Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι με τον default ήχο δεν έχει κάρτα μνήμης.

μήπως έχει στην επάνω μεριά της οθόνης 3 τελίτσες , που όταν πατάς επάνω σου εμφανίζει << εισαγωγή των πόρων μου>>?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε δεν χρειάζεται να ξεκολλήσεις τιποτα θα παραγγελείς έτοιμη οθόνη μαζί με το πλαστικό τριγύρω και είσαι έτοιμος. Πάτησε στο Aliexpress LCD panel with FRAME ή touch screen with FRAME . Τι μόνο που θα κάνεις είναι να μεταφέρεις όλα τα κυκλώματα( ηχεία μικρόφωνο πλακέτα στη καινούργια οθόνη). Αν θες λεπτομέρειες στείλε pm

 

 

Ευχαριστώ πολύ είχα αρχίσει να απελπίζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου παίρνει πάνω απο 3 ώρες να φορτίσει και τελειώνει μέσα σε μια μερα. συμβαίνει και σε εσάς

Η ρομ ειναι η s422 cuoco92

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου παίρνει πάνω απο 3 ώρες να φορτίσει και τελειώνει μέσα σε μια μερα. συμβαίνει και σε εσάς

Η ρομ ειναι η s422 cuoco92

Και σε μένα κάπου εκεί κυμαίνεται . Βέβαια παίζει ρόλο η χρήση .

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κάπου εκεί κυμαίνεται . Βέβαια παίζει ρόλο η χρήση .

 

Δεν κάνω κάποια τρελή χρήση.Το facebook, messenger τρέχω και κάποια προγράμματα αναγνώρησης κλήσης τρέχουν απο πίσω...σήμερα μου τεέιωσε σε μισλη μέρα χω΄ρια να κάνω κάτι το ιδιαίτερο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! Προσπαθώ να κάνω root στο κινητο μου LENOVO K3 NOTE (K50-t5) αλλα μέχρι τώρα δεν το εχω καταφέρει. Υπάρχουν κάποιες οδηγίες που μπορώ να ακολουθησω γιατι βλέποντας τις διάφορες αναρτήσεις μέσα στο forum ομολογώ ότι εχω μπερδευτεί. Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλα νορμάλ με τη μπαταρία παιδιά.

Πέρασα χθες την S424 του Cuoco. Πολλές και όμορφες αλλαγές στο UI. Δεν την έχω παίξει πολύ ακόμα αλλά φαίνεται πολύ καλή.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σας παρακαλώ βοηθήστε με στο εξής: το κινητό έχει κατεβάσει την αναβάθμιση σε Marshmallow και την πέρασα κανονικά. Το θέμα είναι ότι δεν είναι πολυγλωσσική (μόνο Αγγλικά/Κινέζικα) και δεν έχει Play Store. Μπορώ να αναβαθμίσω σε άλλη πολλυγλωσική έκδοση ? Πρέπει πρώτα να αφαιρέσω το update ? Γίενται αυτό ?

Παρακαλώ βοήθεια! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια σήμερα παρέλαβα και εγω το Lenovo K3 Note,φορτιζει,υπάρχει κατι που πρέπει να προσέξω για αρχη???δεν εχω πειραξει τιποτα μεχρι στιγμης,και κατι αλλο για να του αλλάξω τον launcher και να βάλω Nova για παράδειγμα, πρέπει να έχει κάνει root??
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει κάποιο μαγαζί που να έχει καπάκια για την συσκευή μας: τα απλά καπάκια Όχι αυτά με το Κεραμεικό ηχείο.Θέλω να αγοράσω ένα μαύρο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια σήμερα παρέλαβα και εγω το Lenovo K3 Note,φορτιζει,υπάρχει κατι που πρέπει να προσέξω για αρχη???δεν εχω πειραξει τιποτα μεχρι στιγμης,και κατι αλλο για να του αλλάξω τον launcher και να βάλω Nova για παράδειγμα, πρέπει να έχει κάνει root??

μην πειράξεις τίποτα, το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά! launcher μπορείς να περάσεις όποιον θέλεις χωρίς το τηλέφωνό σου να ειναι ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει κάποιο μαγαζί που να έχει καπάκια για την συσκευή μας: τα απλά καπάκια Όχι αυτά με το Κεραμεικό ηχείο.Θέλω να αγοράσω ένα μαύρο.

