Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α ευχαριστω γιατι ο οδηγος που εχω βρει ελεγε αλλα, επισης το αρχειο της ρομ το ξεζιπαρω για να βαλω το το scatter text file ετσι?

 

Ναι. Ξεζίπαρέ το στην επιφάνεια εργασίας για να το βρεις πιο εύκολα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι. Ξεζίπαρέ το στην επιφάνεια εργασίας για να το βρεις πιο εύκολα.

σε ευχαριστω πολυ και κατι τελευταιο στην συσκευή δεν κανω καποια ειδικη ρυθμιση στα settings πριν την απενεργοποιησω?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ και κατι τελευταιο στην συσκευή δεν κανω καποια ειδικη ρυθμιση στα settings πριν την απενεργοποιησω?

 

Όχι . Δεν χρειάζεται κατι. Θα ακολουθησεις τις οδηγίες του λινκ της 1ης σελίδας και μόνο στο flash tools - options - download θα τσεκαρεις και τα 2 κουτακια USB checksum EMMC checksum

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ν α σας ξαναρωτήσω άλλη μια φορά γιατί είμαι ανάμεσα στο lenovo p70 και στο lenovo k3, ναι μεν το lenovo κ3 έχει καλύτερες φωτογραφίες αλλά ισχύει ότι υπάρχει πρόβλημα στη rom και υπερθερμένεται;
Link to comment
Share on other sites

Στο xda βρήκα το παρακάτω λινκ που έχει τις row, dev και stable roms:

https://mega.nz/#F!DkxVWSbZ!5TlqY7Ge_YuvKzSn7X52Wg

1) Οι DEV είναι όλες pre-rooted?

2) Για να κάνω update από μια DEV στην επόμενη η διαδικασία είναι κλασικά backup τα πάντα με titanium και μετά 3 wipes και φλασάρισμα από cwm? Ή υπάρχει τρόπος για update της νέας DEV πάνω από την παλιά χωρίς να χαθούν εφαρμογές ρυθμίσεις κλπ (όπως όταν κάνουμε update ΟΤΑ στις official rom)?

Μια απάντηση στα παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

 

Μόλις πέρασα αυτη τη ρομ. Εχει επιλογή 2g only , 2g/3g και 4g only. Πολύ καλό αυτό. Εχει ελληνικα

Στα μείον της προς το παρόν, είναι λίγο άβολος ο πίνακας με τις συντομέυσεις γιατί γίνεται slide απο κάτω και όχι απο πανω και τα εικονίδια μου φαίνονται μεγαλα στην επιφάνεις εργασίας. Αυτα προς το παρον. Αν θελετε κατι ρωτάτε.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα αυτη τη ρομ. Εχει επιλογή 2g only , 2g/3g και 4g only. Πολύ καλό αυτό. Εχει ελληνικα

Στα μείον της προς το παρόν, είναι λίγο άβολος ο πίνακας με τις συντομέυσεις γιατί γίνεται slide απο κάτω και όχι απο πανω και τα εικονίδια μου φαίνονται μεγαλα στην επιφάνεις εργασίας. Αυτα προς το παρον. Αν θελετε κατι ρωτάτε.

 

ειναι πληρες ελληνικα και μπορεις να μεταφερεις τις εφαρμογες στην καρτα sd?

Link to comment
Share on other sites

ειναι πληρες ελληνικα και μπορεις να μεταφερεις τις εφαρμογες στην καρτα sd?

 

Πλήρες ελληνικά δεν είναι σαν την Ινδική αλλα είναι η πλειοψηφια ελληνικά. Δεν εχω εξωτερική κάρτα sd δυστυχώς.

 

Θα την βγαλω τελικά γιατί είδα ότι δεν δουλεύουν οι χειρονομίες και λίγο χειρ΄λοτερες τις βλέπω τις φωτο απο την 1532 ltt. θα βαλω την 1532 ltt πάλι.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μια απάντηση στα παραπάνω?

1) Όχι πρέπει να κάνεις εσύ root. Έχει μόνο μια από ότι θυμάμαι που είναι έτοιμη που είναι twrp back up. Για όλες τις υπόλοιπες τα περνάς εσύ.

