Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες επειδη βλεπω οι αποψεις ειναι μιλα με ελτα...ποια ελτα οταν λες???προβλημα με το αεροδρομιο υπομονη....υπομονη που παει 1,5 μηνα??υπαρχει καποιος να μου απαντησει εμπεριστατωμενα που ακριβως να απευθυνθω γιατι εμαιλ διαμαρτυριας εχει ηδη αποσταλλει στα κεντρικα ελτα με την αναμενομενη απαντηση φυσικα...
Link to comment
Share on other sites

Φόρτωσα και εγώ την official RAW 205 , τα προβλήματα υπερθέρμανσης και γρήγορου αδειάσματος μπαταρίας παραμένουν. Όχι σε τέτοιο βαθμό όπως η 121 άλλα δεν αγγίζει σε καμία περίπτωση τις official αγγλοκινέζικες ... Από αρνητικά έχω να πω ότι 1. δεν επιτρέπει την ρύθμιση της φωτεινότητας όταν είναι στο αυτόματο 2. δεν επιτρέπει την ταξινόμηση των εικονιδίων του πίνακα ειδοποιήσεων 3. δεν υπάρχει η εφαρμογή SecuirityIt οπότε δεν μπορώ να ελέγξω την συνδεσιμότητα των εφαρμογών στο internet μέσω wifi και Data 4 όταν ενεργοποιώ Data, πρώτα ανοίγει και μετά με αφήνει να επιλέξω ανάμεσα στις 2 sim ..... Γενικά είναι πολύ χωρίς να χρειαστεί την παραμικρή ρύθμιση , αλλά αυτό με την υπερθέρμανση και την μπαταρία με κάνει να την απορρίψω την ίδια κιόλας μέρα που την έβαλα.
Link to comment
Share on other sites

@4now

Μα τόσος είναι ο κανονικός χρόνος από Κίνα, 30-40 μέρες. Τώρα που έχει και κίνηση ακόμα περισσότερο. Και ένα και δύο μήνες υπομονή. Τα ΕΛΤΑ και να πάρεις τηλ τι να πούνε? Εφόσον στο σάιτ δεν βγάζει αποτέλεσμα σημαίνει ότι δεν το σκανάρανε ακόμα άρα ακόμα κανείς στα ΕΛΤΑ δεν γνωρίζει την ύπαρξη του πακέτου. Είναι σαν να έχεις κολλήσει στην Κατεχάκη από την κίνηση και να ψάχνεις να διαμαρτυρηθείς ή να επικοινωνήσεις για να περάσεις από το μποτιλιάρισμα. Γίνεται? Δεν γίνεται. Έτσι και με τα πακέτα. Δεν υπάρχει άλλη λύση εκτός από το να περιμένεις να "ξεμπλοκάρει" η κατάσταση. Το καλοκαίρι περίμενα 2 γεμάτους μήνες να έρθει ένα πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

http://4pda.ru/pages/go/?u=http%3A%2F%2Fphonedl.ota.lenovomm.com%2Fdls%2Fv6%2FVIBEUI_V3.0_1551_7.372.1_DEV_K50-T5_WC2C.zip

Και το patch του daradan

https://cloud.mail.ru/public/78Ky/r7xc1kiX7

1551 dev:

- Init.d (the scripts are executed once at startup of the phone)

- Init.d.loop (scripts are executed continuously as complete traversal of all the scripts in a folder in alphabetical order)

- SELinux Permissive (information about all actions that violate the current security policy, will be recorded in the log, but the action will not be blocked)

- Root_shell (Ruth rights under adb)

- Busybox 1.24.1 (a set of Linux utilities console systems)

- Sqlite3 (it's cross-platform embedded database that supports a fairly complete set of SQL commands and is available in source code)

- Changes platform.xml (full access to a flash drive)

- Upgraded hosts from 12.15.2015 (remove advertisements)

- Modem 1544dev (last modem without roaming)

- The inclusion of "debugging USB" (automatically included)

- Remove recovery-from-boot.p / bak (just in case that was not restored stock rekaveri)

- Removed the signature verification system files (which can be installed on the system partition are not signed applications)

- Open_gapps-arm64-5.1-mini-20,151,213 (which includes a look here, removed googlenow, setupwizard)

- SuperSU-Pro-v2.46 (root)

- Exfat (support exfat) - Experimentally

 

install via TWRP 2.8.7.0 without wipes

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη βλεπω οι αποψεις ειναι μιλα με ελτα...ποια ελτα οταν λες???προβλημα με το αεροδρομιο υπομονη....υπομονη που παει 1,5 μηνα??υπαρχει καποιος να μου απαντησει εμπεριστατωμενα που ακριβως να απευθυνθω γιατι εμαιλ διαμαρτυριας εχει ηδη αποσταλλει στα κεντρικα ελτα με την αναμενομενη απαντηση φυσικα...

