Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιλαω ΜΟΝΟ για την τελευταια του ιταλου.

οι προηγουμενες που ειχε βγαλει,ειναι σαφως κατωτερες απο limonchelo και sensation.

η τελευταια ομως ειναι η μοναδικη που σ εμενα τουλαχιστον μου βγαζει αμεσα και με ηχο ειδοποιησης τα μηνυματα και τις ειδοποιησεις στο facebook,βρισκει αυτοματα την τοποθεσια στον καιρο,και εχει τις καλυτερες επιδοσεις στο antutu.

κατα τα αλλα,ειναι το ιδιο καλη σε μπαταρια,καμερα και τηλεφωνο με τις αλλες δυο.

Δωσε και το λιγκ να την κατεβασουμε φιλε μου.

Μονο που εγραψες για τον καιρο θα την βαλω,αφου τωρα ειμαι με την 1.4 του ιταλου.Τωρα που εχει φτασει?

Ερωτηση :Ο ηχος κλησεις εχει δυναμωσει καθολου?Αυτο ειναι παντως το μεγαλυτερο αρνητικο που εχει το κινητο,καθε μερα βλεπω καμια 10 αναπαντητες κλησεις....Το εχω συνεχεια μεσα στο τσαντακι με αποτελεσμα να μην ακουγεται τιπ...

 

Δεν μπορει θα υπαρχει μια σοβαρη εφαρμογη για την ενταση του μεγαφωνου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου στέλνω μερικά λινκ:

ROM: https://cloud.mail.ru/public/7RTL/N474YBKte

USB DRIVERS: http://rootjunkysdl.com/getdownload.php?file=Android%20Drivers/Lenovo/MTK_UsbDriver_autorun_1.0.14_internal.exe

FLASH TOOLS: http://androidxda.com/smart-phone-flash-tool Επελεξε την τελευταία έκδοση: 5.1516

 

Γενικός οδηγός για να φλασαρεις stock rom: http://androidxda.com/flash-stock-rom-using-smart-phone-flash-tool

 

SOS: Προσοχή όταν μπείς στο flash tools, να επιλέξεις Options->Download, Checked "DA DL all with Checksum" for USB and EMMC checksum τικάρισμα και στα δύο.

 

Αυτα ακριβώς έκανα και όλα δούλεψαν οπως έπρεπε.

Καλή επιτυχία!!

 

Προσπαθω να κανω τα βηματα απο τον οδηγο που μου υπεδειξες αλλα οταν παταω download και εχω συνδεσει το κινητο, εχω πατησει το volume δεν κανει τιποτα. Τι να κανω στην συνεχεια? Καμια βοηθεια? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δωσε και το λιγκ να την κατεβασουμε φιλε μου.

Μονο που εγραψες για τον καιρο θα την βαλω,αφου τωρα ειμαι με την 1.4 του ιταλου.Τωρα που εχει φτασει?

Ερωτηση :Ο ηχος κλησεις εχει δυναμωσει καθολου?Αυτο ειναι παντως το μεγαλυτερο αρνητικο που εχει το κινητο,καθε μερα βλεπω καμια 10 αναπαντητες κλησεις....Το εχω συνεχεια μεσα στο τσαντακι με αποτελεσμα να μην ακουγεται τιπ...

 

Δεν μπορει θα υπαρχει μια σοβαρη εφαρμογη για την ενταση του μεγαφωνου...

https://mega.nz/#!HtoG1LiK!rd3d98mJW3dkQk8fUcz0KFkwbj6dhtDHIw6aM_8k0KY

με τον ηχο κλήσης πάλι σχετικά χαμηλά ακούγεται.πρέπει να βρεις έναν άλλο ηχο πιο έντονο.οι ήχοι για τα μηνύματα και τις ειδοποιήσεις,καθώς και μουσική και you tube ακούγονται πολύ δυνατα.μόνο ο ήχος κλήσης δηχαη αδύνατος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω να την περασω και εγω το λοιπον.

Αντε για να φυγω απο την 1.2 γιατι τοσο καιρο που την εχω εχω βρει και αρκετα μικρα bug.

Εφοσον ειναι 1529,ειναι 5.1.1 σωστα?

 

ΥΓ.απανταω στον εαυτο μου,ναι ειναι.

Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα να φλασαρω το CWM και επειδη δεν το επαιρνε εβαλα την μπαταρια...το πηρε μεν αλλα δεν δουλευει το κινητο...απλως κανει μια δονηση οταν του παταω το ΟΝ...καμμια βοηθεια παρακαλω?
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω τα βηματα απο τον οδηγο που μου υπεδειξες αλλα οταν παταω download και εχω συνδεσει το κινητο, εχω πατησει το volume δεν κανει τιποτα. Τι να κανω στην συνεχεια? Καμια βοηθεια? Ευχαριστω

 

Λοιπόν παιδιά, επειδή και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα η λύση είναι(βασισμένος σε παλιότερα flash με άλλα android):

1)εγκαθιστάς το usb driver και σβήνεις άλλα usb drivers που τυχόν έχεις(εγώ το έκανα δεν ξέρω αν ήταν απαραίτητο)

2)προετοιμάζεις τον flash tool όπως λένε οι οδηγίες

3)ΒΑΖΕΙΣ την μπαταρία..την πρώτη φορά πήγε να ανοίξει το κινητό μόλις συνδέθηκε στο pc..μετά θα κλείσει το κινητό(αφού το αναγνωρίσει ο υπολογιστής)

4)βγάζεις usb και ΜΕ ΠΑΤΗΜΕΝΟ το volume down(επίσης δεν ξέρω αν χρειάζεται αλλά δεν χάνεις κάτι)..βάζεις το usb..

5)enjoy

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, επειδή και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα η λύση είναι(βασισμένος σε παλιότερα flash με άλλα android):

1)εγκαθιστάς το usb driver και σβήνεις άλλα usb drivers που τυχόν έχεις(εγώ το έκανα δεν ξέρω αν ήταν απαραίτητο)

2)προετοιμάζεις τον flash tool όπως λένε οι οδηγίες

3)ΒΑΖΕΙΣ την μπαταρία..την πρώτη φορά πήγε να ανοίξει το κινητό μόλις συνδέθηκε στο pc..μετά θα κλείσει το κινητό(αφού το αναγνωρίσει ο υπολογιστής)

4)βγάζεις usb και ΜΕ ΠΑΤΗΜΕΝΟ το volume down(επίσης δεν ξέρω αν χρειάζεται αλλά δεν χάνεις κάτι)..βάζεις το usb..

5)enjoy

 

Εισαι αρχηγος! Λειτουργησε!!! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι αρχηγος! Λειτουργησε!!! Ευχαριστώ!

 

Ξέρεις πόση ώρα παιδευόμουν με τη βλακεία;χαχα

Μια χαρά μέχρι στιγμής η ρομ μου φαίνεται..(είμαι από αυτούς που θέλουν μία και καλή ρομ, σταθερή και με καλή αυτονομία, όχι τρελές ταχύτητες και modες..να την έχω για όσο ζει το κινητό χωρίς να την αλλάζω)..νομίζω αυτή θα μας κάνει..πες και εσύ απόψεις όταν τελειώσεις;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα να φλασαρω το CWM και επειδη δεν το επαιρνε εβαλα την μπαταρια...το πηρε μεν αλλα δεν δουλευει το κινητο...απλως κανει μια δονηση οταν του παταω το ΟΝ...καμμια βοηθεια παρακαλω?

 

Το ειδα οτι βρηκες λυση αλλα θα πω κ εγω την περιπτωση μου που ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα. Εκανα ξανα την διαδικασια του flash ΜΕ την μπαταρια επανω αλλα στα Options->Download, Checked "DA DL all with Checksum" for USB and EMMC checksum τικάρισμα και στα δύο. Χωρις μπαταρια παντως στο δικο μου ποτε δεν ξεκινησε το flash....

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου άποψη.

Αποσύνδεσε το κινητό από τον υπολογιστή.

Τρέξε το SP Flash Tool, load scatter, και πάτα download.

Βγάλε τη μπαταρία από το κινητό και σύνδεσέ το στον υπολογιστή.

Στη συνέχεια βάλε τη μπαταρία στο κινητό και αμέσως θα αρχίσει το download.

