, οι κάμερες σούπερ...Δεν λειτουργεί double tap και led notification - εκτός και αν βάλεις Light Flow app, οπότε λειτουργεί. Πάει σφαίρα οπότε ψιλοδύσκολα θα την αλλάξω.

Θα σου πρότεινα να την ξαναδοκιμάσεις. Το έκανα μέσω TWRP μετά από wipe φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.needrom.com/download/miui-7-5-11-21-ml/ ο δημιουργός αναφέρει ότι το led λειτουργεί με Light Flow app. Μήπως έχεις άλλη έκδοση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την 5.11.26, αυτή που δείχνεις ναι μεν είναι νεότερη (5.11.27) είναι όμως άλλου dev που δεν δουλεύει το led και δεν έχει ελληνικά.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 5.11.26, αυτή που δείχνεις ναι μεν είναι νεότερη (5.11.27) είναι όμως άλλου dev που δεν δουλεύει το led και δεν έχει ελληνικά.

 

Ωραίος, σκέφτομαι να την δοκιμάσω κυρίως λόγω του blinking led. Από ταχύτητα και κολλήματα πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Καλά ή Miui απλά φοβερή με πλήρη Ελληνικά παντού. Το μόνο που της λείπει είναι το double tap, το led δουλεύει κανονικά στις ειδοποιήσεις.

 

Φιλε μου για τα ελληνικα που λες,εχεις την Miui 7 5.11.21 η την Miui 7 5.11.27? γιατι στην 27 μιλαει για 15 γλωσσες μονο χωρις ελληνικα

 

οκ σορυ γραψε λαθος το αναφερεις πιο πανω τωρα το ειδα

Link to comment
Share on other sites

κατι εχω κανει με το κινητο και δεν δεχεται κληση απο το σταθερο και στης δυο σιμ με της σιμ σε αλο τηλεφωνο λειτουργουν κανονικα οποιος ξερει κατι ασ βοηθησει ανδρεας1954 Edited by andreas1954
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, σκέφτομαι να την δοκιμάσω κυρίως λόγω του blinking led. Από ταχύτητα και κολλήματα πως πάει;

Ή ταχύτητα είναι πολύ καλή και δεν έχω συναντήσει μέχρι στιγμής κολλήματα, απλά μου λείπει το double tap το οποίο το είχα συνηθίσει και μάλλον πάω ξανά σε vibeui. Όταν ξεπεραστεί και αυτό το θέμα τότε σίγουρα στο κινητό θα παίξει για αρκετό καιρό ή Miui.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει στην Androium που είμαι ότι όταν τραβάω φωτογραφίες με φλας,

το φλάς "αργεί" ελάχιστα να συγχρονιστεί και οι φωτογραφίες βγαίνουν πιο σκοτεινές.

Έβαλα και μια lg camera και παρατήρησα το ίδιο.

 

Διορθώνεται κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...