Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι περισσότεροι αυτό κάνουν. Βάζουν την επίσημη κινεζική flashαρουν τα gapps και σβήνουν τις κινεζιες. Οι περισσότερες κινεζιες βγαίνουν εύκολα. Όπως σβηνεις ένα app που εβαλες εσύ. Δύο τρία που δεν σβήνουν τα παγώνεις με το titanium.

 

Βέβαια για να κανείς όλο αυτό πρέπει να είσαι και λίγο εξοικειωμένος με το πως δουλεύει το Android. Για αυτό υπάρχουν πολλές custom που βασίζονται πάνω στην επίσημη κινεζική που είναι καθαρες και με Google play.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτή την περνάω με οποιοδήποτε TWRP ας πούμε ή θέλει συγκεκριμένο?

 

επειδή έχω σχεδόν έτοιμη την κάρτα μνήμης για να περάσω του Ιταλού όταν το πάρω στο χέρι το κινητό ποια είναι η απάντηση στην επάνω ερώτηση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Είμαι κάτοχος ενός lenovo k3 note. Θα ήθελα να το κάνω root υπάρχει κάποιος αναλυτικός (noob) οδηγός;

Το κινητό φοράει android 5.0 / K50a40.LWG.V37, 2015/05/21 09:44 / Κ50a40_S121_150813_ROW

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :happy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό από αγγλία και διαβάζω ότι πολλοί του κάνουν root ή αλλάζουν rom , είναι πολλές οι αλλαγες που πρέπει να του κάνω?

ή να το θέσω αλλίως είναι πολλά τα "σφάλματα" που παρουσιάζει?

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω σχεδόν έτοιμη την κάρτα μνήμης για να περάσω του Ιταλού όταν το πάρω στο χέρι το κινητό ποια είναι η απάντηση στην επάνω ερώτηση?

Μαλλον δεν εχει σημασια. Αλλα εγώ εβαλα το TWRP που εδωσαν εδω μεσα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή και εμένα με έχουν εκνευρίσει οι διαφημίσεις και τα μικροσκαλώματα εξαιτίας τους, ξεκίνησα την εκκαθάριση μήπως και γλιτώσω την αλλαγή rom...

Πρώτα έκανα το κινητό root με kingroot, πέρασα το System app remover και ξεκίνησα με τους κινεζο browsers... Τους καθάρισα όλους και έχω μόνο τον chrome, φαίνεται ότι οι διαφημίσεις σταμάτησαν αλλά θα επανέλθω σε 1-2 μέρες για να είμαι σίγουρος... Αν εμφανιστούν πάλι οι διαφημίσεις θα συνεχίζω το καθάρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να κανετε ενα speedtest στο 4g δικτυο και να αναφερεται αποτελεσματα... Ημουν σε εναν χωρο που επιανα και εγω και ενας φιλος με nexus 5 4g απο τον ιδιο παροχο και στον ιδιο server το nexus επιανε κατι 25αρια νω εγω επιανα 6 στην χειροτερη 13 στην καλυτερη...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να κανετε ενα speedtest στο 4g δικτυο και να αναφερεται αποτελεσματα... Ημουν σε εναν χωρο που επιανα και εγω και ενας φιλος με nexus 5 4g απο τον ιδιο παροχο και στον ιδιο server το nexus επιανε κατι 25αρια νω εγω επιανα 6 στην χειροτερη 13 στην καλυτερη...

 

 

Me Cosmote 4G στο Μαρούσι http://snag.gy/LQ9vh.jpg

Download 52.9Mbps / Upload 9.24 Mbps

 

Λες να φταίει που είναι απέναντι το μέγαρο του ΟΤΕ? :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να κανετε ενα speedtest στο 4g δικτυο και να αναφερεται αποτελεσματα... Ημουν σε εναν χωρο που επιανα και εγω και ενας φιλος με nexus 5 4g απο τον ιδιο παροχο και στον ιδιο server το nexus επιανε κατι 25αρια νω εγω επιανα 6 στην χειροτερη 13 στην καλυτερη...

 

 

Το ειχα δοκιμασει στην Αργυρουπολη τον Αυγουστο με Cosmote καρτοκινητο 4g και ειχα μεινει αφωνος :D

Download 92.60Mbps / Upload 28.59 Mbps

http://snag.gy/cLCbT.jpg

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα δοκιμασει στην Αργυρουπολη τον Αυγουστο με Cosmote καρτοκινητο 4g και ειχα μεινει αφωνος :D

Download 92.60Mbps / Upload 28.59 Mbps

http://snag.gy/cLCbT.jpg

 

Τοτε μηπως μπορειτε να σκεφτειτε τιποτα που να φταιει στην δικη μου περιπτωση??? Εγω Βολο στο κεντρο το δοκιμασα...

Edited by tasarasx6
Link to comment
Share on other sites

Τοτε μηπως μπορειτε να σκεφτειτε τιποτα που να φταιει στην δικη μου περιπτωση??? Εγω Βολο στο κεντρο το δοκιμασα...

 

Τί παροχο εχεις ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είχα ξανακάνει παλιότερα ερώτηση για το κινητό και τώρα επιτέλους το πααρήγγειλα. Μου είπαν όμως ότι πλέον το στέλνουν με την ινδική ρομ χωρίς root. Απ'ότι έχω διαβάσει, δεν ήσασταν ευχαριστημένοι με την ινδική. Να επιμείνω να μου στείλουν την 1520 με δυνατότητα root? (Γιατί αν θυμάμαι καλά,μπορώ να το πειράξω μόνο αν το έχουν κάνει εκείνοι ήδη) ή είναι εντάξει και αυτή για βασική χρήση? Ευχαριστώωω!
Link to comment
Share on other sites

Τοτε μηπως μπορειτε να σκεφτειτε τιποτα που να φταιει στην δικη μου περιπτωση??? Εγω Βολο στο κεντρο το δοκιμασα...