 

φλασαρα κι'εγω με αυτον τον τροπο...και ενω το κατεβασε ενταξει, τωρα δεν ανοιγει το κινητο μου...τι παιζει τωρα;:(

 

Λυθηκε το προβλημα..φλασαρα αλλη CWM και δουλεψε! :)

 

Το ειδα οτι βρηκες λυση αλλα θα πω κ εγω την περιπτωση μου που ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα. Εκανα ξανα την διαδικασια του flash ΜΕ την μπαταρια επανω αλλα στα Options->Download, Checked "DA DL all with Checksum" for USB and EMMC checksum τικάρισμα και στα δύο. Χωρις μπαταρια παντως στο δικο μου ποτε δεν ξεκινησε το flash....

 

Το εκανα και αυτο φιλε μου μου το πηρε κανονικα.... αλλα παλι τα ιδια...απλως κανει την δονηση και δεν ανοιγει...:(

Edited by antonis_51
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω πάρει το κιν απο Vickmall, έβαλα την 1.4 του Ιταλού προς το παρόν και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής (ξέρω ότι θα έχουν απαντηθεί αλλά είναι πολλές οι σελίδες...όποιος θέλει να μου απαντήσει):

1. Έχω βάλει και τις 2 sim (γράφει 3G πάνω τους). Πίσω στο κιν γράφει στο ένα slot 4G/3G/2G και στο άλλο απλά 2G. Όταν άνοιξα το κινητό στη μία όντως έγραφε πάνω αριστερά στην οθόνη 3G και στην άλλη σκέτο G. Τελικά με αυτή τη ROM τι θα έπρεπε να έχω;

2. Πώς ρυθμίζουμε αυτό που ενώ αναγνωρίζει τις κλήσεις με τα μνμτα έχει ένα θέμα; Θα πρέπει όλες οι επαφές μου να είναι αποθηκευμένες 69......... ή 003069........ όταν κάνω τη ρύθμιση που χρειάζεται; Μια επαφή που αποθήκευσα 694......... και μου έκανε κλήση την αναγνώρισε, αλλά όταν μου έστειλε μήνυμα την αναγνώρισε αλλά επειδή αυτή έχει αποθηκευτεί στο viber. (Επίσης, βγάζει και κατι κινέζικα γράμματα δίπλα στο νούμερο του τηλεφώνου.)

3. Ενώ συντάσσω μήνυμα μου μετράει τους χαρακτήρες από τους 60 χαρακτήρες και αφού τους εξαντλήσω μετρά 2ο μήνυμα. Πώς αλλάζει αυτό και να είναι ένα μήνυμα 160 χαρακτήρες;

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω πάρει το κιν απο Vickmall, έβαλα την 1.4 του Ιταλού προς το παρόν και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής (ξέρω ότι θα έχουν απαντηθεί αλλά είναι πολλές οι σελίδες...όποιος θέλει να μου απαντήσει):

1. Έχω βάλει και τις 2 sim (γράφει 3G πάνω τους). Πίσω στο κιν γράφει στο ένα slot 4G/3G/2G και στο άλλο απλά 2G. Όταν άνοιξα το κινητό στη μία όντως έγραφε πάνω αριστερά στην οθόνη 3G και στην άλλη σκέτο G. Τελικά με αυτή τη ROM τι θα έπρεπε να έχω;

2. Πώς ρυθμίζουμε αυτό που ενώ αναγνωρίζει τις κλήσεις με τα μνμτα έχει ένα θέμα; Θα πρέπει όλες οι επαφές μου να είναι αποθηκευμένες 69......... ή 003069........ όταν κάνω τη ρύθμιση που χρειάζεται; Μια επαφή που αποθήκευσα 694......... και μου έκανε κλήση την αναγνώρισε, αλλά όταν μου έστειλε μήνυμα την αναγνώρισε αλλά επειδή αυτή έχει αποθηκευτεί στο viber. (Επίσης, βγάζει και κατι κινέζικα γράμματα δίπλα στο νούμερο του τηλεφώνου.)

3. Ενώ συντάσσω μήνυμα μου μετράει τους χαρακτήρες από τους 60 χαρακτήρες και αφού τους εξαντλήσω μετρά 2ο μήνυμα. Πώς αλλάζει αυτό και να είναι ένα μήνυμα 160 χαρακτήρες;

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!!!

 

1. Μπαίνεις μέσα στο μενού έχει τη διαχείριση καρτας σιμ και από κει επιλέγεις σε ποια σιμ θα έχεις τα 4G/3G. Άσχετα με το τί γράφει και οι δυο μπορούν να έχουν απλά όχι ταυτόχρονα.