 

Εγώ από δω είχα πάρει ένα γαλάζιο με 5€ πριν κανά 6μηνο και είναι άψογο όπως το αυθεντικό ακριβώς μιας και έχω αυτό πάνω από τότε

http://www.aliexpress.com/store/product/New-Original-For-Lenovo-K3-Note-K50-T5-Housing-Back-Cover-Battery-Door-Case-Power-Volume/1750186_32494285297.html

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εδώ και καιρό! Αλλά όπως είπα μόνο Αγγλικά/Κινέζικα και χωρίς Play Store .... Καμιά ιδέα ???

θα σου πρότεινα να περάσεις μια ρομ που να είναι κομπλέ , με ελληνικά και playstore. εδώ http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50/ μπορείς να βρεις όποια ρομ θέλεις. πρόσεχε μόνο να καταλάβεις καλά τη διαδικασία εγκατάστασης ρομ και οπωσδήποτε πρώτα να πάρεις ένα backup τη ρομ που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τελικά με την ρομ ειναι αυτη(S205) που βαζει η vickmall την τσεκαρα έδωσα και προνόμια προγραμματιστη,μου ήρθε και μια αναβάθμιση marsgmallow αλλα δεν την έκανα γιατι ειδα σε ποιο πανω ποσταρισμα οτι χανει τα ελληνικά και το google play,το αφηνω προς το παρον ως εχει,ευτυχως δεν ειχε κινέζικες εφαρμογές μέσα,ειχε αρκετές εφαρμογές κοινωνικής δικτύωσης διέγραψα ορισμένες βεβαια,και τέλος για να μην σας κουράζω αλλο,πως φτιάχνεις φάκελο?? π.χ. όπως αυτον της google που έχει διάφορες εφαρμογές της μεσα. Άδειο φάκελο εννοώ για να μεταφέρω εάν γίνεται μέσα ορισμένες που θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από δω είχα πάρει ένα γαλάζιο με 5€ πριν κανά 6μηνο και είναι άψογο όπως το αυθεντικό ακριβώς μιας και έχω αυτό πάνω από τότε

http://www.aliexpress.com/store/product/New-Original-For-Lenovo-K3-Note-K50-T5-Housing-Back-Cover-Battery-Door-Case-Power-Volume/1750186_32494285297.html

πηγα να την αγορασω αλλα δεν με αφηνει να πληρωσω με καμμια καρτα λογω capital control μαλλον...σ ευχαριστω παντως.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει κάποιο μαγαζί που να έχει καπάκια για την συσκευή μας: τα απλά καπάκια Όχι αυτά με το Κεραμεικό ηχείο.Θέλω να αγοράσω ένα μαύρο.

 

Δες για καπάκι εδώ:

https://dikarto.gr/back-covers-kapakia/201-lenovo-k3-note-back-cover.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία σ ευχαριστώ! Το δίνει βέβαια σε τριπλάσια τιμή, Αλλά Επειδή δεν είναι ένα σημαντικό ποσόν θα το πάρω από αυτόν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την αντιγραφή αρχείων σε pc (windows 10 αν έχει σημασία). Συνδέω τη συσκευή μέσω usb και ενώ ανοίγει κανονικά την εξερεύνηση αρχείων και βλέπω τι περιέχει το τηλέφωνο, μετά από λίγο κολλάει η εξερεύνηση αρχείων των windows. Το ίδιο γίνεται κι όταν πάω να κάνω αντιγραφή, ξεκινάει την αντιγραφή των φωτογραφιών αλλά μετά από λίγο κολλάει και δεν αντιγράφει πλέον. Προσπάθησα με όλες τις επιλογές από τη σύνδεση usb του lenovo k3 αλλά και πάλι τα ίδια. Πως μπορώ να αντιγράψω τις φωτογραφίες της συσκευής;;

Ελπίζω το ερώτημά μου να ήταν σαφές και να μου δώσετε μια λύση γιατί δεν το κατέχω και πολύ το άθλημα!

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...