 

Έτσι όπως το περιγράφεις δεν φαίνεται να φταίει κάτι... απλά έπιανε καλύτερο σήμα το Nexus από το δικό σου και κατά συνέπεια πήγαινε καλύτερα στο τεστ

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια του Ιταλου μου βγάζει συχνά το μήνυμα "Δυστυχώς ή εφαρμογή Google play services έχει σταματήσει".

 

Επίσης, ξαφνικά το viber και το messenger δεν μου εμφανίζουν κλήσεις ή μηνύματα όταν είναι σε standby, παρά μόνο τα δέχεται μαζεμένα μόλις ανοιξω τις εφαρμογές αυτές (οι εφαρμογες δεν είναι τελείως κλειστές, τρέχουν στο background).

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια του Ιταλου μου βγάζει συχνά το μήνυμα "Δυστυχώς ή εφαρμογή Google play services έχει σταματήσει".

 

Επίσης, ξαφνικά το viber και το messenger δεν μου εμφανίζουν κλήσεις ή μηνύματα όταν είναι σε standby, παρά μόνο τα δέχεται μαζεμένα μόλις ανοιξω τις εφαρμογές αυτές (οι εφαρμογες δεν είναι τελείως κλειστές, τρέχουν στο background).

Έχει θέμα με τα gapps η πρώτη 1540 του ιταλού. Πρέπει να τα ξαναβαλεις.

Link to comment
Share on other sites

Τί παροχο εχεις ?

Cosmote εχω...

 

Έτσι όπως το περιγράφεις δεν φαίνεται να φταίει κάτι... απλά έπιανε καλύτερο σήμα το Nexus από το δικό σου και κατά συνέπεια πήγαινε καλύτερα στο τεστ

 

Λογικα ναι αλλα εξηγειται τοσο μεγαλη διαφορα? Απο 30+ στα 12...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είχα ξανακάνει παλιότερα ερώτηση για το κινητό και τώρα επιτέλους το πααρήγγειλα. Μου είπαν όμως ότι πλέον το στέλνουν με την ινδική ρομ χωρίς root. Απ'ότι έχω διαβάσει, δεν ήσασταν ευχαριστημένοι με την ινδική. Να επιμείνω να μου στείλουν την 1520 με δυνατότητα root? (Γιατί αν θυμάμαι καλά,μπορώ να το πειράξω μόνο αν το έχουν κάνει εκείνοι ήδη) ή είναι εντάξει και αυτή για βασική χρήση? Ευχαριστώωω!

 

Εαν σκοπευεις να αλλαξεις ρομ,ναι πες τους να το στειλουν με τη ροοταρισμενη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα με τα gapps η πρώτη 1540 του ιταλού. Πρέπει να τα ξαναβαλεις.

 

ας πούμε διαλέγεις κάποιο από αυτά http://forum.xda-developers.com/android/software/tk-gapps-t3116347 pico-nano-micro-mini-full?

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω σχεδόν έτοιμη την κάρτα μνήμης για να περάσω του Ιταλού όταν το πάρω στο χέρι το κινητό ποια είναι η απάντηση στην επάνω ερώτηση?

 

Περνάει με οποιαδήποτε TWRP αλλά βάζοντας αυτή εδώ τη recovery έχεις και OTA updates.

 

Πέρασα μέσα στο Σ/Κ την 1540DEV του Ιταλού και σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση στην 15.4001 :)

Link to comment
Share on other sites

Περνάει με οποιαδήποτε TWRP αλλά βάζοντας αυτή εδώ τη recovery έχεις και OTA updates.

 

Πέρασα μέσα στο Σ/Κ την 1540DEV του Ιταλού και σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση στην 15.4001 :)

 

πολύ σημαντική πληροφορία!θενκς

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ξέρει κανένας κάποιο τρόπο να μπορεί να μειώσει η να αυξήσει την ένταση στη δόνηση όταν σε καλει κάποιος η στις ειδοποιήσεις; έψαξα στις engineering settings αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό. Μόνο το handcent στις ειδοποιήσεις του μπορείς να προσαρμοσεις την δονηση όπως τη θες όταν έρχεται SMS σε κλήσεις και σε άλλα δε δίνεται να πειράξεις κάτι να τη κάνεις πιο σύντομη για παράδειγμα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει προβλημα. Το κινητο εiχε προεγκατεστημενη μια εκδοση του VIBEUI_V2.0 πολυ παλια. Ειχε προβληματα με επανεκκινησεις και δεν εμπαινε με τιποτα στο recovery. Προσπαθησα να βαλω cwm recovery χωρις επιτυχια και στην συνεχεια μεσω SPFT εβαλα αυτην: K50-T5_USR_ST1511_5.444.1_1503111505 απο τοτε μου βγαζει καθετες λευκες γραμμες και δεν μπορω να το επαναφερω με τιποτα! εχω δοκιμασει ολες τις ρομ, official και μη, με sp flash tool και παλι τιποτα...

 

καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην 1544 ltt απο μπαταρια πως πατε... Ιατι σε εμενα δεν παει ιδιαιτερα καλα και μου δειχνει πως ο επεξεργαστης λειτουργει συνεχως ενω το κινητο το εχω σε stand by...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...