2. Πας στην εφαρμογή για κλήσεις, ππερισσότερα, more display features, number match bits. Και επιλέγεις το 7

3. Δε μπορείς να έχεις ελληνικα με 160 χαρακτήρες στα Έλληνικα με τη stock εφαρμογή. Οπότε κατεβάζεις από μάρκετ handcent go κλπ.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα κι'εγω με αυτον τον τροπο...και ενω το κατεβασε ενταξει, τωρα δεν ανοιγει το κινητο μου...τι παιζει τωρα;:(

 

Λυθηκε το προβλημα..φλασαρα αλλη CWM και δουλεψε! :)

 

 

Το εκανα και αυτο φιλε μου μου το πηρε κανονικα.... αλλα παλι τα ιδια...απλως κανει την δονηση και δεν ανοιγει...:(

Δεν ηταν αυτο που ξεκωλησε το δικο μου τελικα; δεν ξερω ρε φιλε, μην ανχωνεσαι παντως, συνδεσε το κ σε αλλο pc να ανοιξει η οθονη οπως το εκανε στου φιλου πιο πανω κ ξαναφλασαρε το παλι.

Link to comment
Share on other sites

1. Μπαίνεις μέσα στο μενού έχει τη διαχείριση καρτας σιμ και από κει επιλέγεις σε ποια σιμ θα έχεις τα 4G/3G. Άσχετα με το τί γράφει και οι δυο μπορούν να έχουν απλά όχι ταυτόχρονα.

2. Πας στην εφαρμογή για κλήσεις, ππερισσότερα, more display features, number match bits. Και επιλέγεις το 7

3. Δε μπορείς να έχεις ελληνικα με 160 χαρακτήρες στα Έλληνικα με τη stock εφαρμογή. Οπότε κατεβάζεις από μάρκετ handcent go κλπ.

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Με τη βοήθεια των παιδιών του forum πέρασα κι εγώ την 1.7 του Ιταλού και σας ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, αν και σε αυτή την rom υπάρχει εκείνο το spyware (system server ή κάπως έτσι). Βλέπω στο titanium το system daemon service αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό το spyware.

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες κινέζικες εκδόσεις όπως και η 1.7 του Ιταλού εξακολουθούν να χρειάζονται μετατροπή των launcher σε εφαρμογές συστήματος για να δουλέψουν σωστά ή αυτό πλέον δεν υπάρχει; Ευχαριστώ!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα εχει?

Ναι εχει αλλα σε σχεση με την 1.2 που ειχα εχει σε αρκετα σημεια αγγλικα.

Βεβαια ξεκινησα με τον hola launcher.δε ξερω εαν ο lenovo ειναι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα γιατί δεν έχει βγάλει ειδοποίηση για ΟΤΑ στο system update του Ιταλού και είμαι ακόμα με την 1.4? Μου γραφει μολις μπαινω There is no ROM update at this time

[ATTACH]63074[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα γιατί δεν έχει βγάλει ειδοποίηση για ΟΤΑ στο system update του Ιταλού και είμαι ακόμα με την 1.4? Μου γραφει μολις μπαινω There is no ROM update at this time

[ATTACH]63074[/ATTACH]

Οι 1.5 1.6 και 1.7 δεν έχουν βγει σαν update θέλει από την αρχή εγκατασταση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Και να ρωτήσω μιας και ειμαι αρχάριος ακόμα σε αυτά...

Το TWRP κάνει την ίδια δουλειά με το CWM? Η διαφορά τους είναι στο ότι η TWRP είναι touch επιλογή και η CWM με τα volume buttons?

Γιατί μετά τη ΡΟΜ του Ιταλού έβαλα και το TWRP

Link to comment
Share on other sites

Και να ρωτήσω μιας και ειμαι αρχάριος ακόμα σε αυτά...

Το TWRP κάνει την ίδια δουλειά με το CWM? Η διαφορά τους είναι στο ότι η TWRP είναι touch επιλογή και η CWM με τα volume buttons?

Γιατί μετά τη ΡΟΜ του Ιταλού έβαλα και το TWRP

 

 

Καλύτερα με την twrp. Την προτείνει και ο ίδιος ο Ιταλός. Εμένα προσωπικά μου αρέσει περισσότερο. Και δουλεύει στάνταρ σωστά. Η cwm είχε κάποιο θέμα με το backup.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...