 

2) Κάνεις back Up με titanium back up και την περνάς με twrp. Ναι πρέπει να περάσουν πάλι οι εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως γινεται η μεταδοση της οθονης ?? Σε καποια τηλεοραση ?? Ειμαι με την 1.10 του ιταλου... αλλα δεν εχω ιδεα πως να κανω αυτη τη λειτουργια και θελω να μαθω γιατι θελω να αγορασω τηλεοραση και μου φενεται οτι πρεπει να ειναι smart tv για να το κανει αυτα !! Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως γινεται η μεταδοση της οθονης ?? Σε καποια τηλεοραση ?? Ειμαι με την 1.10 του ιταλου... αλλα δεν εχω ιδεα πως να κανω αυτη τη λειτουργια και θελω να μαθω γιατι θελω να αγορασω τηλεοραση και μου φενεται οτι πρεπει να ειναι smart tv για να το κανει αυτα !! Ευχαριστω

 

Με το EZCast απο το μαγαζάκι σαν πρόγραμμα δωρεάν αλλα θα χρειαστείς αν δεν εχει η τηλεόρασή σου και το ( Ezcast Miracast Smart TV Dongle Stick) απο ebay 10e αρκεί η τηλεόρασή σου να έχει είσοδο HDMI δες στο youtube συνδέσεις κλπ

Οσο για smart tv ειναι άλλος ανταπτορας πάλι προυπόθεση να έχει η τηλεόραση σου HDMI είσοδο (MK809IV ) κοίταξε να έχει ram τουλάχιστον 1gb αλλά καλύτερα 2 gb περίπου 28e ebay κοίτα youtube

Edited by rebel250
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα;

 

Το stock dialer & sms app. Μπορώ να το απεγκαταστήσω ή να το παγώσω χωρίς καποιο πρόβλημα? Γινεται συνέχεια προεπιλεγμένο από μόνο του.

 

Επίσης η εξωτερική sd μου παρουσιάστηκε ως μη writable για όλους τους file shreders που δοκίμασα. Τί μπορώ να κάνω?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το stock dialer & sms app. Μπορώ να το απεγκαταστήσω ή να το παγώσω χωρίς καποιο πρόβλημα? Γινεται συνέχεια προεπιλεγμένο από μόνο του.

 

Επίσης η εξωτερική sd μου παρουσιάστηκε ως μη writable για όλους τους file shreders που δοκίμασα. Τί μπορώ να κάνω?

Για την sd βάλε το KitKat sd fix.

 

Τώρα για τον dialer κάνε ένα nandroid backup και άρχισε δοκίμες με freezing.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dkitkat+sd+fix&pcampaignid=APPU_1_invxVanqGoKdsAGavqLQAw

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει κανεις αμα υπαρχει καμια εφαρμογη για τν θερμοκρασια να την κραταει χαμηλα???

 

 

Mάλλον ανεμιστηρα θες γιατί για εφαρμογή να παγώνει το κινητό δε νομίζω να υπάρξει ποτέ :lol::lol:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για την sd βάλε το KitKat sd fix.

 

Τώρα για τον dialer κάνε ένα nandroid backup και άρχισε δοκίμες με freezing.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dkitkat+sd+fix&pcampaignid=APPU_1_invxVanqGoKdsAGavqLQAw

 

thanks η sd είναι οκ τώρα.

Μένει να δοκιμάσω πάγωμα της stock dialer-sms εφαρμογής.

 

Καλά όλοι εσείς δηλαδή κρατήσατε την stock για dialer & sms?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

thanks η sd είναι οκ τώρα.

Μένει να δοκιμάσω πάγωμα της stock dialer-sms εφαρμογής.

 

Καλά όλοι εσείς δηλαδή κρατήσατε την stock για dialer & sms?

Σε ποια rom είσαι; Στην LTT όχι μονο στην Ινδική δουλεύει κανονικά η stock εφαρμογή στις άλλες κλασικό exdialer. Aπλά δε πάγωσα την stock

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

thanks η sd είναι οκ τώρα.

Μένει να δοκιμάσω πάγωμα της stock dialer-sms εφαρμογής.

 

Καλά όλοι εσείς δηλαδή κρατήσατε την stock για dialer & sms?

Εγώ με 1535 stable δεν έχω παρατηρήσει θέμα με τον dialer. Για SMS έχω το εκπληκτικό Disa (έχω και τα μηνύματα του Facebook εκεί.)

Link to comment
Share on other sites

gapps-5.1-arm64-Techolaty.Net-signed.zip

https://mega.nz/#!vkw03SRL!FmRSxR9V2sM8VfN6lv5LO3MamVlJgIMqI3xeaJWpOoo

Αυτά χρησιμοποίησα εγώ στην 1535 ST.

Απλά στην εγκατάσταση δείξε υπομονή...

 

σε ευχαριστω πολυ τωρα ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.ειμαι κατοχος του εν λογω κινητου και ενω μεχρι προσφατα ηταν απροβληματιστο εχω ενα θεματακι πλεον.δεν μου αντιδρα το κουμπι της επιστροφης ενω το παταω....λες και ειναι νεκρο.εχει συμβει και σε αλλους?καποια προταση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...