Εχω και εγω δυο πακετα που εμειναν αεροδρομειο...το ενα ειναι απο τις 17/11 ρωτησα στα Ελτα και μου ειπαν εμπιστευτικα οτι εχουν προβλημα με το προσωπικο, δεν εχουν ατομα να διεκπεραιωσουν τα πακετα...Θα περιμένουμε οσο χρειαστει δεν εχουμε και αλλη λυση...:(

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Φόρτωσα και εγώ την official RAW 205 , τα προβλήματα υπερθέρμανσης και γρήγορου αδειάσματος μπαταρίας παραμένουν. Όχι σε τέτοιο βαθμό όπως η 121 άλλα δεν αγγίζει σε καμία περίπτωση τις official αγγλοκινέζικες ... Από αρνητικά έχω να πω ότι 1. δεν επιτρέπει την ρύθμιση της φωτεινότητας όταν είναι στο αυτόματο 2. δεν επιτρέπει την ταξινόμηση των εικονιδίων του πίνακα ειδοποιήσεων 3. δεν υπάρχει η εφαρμογή SecuirityIt οπότε δεν μπορώ να ελέγξω την συνδεσιμότητα των εφαρμογών στο internet μέσω wifi και Data 4 όταν ενεργοποιώ Data, πρώτα ανοίγει και μετά με αφήνει να επιλέξω ανάμεσα στις 2 sim ..... Γενικά είναι πολύ χωρίς να χρειαστεί την παραμικρή ρύθμιση , αλλά αυτό με την υπερθέρμανση και την μπαταρία με κάνει να την απορρίψω την ίδια κιόλας μέρα που την έβαλα.

Φιλέ μου εγώ την έχω 3 ημέρες με 137 έξτρα εφαρμογές και πρόβλημα υπερθέρμανσης ΔΕΝ έχω. Τα wipes τα έκανες;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και εγώ με τον dedalos, δεν βλέπω καμία διαφορά, ούτε από 5.11.26 σε 5.12.3, ούτε από 5.12.3 σε 5.12.10. Και δεν λέει και ο dev αν και τι βελτίωσε από version σε version.

 

400 mb λες να είναι μόνο το όνομα της Ρομ;

Edited by dedalos80

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου εγώ την έχω 3 ημέρες με 137 έξτρα εφαρμογές και πρόβλημα υπερθέρμανσης ΔΕΝ έχω. Τα wipes τα έκανες;

 

Μα αφού μπαίνει με flash tools θέλει και wipes μετά την εγκατάσταση?

Αν ναι,έχω το twrp recovery ποια wipes τικάρω?

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού μπαίνει με flash tools θέλει και wipes μετά την εγκατάσταση?

Αν ναι,έχω το twrp recovery ποια wipes τικάρω?

Φλασάρισμα ρομ με flashtool δε χρειάζεται wipes! Το flashtool στην έναρξη διαγράφει τα πάντα,ακόμα και την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την 205 που έβαλα πρόβλημα με υπερθέρμανση δεν έχω....
Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φλασάρισμα ρομ με flashtool δε χρειάζεται wipes! Το flashtool στην έναρξη διαγράφει τα πάντα,ακόμα και την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου

 

Αυτό ξέρω και εγώ γι αυτό απόρησα που ρώτησε ο frastgr τον mppanos αν έκανε τα wipes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξέρω και εγώ γι αυτό απόρησα που ρώτησε ο frastgr τον mppanos αν έκανε τα wipes.

 

Πριν την περάσω έκανα wipe cache & dalvik cache και αφού την πέρασα μετά το ροοτ πάλι το ίδιο. Πάντα έτσι το κάνω σε όλα μου τα κινητά!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

400 mb λες να είναι μόνο το όνομα της Ρομ;

 

Χαχαχα, όχι ρε συ, προφανώς. Απλά λέω ότι δεν εντόπισα καμία διαφορά στη χρήση. Τώρα θα μου πεις "γιατί, τόσα updates που κάνεις στις εφαρμογές σου από το Google Play, βλέπεις διαφορά;" και θα σου απαντήσω "σωστό και αυτό". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν s205 αναφέρεσε? https://cloud.mail.ru/public/Cvj7/3U5rjvc6s/ROW/

Γιατί υπάρχει και αυτή του Ιταλού https://mega.nz/#!bY4QDKia!3M_Ybqi229-fsTrBxEPzjIQjcaxUfA-V74Sk4BiSpe4

Επίσης τη s205 που λες την φλασάρουμε από recovery ή θέλει flash tools?

 

 

Ερωτηση αν έχεις είδη την ινδική μέσα την 116 αν θυμάμαι που ήταν η πρώτη πας με απλό update στην 205??

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση αν έχεις είδη την ινδική μέσα την 116 αν θυμάμαι που ήταν η πρώτη πας με απλό update στην 205??

 

Να σου πω την αλήθεια δεν το κοίταξα καθόλου αν έχει update.

Έκανα κατευθείαν εγκατάσταση με flash tools.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση αν έχεις είδη την ινδική μέσα την 116 αν θυμάμαι που ήταν η πρώτη πας με απλό update στην 205??
Σίγουρα πάει με συνεχόμενα update μέχρι την 121 που ήταν η τελευταία έκδοση. Λογικά πάλι με update θα πάει στην 205.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πριν φλασαρυμε νεα ρομ κάνουme wipe data ή μπορώ να το περάσω κατευθεία απο την ίδια υπάρxουσα.Και πώς σώζω τη ρομ και τα data με το titanium;
Link to comment
Share on other sites

Στην Ινδική που όπως θυμάμαι δεν έχει κανονική αθόρυβη λειτουργία μόνο δόνηση αλλιώς δε χτυπάνε ούτε τα ξυπνητήρια ξέρουμε αν παίζει το Xposed Framework για να βάλουμε από κει το True Silent Mode for Lollipop? Αλλιώς υπάρχει λύση αθόρυβο χωρίς δόνηση με ενεργό το ξυπνητήρι;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από ινδική 121 για να πας 205 γίνεται μόνο με καθαρή εγκατάσταση μέσο spflash tool ή υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος? Ευχαριστώ
Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η 205 είναι λίγο μεγάλη σε μέγεθος. Σε αρχικό load χωρίς εφαρμογές μήπως έχει έχει παρατηρήσει κανείς πόση ελεύθερη μνήμη αφήνει;

Έχει μπόλικο bloatware και έχει τέτοιο μέγεθος;

Link to comment
Share on other sites

Μου φερε ένα φιλαράκι το Κ3 του και μου είπε ότι ενώ έπαιζε το clash of clans μετά το τελευταίο update του παιχνιδιού δεν είναι πλέον δυνατόν να το παίξει.

Διόρθωση...Οχι δεν παίζει,αλλα οταν ανοιγει το παιχνίδι του λέει να κάνει update,παει στο Play Store και εκεί του έχει μήνυμα οτι η συσκευή δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο παιχνίδι...Το ίδιο συμβαίνει και στο Boom Beach.

Φοράει την VIBEUI_V2.5_V2_K50-T5_Gfan. (ούτε την ήξερα τη συγκεκριμένη,του την έβαλαν από το σκρουτζομαγαζο που το πήρε)

Υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται η ROM γι αυτό το πρόβλημα?

 

Αν ναι,τι υπάρχει σε νεότερη/καλύτερη να του περάσω(να έχει ελληνικά το σημαντικό)??

Από οτι είδα έχει CWM πάνω αλλά επείδη έχω να ασχοληθώ και με το δικό μου από τον Αυγουστό και την 1529 του Ιταλού...έχει αλλάξει κάτι στη εγκατάσταση άλλης RΟΜ?

Δηλαδή από CWM κάνω πρώτα intsall zip την τελευταία TWRP (εγώ έχω 2.8.7.0 που έδινε ο Ιταλος) και έπειτα wipes τα πάντα και install zip την ROM ??

Edited by Zafpinto
Link to comment
Share on other sites

Περνάω την τελευταία κινέζικη official stable (1544_5.1) clean install.

Ανοίγω το κινητό κάνω το πρώτο setup.

Μπαίνω recovery (twrp 2.8.7.0 Atlonx2) κάνω install το root.

Ανοίγω κινητό ελέγχων για root και όλα οκ.

Ξανά μπαίνω recovery κάνω install τα "slim add-on 5.1 multi Gapps"

Ανοίγω το κινητό αλλά μου βγάζει συνέχεια "google play services has stopped"

Κάνω κάτι λάθος; Δεν βάζω τα σωστά gapps;

Δοκίμασα και με 3 wipes αλλά όταν ανοίγει το κινητό δεν μπορώ να κάνω καν το setup γιατί βγάζει το κλασικό σφάλμα με το wlan.

Καμιά ιδέα παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

εγώ βάζω πάντα από εδώ

 

http://opengapps.org/

Για το δικό μας κινητό επιλέγουμε ARM64 και 5.1 ετσι;

 

Φίλε με έσωσες. Δούλεψαν τέλεια. Ευχαριστώ!

Edited by Dhmhtrhsitalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...